Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Bla, bla, bla... Wielkopolska


Gość Marzin

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

pogon lenia 8)

 

mi tez na jakis czas opadly piorka tzn opadl mi je ktos :evil: a poza tym ze WSZYSTKICH naszych ekip jestem bardzo zadowolona. tfu tfu zeby nie zapeszyc :)

 

Hmm, lenia może nie ale karpia napewno :wink:

W końcu Swieta za pasem. W domu uno grosso burdello, a ja mam dosyc rozdwojenia jażni miedzy dwoma domami (bo tak juz teraz jest), nie mam nawet odkurzacza bo został na budowie.

Ale nic to ide piec pierniczki.

 

A co do ekip do odpukaj w niemalowane a dobrze :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zatęskniło mi się za Wami, jakaś choroba mnie dopadła i dopiero teraz spokojnie mogę tu siąść...ale zazdroszczę Marzinowi :)

 

u mnie coraz ciężej w tym błocku dojechać i obiecuję sobie lepszą orgnizację w przyszłym roku..

w związku z powyższym Altarielko, Brzydlaku jeśli mogę te namiary na ekipę ociepleniową i ich ceny...to byłabym wdzięczna

powoli też myślę o podbitce tu przydałyby się namiary zarówno na wykonawcę jak i towar drzewniany :wink:

z moich ekip, tak z czystym sumieniem to chyba tylko gościa od pompy ciepła mogę polecić, ale stąd to nie ma komu bo wszyscy już sobie grzeją :lol:

 

Pozdrawiam wszystkich gorąco i chyba do końca roku robię przerwę budowlaną i jadę na narty za tydzień :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natus

 

ocieplenie to mi robil Sebek z nim :evil: /daniela starym/. sebek zrobil wszystko idealnie. wszystko rowniutko poklejone, pouszczelniane. mieli tez pociagnac siatke i zakleic ocieplenie, ale d. stary pojechal na dwa dni i juz nie wrocil :evil: na pamiatke zostawil nam swoja ciezarna suke :evil: nie po raz pierwszy zrobil nas w ...wobec tego nie moglismy trzymac samego sebka na dworze. lepiej , zeby zrobil nam co trzeba w środku. szukalam ekipy do schodow / bo to tez mial zrobic ten ... :evil: / i Altariela poleciala nam swoja ekipe. okazalo s ze goscie sa chetni do zaklejena ocieplenia i podolewania tarasow.

 

nie wiem czy sebek ma z kim robic ocieplenie. zadzwon, moze akurat. poza tym cala wykonczeniowke robi rewelacyjnie :) tel S. Rybak 601 981 375

 

a na ta ekipe Altarieli to jutro wysle Ci namiar :)

gosci od podbitki tez mam gdzies spisanych. poszukam i jutro wysle. za m2 - 100zł- material plus rozbocizna. w domkach sasiadow zrobili super :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natus :)

 

ma s rozumiec ze calkiem calkiem :)

 

nie mieszkamy. przelozylismy przeprowadzke na koniec stycznia bo wiadomo bylo ze w grudniu sami za duzo nie zrobimy.w dodatku dokładka kredytu tez s skonczyla i trzeba bylo zarobic pieniazka :) w grudniu za to dostalismy moje wymarzone schody , no i ten klej na domku i wszelkie dolewki, wiec miesiac uwazam za udany :)

 

z dojazdem do domku mamy tak jak Ty :) KATASTROFA. glina po kolana. fakt ze daleko od szosy nie mamy. a jak s upre to chyba nawet zrobie lewy bezposredni zjazd z dzialki na asfalt ;) dzieki Bogu, jest ta vitarka :)

 

w styczniu musimy zdazyc polozyc panele i kafelki i pomalowac, ale wprowadzimy s , jakkolwiek by ta chata nie wygladala :)

 

pozdrawiam goraco :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę się Wam pożalić, bo nie mam komu, hehe.

 

U nas kończą się prace wykończeniowe, kafelki, szlifowanie ścian i takie tam. Mój majster działa od początku paźdzernika. Sukcesywnie w czasie trwania rbót płaciłem mu transzami po 2 tyś złotych. Doszliśmy do 8 kawałków i postanowiłem, że trzeba dokładnie policzyć łączną kwotę za robotę, bo nie wiadomo ile to w końcu wyjdzie. Cały czas byłem święcie przekonany, że to osiem patyków to jest już trochę na górkę, że majster ma nadpłatę i będzie musiał w ramach odrabiania, jeszcze coś zrobić. Guzik prawda. Po podliczeniu okazało się że wartość robót wyszła 12 tysięcy. Do dopłaty mamy 4 tysiące, których tak naprawdę nie mamy.... :(

Szczeny nam tak pospadały.... (mi i małżonce) A od stycznia zaczynamy spłacać kredyt :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

he he jak nie szukasz kierownika steplownika to ja Ci moge polecic naszego. bedziesz s czesto zastanawial czy to Tw dom czy jego. mozesz byc pewien ze nie odpusci ani Tobie ani zadnemu z robotnikow, nie zgodzi s na zaden skrot :) wszystkie paznokcie na nim zjadlam, duzo bylo nerwow i przeklenstw. przy nim odkrylam najwyzsze poziomy nienawisci :) z perspektywy czasu moge jednak powiedziec jedno- na pewno mam bezpieczny dom :)

Tw nerwy Tw wybor, ale jesli go wybierzesz przygotuj s na ostra jazde :)

 

Pan Małczak - 609 663 651

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę się Wam pożalić, bo nie mam komu, hehe.

