Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Lubin -budowa w okolicy? Legnica, Polkowice, Głogów?


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

no i co sądzicie o Predomie[/u]

 

hej, my zamawialiśmy u nich stal, mają najtaniej.

 

cement i wapno zamawialiśmy w Brzoz-Karze, nie wiem czy najtaniej ;) ale szybka dostawa.

Pustaki na ściany (EDER) zamawialiśmy w Bau-Budzie na Rzeźniczej, bo tylko oni mają je w swojej ofercie.

Teraz szukamy drewna na więźbę. Co sądzicie o tartaku w Gorzelinie?? Cena jest Ok ale ciekawe jak z jakością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś wie, gdzie w Lubinie i okolicy znajdę fachowców od wentylacji mechanicznej nawiewno - wywiewnej i rekuperatorów, najlepiej łączacych całość z GWC?

a może ktoś ma już dzialającą pompę ciepła, albo planuje taka inwestycję - z chęcia porozmawiam.

 

w Lubinie chyba nikogo takiego nie znajdziesz, my o rekuperator dowiadywaliśmy się we wrocku.

A co do pompy ciepła... hmmm jest w Lubinie kilku sprzedawców, ale z tego co się kiedyś dowiadywałam, to jeszcze żadnej pompy w Lubinie nie zainstalowali :/

ale może już się coś zmieniło od tego czasu :)

channel8 a gdzie zamawiasz swoje okna??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś wie, gdzie w Lubinie i okolicy znajdę fachowców od wentylacji mechanicznej nawiewno - wywiewnej i rekuperatorów, najlepiej łączacych całość z GWC?

a może ktoś ma już dzialającą pompę ciepła, albo planuje taka inwestycję - z chęcia porozmawiam.

 

w Lubinie chyba nikogo takiego nie znajdziesz, my o rekuperator dowiadywaliśmy się we wrocku.

A co do pompy ciepła... hmmm jest w Lubinie kilku sprzedawców, ale z tego co się kiedyś dowiadywałam, to jeszcze żadnej pompy w Lubinie nie zainstalowali :/

ale może już się coś zmieniło od tego czasu :)

channel8 a gdzie zamawiasz swoje okna??

 

Brzebiuszka - dziękuje za powitanie... :)

 

A jeżeli chodzi o wybór instalatora to nawet w takim mieście jak Poznań...nie jest łatwy. Trochę sie nabiegałam, zanim podjęłam decyzję. Wybrałam firmę instalacyjną przez siedzibe Vailanta w Poznaniu. Wczoraj dowiedziałam sie, że montażem i uruchomieniem pompy ciepła powinna się zająć osoba, która ma papuery szkoleniowe producenta pomp. Jeżeli inwestor zrobi samowolkę i weźmie pierwszą lepszą firmę..to uwaga!!!.............. w przypadku awarii nie nalezy się serwis. :o

channel8 - najlepiej zazwoń do producenta do Wrocławia...i niech oni poleca ci firmę instalacyjną. Oni mają pełen wypis firm z papierami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już tu dawno nie zaglądałam ale kiedyś byłam regularna czytelniczka tego forum, już mieszkamy ale dalej budujemy, jeszcze wiele rzeczy nie skończonych, ale do długa historia, wprowadzaliśmy się w marcu bo musieliśmy opuścić mieszkanie bez paneli, wykładzin, bez mebli, bez firanek i w ogóle. na dziko jak to ktoś powiedział.

