Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

grupa WOŁOMIN, TŁUSZCZ, okolice


Recommended Posts

Przekopiowuję z wątku mareckiego, dla kogoś zaczynającego budowę może się przydać;

Moje doświadczenia z hurtowniami budowlanymi.

Większość materiałów brałam do tej pory w Agrobudzie w Wyszkowie. Posłałam wykaz do wyceny, ceny jakie dostałam były bardzo zachęcające, dopytałam że napewno są to ceny brutto, a nie netto, i że transport jest wliczony w cenę, czyli nic nie dopłacam.

Potem wyszły "kwiatki".

Pierwsze zamówienie - stal, podana cena za kg niezależnie od grubości, już przy zamówieniu okazało się że fi 6 jest droższe i że "tak jest zawsze". Ok, stal dostałam , fakturę dostałam.

Drugie zamówienie - bloczki fundamentowe, oglądałam je na placu , nie można się jakościowo przyczepić. Zamówiłam, nagle okazało się że podana cena to jest cena "do zapłaty" ale bez faktury. Ok, przełknęłam, wzięłam, bo jakościowo były dobre. Dodatkowo zamówiłam paletę cementu i dodatki do zaprawy, na to już dostałam fakturę, ale cenowo wyszło to drożej o jakieś 30 % od tego samego cementu przykładowo w casto.

Trzecie zamówienie - gazobeton. Miał być Solbet, biały gładki, odm. 600, kilkakrotnie się dopytywałam czy cena to brutto z fakturą i czy napewno to Solbet. Dzień przed transportem dostaję telefon czy może to być Śniadowo. Przyznaję że nie znam wszystkich zakładów w Polsce, a wiadomo że producent ma ich co najmniej kilka. Więc się zgodziłam myśląc że Solbet ze Śniadowa. Rano przyjechał transport z gazobetonem Prefbetu ze Śniadowa odm. 550. Oczywiście w tej samej cenie. Zadzwoniłam o co chodzi , usłyszałam stek bzdur, że to lepsze bloczki, tak samo równe, gładkie, mocne, no i cieplejsze od Solbetu. Poinformowałam że nie ocieplam ściany gazobetonem tylko styropianem. Niestety bloczki przyjęłam, bo zależało mi na czasie. Teraz żałuję bo są beznadziejne, nie trzymają wymiarów, kruszą się. Na szczęście wzięłam je tylko na parter.

To oczywiście koniec moich zamówień w Agrobudzie.

 

Zamówienia u Jędrzejuka w Markach. Również ceny ustalone wcześniej.

Pierwsze zamówienie - deski szalunkowe, bardzo ładne, co z tego skoro cena zupełnie sufitowa i bez faktury. Dodatkowo zamówiłam wkręty do drewna 5 paczek po 500 szt. dostałam 5 paczek po 100 szt. - podobno kierowca się pomylił. Ale dostałam pozostałe paczki.

Drugie zamówienie - piasek do zaprawy, miałam podaną cenę ok. 33 zł /tonę, wzięłam 10 ton, dzwonię i pytam ile mam zapłacić, mało nie padłam 550 zł. Wykłóciłam się na 350zł. Oczywiście bez faktury.

Trzecie zamówienie - piach do zasypywania fundamentu, nie jestem w stanie zweryfikować ile go w rzeczywistości było w tonach, bo kto waży samochody?;) ale ilość ciężarówek się zgadzała, tonaż mniej więcej chyba też. Oczywiście bez faktury.

Matbud w Markach - zamówiłam gazobeton 12 HH, na razie bez zastrzeżeń.

Beton w Budecie w Legionowie - absolutnie bez zastrzeżeń, na czas, z fakturą, bardzo dobra jakość, rozliczenie pracy pompy, absolutna laurka z mojej strony.

Jeszcze słówko o zakupach na 8%, jakie oferują niektóre hurtownie. Przeliczcie sobie ile płacicie netto i ile byście dostali zwrotu z VAT przy 23% w innej hurtowni . Za każdym razem przy 8% vacie się przepłaca, bo hurtownia podnosi wtedy cenę netto a to czysty zysk dla niej. troche to chyba zagmatwałam, ale wystarczy wziąć kalkulatorek i porównać.

 

Bez przekopywania tylko z własnej praktyki.

 

Polecam Agrobud Wyszków, ceny konkurencyjne, kilka razy przyjechali z 1 paletą. Nigdy do cen nie doliczali kosztów transportu, zawsze z fakturą !!!

Stal również od nich zamawiałem - wszystko w jednej ustalonej cenie.

