Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

grupa WOŁOMIN, TŁUSZCZ, okolice


Recommended Posts

Ze żwirowni w Przyborowie. Tam są chyba 3 miejsca gdzie wydobywają żwir. Nazwisko właściciela od którego ja brałem to Brejnak tel. 501 391 719 - tyle że musisz mieć własny transport. Ja brałem u nich 30 ton kamienia 32 - 72 i sporo pieniążków zaoszczędziłem, tyle że brałem towar mało popularny i miejscami dość drogi (miejscami krzyczeli mi nawet 150 zł/tona).

 

Zasyp natomiast brałem z Lipki z miejsca które sąsiaduje przez płot z placem RozBudu, i oni również pomagali mi w transporcie i rozładunku żwiru.

 

Dzięki za informacje transport uda mi sie załatwić

 

PS Dzis ich znowu złapałem na wałku w Lipce. Kupywałem u nich porotherm 11,5 no i oczywiście policzyli mi tak samo jak za 25 czyli po 5,4 :)

Zadzwoniłem z innego numeru no i cena była po 5 zł niby nie dużo ale na całej budowie sie nazbiera

 

Z tego co zauważyłem dogadali sie z murarzami ja nie zawsze mogę odebrać towar i tak kręcą wałki gdzie tylko mogą

Ja ich złapałem już 3 raz i przestrzegam przed nimi mam ich serdecznie dosyć wolę wziąć towar z Tłuszcza Wołomina czy Mińska i dopłacić te 50 zł za transport ale wiedzieć że cena jest włąściwa i ilość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Piotrek ja na dach kupowałem papę W400 firmy IZOBUD http://www.izobit.com.pl/pl+nasze-produkty+papy-tradycyjne+w-400-1200.html

Jako że dach papowałem sam kupowałem po kilka rolek (nie ma możliwości takiej negocjacji ceny). Płaciłem po 70 zł za rolkę w WODANIE w Markach. Ostatnio zbrakło mi czasu i taką samą papę tylko z jakiejś starszej partii kupiłem też po 70 zł w Lipinach Nowych.

Generalnie polecam papy IZOBUDU. Z pap W400 oglądałem również Villasa, Icopala i jeszcze 2 innych producentów. Moim zdaniem IZOBUD był najmocniejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrek ja na dach kupowałem papę W400 firmy IZOBUD http://www.izobit.com.pl/pl+nasze-produkty+papy-tradycyjne+w-400-1200.html

Jako że dach papowałem sam kupowałem po kilka rolek (nie ma możliwości takiej negocjacji ceny). Płaciłem po 70 zł za rolkę w WODANIE w Markach. Ostatnio zbrakło mi czasu i taką samą papę tylko z jakiejś starszej partii kupiłem też po 70 zł w Lipinach Nowych.

Generalnie polecam papy IZOBUDU. Z pap W400 oglądałem również Villasa, Icopala i jeszcze 2 innych producentów. Moim zdaniem IZOBUD był najmocniejszy.

 

Dzięki za informacje możesz mi jeszcze napisać w którym miejscu w Lipinach Nowych jest ten skład bo tam będę miał najbliżej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informacje transport uda mi sie załatwić

 

PS Dzis ich znowu złapałem na wałku w Lipce. Kupywałem u nich porotherm 11,5 no i oczywiście policzyli mi tak samo jak za 25 czyli po 5,4 :)

Zadzwoniłem z innego numeru no i cena była po 5 zł niby nie dużo ale na całej budowie sie nazbiera

 

Z tego co zauważyłem dogadali sie z murarzami ja nie zawsze mogę odebrać towar i tak kręcą wałki gdzie tylko mogą

Ja ich złapałem już 3 raz i przestrzegam przed nimi mam ich serdecznie dosyć wolę wziąć towar z Tłuszcza Wołomina czy Mińska i dopłacić te 50 zł za transport ale wiedzieć że cena jest włąściwa i ilość

 

 

Dzisiaj miałam dostawę z Minoxu do Marek-cały transport 22palety:

-paletę wapna to 0,9T za 450 zł brutto

-paletę cementu 1kl 32,5R, to 1,4t po 480 zł brutto /T

20 palet porotherm wienerberger 25P=W po 4,8zł brutto/szt.

Transport w tej cenie już był wliczony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, w Minox bardzo miła i fachowa obsługa. Raz kupiłem u nich stal, Agrobud Wyszków był tańszy i zrezygnowałem z dostaw w Minox.

Papę W 400 kupowałam w Bricoman cena ok 50 zł

 

Witam.

Dowcip ze stalą polega na tym, ile prętów wchodzi na tonę. U markowskich BYSSNESSMANów płaciłam nawet za pręt fi12, o dł 12m=12kg!!!!!!!!!!!!!!!!

