Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Bla, bla, bla... Wielkopolska


Gość Marzin

Recommended Posts

Myszy Tobie prawdę powiedzą :wink: A serio prorokowałam przymrozki i w szybkie ochłodzenie już w sierpniu obserwując zachowanie myszy, które "oficjalnie się afiszowały" tj. z pól uprawnych ładowały się do domu. Z drugiej strony prawdowpodobnie zima nie będzie zbyt mróżna sądząc po rozwoju drzew

mów tak dalej to bedzie bosko :) - wiecie że ja nie musze jeszcze grzać w domu??? :wink: 8) wciąż mam na dole od 19-22st.C a u góry od 21-25st.C sam nie wiem skąd to ciepło się bierze 8)

 

ps. a co do muszy to luz nie se żyją - do domu na początku września wpadły aż 3 i siedziały w komórce jaos dało ich się pozbyć - najgorzej jest z tymi które siedzą mi w dachu!!! :o :o :o :o :o :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Mroziki powoli o sobie przypominają, więc próbuję od tamtego tygodnia dowiedzieć się w gazowni, czy jest jakaś szansa na posiadanie tego luksusu jakim jest gaz. Ciężko to idzie, więc wlazłem na ich stronkę poszukać telefonów do odpowiednich ludzi. I nieźle się uśmiałem z ich hasła:

 

http://s4.directupload.net/images/071015/temp/b4c9yi2z.jpg

 

:lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mroziki powoli o sobie przypominają, więc próbuję od tamtego tygodnia dowiedzieć się w gazowni, czy jest jakaś szansa na posiadanie tego luksusu jakim jest gaz. Ciężko to idzie, więc wlazłem na ich stronkę poszukać telefonów do odpowiednich ludzi. I nieźle się uśmiałem z ich hasła:

:lol:

Bo to jest proste :wink: nie napisali szybkie czy tanie :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak myślę, ale ciekawe co powiedzą kobitki :lol:

jeśli już z tych to chyba ten z lewej (tyle że ten napis by mi nie odpowiadał :) )

a jeśli chodzi o obszerniejsze zdanie na temat - to jak dla mnie całkiem przyzwoite wzory mają polskie firmy a porównanie cenowe wg przykładu jaki podał mój elektryk:

wycena jaką robił ostatnio:

ten sam zestaw na legrand i kontakt-simon to odpowiednio 3200 i 1300

no cóż...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli już z tych to chyba ten z lewej (tyle że ten napis by mi nie odpowiadał :) )

a jeśli chodzi o obszerniejsze zdanie na temat - to jak dla mnie całkiem przyzwoite wzory mają polskie firmy a porównanie cenowe wg przykładu jaki podał mój elektryk:

wycena jaką robił ostatnio:

ten sam zestaw na legrand i kontakt-simon to odpowiednio 3200 i 1300

no cóż...

 

Te dwa kontakty które wstawiłem powyżej kupiłem dziś rano w Nova France za:

 

Legrand 18,09 zł/szt

Berker 11,07 zł/szt

 

Nie pytałem o żadne rabaty, chciałem tylko mieć w ręce oba, które wpadły nam w oko. Już teraz wiem, że ze względów cenowych Legrand odpada. Najgorsze jest to, że nie bardzo mam pojęcie, który z naszych producentów to przyzwoita jakość, i ile ta jakość kosztuje. Na pewno sprawdzę Kontakt-Simon. Generalnie chcę mieć coś, co posłuży parę lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie chcę mieć coś, co posłuży parę lat.

pytałam mojego elektryka właśnie o to czy np w legrandzie jest coś takiego za co warto zapłacić poza marką to odpowiedział że marki polskie są równie dobre... kwestia wzornictwa, a i te jest całkiem przyzwoite w wersji krajowej :)

co do osobistych doświadczeń to mam w domu aktualnie marki ELDA - od prawie 8 lat - bo sama montowałam podczas remontu mieszkania :) - i spisują się bez zarzutu - jeden z 6 trochę haczył ale po dokręceniu śrubek "się naprawił" ;)

a były kupowane na pewno jako najtańsze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawy, fajny lekki i prosty.

 

Też tak myślę, ale ciekawe co powiedzą kobitki :lol:

 

Dawałem poklikać ludziom w pracy. Berker klika lepiej.

 

na moje i ładniejszy i lepszy jest Berker (sam ta firmę wybrałem parę lat temu jak robiłem remont w mieszkanku w którym obecnie mieszkam )

Berker tak jak piszesz ma o wiele lepszy mechanizm po 7 latach klika tak jak nowy podobnie jest z gniazdkami nie wyrabiają sie tak jak nasze rodzime firmy po paru razach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze historia sprzed tygodnia o ubiorze budowlanym...

Zajezdzam sobie na budowe po pracy - stroj pantofelki na obcasie, jasny plaszcz prochowiec, wyjsciowe portki a mym znekanym oczom przedstawia sie widok nastepujacy: brak budowlancow na budowie i 80 m kw. welny mineralnej na glebie naszej nieogrodzonej dzialki w szczerym polu :evil: :evil: :evil:

Coz mi pozostalo - wdygalam w tym pieknym stroju wszystkie paczki do garazu :o

Widok musial byc niezly...

Hmmmm, zastanawiam sie tylko czemu nasi rozni wykonawcy uwazaja mnie chyba za zolze :roll:

 

Przepraszam za brak polskich liter, ale nie dzialaja :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kupowałem drzwi tu: komarnicka.pl i jestem bardzo zadowolony co prawda wewnetrzne ale rolbi i zewnetrzne

 

Robson,

Bardzo ladne drzwi u tej Komarnickiej.

A wiesz moze jakie ceny i terminy - chodzi mi o drzwi wewnetrzne?

Stolarz, ktory robi nam drzwi zewnetrzne (a robi tez wewnetrzne) chyba juz sie na nas obrazil za ciagle przesuwanie terminu :roll:

 

Sylwia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...