 

U nas kończą się prace wykończeniowe, kafelki, szlifowanie ścian i takie tam. Mój majster działa od początku paźdzernika. Sukcesywnie w czasie trwania rbót płaciłem mu transzami po 2 tyś złotych. Doszliśmy do 8 kawałków i postanowiłem, że trzeba dokładnie policzyć łączną kwotę za robotę, bo nie wiadomo ile to w końcu wyjdzie. Cały czas byłem święcie przekonany, że to osiem patyków to jest już trochę na górkę, że majster ma nadpłatę i będzie musiał w ramach odrabiania, jeszcze coś zrobić. Guzik prawda. Po podliczeniu okazało się że wartość robót wyszła 12 tysięcy. Do dopłaty mamy 4 tysiące, których tak naprawdę nie mamy.... :(

Szczeny nam tak pospadały.... (mi i małżonce) A od stycznia zaczynamy spłacać kredyt :cry:

Marcin, ja Ciebie rozumiem :roll:

W stosunku do Ciebie to mam daleko do końca ale już widzę, że będzie kiepsko. A tu jeszcze może będę musiał kupić w końcu duże 4x4 i wtedy to z pewnością zabraknie :(

Ale trudno, damy radę i tego się należy trzymać :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę się Wam pożalić, bo nie mam komu, hehe.

 

U nas kończą się prace wykończeniowe, kafelki, szlifowanie ścian i takie tam. Mój majster działa od początku paźdzernika. Sukcesywnie w czasie trwania rbót płaciłem mu transzami po 2 tyś złotych. Doszliśmy do 8 kawałków i postanowiłem, że trzeba dokładnie policzyć łączną kwotę za robotę, bo nie wiadomo ile to w końcu wyjdzie. Cały czas byłem święcie przekonany, że to osiem patyków to jest już trochę na górkę, że majster ma nadpłatę i będzie musiał w ramach odrabiania, jeszcze coś zrobić. Guzik prawda. Po podliczeniu okazało się że wartość robót wyszła 12 tysięcy. Do dopłaty mamy 4 tysiące, których tak naprawdę nie mamy.... :(

Szczeny nam tak pospadały.... (mi i małżonce) A od stycznia zaczynamy spłacać kredyt :cry:

Marcin, ja Ciebie rozumiem :roll:

W stosunku do Ciebie to mam daleko do końca ale już widzę, że będzie kiepsko. A tu jeszcze może będę musiał kupić w końcu duże 4x4 i wtedy to z pewnością zabraknie :(

Ale trudno, damy radę i tego się należy trzymać :D

 

ja tez mam z lekka doła brałem kredyt w frankach gdzie sam frank już nisko stał 2,34 i wymyśliłem ze wezmę 2 transze tylko teraz wiem ze to nie był najlepszy pomysł bo 1 transze wybierałem 129 k jak frank stał 2,21 wiec poszło sie je....

7,5 k tylko dlatego ze niepotrzebnie wybrałem taką dużą kwotę - chciałem dobrze- popłacić ekipom , kupić towar ale okazało sie ze 60 k leżało na marnym % przez parę miesięcy bo przez pierdzielonych dach wszystko sie popierdzieliło :(

na całym kredycie bede jakies 30 k w plecy przez ten niski kurs franka niech za 2-3 miesiace zacznie taniec a nie teraz :(

na tą chwile frank kosztuje 2,12 wiec mozna sie .... :(

 

można powiedzieć chyba ze mam stan developerski (tak mi sie wydaje) i zostało mi 100 k na wykończenie domu ciekawe ile zabraknie

a pozostało sporo, drzwi, panele, plytki, armatura, kuchnia, ocieplenie z zew. i wyposażenie reszty domu

od tej pory większość będę jednak sam robił raz ze dokładniej dwa z braku kasy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja żeby było optymistycznie to powiem, że robię właśnie tynki wewnętrzne :D

Wczoraj wieczorem znalazłam na podłodze w gabinecie, który tynkarze zaadaptowali na tymczasowe pomieszczenie socjalne, dość sporych rozmiarów kawałki lodu... :o :roll:

Ale nic to, byle do wiosny ;-)

 

Praktyczna porada dla tych, którzy są na etapie instalacji - lodówki z kostkarkami do lodu potrzebują doprowadzenie wody!!! W ostatniej chwili uratowałam kuchnię przed kuciem :oops:

 

Misiak, z drugiej strony ja wzięłam kredyt w złotówkach, i co? I oprocentowanie podskoczyło mi przez rok o ponad 1 punkt procentowy. Co oznacza dla mnie ratę miesięczną większą o ponad 200 zł !!! I co gorsza w przyszłym roku mają być dalsze podwyżki stóp :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...