Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

grupa WOŁOMIN, TŁUSZCZ, okolice


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam macie może namiary gdzie tu w okolicy można kupić kruszywo 6-12

 

 

Ja także szukam kontaktów na piaski, zasypki, kruszywo. Budowa w Markach, osiedle między ulicami Sokolą a Skowronią.

 

Znalazłam namiary na betoniarnie:

-Czajka

-Budet w Legionowie

-Incobet

-W.Progres

-Majbet Tłuszcz

-

- gdzie szukać betoniarni Lafarge w naszej okolicy?

-gdzie szukać betoniarni Górażdże w okolicy?

 

 

Skąd braliście stal?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja także szukam kontaktów na piaski, zasypki, kruszywo. Budowa w Markach, osiedle między ulicami Sokolą a Skowronią.

 

 

 

Skąd braliście stal?

 

Beton - było pisane wcześniej. Stal i inne materiały budowlane Agrobud Wyszków. Dużo taniej niż w Warszawie, transport w cenie.

Piach - dużo namiarów wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beton - było pisane wcześniej. Stal i inne materiały budowlane Agrobud Wyszków. Dużo taniej niż w Warszawie, transport w cenie.

Piach - dużo namiarów wcześniej.

 

 

 

Dziękuję, to jeszcze raz to przejrzę. Będę prawdopodobnie stal brać z Wyszkowa.

Betonu to chyba nie ma sensu- obliczyłam, że na jeden dzień potrzebne będzie ok 30m3 betonu.

 

 

 

Bardzo pozalewało Wam budowy?? Tego się najbardziej boję- wody jak w ub roku- dzikie kaczki miały tylko raj...

 

 

Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo pozalewało Wam budowy?? Tego się najbardziej boję- wody jak w ub roku- dzikie kaczki miały tylko raj...

 

 

Pozdrawiam serdecznie.

 

Pozalewało, ale w zeszłym roku. Teraz już mi woda nie zagraża :) Ale współczuję budującym problemów z wodą.

 

http://img707.imageshack.us/img707/7965/p1050007lz.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ekstremalnych momentach wody w tym stawie było nawet więcej niż widać na tym zdjęciu :) Ryby przez 2 miesiące miały używanie i bardzo sobie chwaliły nową posiadłość. Łapaliśmy je z synami w słoiki :) Ciekawy jestem jaki to był gatunek ryb, ale podejrzewam, że zagrożona wyginięciem strzebla błotna. Największe osobniki miały 15cm długości. Było ich dużo, pewnie ze 20-30 sztuk. Niestety gdy się zrobiło jesienią normalnie, to ja wprowadziłem tam swoje rządy, objąłem teren w posiadanie i biedne żyjątka zginęły :( Na miejscu tego stawu teraz stoi dom :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Ja także szukam kontaktów na piaski, zasypki, kruszywo. Budowa w Markach, osiedle między ulicami Sokolą a Skowronią.

 

Znalazłam namiary na betoniarnie:

-Czajka

-Budet w Legionowie

-Incobet

-W.Progres

-Majbet Tłuszcz

-

- gdzie szukać betoniarni Lafarge w naszej okolicy?

-gdzie szukać betoniarni Górażdże w okolicy?

 

Ja brałem beton z Incobetu, i moja ekipa była zadowolona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

 

Czy mozecie polecic sprawdzoną i rozsądną cenowo firmę do wykonania ogrodzenia (bok siatka, front klinkier + sztachety z deski olchowej).

 

Dziekuje

 

Moja dała drapaka z zadatkiem i wybrawszy kasę od sąsiada "na życie i dożycie"oczywiście nie ukończywszy im płota.

Tel.wyłudzacza- 691 252 951

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Przekopiowuję z wątku mareckiego, dla kogoś zaczynającego budowę może się przydać;

Moje doświadczenia z hurtowniami budowlanymi.

Większość materiałów brałam do tej pory w Agrobudzie w Wyszkowie. Posłałam wykaz do wyceny, ceny jakie dostałam były bardzo zachęcające, dopytałam że napewno są to ceny brutto, a nie netto, i że transport jest wliczony w cenę, czyli nic nie dopłacam.

