Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Bla, bla, bla... Wielkopolska


Gość Marzin

Recommended Posts

wyglada na to ze duza czesc z nas wziela za male kredyty . nam skonczyl s kredyt, pozniej kolejne 50 tys kredytu, swojej kasy wylozylismy juz ok 35 tys a jeszcze roboty przed nami w ...

na sama wiosne, czy lato potrzebujemy ok 70 tys- tynki zewn i malowanie, podbitka i podjazd, chodnik, plytki na ganek i tarasy, studnia,zbiornik na deszczowke i system odprowadzenia deszcz,brama wjazd i nowa furtka / teraz nie mam wcale f/

 

a w chacie zostalo jeszcze malowanie, panelowanie, plytkowanie 2 lazienek, plytkowanie kuchni, parapety, drzwi wewn, kontakty, wlaczniki,1 wanna, 2 umywalki, baterie do 2 wanien, baterie do 2 umywalek, bateria do bidetu,,2 grzejniki lazienkowe chr, 2 syfony umywalk chr, trepy na schody, barierka, zlew do kuchni i bateria. i pewnie jakies rzeczy o ktorych teraz nie pamietam

 

o meblach nawet nie wspominam, bo nie uwazam tego za czesc budowy. kupie kiedy bede miala siano

 

poki co, na koncie z 6tys :) a tu swieta ida, nowy rok i przeprowadzka.

 

dom to studnia bez dna i chyba musimy s do tego przyzwyczaic :)

 

a 30tys nagrody to chyba tylko w US ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

 

Misiak, z drugiej strony ja wzięłam kredyt w złotówkach, i co? I oprocentowanie podskoczyło mi przez rok o ponad 1 punkt procentowy. Co oznacza dla mnie ratę miesięczną większą o ponad 200 zł !!! I co gorsza w przyszłym roku mają być dalsze podwyżki stóp :(

 

No tak, ale Misiaka 30 tyś to jest nasza wyższa o 200 zł rata przez 12 lat! Ja mam kredyt na 8 lat, do tego prawie połowę odsetek zobowiązała się spłacić za mnie moja ojczyzna. 8)

 

Mice, dla mnie premia 4 tyś to byłby wypas! :lol:

 

Brzydlaczku, przed Wami do wydania piramida pieniądzorów!

 

Nam zabraknie tylko żeby zapłacić teraz, w tym miesiącu za wykończeniówkę. Generalnie chałupa skończona, podłogi, panele na dole zrobione, łazienki góra - dół też, armatura kupiona. Farby na całą chatę też kupione, kontakty, pstryczki i inne duperele czekają na montaż. Mało tego, mamy zrobiony z polbruku podjazd i z drobnej kosteczki wejście do domu. Płot właśnie się robi (drewniany, własnymi siłami). Elewacja skończona. Mebli praktycznie (oprócz kuchennych) nie mamy, ale ja też tak jak brzydlak nie zaliczam tego do budowy domu. Z czasem się kupi. Ważne, że jest na czym spać. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

he he Marzin to wy juz jestescie Panstwo na wlosciach pelna geba :) a Ty tu marudzisz i krew psujesz ;)

 

ja s kasa nie martwie. bedzie co ma byc. jak w przyslowiu ''da Bog dzieci da na dzieci" to ja wstawiam dom ;) co s bede martwic na zapas :) trzeba bylo wziac 2 x wiekszy kredyt. przeciez i tak w 2012 ma byc koniec swiata to po co s szczypac :lol:

 

Altariela ;) a hrabinią chcialam byc ale nie wyszlo / jak u bylego premiera Rosji- "chcielismy dobrze, wyszlo jak zawsze" ;)

 

a my kredyt mamy we frankach. najpierw stracilismy przy transzach ale za to teraz raty mniejsze :) za 400tys na 30 lat ok 1800. moja siostra placi 300 zl mniej za wynajem chaty a my za swoje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No aldnie, idziecie jak burza.

CO d okredytow to fakt - we frankach jak ktos bral to kwota w zl wyjdzie mniejsza, tzn mniejsze transze za to rata nizsza. W PLN - kaski bedzie tyle ile sie bralo ale rata bedzie drozec. Nie chce zalamywac zlotowkowiczow ale w przyszlym roku jest bardzo duza szansa na podniesienie stop%.

Ale co tam sie bedziemy zamartwiac. Przyjdzie czas bedzie rada. Glowa do gory!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja żeby było optymistycznie to powiem, że robię właśnie tynki wewnętrzne :D

Wczoraj wieczorem znalazłam na podłodze w gabinecie, który tynkarze zaadaptowali na tymczasowe pomieszczenie socjalne, dość sporych rozmiarów kawałki lodu... :o :roll:

Ale nic to, byle do wiosny ;-)

 

:o ja już myślałem że mieszkasz byłaś kawał przed nami

mój ojciec tak sie rwie że musiałem mu dzisaj kupić gniazdka bo już chce zakładać ;) (robił mi elektryke)

moje tynki i posadzki schną sobie i widząc po tempie jeszcze troche to potrwa :( otymistyczne jest to ze wiekszość już ma białawy kolor tylko place sa mokre

najlepiej schnie tam gdzie mam tzw. koze w której pale tam juz bielutkie

 

Praktyczna porada dla tych, którzy są na etapie instalacji - lodówki z kostkarkami do lodu potrzebują doprowadzenie wody!!! W ostatniej chwili uratowałam kuchnię przed kuciem :oops:

 

mam wrażenie ze mój post wyżej z wyliczeniem instalacji przypomniał tobie o tym ;)

dla mnie to był punkt nr. 1 ;)

ważna też uwaga dla tych co robią elektrykę i wodę

nie robi sie tego w miejscu gdzie będzie stało urządzenie!!

człowiek odruchowo zaznacza elektrykowi gdzie będzie stał piekarnik, zmywarka, lodówka wiec tam robią problem jest taki ze większość urządzeń musi dochodzić prawie do samej ściany co później skutkuje przerabianiem gniazdek obok bo nie da sie tego podłączyć podobnie jest z wodą kranik zrobić obok lodówki najlepiej przy samej podłodze oczywiście za meblami !

