Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Bla, bla, bla... Wielkopolska


Gość Marzin

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Ale mnie dyskusja ominęła :)

I tak czytając powyższe muszę publicznie pochwalić mojego męża - nie zawadza mi w budowie :lol: A często nawet pomaga 8)

Jakoś tak naturalnie wyszło, że ja jestem głównym "organizatorem" tzn. planuję, liczę, dobieram materiały, myślę co dalej, pilnuję terminów i papierów, znajduję kontakty, a Radek jest głównym "wykonawcą" czyli dzwoni, zamawia i (za co jestem mu szczególnie wdzięczna) popycha do przodu uzbrojenie działki. I szczerze współczuje tym osobom, którzy z budową nie dość, że zmagają się sami, to jeszcze napotykają problemy ze strony partnera, podwójny koszmar :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...chyba jednak za rzadko tu zaglądam

 

żałuj, że wczoraj Cię tu nie było, no i się popraw. Mieszkanie na swoim nie zwalnia od odpowiedzialności za grupę.

 

 

 

Widzę, że wczoraj ok 22 na forum działała cenzura

 

A co było???????????Coś na Giertycha?????????

 

Ale mnie dyskusja ominęła

I tak czytając powyższe muszę publicznie pochwalić mojego męża - nie zawadza mi w budowie A często nawet pomaga

Jakoś tak naturalnie wyszło, że ja jestem głównym "organizatorem" tzn. planuję, liczę, dobieram materiały, myślę co dalej, pilnuję terminów i papierów, znajduję kontakty, a Radek jest głównym "wykonawcą" czyli dzwoni, zamawia i (za co jestem mu szczególnie wdzięczna) popycha do przodu uzbrojenie działki. I szczerze współczuje tym osobom, którzy z budową nie dość, że zmagają się sami, to jeszcze napotykają problemy ze strony partnera, podwójny koszmar

 

No ominęło, ale gratuluję. Zgoda buduje, niezgoda rujnuja. A brzydlak to dziś się chyba godzi ze swoim bo taka cisza w eterze............

 

krys1 napisał:

 

Proszę pisać dużymi literkami albo wysyłać sobie priva. Każdy chce poczytać.....

 

To ochrona przed czytaniem przez dzieci!

 

Kogo to autor miał na myśli (te dzieci)..........

 

Widzę, że tu dziś gorąco... nie pracujecie, czy co?

Nie........ :wink:

 

wiec kobitki z tej grupy (krys,brzydlak,martuszek,altiera,jjsod itp ) jestem pełen podziwu dla waszej wiedzy i zaangażowania w budowę i nie ukrywam ze chciałbym aby moja żonka chociaż w 1 % interesowała sie budową tak jak wy !

 

Zaloguj swoją żonkę na forum!!!!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mice, ma do Ciebie (a właściwie mamy, bo Radziu tez ma) prośbę:

Nie znam się na instalacjac, nie będe ich robic sama, Radziu tez nie będzie, bo musi pracować, żebyśmy mogli sie budować.

Potrzebuje firmę, ktora zrobi mi wszystko. W rekuperatorach, jak i w innych firmach projekt instalacji nic nie kosztuje o ile akceptujesz ich cenę na instalkę, chyba, że zlecasz im tylko projekt no to na ogoł 1 000 - 1500 zł. Rozumiem to, no bo dlaczego maja robic ludziom coś gratis.

I teraz dalej, chce kogoś kto mi zrobi projekt i instalację reku oraz GWC pod geo-mistrala 650 (to prodkuje Provent jak pamiętam, więc nie ma znaczenia jaki instalator to wszystko wykona).

To jaka firmę mamy wziąć? Firma Provent poleciła mi firme z Kościana i gościu chce 10 000 więcej od rekuperatorów (pogięło go chyba), a poza tym centralę umieścił mi w sypialni we wstepnym projekcie więc uznałam, że szkoda czasu. Clima - master wykonuje prace dla Bartosza i nie chce brać odpowiedzialności za całość - a to mnie też nie interesuje.

 

Co radzisz i tu pytam poważnie, bo nie kazdy ma czas, żeby robic cos samemu na budowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mice, ma do Ciebie (a właściwie mamy, bo Radziu tez ma) prośbę:

Co radzisz i tu pytam poważnie, bo nie kazdy ma czas, żeby robic cos samemu na budowie.

Przepraszam za zwłokę :wink: ale właśnie wróciłem od chirurga bo jakiś kretyn u mnie zostawił deskę z gwoździami wbitymi no i oczywiście musiałem na nią wejść. Chyba jestem za ciężki bo podeszwę przebiło jak masło :roll:

Co do problemu rekuperatorów i projektów to polecam Asię (jjsod) z forum, miałaś nawet przecież okazję ją poznać. Zawodowo zajmuje się projektowaniem instalacji (Asia, jakieś tantiemy będą :wink: ).

A jaką firmę wziąć ? Niestety im dłużej przegryzam rynek i Internet tym gorzej to wychodzi, zresztą sama widzisz po umowach. Ja niestety mam terminy zajęte :wink: bo oprócz mojej instalacji, muszę w tym roku uruchomić jeszcze 2. No i robię to hobbystycznie dla przyjaciół (dwa chrześniaki 8) ) a nie zawodowo. Chociaż sądząc po ofertach na wykonanie i ofertach producentów sprzętu może zmienię branżę :o

Nie pamiętam kiedy chcecie się wprowadzić (coś mi świta, że w tym roku), ale jeśli macie trochę czasu poczekałbym. Teraz jest sezon klimatyzacyjny i nie ma co liczyć na sensowne firmy bo są zajęte. Ja bym poczekał jak długo się da, im bliżej zimy tym lepiej.

Ale jedna ważna uwaga, poczytajcie choć trochę albo pogadajcie z kimś kto się zna o instalacji, żebyście mogli sensownie rozmawiać z wykonawcą i nie dać sobie kitu wcisnąć, bo nawet najlepsi na rynku to robią :o

Naprawdę nie potrafię pomóc sensowniej w doborze firmy, mogę postarać się doradzić technicznie, obejrzeć projekt itp ale firm dobrych nie znam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...