Z gazobetonem Ytong miałem problem, zamówiłem cały skład, zamówienie potwierdziłem e-mailem. Na budowie okazało się że z mojej winy (świadomie potwierdziłem) zamiast 600 przyjechał 400. Po rozmowie z właścicielem Agrobud w gratisie na drugi dzień został wymieniony Ytong.

Palety z budowy odbierają gratis.

POLECAM AGROBUD WYSZKÓW !!! - miła obsługa, ceny

 

Jędrzejuk z Marek drogi, dolicza transport. Ale nigdy mnie nie oszukał - co ustalone, tak na fakturze.

 

Budet Legionowo - również polecam - jakość, miła obsługa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Przekopiowuję z wątku mareckiego, dla kogoś zaczynającego budowę może się przydać;

Moje doświadczenia z hurtowniami budowlanymi.

 

Większość materiałów brałam do tej pory w Agrobudzie w Wyszkowie.

Posłałam wykaz do wyceny, ceny jakie dostałam były bardzo zachęcające, dopytałam że napewno są to ceny brutto, a nie netto, i że transport jest wliczony w cenę, czyli nic nie dopłacam.

Potem wyszły "kwiatki".

Pierwsze zamówienie - stal, podana cena za kg niezależnie od grubości, już przy zamówieniu okazało się że fi 6 jest droższe i że "tak jest zawsze". Ok, stal dostałam , fakturę dostałam.

Drugie zamówienie - bloczki fundamentowe, oglądałam je na placu , nie można się jakościowo przyczepić. Zamówiłam, nagle okazało się że podana cena to jest cena "do zapłaty" ale bez faktury. Ok, przełknęłam, wzięłam, bo jakościowo były dobre. Dodatkowo zamówiłam paletę cementu i dodatki do zaprawy, na to już dostałam fakturę, ale cenowo wyszło to drożej o jakieś 30 % od tego samego cementu przykładowo w casto.

Trzecie zamówienie - gazobeton. Miał być Solbet, biały gładki, odm. 600, kilkakrotnie się dopytywałam czy cena to brutto z fakturą i czy napewno to Solbet. Dzień przed transportem dostaję telefon czy może to być Śniadowo. Przyznaję że nie znam wszystkich zakładów w Polsce, a wiadomo że producent ma ich co najmniej kilka. Więc się zgodziłam myśląc że Solbet ze Śniadowa. Rano przyjechał transport z gazobetonem Prefbetu ze Śniadowa odm. 550. Oczywiście w tej samej cenie. Zadzwoniłam o co chodzi , usłyszałam stek bzdur, że to lepsze bloczki, tak samo równe, gładkie, mocne, no i cieplejsze od Solbetu. Poinformowałam że nie ocieplam ściany gazobetonem tylko styropianem. Niestety bloczki przyjęłam, bo zależało mi na czasie. Teraz żałuję bo są beznadziejne, nie trzymają wymiarów, kruszą się. Na szczęście wzięłam je tylko na parter.

To oczywiście koniec moich zamówień w Agrobudzie.

Zamówienia u Jędrzejuka w Markach. Również ceny ustalone wcześniej.

Pierwsze zamówienie - deski szalunkowe, bardzo ładne, co z tego skoro cena zupełnie sufitowa i bez faktury. Dodatkowo zamówiłam wkręty do drewna 5 paczek po 500 szt. dostałam 5 paczek po 100 szt. - podobno kierowca się pomylił. Ale dostałam pozostałe paczki.

Drugie zamówienie - piasek do zaprawy, miałam podaną cenę ok. 33 zł /tonę, wzięłam 10 ton, dzwonię i pytam ile mam zapłacić, mało nie padłam 550 zł. Wykłóciłam się na 350zł. Oczywiście bez faktury.

Trzecie zamówienie - piach do zasypywania fundamentu, nie jestem w stanie zweryfikować ile go w rzeczywistości było w tonach, bo kto waży samochody?;) ale ilość ciężarówek się zgadzała, tonaż mniej więcej chyba też. Oczywiście bez faktury.

Matbud w Markach - zamówiłam gazobeton 12 HH, na razie bez zastrzeżeń.

Beton w Budecie w Legionowie - absolutnie bez zastrzeżeń, na czas, z fakturą, bardzo dobra jakość, rozliczenie pracy pompy, absolutna laurka z mojej strony.

Jeszcze słówko o zakupach na 8%, jakie oferują niektóre hurtownie. Przeliczcie sobie ile płacicie netto i ile byście dostali zwrotu z VAT przy 23% w innej hurtowni . Za każdym razem przy 8% vacie się przepłaca, bo hurtownia podnosi wtedy cenę netto a to czysty zysk dla niej. troche to chyba zagmatwałam, ale wystarczy wziąć kalkulatorek i porównać.

 

Współczuję. Nie powiem, że uniknęłam takich samych błędów w tych samych miejscach.....