Potem wyszły "kwiatki".

Pierwsze zamówienie - stal, podana cena za kg niezależnie od grubości, już przy zamówieniu okazało się że fi 6 jest droższe i że "tak jest zawsze". Ok, stal dostałam , fakturę dostałam.

Drugie zamówienie - bloczki fundamentowe, oglądałam je na placu , nie można się jakościowo przyczepić. Zamówiłam, nagle okazało się że podana cena to jest cena "do zapłaty" ale bez faktury. Ok, przełknęłam, wzięłam, bo jakościowo były dobre. Dodatkowo zamówiłam paletę cementu i dodatki do zaprawy, na to już dostałam fakturę, ale cenowo wyszło to drożej o jakieś 30 % od tego samego cementu przykładowo w casto.

Trzecie zamówienie - gazobeton. Miał być Solbet, biały gładki, odm. 600, kilkakrotnie się dopytywałam czy cena to brutto z fakturą i czy napewno to Solbet. Dzień przed transportem dostaję telefon czy może to być Śniadowo. Przyznaję że nie znam wszystkich zakładów w Polsce, a wiadomo że producent ma ich co najmniej kilka. Więc się zgodziłam myśląc że Solbet ze Śniadowa. Rano przyjechał transport z gazobetonem Prefbetu ze Śniadowa odm. 550. Oczywiście w tej samej cenie. Zadzwoniłam o co chodzi , usłyszałam stek bzdur, że to lepsze bloczki, tak samo równe, gładkie, mocne, no i cieplejsze od Solbetu. Poinformowałam że nie ocieplam ściany gazobetonem tylko styropianem. Niestety bloczki przyjęłam, bo zależało mi na czasie. Teraz żałuję bo są beznadziejne, nie trzymają wymiarów, kruszą się. Na szczęście wzięłam je tylko na parter.

To oczywiście koniec moich zamówień w Agrobudzie.

 

Zamówienia u Jędrzejuka w Markach. Również ceny ustalone wcześniej.

Pierwsze zamówienie - deski szalunkowe, bardzo ładne, co z tego skoro cena zupełnie sufitowa i bez faktury. Dodatkowo zamówiłam wkręty do drewna 5 paczek po 500 szt. dostałam 5 paczek po 100 szt. - podobno kierowca się pomylił. Ale dostałam pozostałe paczki.

Drugie zamówienie - piasek do zaprawy, miałam podaną cenę ok. 33 zł /tonę, wzięłam 10 ton, dzwonię i pytam ile mam zapłacić, mało nie padłam 550 zł. Wykłóciłam się na 350zł. Oczywiście bez faktury.

Trzecie zamówienie - piach do zasypywania fundamentu, nie jestem w stanie zweryfikować ile go w rzeczywistości było w tonach, bo kto waży samochody?;) ale ilość ciężarówek się zgadzała, tonaż mniej więcej chyba też. Oczywiście bez faktury.

Matbud w Markach - zamówiłam gazobeton 12 HH, na razie bez zastrzeżeń.

Beton w Budecie w Legionowie - absolutnie bez zastrzeżeń, na czas, z fakturą, bardzo dobra jakość, rozliczenie pracy pompy, absolutna laurka z mojej strony.

Jeszcze słówko o zakupach na 8%, jakie oferują niektóre hurtownie. Przeliczcie sobie ile płacicie netto i ile byście dostali zwrotu z VAT przy 23% w innej hurtowni . Za każdym razem przy 8% vacie się przepłaca, bo hurtownia podnosi wtedy cenę netto a to czysty zysk dla niej. troche to chyba zagmatwałam, ale wystarczy wziąć kalkulatorek i porównać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów mam do sprzedania około 200 szt korowanych stempli, dokładną długość i ilość muszę sprawdzić . Osoby zainteresowane proszone o kontakt na priv lub pod nr 600916920 pozdr mi już raczej nie będą potrzebne

 

Witam, sprawdź-nie zdecydowałam jeszcze jaki strop zrobimy.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...