Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Bla, bla, bla... Wielkopolska


Gość Marzin

Recommended Posts

włóczykij - Ty jestes dobrze zorientowany w strategii czerwonaka :-)

 

Truszku sobie czytam od czasu do czasu. O jakichś osiedlach słyszałem a nawet widzialem (jest jakaś makieta w urzędzie gminy), ale nie wiem nawet gdzie mają być. wejdź na stronę http://www.czerwonak.pl tam można wiele znaleźć choć czasem można się zmęczyć. No a na szczególne okazję polecam protokoły z posiedzeń rady gminy . :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Chyba oficjalnie muszę się z WAMI pożegnać. Po totalnej burzy mózgów stwierdziliśmy, że na budowę domu nas nie stać. Może jutro zmienimy zdanie ale na chwilę obecną jesteśmy zdecydowani wstrzymać się z pracą. Chyba mamy za mały wkład własny, działka to za mało, a kredyt na całą budowę nas zrujnuje. http://www.cosgan.de/images/more/bigs/c020.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba oficjalnie muszę się z WAMI pożegnać. Po totalnej burzy mózgów stwierdziliśmy, że na budowę domu nas nie stać. Może jutro zmienimy zdanie ale na chwilę obecną jesteśmy zdecydowani wstrzymać się z pracą. Chyba mamy za mały wkład własny, działka to za mało, a kredyt na całą budowę nas zrujnuje. http://www.cosgan.de/images/more/bigs/c020.gif

 

 

Nie załamujcie sie :o)

Wybudujecie dom jak nie w tym roku to za kilka lat :o)

Najważniejsze że macie działkę :o)

Może, jak minie ten szał na budowanie to i materiały budowlane stanieja a i fachowcy zejdą z cenami robocizny w dół :)

 

Pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba oficjalnie muszę się z WAMI pożegnać. Po totalnej burzy mózgów stwierdziliśmy, że na budowę domu nas nie stać. Może jutro zmienimy zdanie ale na chwilę obecną jesteśmy zdecydowani wstrzymać się z pracą. Chyba mamy za mały wkład własny, działka to za mało, a kredyt na całą budowę nas zrujnuje. http://www.cosgan.de/images/more/bigs/c020.gif

 

 

Nie załamujcie sie :o)

Wybudujecie dom jak nie w tym roku to za kilka lat :o)

Najważniejsze że macie działkę :o)

Może, jak minie ten szał na budowanie to i materiały budowlane stanieja a i fachowcy zejdą z cenami robocizny w dół :)

 

Pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba oficjalnie muszę się z WAMI pożegnać. Po totalnej burzy mózgów stwierdziliśmy, że na budowę domu nas nie stać. Może jutro zmienimy zdanie ale na chwilę obecną jesteśmy zdecydowani wstrzymać się z pracą. Chyba mamy za mały wkład własny, działka to za mało, a kredyt na całą budowę nas zrujnuje. http://www.cosgan.de/images/more/bigs/c020.gif

Krys1 wyliczcie sobie ile musicie mieć minimum, żeby zamieszkać. Mój kuzyn , inni moim znajomi, wprowadzali się na stan prawie surowy, bez mebli, kuchni, paneli, wykładzin itp, z jedną łazienką i pokojem i po kolejnych 2 latach jakoś już mieszkają, bez luksusów ale zadowoleni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marzin oficjalnie chrzczę Cię ojcem mojej budowy...

Altariela- mamy tego samego kierownika?opwiadał mi właśnie, że u mnie z wjazdem pół biedy...

 

kris1 nie żegnaj się z nami, może jakoś to rozłożyć na dłuższy okres, ale jakoś się da...ja też biorę kredyt na całość

 

świercz cenę tego betonu podawałam kilka stron wcześniej "na Wielkopolsce :roll:", a stal to i tak nic nie mówi, bo nawet nie wiem ile to za kilogram wychodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy na budowach?

Niestety nie wszyscy... ja czekając na powrót męża i rozpoczęcie budowy (jedno i drugie za tydzień) zabrałam się za wiosenno-przedświąteczne porządki - bo jak już ruszymy to na tak prozaiczne sprawy nie będzie czasu ;)

pozdrowienia dla wszystkich moknących na budowie - z życzeniami chociaż chwilowej suszy :)

Asia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj spędziłem trochę czasu na placu boju. Czekam na badania geotechniczne ale chyba skończy się na podniesieniu fundamentu o 40cm przez ten wysoki poziom wody :roll: Dzisiaj uzgodnienia z wykonawcą szczegółowe itp. Teraz komputer i obliczenia, i tak, dzień jak co dzień :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszystkie słowa otuchy. Grupo jesteś WIELKA. Nie chcę tu już więcej smucić, wszyscy macie rację. Dajemy sobie czas na przemyślenia, choć głównym winowajcą jest ten szalony wzrost cen za wszystko i robociznę i materiały, i nie widać końca tych podwyżek, a tu benzyna ma kosztować 4,50 to pewnie znów bedą podwyzki. Obiecałam już nie smucić, pozdrawiam wszystkie wspaniałe osobowości tego forum.

 

widzialam tez okradziona budowe w klinach. okna byly WYRWANE z dachu tak ze wokol byly rozchlastane dachowki i poszarpana zmoknieta welna. tak to jest jak czlowiek nie moze pilnowac sw domku

 

I jeszcze taki bandytyzm :evil: :evil: :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez to złodziejstwo nie mogę zaczynac kolejnych etapów. Nie zacznę kłaść dachówek, bo wtedy też trzeba osadzać okna połaciowe, a nie moge ich załozyć, bo dom otwarty na przestrzał. Wstawią okna, dopiero wtedy spokojnie mozna ruszać dalej.

Marzin, a masz gdzie przechować skrzydła od tych okien ? Mi cieśla powiedział, żeby kupić, osadzić i wymontować skrzydła. Otwory zasłonić folią żeby nie leciało do środka jak pada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marzin, a masz gdzie przechować skrzydła od tych okien ? Mi cieśla powiedział, żeby kupić, osadzić i wymontować skrzydła. Otwory zasłonić folią żeby nie leciało do środka jak pada.

No jest to jakieś logiczne rozwiązanie! A z miejscem do przechowywania nie ma problemu. W pracy mam olbrzymi, w połowie pusty magazyn :D

 

Mam nadzieję, że lada dzień rozstrzygnie się sprawa okien (tych parterowych), zamówię je i w miarę szybko zostaną osadzone. Drzwi też i powinno być po kłopocie (tak mi się przynajmniej wydaje... moża ta Policja obok odstraszy złodziejaszków). Jak do tej pory (tfu, tfu, tfu) nic mi nie zginęło. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za to inwestorzy zrobili sobie dzis rajd przez las od Kicina do mielna przez debogore. widzialam chyba wszystkie osiedla (Asiula lookalam za Tw domkiem:-) )

 

A zajrzyj kiedyś do Potaszy - to też niedaleko w linii prostej to 4,3km, drogami leśnymi (takimi akurat na wycieczkę rowerową) będzie z kilometr dalej. Tam też jest co oglądać jeśli chodzi o nowe budowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...