Jednak teraz otrzymuję przed dostawą fakturę proforma, gdzie jest wszystko zaznaczone:jakość, producent, ilość, wymiar, cena netto, brutto, transport jest ukryty w cenie materiałów.

 

Na fundament poszło mi już chyba z 50 tys zł- wysokość z ławą 2,20m, bez piwnicy.Połowa z tego to wywóz i przywóz ziemi, wykopy, nasypanie.

 

Pozdrawiam baaardzo cieplutko wszystkich budujących, pobudowanych i tych, co nie wiedzą co czynią...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzesień 2011, Radzymin, powierzchnia podłogi 122 m2, bez piwnicy - stan 0 kompletny 42 651,71 (ekipa, zdjęcie humusu, piach, stal, beton, ocieplenie itd.)

Budowa to czysta przyjemność, jeśli ma się głowę na karku.

Nie dawać zaliczek na nic (dachówkę, okna - kupiłem bez zaliczki), ceny ustalać netto/brutto, z paletami, z transportem, z rozładunkiem. Najważniejsze towar zamawiajmy sami, nie polecam zamówień przez ekipę - oni nie mają interesu negocjować cen.

Pilnujmy aby nie była marnotrawstwa materiału !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie fundamenty wyniosły niecałe 40 tys., towar zamawiam tylko ja, tyle że nie znam wszystkich "numerów". Drugi raz tych samych błędów nie popełniam. Napisałam ten post dla dla początkujących, żeby wiedzieli na co uważać. No cóż budowa uczy asertywności.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja moge np przestęc przed skladem na Lipce towar co prawda dowożą za darmo ale wszystko co jest sypane jest sporo zaniżona waga. Ceny maja konkurencyjne ale za to próbują walić na ilościach. Mnie np chcieli wciskąć ze na 1 palete wchodzi im 760 cegieł czerwonych i w ten sposób zrobić na 1300 zł. Dla kogoś kto tylko jeździ i reguje faktury idealne rozwiązanie żeby załatwić klienta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale "doić" bezkarnie to można przy końcowym zamówieniu, a nie na początku, bo współpraca się kończy :)

 

 

Moim szlagierem zakupów było kupienie kawałka szlaucha za 100 zł, zwykłego ogrodowego, który wart był góra 50 zł. Potrzebna była woda a ekipa tego dnia zostawiła szlauch na równorzędnej budowie. Nie znałam cen, a miejscowy BYSNESSMAN błyskawicznie to wykorzystał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja moge np przestęc przed skladem na Lipce towar co prawda dowożą za darmo ale wszystko co jest sypane jest sporo zaniżona waga. Ceny maja konkurencyjne ale za to próbują walić na ilościach. Mnie np chcieli wciskąć ze na 1 palete wchodzi im 760 cegieł czerwonych i w ten sposób zrobić na 1300 zł. Dla kogoś kto tylko jeździ i reguje faktury idealne rozwiązanie żeby załatwić klienta

 

Czerwonych cegiełek wchodzi wg sklepów internetowych http://hurtowniabudowlana24.pl/produkt/152,cegla-pelna-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Współczuję. Nie powiem, że uniknęłam takich samych błędów w tych samych miejscach.....

Jednak teraz otrzymuję przed dostawą fakturę proforma, gdzie jest wszystko zaznaczone:jakość, producent, ilość, wymiar, cena netto, brutto, transport jest ukryty w cenie materiałów.

 

Na fundament poszło mi już chyba z 50 tys zł- wysokość z ławą 2,20m, bez piwnicy.Połowa z tego to wywóz i przywóz ziemi, wykopy, nasypanie.

 

Pozdrawiam baaardzo cieplutko wszystkich budujących, pobudowanych i tych, co nie wiedzą co czynią...

 

To troszkę sporo kasy Ci poszło na te fundamenty, ja podobną kwotę wydałem na swój dom (około 165 m2 pow użytkowej ) w obecnym stanie tzn stawiam teraz więźb tyle że ja za murarza nie płaciłem bo sam z ojcem buduję ale beton na ławy i dwa sklepienia brałem z betoniarni z Tłuszcza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczynając liczenie od pobrania wypisu i wyrysu, poprzez najdrobniejsze wydatki związane z budową, nawt wynajmowanie przyczepki, przejazdy, paliwo-utopiłam już 63 tys, a mam tylko zasypane fundamenty nawet bez izolacji i chudziaka....

 

O żesz- jeszcze 2 tys na podłączenie prądu budowlanego!!

