Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Lubin -budowa w okolicy? Legnica, Polkowice, Głogów?


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam wszystkich

 

Za około mimesiąc startuje z budową domu w Miłoradzicach. Działeczka 14 arów pięknie położona pod samym lasem. Dom parterowy z poddaszem nieuzytkowym ( tylko z nazwy bo tak jest w planach zagospodarowania niestety ). Powierzchnia parteru z garażem 122 m2. Powierzchnia użytkowa poddasza 57 m2 do wykończenia kiedyś w przysżłość. Na ta chwilę planuje jedynie zrobić parter i zamieszkać w późniejszym terminie zajmę się poddaszem.

 

Generalnie wszystkie formalności już za mną pozwolenie na budowę uprawomocninone, ekipa wstępnie wybrana i do dzieła.

 

Pozostaje pytanie czy uda się zamknąć w planowanym budżecie 350tyś zł brutto :-) podobno jest szansa .

 

Pozdrawiam

Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szansa jest zawsze, tylko zależy jak dobrze będziesz szukał i co możesz zrobić sam. Dla przykładu deszczówka 2 studnie i prawie 50 m rur to ceny od 11 500 poprzez 8800 i ostatnio 6400 niezła rozbieżność wszystkie legalne firmy działające na naszym terenie. Podaje ceny bez vat.

 

Okna od 8800 do 15 000 na ten sam domek tylko inny standard.

 

Nasz domek powierzchnia całkowita 190 m2 stan surowy zamknięty to prawie 200 tyś z przyłączami, zaczęliśmy jesienią, jesteśmy przy dachu ale 200 starczy.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy nie ma nikogo z naszego rejonu?

Mam pytanko jak wy oceniacie realnie moje plany. Czy przy takich założeniach i projekcie zblizonym do kornelii Archipelagu. Stan surowy otwarty uda się zrealizować na poziomie 150 - 170 tys złotych ?

 

BW

 

Musisz się przyzwyczaić, że ta grupa nie działa zbyt prężnie - na spotkaniu były tylko 3 forumowiczki + ich mężowie 8)

Ale do rzeczy.

Dzisiaj wrzucę swoje poniesione koszty do dziennika. Będziesz miał jakiś punkt odniesienia.

Cement znów drożeje - zaczyna się powtórka z zeszłego roku.

Pozdrawiam

 

P.s. 170 tys. na stan surowy otwarty ? :o oj szalejesz 8) :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety patrze na to realnie. Nie wiem czy twoja uwaga dotyczyła, że za nisko czy za wysoko ?.

 

Ja to widze tak.

 

1. Chcę wybudowac dom do stanu surowego otwartego tak jak pisałem powierzchnia parteru wraz z garażem to 122 m2. Poddasze kolejne 50 m2.

 

2. Projekt domu umożliwia budowę etapami. Bo miszkać można tylko na parterze.

 

3. Wiele prac chcę wykonać samodzielnie jednak nie wszystko potrafie :-)

 

Na chłodno kalkuluję aby zmieścić się w tych 170 tyś na stan otwarty. Obecnie czekam na wycenę w jednej firmie jak możecie polecić kogoś z naszego regionu to bardzo chętnie skorzystam z kontaktu ( moje gg 908245 ) lub komórka 601 722 186.

 

Każda rada się przyda :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam 2 wyceny jedna to taka firemka trzyosobowa i oni wycenili nam robotę na ok. 50 tyś.... bez dachu, może wyszłoby ciut mniej

 

duża firma wyceniła nam robotę na ok 64 tys .. tez bez dachu.

 

Prawdę mówiąc, żadna z tych firm mi nie odpowiada, jedna za mała... a druga ma milion zleceń i duże opóźnienia. Szukamy teraz kolejnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety patrze na to realnie. Nie wiem czy twoja uwaga dotyczyła, że za nisko czy za wysoko ?.

 

Ja to widze tak.

 

1. Chcę wybudowac dom do stanu surowego otwartego tak jak pisałem powierzchnia parteru wraz z garażem to 122 m2. Poddasze kolejne 50 m2.

 

2. Projekt domu umożliwia budowę etapami. Bo miszkać można tylko na parterze.

 

3. Wiele prac chcę wykonać samodzielnie jednak nie wszystko potrafie :-)

 

Na chłodno kalkuluję aby zmieścić się w tych 170 tyś na stan otwarty. Obecnie czekam na wycenę w jednej firmie jak możecie polecić kogoś z naszego regionu to bardzo chętnie skorzystam z kontaktu ( moje gg 908245 ) lub komórka 601 722 186.

 

Każda rada się przyda :-)

 

Jasne - wszystkimi namiarami TYCH, którzy mi leżeli - w slangu młodzieżowym 8) - podzielę się :D ............ no i dla Ciebie ( a ........ budujesz sam czy z "połowicą " >???????????????????? :oops: specjalnie wpis w moim dzienniku................... :D

 

Będzie dobrze. Nie martw się.

