Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Bla, bla, bla... Wielkopolska


Gość Marzin

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

A'propos drewnianych domków - namyśl przyszła mi bajka o 3 świnkach co to domki budowały: ze slomy, z drewna i murowany. Ostał się tylko murowany.

Taka bajka z morałem dla dzieci - czytam moim od czasu do czasu.

 

Dużo daje też do myślenia drewniany strop i ściany - niestety wygłuszenie średnie.... Jak ktoś już mieszkał w murowanym, to drewniany jedynie na letniskową działkę albo dla seniorów z Florydy polecać będzie.

Martuszka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze , ze dyskusja w domach szkieletowych jest dosc bolesna , wiec moze , zeby zaspokoic ciekawosc

O tym jak sie pali dom drewniany

Jako ciekawostke , dodac moge , ze gasi sie domy sasiednie , bo tez co sie pali , to juz i tak do spalenia .Tyle , ze leja wode , zeby sie ogien nie rozprzestrzenial .

Sa to wielkie pochodnie

 

http://www.deskpicture.com/DPs/Miscellaneous/HouseFire_3.jpg

 

Poza tym czas cos w temacie dodac :oops:

 

 

 

ooooooooooooo :o lepiej nie myslec o drewnianym

 

Bardzo dosadnie i wyraziście. Drewniany odpada :wink: :wink: :wink:

 

Kris1 trzymam kciuki

trzymaj s

Trzymam kciuki za powodzenie akcji "nowy projekt"
Kristofuros

 

Ludzie dzięki, jak coś wymyślimy to dam znać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@krys 1

 

Za bardzo nie mam już co dodać, bo brzydlak powiedziała praktycznie wszystko!

 

Pozostaje mi się powtórzyć.

 

Dom z poddaszem użytkowym oparty na kształcie prostokąta lub kwadratu. Strop np. z płyt "żerańskich" jest tym momencie najkorzystniejszy cenowo. Ktoś powie zaraz ze schody to koszty. Przecież nie muszą być "zalewane" i zbrojone, kiedy i tak potem obudowuje się je drewnem. Wystarczy jak całe będą z drewna. Żadnych wykuszy, lukarn. Otwory okienne standardowe. Żadnych kominków, bo kominki to kominy, a kominy to koszty. Garaż też może sobie poczekać. No i olać takie coś jak "wewnętrzy wstyd, bo buduję mały domek" Zostawić w spokoju stwierdzenia typu: w moim wymarzonym domku musi być.....

A właśnie że nic nie musi! Wystarczy jak będzie to samo co w bloku. Kuchnia, łazienka/łazienki i pokoje. Resztę zastąpi Ci poranna kawka na ławeczce pod domem, a mężowi wieczorny browarek. Też na tej samej ławeczce.

 

P.s. Nie wiem, czy łapiecie się na kredyt z dopłatami Państwa, jeżeli tak, to szukając projektu wieźcie pod uwagę wskaźniki powierzchni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...