Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Bla, bla, bla... Wielkopolska


Gość Marzin

Recommended Posts

witajcie...

potrzebuję do wyrównania terenu "trochę" ziemi, może ktoś z budujących się, będzie miał na zbyciu (nadmiarze) jakiegoś humusu?

ostatecznie pozostanie mi kwestia zakupu jakiegoś torfu, lub humusu - tylko gdzie....

ze względu na opłacalność transportu interesuje mnie zachodnia strona Poznania - wzdłuż trasy na świecko...

 

będę wdzięczny za każdą informację i namiar..

 

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Widzieliście kolesia, co napisał na grupie?

 

Rozpoczynam budowę w Szamotułach ściemniaci nie jest łatwo. Myślicie ze wszyscy mają być do waszej dyspozycji przecież wzieliście kredyty macie dużo kasy. Ale to trzeba spłacić. Byle murarz wali was w rogi a wy jesteście szcześliwi że oskubaliście go na 20zł. On sbie to i tak na was odbije.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzieliście kolesia, co napisał na grupie?

 

Rozpoczynam budowę w Szamotułach ściemniaci nie jest łatwo. Myślicie ze wszyscy mają być do waszej dyspozycji przecież wzieliście kredyty macie dużo kasy. Ale to trzeba spłacić. Byle murarz wali was w rogi a wy jesteście szcześliwi że oskubaliście go na 20zł. On sbie to i tak na was odbije.

 

http://www.cosgan.de/images/more/bigs/c024.gif Ale o co chodzi?

 

A tak poza tym to byłam dziś w ROKIETNICY!!!

Widziałam domek Marzina, wcale nie jest mały, prezentuje się o.k, dachóweczka ułożona cacuśnie, tylko coś tam nad połaciówką nie dokończone. Widziałam też budowę Misiaka. Mury rosną, pozazdrościć, ani śladu po stawiku, działeczka duża. Wszystko mocno piękne. Och jak ja lubię tak słodzić. Pozdrawiam budujących.

 

I ja jestem, ale własnie zaliczam tzw. dołek budowlany i zaczynam miec zwis na wszytko...cholercia..a to dopiero początek

 

przejdzie, tu się możesz odstresować, jak masz dość to pisz - grupa ma doświadczenie we wspieraniu. Poklepiemy po ramieniu, wytrzemy noska i do przodu :wink: :wink: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak poza tym to byłam dziś w ROKIETNICY!!!

Widziałam domek Marzina, wcale nie jest mały, prezentuje się o.k, dachóweczka ułożona cacuśnie, tylko coś tam nad połaciówką nie dokończone. Widziałam też budowę Misiaka. Mury rosną, pozazdrościć, ani śladu po stawiku, działeczka duża. Wszystko mocno piękne. Och jak ja lubię tak słodzić. Pozdrawiam budujących.

 

 

A jechałaś przez Sobotę od Złotkowa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A jechałaś przez Sobotę od Złotkowa?

 

Chyba tak?!?!? Wiesz ja jeżdżę za szybko i nie patrzę na znaki. I jak już jestem w jakiejś miejscowości to się zastanawiam gdzie jestem i jak się toto nazywa :wink: i jak ja się tu znalazłam :roll: :roll:

 

Ale jeśli Złotkowo to takie osiedle domków to chyba wiem gdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A jechałaś przez Sobotę od Złotkowa?

 

Chyba tak?!?!? Wiesz ja jeżdżę za szybko i nie patrzę na znaki. I jak już jestem w jakiejś miejscowości to się zastanawiam gdzie jestem i jak się toto nazywa :wink:

 

Ale jeśli Złotkowo to takie osiedle domków to chyba wiem gdzie.

 

Jak jechałaś to po drodze mijałaś też moją budowę.

A Złotkowo to pewnie mylisz z Bytkowem tuż przed Rokietnicą to nic ale to ta sama droga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jak jechałaś to po drodze mijałaś też moją budowę.

A Złotkowo to pewnie mylisz z Bytkowem tuż przed Rokietnicą to nic ale to ta sama droga.

