Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Lubin -budowa w okolicy? Legnica, Polkowice, Głogów?


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

dzięki za podpowiedź odnośnie hurtowni

a co do tego materiału z Owczar to jaka jest jego jakość, wymiarowo i wytrzymałościowo? pustaki nie pękają, nie ma dużo odpadów?

w sumie nie myslałem o zakupie materiału w marketach typu castorama ale może faktycznie to dobry pomysł jakby trafić coś w promocji

 

w castoramie jest teraz po 3,2 zł tylko nie wiem jak z transportem,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zlecę wykonanie fundamentów ( dodatkowe zbrojenie - szkody górnicze ). Może ktoś ma nr na osoby godne polecenia. tel: 791 607 337 lub [email protected] .

Cześć Asta11 mam pytanie gdzie się dowiedzieć czy miejsce mojej budowy podlega pod szkody górnicze i czy będziecie chcieli korzystać z dofinansowania z KGHM? pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Asta11 mam pytanie gdzie się dowiedzieć czy miejsce mojej budowy podlega pod szkody górnicze i czy będziecie chcieli korzystać z dofinansowania z KGHM? pozdrawiam

 

Cześć, kurcze nie wiem. Wiem, że w sobinie na pewno. Będziemy korzystać z dofinansowania z KGHM. Wszystko załatwił nasz architekt. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za podpowiedź odnośnie hurtowni

a co do tego materiału z Owczar to jaka jest jego jakość, wymiarowo i wytrzymałościowo? pustaki nie pękają, nie ma dużo odpadów?

w sumie nie myslałem o zakupie materiału w marketach typu castorama ale może faktycznie to dobry pomysł jakby trafić coś w promocji

 

teraz w Castoramie mają mieć właśnie promocję pustaków - jak dla nas są okey, cały parter mam wymurowany i na razie w porządku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, kurcze nie wiem. Wiem, że w sobinie na pewno. Będziemy korzystać z dofinansowania z KGHM. Wszystko załatwił nasz architekt. Pozdrawiam

 

trzeba napisać pismo do KGHM i oni odpisują czy dany teren podlega pod szkody górnicze czy nie, u mnie tym zajął się projektant przy adaptacji projektu domu i mam od nich oficjalną odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orientujecie się czy można (lub czy można było zanim weszły od 2014r. nowe przepisy) odpisać różnicę VAT-u na stal zbrojeniową (pręty żebrowane i gładkie) oraz bloczki z betonu komórkowego?

 

Tak, można było, odpisywaliśmy i stal, i bloczki. Jeśli faktury są sprzed 2014 r. (wystawione do 31.12.2013 r.) to nadal można je rozliczyć. Jeśli chodzi o wydatki poniesione po 1 stycznia 2014 r. podaję link do artykułu, który wyjaśnia wszystko: http://www.pit.pl/budowlana-vat/index.php?lt=Zasady,%20wykaz%20materia%C5%82%C3%B3w%20i%20zakres%20prac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...