Inaczej licząc-to ile waży jaki pręt.

 

Mam mieć dzisiaj stąd stal, bardzo dobre przeliczniki, cena taka sobie: http://www.ter-pol.pl/cennik

Bardzo miły kontakt, szybka odpowiedź, wyczerpujące informacje dla budującej "blondynki"

:o)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam mieć papowany dach, napiszcie coś więcej.

Potrzeba wg mojej firmy budującej min 16rolek.

 

Ja się trochę naczytałem i papę na dach robiłem tak:

- deski maks szerokość to 14 cm, szersze deski przycinałem tak żeby miały szerokość 10 cm

- między deskami zostawiasz szparę na około niecały 1 cm w celu wentylacji

- przy deskowaniu dachu ocieplamy od razu ściany szczytowe

- dach papowany poziomymi paskami, paski długości 6-7 metrów, cięte pod kątem - zakłąd robisz tak żeby ściekająca woda nigdy nie wchodziła między papy

- góra każdego poziomu przybita papiakami bez podkładek, papiaki bite co 10 cm

- dół pierwszej warstwy papy (tej najbliżej rynny) bity z podkładkami, inne warstwy klejone na zakład ca. 15 cm lepikiem na zimno do warstwy którą przykrywają

- ostatnia warstwa papy w kalenicy jest przyklejona tylko na lepik

 

Dach jest szczelny, wiatry które położyły drzewo na działce sąsiada szkód mu nie wyrządziły. Wyboru papy dokonywałem na zasadzie udzierania małego rożku w oglądanej rolce. Im ciężej urwać tym moim zdaniem lepsza papa. Na cenę nie patrzyłem - zazwyczaj wszędzie cena oscylowała w wysokości 5zł/m2. Wiadome jest że biorąc papę na cały dach jesteśmy w stanie coś wynegocjować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się trochę naczytałem i papę na dach robiłem tak:

- deski maks szerokość to 14 cm, szersze deski przycinałem tak żeby miały szerokość 10 cm

- między deskami zostawiasz szparę na około niecały 1 cm w celu wentylacji

- przy deskowaniu dachu ocieplamy od razu ściany szczytowe

- dach papowany poziomymi paskami, paski długości 6-7 metrów, cięte pod kątem - zakłąd robisz tak żeby ściekająca woda nigdy nie wchodziła między papy

- góra każdego poziomu przybita papiakami bez podkładek, papiaki bite co 10 cm

- dół pierwszej warstwy papy (tej najbliżej rynny) bity z podkładkami, inne warstwy klejone na zakład ca. 15 cm lepikiem na zimno do warstwy którą przykrywają

- ostatnia warstwa papy w kalenicy jest przyklejona tylko na lepik

 

Dach jest szczelny, wiatry które położyły drzewo na działce sąsiada szkód mu nie wyrządziły. Wyboru papy dokonywałem na zasadzie udzierania małego rożku w oglądanej rolce. Im ciężej urwać tym moim zdaniem lepsza papa. Na cenę nie patrzyłem - zazwyczaj wszędzie cena oscylowała w wysokości 5zł/m2. Wiadome jest że biorąc papę na cały dach jesteśmy w stanie coś wynegocjować.

 

Dziękuję. Jeśli papa ma 15m długości i umieszczać ją poziomo, to tak wychodziłaby prawie cała rolka. Można tak zrobić? Już nie będę gnębić mojej ekipy,bo już sobie robią ze mnie podśmiechujki i wysyłają na znęcanie się nad Kierownikiem...

 

To Twój dach będzie mieszkalnym poddaszem?

Ja mam mieć parter, pełne piętro i strych, to także ocieplać ściany szczytowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję. Jeśli papa ma 15m długości i umieszczać ją poziomo, to tak wychodziłaby prawie cała rolka. Można tak zrobić? Już nie będę gnębić mojej ekipy,bo już sobie robią ze mnie podśmiechujki i wysyłają na znęcanie się nad Kierownikiem...

 

To Twój dach będzie mieszkalnym poddaszem?

Ja mam mieć parter, pełne piętro i strych, to także ocieplać ściany szczytowe?

 

Hej!

Sorry że dopiero dziś, ale byłem na urlopie. O mostku poczytaj np. tu http://forum.muratordom.pl/showthread.php?90340-b%C5%82%C4%85d-wykonania-mostek-termiczny. Ja ścianę szczytową w garażu który ma być ogrzewany powietrzem wyrzucanym z wentylacji izolowałem.

 

Co do papy - to na pewno lepiej kłaść pasy pionowo, ale pewnie dopuszczają i pasy poziome przy sporym spadku, dużym zakładzie i lepikowaniu zakładów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...