 

No nie wiem czy się pomyliłam bo jak mijałam to osiedle to mi serce mocniej zabiło, myślę, że to jakiś siódmy zmysł. Na pewno patrzyłam na Twój dom :wink: :wink: :wink: (przepraszam za wygłupy)

 

Ps. muszę kończyć rodzina wzywa, zajrzę tu później. POZDRAWIAM WSZYSTKICH

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja sie pochwalę

- ławy zalane

- kredyt załatwiony (tyle ile chcieliśmy)

I jeszcze powiem, że pierwsze wrażenia z działalności czysto budowlanej Investdomu są jak najbardziej pozytywne - to opinia mojego inspektora nadzoru i moje też.

 

My zaczynamy z Investdomem w przyszłym tygodniu. Nareszcie...

Włoczykij, powiedz, jak się dogadałeś ze swoim "inspektorem", jaka jest umowa - jak często bywa na budowie i za ile?

Zastanawiam się nad tym samym krokiem; z drugiej strony wstępnie dogadałem się z szefem ekipy budującej sąsiadowi, że będzie im patrzeć na ręce (a gość wie że i tak nie dostanie tej roboty jakby co), pewnie zrobi to za grosze bo i tak jest na miejscu. Więc pytanie czy jest sens kogoś ściągać dodatkowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A tak poza tym to byłam dziś w ROKIETNICY!!!

Widziałam domek Marzina, wcale nie jest mały, prezentuje się o.k, dachóweczka ułożona cacuśnie, tylko coś tam nad połaciówką nie dokończone.

Oooo! A o której to byłaś? Bo może akurat siedziałem na dachu, tylko z drugiej strony. Oprowadziłbym po komnatach :D

A dach - masz rację, jeszcze niedokończony. Zrobię jak będzie chłodniej, bo od strony ulicy słońce daje jak szalone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oooo! A o której to byłaś? Bo może akurat siedziałem na dachu, tylko z drugiej strony. Oprowadziłbym po komnatach :D

A dach - masz rację, jeszcze niedokończony. Zrobię jak będzie chłodniej, bo od strony ulicy słońce daje jak szalone.

 

ok.10 Nic straconego z tym oprowadzaniem, napewno będę jeszcze tamtędy jechać. Jak my już zaczniemy to dam znać i po pracy zapraszam do siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musze się trochę pochwalić jestem wkońcu na finiszu załatwiania spraw urzędowych po 6 miesiącach wkońcu uporaliśmy się ze wszyskim (chyba) :roll: (zawsze musz sie dobrze zastanowic czy oby nie zapomnialeismy o czyms i nie ciesze sie zbyt szybko). No to teraz wkoncu do roboty może zacznie się coś dziać bo już mnie to nudzi że się tak ślimaczy.

A jeszcze pytanie może ktoś wie czy można zmienic wielkosc okna w trakcie budowy czy to co na rysunku to świętość?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze pytanie może ktoś wie czy można zmienic wielkosc okna w trakcie budowy czy to co na rysunku to świętość?

 

O! To jest dobre pytanie. Ponoć zmiana wielkości, układu i liczby otworów okiennych albo drzwiowych jest traktowana jako nieistotna zmiana w projekcie. A nieistotne odstąpienie od zatwierdzonego projektu budowlanego jest dopuszczalne i nie wymaga uzyskania decyzji o zmianie pozwolenia. Istotne jest tylko aby projektant w projekcie budowlanym naniósł odpowiednie zmiany. Ponoć kierownik budowy nie ma do tego prawa. A słyszałam, że tak się robi i kierownik robi odpowiednie wpisy w dzienniku. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

ok.10 Nic straconego z tym oprowadzaniem, napewno będę jeszcze tamtędy jechać. Jak my już zaczniemy to dam znać i po pracy zapraszam do siebie.

OK, na bank do Was zawitam. No a Wy do nas.

 

teee a mi jedno okno połaciowe w czasie budowy "wypadło" - to musze z tym lecieć do starostwa??? :o :roll:

A mi jedno przybyło... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam grupę wielkopolską,

mam do was nietypową prośbę: gdybyście zauważyli jakieś błędy na mapie http://www.mapgo.eu albo w nawigacji mapamap (mam na myśli brak lub źle przypisane adresy Waszych domków, zła geometria czy też brak ulicy), dajcie proszę znać na priva, albo na [email protected] - postaram się poprawić jak najszybciej

Chodzi mi głównie o Poznań i okolice, (które będą już wkrótce), ale oczywiście sygnały o błędy zauważone w innych częściach wielkopolski/kraju też nie pozostaną bez echa

 

pozdrawiam

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...