 

Pisze dowas teraz by ostrzec przed nieuczciwym wykonawcą kominka z Kunic, nie dotrzymuje terminu, nie odbiera telefonu a teraz nawet chce zrezygnowany a ja czekam od marca na obudowę. Rozwalił wszystko i zostawił mi kominek na środku pokoju. NIE POLECAM

 

może u ktregoś z was znalazł lepszą robotę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja również chciałbym ostrzec przed "fachowcem" cieślą z Lubina. "Kochany" pan Gieniu - chodzacy wiecznie w moro i jezdzacy zielonym Chryslerem. Nieslowny, nieterminowy, nieuczciwy, szantazysta, jako podwykonawca upomina sie o gaze od inwestora mimo, ze inwestor rozlicza sie z wykonawca glownym. Na koniec placze o pieniadze mowiac ze nie dostaje ani grosza od wykonawcy - po otrzymaniu pieniedzy - nie pojawia sie juz wiecej na budowie. Termin wykonania dachu wg niego to miesiac a faktyczny to 3 miesiace. Czasami caly dzien zajmowalo mu wstawienie jednego okna dachowego (a mialem ich 6) - wiec mozecie sobie wyobrazic zapal do pracy

Szczerze odradzam kontakt z tym "fachowcem"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzebiuszka - mam 3 wyceny okien - Majewski, Europlast i Jezierskiego. Wycena dotyczy okien energooszczędnych z pakietem 3 szybowym. Najfajniejszą ofertę otrzymałam z Europlastu ( licząc same okna). Sa to okna na systemie rehau. I są chyba jedyną firmą, która montuje okna w systemie ocieplenia a nie w murze.

 

GLAMOURMUM Na temat pompy ciepła rozmawiałam z firma MIR z Wrocławia - sa autoryzowanym przedstawicielem NIBE. Zajmą się także moją wentylacją mechaniczną. Własnie czekam na ich wycenę.

Jedank w Lubinie mało kto buduje energooszczędnie i nasze firmy niestety nie wyrabiają. Takie "dziwy" jak pompa ciepła, GWC, rekuperator, wentylacja mechaniczna nie mają w Lubinie prawdziwych fachmanów, niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzebiuszka - mam 3 wyceny okien - Majewski, Europlast i Jezierskiego. Wycena dotyczy okien energooszczędnych z pakietem 3 szybowym. Najfajniejszą ofertę otrzymałam z Europlastu ( licząc same okna). Sa to okna na systemie rehau. I są chyba jedyną firmą, która montuje okna w systemie ocieplenia a nie w murze.

 

Ja póki co robiłam tylko wycenę w MS Okna (też energooszczędnych z pakietem 3-szybowym), wydaje mi się, że cenowo są bardzo OK, ale raczej nie montują w ociepleniu. Z tego co pisałaś w wątku o montażu okien, to troszkę sobie policzyli za ten montaż :x :x My się teraz zastanawiamy nad tym i albo mąż sam się za to zabierze...hmmm :o :o albo sobie odpuścimy, czego bym nie chciała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na temat pompy ciepła rozmawiałam z firma MIR z Wrocławia - sa autoryzowanym przedstawicielem NIBE. Zajmą się także moją wentylacją mechaniczną. Własnie czekam na ich wycenę.

Jedank w Lubinie mało kto buduje energooszczędnie i nasze firmy niestety nie wyrabiają. Takie "dziwy" jak pompa ciepła, GWC, rekuperator, wentylacja mechaniczna nie mają w Lubinie prawdziwych fachmanów, niestety.

 

Z pompy ciepła najprawdopodobniej zrezygnujemy, a co do rekuperatora to zlecimy firmie rekuperatory z wrocka. Mają kosmiczne ceny, ale co zrobić. Na samym rekuperatorze mają kilkukrotne przebicie cenowe. Mąż sprawdzał ile takie rekuperatory kosztują w Holandii, no więc ok 1/4 ceny w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech, ale zarty sobie ze mnie robisz, nieładnie, nieladnie :lol: Już wyzej napisałam buduję domek w Górzycy, więc jak ktoś ma po drodze to zapraszam....

 

A tak mam pytanie do tych "co to już budują". My zaczynamy na poczatku lipca, no i trzeba zamówić pewnie jakis tam materiał, doradźcie, która hurtownia ma takie w miarę normalne ceny, w której da się wynegocjować jakieś tam rabty, no i co sądzicie o Predomie[/u]

 

 

Polecam Głogów ul. Rudnowska - fachowa obsługa i niskie ceny, jeśli chodzi o stal to Legnica miała najtaniej ulicy nie pamiętam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...