Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Lubin -budowa w okolicy? Legnica, Polkowice, Głogów?


Recommended Posts

- p. Plesiak - instalacje. Popełnił u nas sporo błędów, zwłaszcza w przypadku gazu. Niesłowny, znika na kilka dni porzyciwszy zrozgrzebaną budowę

 

dzięki za ostrzeżenie - nasz kier budowy polecał go, ale firmy przez niego polecane zwykle są dziwne i niesłowne, więc.. wcale mnie to nie dziwi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

A ja też mam kocioł i jak w końcu wykończeniówka mnie nie wykończy :roll: to mam nadzieję, że Karczowiskowi stworzą fajną grupkę, z którą popołudniową piątkową porą zimnego piwka przy ognisku będzie można się napić i powspominać już z uśmiechem na twarzy wykonaFców partaczy obrabiając im tyłki- bo przynajmniej tyle za nasze nerwy będzie im się należało - pytanie tylko czy ....Karczowiskowi sąsiedzi będą chcieli ?????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poradzcie!

dzis firma wycenila mi koszt budowy. Dom LMB 24a-poszerzony o 2m, czyli okolo 165m zabudowy, mieszkalnej 120, dachu prawie 300m. Chca za stan surowy zamkniety, lacznie ze sciankami dzialowymi, tarazsem, wejsciem , podbitka 60tys.

Co Wy na to?!

Warto dodac,ze firma solidna, polecana przez wiele osob....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie tylko czy ....Karczowiskowi sąsiedzi będą chcieli ?????

 

ognisku z żywczykiem stanowczo mówimy >>tak<< :D 8)

 

a tak apropo Karczowisk - planujecie wiercić studnie? widziałam w UM mapę z oznaczonymi kilkoma punktami i woda jest ogólnie rzecz biorąc między 26 a 32m ..

:D cieszę się, że jesteśmy wstępnie umówieni :D

A jak pozostali ?

 

P.s. studnia - wiedzieliśmy o głębokości - "na razie" (:lol: :wink: ) za duży dla nas koszt (coś kilka tysięcy):roll: - do jakiejś tam głębokości wybudowanie studni nie wymaga pozwolenia, powyżej tak - pozwolenia wodno-prawnego.

 

Pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poradzcie!

dzis firma wycenila mi koszt budowy. Dom LMB 24a-poszerzony o 2m, czyli okolo 165m zabudowy, mieszkalnej 120, dachu prawie 300m. Chca za stan surowy zamkniety, lacznie ze sciankami dzialowymi, tarazsem, wejsciem , podbitka 60tys.

Co Wy na to?!

Warto dodac,ze firma solidna, polecana przez wiele osob....

 

no niestety w naszym rejonie takie ceny to już norma ponoć ( bez podbitki - a i tak uważam mocno przecholowana - i zdania nie zmienię; tak jak nie zrozumię NIGDY amortyzacji sprzętu: betoniarki, kielni, poziomicy i sznurka przez 2 tygodnie na sumę 6 tys. zł :o )- sorry o młotku zapomniałam 8) :wink:

Znajomy z dachem od czerwaca zapłaci 35 tys. - firma z Opola.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich po bardzo długiej przerwie.

Spowodowana była ona rozpoczęciem budowy i .....patrzeniem na ręce wykonawcy.

Właśnie zamierzam tego tzw.pseudofachowca czyt."łajze i paprocha"pogonić.Zaczeli na początku lutego i do dnia dzisiejszego zdołali wypuścić ściany prawie do pożiomu parteru(do poprawki),zamknąć otwory okienne parteru nadprożami (do poprawki) no i przed zalaniem płyty wypuścić kanalize którą i tak skopali...Zapomniałbym bym...zrobiili fundament tarasu ktory po mojej interwencji i pokazaniu wizualizacji domu na komputerze dopiero poprawili,gdyż rozszyfrowanie projektu było zbyt trudne dla ich ptasich móżdzków.

Czekam aby dokończyli prace które są w tym etapie i pognam ich krowy doić.

Teraz jaetem na etapie poszukiwania kogoś kto zabrałby się za następne prace murarskie w najbliższym czasie,bo do dachu mam chyba ekipe.Może ktoś z forumowiczów poleciłby mi firme konkretną aby ten bajzel ogarnęła....

Jęśli macie jakieś namiary to podeślijcie mi je np.na priva.

Z góry dziękuję i pozdrawiam wszystkich budujących.

Teściu zawsze mi mówił.....CHCESZ KOMUŚ ŻLE RZYCZYĆ POWIEDZ BUDUJ ŚIĘ....starsi ludzie wiedza co mówią

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich po bardzo długiej przerwie.