 

Misiak, z drugiej strony ja wzięłam kredyt w złotówkach, i co? I oprocentowanie podskoczyło mi przez rok o ponad 1 punkt procentowy. Co oznacza dla mnie ratę miesięczną większą o ponad 200 zł !!! I co gorsza w przyszłym roku mają być dalsze podwyżki stóp :(

 

no też prawda i ponoć to nie koniec podwyżek stóp procentowych

 

podjąłem wczoraj decyzje o aneksie do umowy i odroczenie spłaty kredytu na 3 miesiące (bo miałem do 15 grudnia wybrać resztę kasy i od stycznia spłacać już cały kredyt)na ta chwile nic mi nie da ze wyciągnę resztę bo i tak ich odrazu nie stracę a jest nadzieja że frank troche podskoczy i wyciągne resztę kasy

 

a i jeszcze jedno naprawdę jestem pozytywnie zaskoczony obsługą w pko bp

miewałem większe problemy czasami jak cos sie brało na raty niż wypłacenie transz dosc sporej kwoty - polecam oddział na G. Wildzie i panią Bocian ;)

 

.......a w chacie zostalo jeszcze malowanie, panelowanie, plytkowanie 2 lazienek, plytkowanie kuchni, parapety, drzwi wewn, kontakty, wlaczniki,1 wanna, 2 umywalki, baterie do 2 wanien, baterie do 2 umywalek, bateria do bidetu,,2 grzejniki lazienkowe chr, 2 syfony umywalk chr, trepy na schody, barierka, zlew do kuchni i bateria. i pewnie jakies rzeczy o ktorych teraz nie pamietam .....

 

to tak podobnie jak u mnie no tylko ze mam(bede miał) jedną wanne ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:o ja już myślałem że mieszkasz byłaś kawał przed nami

nieee, miałam gigantyczny przestój bo poszukiwania elektryka mi się przedłużyły. Tzn. mogłam mieć dużo wcześniej ale ceny były dla mnie nieakceptowalne, w d.... się im poprzewracało :evil: :-?

moje tynki i posadzki schną sobie i widząc po tempie jeszcze troche to potrwa :( otymistyczne jest to ze wiekszość już ma białawy kolor tylko place sa mokre

najlepiej schnie tam gdzie mam tzw. koze w której pale tam juz bielutkie

Ja mam nadzieję że tuż po Nowym Roku odpalę ogrzewanie i będę wietrzyć, grzać, wentylować i stawać na głowie żeby szybko wyschło ;-)

mam wrażenie ze mój post wyżej z wyliczeniem instalacji przypomniał tobie o tym ;)

Nie, akurat przypadkiem zgadałam się z moim instalatorem i pochwaliłam się że zaoszczędziłam na "lepsiejszą" lodówkę, no i instalator od razu zareagował :)

ważna też uwaga dla tych co robią elektrykę i wodę

nie robi sie tego w miejscu gdzie będzie stało urządzenie!!

człowiek odruchowo zaznacza elektrykowi gdzie będzie stał piekarnik, zmywarka, lodówka wiec tam robią problem jest taki ze większość urządzeń musi dochodzić prawie do samej ściany co później skutkuje przerabianiem gniazdek obok bo nie da sie tego podłączyć

No właśnie, ja nie wiem, Ci elektrycy nie dość że taką kasę biorą za rozłożenie paru kabelków :evil: to jeszcze są średnio rozgarnięci - przecież to oni powinni wiedzieć takie rzeczy. Mój mi już kilka gniazdek przenosił, bo tak czułam że nie powinny być za sprzętami, ale widzę że jeszcze kilka by się przydało przenieść - a tu tynki już się robią i nie ma czasu :( :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hihi, a właśnie że z łóżka to pisałam - to są zalety mieszkania w kawalerce, wszystko w zasięgu ręki ;-)

 

u mnie podobnie ;)

 

ciekawe za co Altariela i Misiak zostali wyrzuceni z łóżek

 

napewno nie z tego samego 8)

 

To Wy juz nie macie ciekawszych rzeczy do robienia w łóżkach ?

to chyba starosc...

 

ja siedze na forum a żona na mnie ;)

żeby nie wpadać w rutynę musimy sobie urozmaicać 8)

brzydlak to nie starość to nowoczesność wifi, notebooki itp ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że grupowe morale upada :roll:

 

Czy nasi szefowie nie widzą, że się budujemy i cholernie potrzebujemy świątecznych premii ??!!

 

Tam premia Świąteczne, powiem wam nie ważne.

 

Dołek zdecydowanie u mnie w tej chwili sie wypłaszczył. A wiecie dlaczego?Zdradze Wam słodką tajemnice :wink:

Bylismy razem posprzątac i odkurzyc przed cyklinowaniem parkietu, w domu ciepło pusto, cicho tylko strzela w kominku. I tak jakos się porobilo, że to był najlepszy s.. od kilku lat. :oops: :oops: :oops: A wiecie jak to podładowuje :D :D :D

 

 

Z NAJLEPSZTMI ŚWIATECZNYMI ŻYCZENIAMI

OBY WSZYSKIE BUDOWY, TE DUŻE I MAŁE, CIESZYŁY NAS A NIE DOŁOWAŁY, OCZYWIŚCIE GÓRY KASY

WCIORNASTEK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...