RAZEM 65 TYS...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja moge np przestęc przed skladem na Lipce towar co prawda dowożą za darmo ale wszystko co jest sypane jest sporo zaniżona waga. Ceny maja konkurencyjne ale za to próbują walić na ilościach. Mnie np chcieli wciskąć ze na 1 palete wchodzi im 760 cegieł czerwonych i w ten sposób zrobić na 1300 zł. Dla kogoś kto tylko jeździ i reguje faktury idealne rozwiązanie żeby załatwić klienta

 

Ja mogę polecić skład w Lipce. Wszystko zawsze w największym porządku, ilości zawsze mi się zgadzały, a i cenę negocjowałem taką że nigdzie taniej mi nie byli w stanie zaoferować. Brałem u nich prawie wszystko, nawet beton z Radzymina zamawiałem ostatecznie przez skład - sam w Radzyminie nie byłem w stanie wynegocjować takich zniżek. Co prawda nie brałem u nich zasypu, żwiru czy wiślaka. Ten towar przywoził mi mój koparkowy, z którym również jeździłem do żwirowni po specjalny płukany kamień na GWC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę polecić skład w Lipce. Wszystko zawsze w największym porządku, ilości zawsze mi się zgadzały, a i cenę negocjowałem taką że nigdzie taniej mi nie byli w stanie zaoferować. Brałem u nich prawie wszystko, nawet beton z Radzymina zamawiałem ostatecznie przez skład - sam w Radzyminie nie byłem w stanie wynegocjować takich zniżek. Co prawda nie brałem u nich zasypu, żwiru czy wiślaka. Ten towar przywoził mi mój koparkowy, z którym również jeździłem do żwirowni po specjalny płukany kamień na GWC.

 

No jak ja zacząłem ich bardziej kontrolować też ilości mi sie zaczęły zgadzać :) Ceny maja podobne jak na innych składach największy ich plus to darmowy transport

Z jakiej żwirowni brałeś kruszywo ? Jeśli mogę zapytac bo będę za chwilę robił drenaż na dziąłce i będzie mi trochę potrzeba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jakiej żwirowni brałeś kruszywo ? Jeśli mogę zapytac bo będę za chwilę robił drenaż na dziąłce i będzie mi trochę potrzeba

 

Ze żwirowni w Przyborowie. Tam są chyba 3 miejsca gdzie wydobywają żwir. Nazwisko właściciela od którego ja brałem to Brejnak tel. 501 391 719 - tyle że musisz mieć własny transport. Ja brałem u nich 30 ton kamienia 32 - 72 i sporo pieniążków zaoszczędziłem, tyle że brałem towar mało popularny i miejscami dość drogi (miejscami krzyczeli mi nawet 150 zł/tona).

 

Zasyp natomiast brałem z Lipki z miejsca które sąsiaduje przez płot z placem RozBudu, i oni również pomagali mi w transporcie i rozładunku żwiru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzesień 2011, Radzymin, powierzchnia podłogi 122 m2, bez piwnicy - stan 0 kompletny 42 651,71 (ekipa, zdjęcie humusu, piach, stal, beton, ocieplenie itd.)

Budowa to czysta przyjemność, jeśli ma się głowę na karku.

Nie dawać zaliczek na nic (dachówkę, okna - kupiłem bez zaliczki), ceny ustalać netto/brutto, z paletami, z transportem, z rozładunkiem. Najważniejsze towar zamawiajmy sami, nie polecam zamówień przez ekipę - oni nie mają interesu negocjować cen.

Pilnujmy aby nie była marnotrawstwa materiału !!!

 

A dopisz wreszcie, że zajmujesz się sprzedażą i wszystkie sprzedażowe chwyty dawno opanowałeś

:yes:

 

 

Ja po kilku kopniaczkach związałam się z Minoxem i bardzo sobie chwalę współpracę z ich sprzedawcą-p.Grzegorzem G.

Wszystkie dostawy w super gatunku, na czas, bez najmniejszych uszkodzeń,wszystko się zawsze zgadza. Kierowcy super, cuda wyczyniają i palety są ustawione dokładnie tam, jak życzy sobie ekipa budująca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja moge np przestęc przed skladem na Lipce towar co prawda dowożą za darmo ale wszystko co jest sypane jest sporo zaniżona waga. Ceny maja konkurencyjne ale za to próbują walić na ilościach. Mnie np chcieli wciskąć ze na 1 palete wchodzi im 760 cegieł czerwonych i w ten sposób zrobić na 1300 zł. Dla kogoś kto tylko jeździ i reguje faktury idealne rozwiązanie żeby załatwić klienta

 

Miałam dostawę z Procerbudu w Kobyłce pełnych cegiełek i przewodów wentylacyjnych. Moje chłopaki stwierdziły, że dawno nie pracowali z tak ładnym materiałem.

Na palecie było 424 cegiełki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...