Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Lubin -budowa w okolicy? Legnica, Polkowice, Głogów?


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam wszystkich budujących :D

 

Zwracam się do Was z pytankiem, mam wykonać sobie przyłącze gazowe od ogrodzenia do domu. Przyłącze 6 m w linii prostej z PE 32 dwa spawy (jeden na początku i jeden na końcu). Przyjechał facet i wycenił mi robociznę na 800 zł + materiały + odbiory geodezyjne to razem ok 2000 zł.

Zrobiłam takie :o oczy, powiedzcie mi czy zaśpiewał sobie dużo czy to okazja????? :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie robiliśmy u siebie przyłączy, ale inwentaryzacja powykonawcza tylko jednego przyłącza u geodety kosztuje min. 300 zł. Oczywiście lepiej jest zrobić ten gaz w całościowej inwentaryzacji, potrzebnej do odbioru budynku - bo wychodzi znacznie taniej, przynajmniej u nas 8)

 

Słyszałam, że panowie z gazowni, chętnie podciągają przyłącza na tzw. "pogodzinnych fuchach" - kazdy chce do pensji dorobić. :wink:

 

Może w czymś ci to pomoże. :D

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w umowie z gazownią powinnaś mieć koszty, które zwrócą jak przejmą przyłącze - wykonawcy zwykle pod to podciągają fakturę , tak żebyś miała 100% zwrot z gazowni.. co prawda przejęcie nie następuje natychmiast, ale zawsze pieniądze w końcu dostaniesz..

 

jak chcesz wyślę ci na priva nr tel. do faceta który nam to będzie robił na jesieni (zastrzegam, że nam jeszcze nie wyceniał, ale już z nim wstępnie rozmawialiśmy i on się powinien w tej kwocie zmieścić)..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

YreQ, m&k

 

Dzięki za informację, rzeczywiście chyba tak zrobię że odbiorę sieć razem z domem bo to mi się opłaci lepiej, jeżeli chodzi o fuchy panów z gazowni to właśnie tą wycenę mi zrobił jeden z nich.

m&k jak możesz to wyślij mi na prv numer tego gościa. [email protected] będę wdzięczna.

 

Pozdrawiam i dziękuję i_ska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy

 

mamy pytanko, czy ktoś z Was montował sobie w domu (albo będzie montował) rekuperator? Jesli tak, to gdzie go zamawialiście?

Zancie jakąs dobrą firmę w okolicach Lubina, Legnicy specjalizującą sie w projektowaniu i montazu rekuperatorów?

 

I jeszcze jedno pytanko, dotyczy kominka z DGP, czy ktoś z was korzysta z takiego rozwiązania i gdzie zamawialiście taki kominek i jego montaż??

 

pozdrawiamy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy

 

mamy pytanko, czy ktoś z Was montował sobie w domu (albo będzie montował) rekuperator? Jesli tak, to gdzie go zamawialiście?

Zancie jakąs dobrą firmę w okolicach Lubina, Legnicy specjalizującą sie w projektowaniu i montazu rekuperatorów?

 

I jeszcze jedno pytanko, dotyczy kominka z DGP, czy ktoś z was korzysta z takiego rozwiązania i gdzie zamawialiście taki kominek i jego montaż??

 

pozdrawiamy :)

najbardziej konkretni i profesjonalni są http://www.rekuperatory z Wrocławia, wstępny projekt wycena gratis na podstawie rzutów budynku - oferują montaż wraz z gruntowym wymiennikiem ciepła. Pozdrawiam - ja będę robił rekuperację jesienią.Pełny koszt rerkuperacji wraz z pełną automatyką i gruntowym wymiennikiem ciepła oraz z rekuperatorem umożliwiającym podłączenie wq późniejszym czasie modułu klimatyzacji do domu 180 mkw - około 27000 PLN.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

najbardziej konkretni i profesjonalni są http://www.rekuperatory z Wrocławia, wstępny projekt wycena gratis na podstawie rzutów budynku - oferują montaż wraz z gruntowym wymiennikiem ciepła. Pozdrawiam - ja będę robił rekuperację jesienią.

 

dzieki za informacje :) też słyszelismy duzo dobrego :) o tej firmie,

mialam jednak nadzieje, że znajdziemy gdzies bliżej firmę zajmującą sie rekuperatorami, poszukiwania w necie nic nie dały :-?

ehh no tak to jest jak sie mieszka na głębokiej prowincji :wink: po wszystko trzeba jeździc do Wrocławia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

najbardziej konkretni i profesjonalni są http://www.rekuperatory z Wrocławia, wstępny projekt wycena gratis na podstawie rzutów budynku - oferują montaż wraz z gruntowym wymiennikiem ciepła. Pozdrawiam - ja będę robił rekuperację jesienią.

 

dzieki za informacje :) też słyszelismy duzo dobrego :) o tej firmie,

mialam jednak nadzieje, że znajdziemy gdzies bliżej firmę zajmującą sie rekuperatorami, poszukiwania w necie nic nie dały :-?

ehh no tak to jest jak sie mieszka na głębokiej prowincji :wink: po wszystko trzeba jeździc do Wrocławia :)

Oni wszystko przywożą i montują sami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak wiem :)

tak sobie troche marudze, na brak róznych firm w bliższej okolicy :wink:

brakuje mi kontaktu z zywym czlowiekiem :) rozmowa przez telefon to nie to samo, a prawie wszystkie materialy załatwiamy za pośrednictwem telefonu, faksu, internetu... :/ a tak by sie czasami chcialo cos zobaczyc, dotknąć, sprawdzic, czy aby na pewno to jest to co bym chciała mieć,

no ale jak już napisalam wczesniej... tak sobie tylko marudzę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstrząsam NASZĄ grupą , bo jestem w ogromnej potrzebie :oops: :oops: :oops: :wink: Na razie STEMPLOWEJ

 

Brakuje mi ok. 20 szt. stempli ok, 3 - 4 m ( jak byłyby krótsze, to będą chłopaki nogi podkładać :wink: ).

Obdzwaniam i piszę póki co do znajomych, gorącą linię uruchomił też inwestorek - czyli mąż.

 

Jeżeli macie na zbyciu całkowitym, albo do wypożyczenia, albo WIECIE kto może mieć, to za wszelkie namiary będę wdzięczna. Temat pilny, palący, piekący :D

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, wiedziałam, że mogę na Was liczyć.

 

m&k - pewno na jeden wykusz - a raczej pokój wystający nad wejściem - takich szalunków mi nie wypożyczą, bo za mała powierzchnia. A poza tym całą resztę mam - tzn. deski, płyty OSB i gwoździe :lol: Za telefon dziękuję i tak się przyda dla innych, wszystkie namiary są cenne.

 

Ekipa powiedziała nam, że spokojnie 180 szt. starczy, kupiliśmy 200 i stwierdzili wczoraj, że im jednak zabraknie, kier.bud. twierdzi, że starczyc powinno, niech przerzedzą. W tartakach posucha, bo mają wstrzymane dostawy z nadlesnictwa - i o tym wiedzieliśmy już pod koniec czerwca i przez nadleśnictwo własnie załatwialiśmy, specjalnie dla nas strugali - mówię wam obłęd. Dokupić nie mogę, bo "nasz" lesniczy jest na urlopie.

 

Marcin - dzwoniłam i chyba są poza zasięgiem, będę próbowała dalej.

 

A dla ciekawostki podam, że tartak na Wrocławskiej w Legnicy ma za 10 zł za mb :o - koń by się uśmiał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...