I .................... może Tobie uda się rozkręcić tą grupę , bo póki co to tutaj " kupię - sprzedam" - jak w autogiełdzie - a wydawało mi się , że nie o to TYLKO chodzi.

Dlatego z Grzebiuszką trzymamy się razem , bo .............. życie jest krótkie a świat jest mały. :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My w robociźnie zmieścimy się w 40 tyś za dom 190 m2 z piwnica, przykryty. Tak więc wszystko zależy za ile uda ci się znaleźć pracowników. Robiliśmy etapami. Ale robotnicy nie z tego rejonu tylko z lubelskiego bo tu wszyscy powariowali albo są bardzo obłożeni robotami albo też niekompetentni i i z takimi miałam do czynienia. najlepiej to jeździć po okolicach i gzie budują a praca ich ci się podoba to szukać majstra i pytać pytać i jeszcze raz pytać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety patrze na to realnie. Nie wiem czy twoja uwaga dotyczyła, że za nisko czy za wysoko ?.

 

Ja to widze tak.

 

1. Chcę wybudowac dom do stanu surowego otwartego tak jak pisałem powierzchnia parteru wraz z garażem to 122 m2. Poddasze kolejne 50 m2.

 

2. Projekt domu umożliwia budowę etapami. Bo miszkać można tylko na parterze.

 

3. Wiele prac chcę wykonać samodzielnie jednak nie wszystko potrafie :-)

 

Na chłodno kalkuluję aby zmieścić się w tych 170 tyś na stan otwarty. Obecnie czekam na wycenę w jednej firmie jak możecie polecić kogoś z naszego regionu to bardzo chętnie skorzystam z kontaktu ( moje gg 908245 ) lub komórka 601 722 186.

 

Każda rada się przyda :-)

 

Jasne - wszystkimi namiarami TYCH, którzy mi leżeli - w slangu młodzieżowym 8) - podzielę się :D ............ no i dla Ciebie ( a ........ budujesz sam czy z "połowicą " >???????????????????? :oops: specjalnie wpis w moim dzienniku................... :D

 

Będzie dobrze. Nie martw się.

I .................... może Tobie uda się rozkręcić tą grupę , bo póki co to tutaj " kupię - sprzedam" - jak w autogiełdzie - a wydawało mi się , że nie o to TYLKO chodzi.

Dlatego z Grzebiuszką trzymamy się razem , bo .............. życie jest krótkie a świat jest mały. :D :D :D

 

 

Ze mną też możesz podzielić się namiarami?:) w przyszlym tygodniu chce złożyc zawiadomienie o rozpoczęciu robót, a nie jestem pewna czy mój ,,zaklepany" fachowiec wogóle da radę teraz zacząć:( Prawie rok załatwialam formalności i chcę zobaczyć w końcu jakieś efekty....fundamencik...kawalek ściany...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dostałem kalkulacje co o tym sądzicie ?

 

Zakres wykonania robót :

I. Ławy i ściany fundamentowe :

 Wytyczenie geodezyjne

 Wykonanie wykopu

 Podkłady betonowe pod fundamenty

 Ławy i stopy fundamentowe

 Ściany fundamentowe z bloczków betonowych

 Wykonanie zasypki pospółką ścian fundamentowych

II. Izolacje ścian i ław fundamentowych :

 Izolacje ław fundamentowych

 Izolacje pionowe powłokowe ścian fundamentowych

 Izolacje cieplne z płyt styropianowych ścian fundamentowych

III. Ściany parteru :

 Ściany z pustaków ceramicznych Poroton

 Ściany nośne wewnętrzne

 Wykonanie kominów systemowych

IV Wieńce , stropy i inne elementy konstrukcyjne

 Strop żelbetowy monolityczny

 Belki , podciągi , słupy i wieńce żelbetowe

 Montaż zbrojenia

 Wykonanie przesklepień z nadproży L-19

 

V. Konstrukcja dachu :

 Wykonanie kompletnej więźby dachowej

VI. Pokrycie dachowe :

 Montaż folii dachowej

 Montaż łat i kontrłat drewnianych

 Pokrycie dachów dachówką ceramiczną Roben

 Obróbki blacharskie z blachy powlekanej

 Montaż rynien i rur spustowych

 

Wartość wykonania wynosi : 162.890 + VAT 7%

słownie : sto sześćdziesiąt dwa tysiące osiemset dziewięćdziesiąt zł

+ VAT 7%

 

Ogółem powierzchnia netto budynku : 179 m 2

Koszt budowy 1 m 2 wynosi : 910 zł + VAT 7%

 

 

Uwaga :

W cenie nie wliczono kosztów okien połaciowych ( producent i typ okna zostanie uzgodniony z inwestorem )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...