Spowodowana była ona rozpoczęciem budowy i .....patrzeniem na ręce wykonawcy.

Właśnie zamierzam tego tzw.pseudofachowca czyt."łajze i paprocha"pogonić.Zaczeli na początku lutego i do dnia dzisiejszego zdołali wypuścić ściany prawie do pożiomu parteru(do poprawki),zamknąć otwory okienne parteru nadprożami (do poprawki) no i przed zalaniem płyty wypuścić kanalize którą i tak skopali...Zapomniałbym bym...zrobiili fundament tarasu ktory po mojej interwencji i pokazaniu wizualizacji domu na komputerze dopiero poprawili,gdyż rozszyfrowanie projektu było zbyt trudne dla ich ptasich móżdzków.

Czekam aby dokończyli prace które są w tym etapie i pognam ich krowy doić.

Teraz jaetem na etapie poszukiwania kogoś kto zabrałby się za następne prace murarskie w najbliższym czasie,bo do dachu mam chyba ekipe.Może ktoś z forumowiczów poleciłby mi firme konkretną aby ten bajzel ogarnęła....

Jęśli macie jakieś namiary to podeślijcie mi je np.na priva.

Z góry dziękuję i pozdrawiam wszystkich budujących.

Teściu zawsze mi mówił.....CHCESZ KOMUŚ ŻLE RZYCZYĆ POWIEDZ BUDUJ ŚIĘ....starsi ludzie wiedza co mówią

 

Współczuję - bo sama przez to przeszłam - a mąż pogonił niejednych. W czym mogę pomóc - pomyślę kogo by tu podesłać. :roll:

Jeśli masz kogś na dach to podpisz już teraz umowę....za chwilę może być ciężko. Moi dachowcy są zarobieni więc namiarów nie daję, ale już na forum pisano o braciach Ludynia ze Złotoryi - też wycenę u nich robiłam - drodzy ale bardzo dobrzy.

Widziałam więźbę zrobioną przez ekipę z tartaku w Grębocicach - gość od poddasza według ich wymiarów mógł regipsy kręcić tak równo i dokładnie było.

A swoich to gdzie pieprz rośnie pogoń a nie do krów, bo doić trzeba umieć - a krówki nie zasłużyły na ich chamskie traktowanie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie tylko czy ....Karczowiskowi sąsiedzi będą chcieli ?????

 

ognisku z żywczykiem stanowczo mówimy >>tak<< :D 8)

 

a tak apropo Karczowisk - planujecie wiercić studnie? widziałam w UM mapę z oznaczonymi kilkoma punktami i woda jest ogólnie rzecz biorąc między 26 a 32m ..

:D cieszę się, że jesteśmy wstępnie umówieni :D

A jak pozostali ?

 

P.s. studnia - wiedzieliśmy o głębokości - "na razie" (:lol: :wink: ) za duży dla nas koszt (coś kilka tysięcy):roll: - do jakiejś tam głębokości wybudowanie studni nie wymaga pozwolenia, powyżej tak - pozwolenia wodno-prawnego.

 

Pozdrowionka

 

do 30 można bez pozwolenia.. mamy gościa od studni, nie jest tani ( a nawet dosyć drogi) 280 zł / m (wszystko oprócz pompy w tej cenie jest, nawet badanie wody przez sanepid), jeżeli zbierzemy klika osób w Karczowiskach, zejdzie przynajmniej do 250 zl/m.. czemu w ogóle biorę go pod uwagę - jeżeli nie trafi na wodę, czyli odwiert będzie suchy - nic mu nie płacimy...

 

liczymy, że przy głębokości 30 m musielibyśmy wydać 10 tys (już z pompą)...

jesteście zainteresowani?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

m&k

Te info dotyczace 30 metrow głębokości i braku pozwolenia to pewne?? Mnie ktos straszyl ze wymagane. Chyba ze z zwiazku z terenami górniczymi. MOze jest obawa co by sie dfo szybu nie dowiercic, jeszcze na ich zbiornik z ropa bym trafil i bawil sie w malego szejka...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dowiadywałam się w UM w Lubinie (oczywiście pytałam tylko o to co mnie interesuje bezpośrednio - czyli Karczowiska), tam też oglądałam mapę z odwiertami próbnymi z których wynika, że w Karczowiskach woda jest między 27 a 32 metrem i że Gmina Lubin miała zamiar zrobić strefę ochronną wody (po to były te odwierty), ale tematu nie zakończyli (UM wezwał ich do uzupełnienia dokumentacji i nie zrobili tego)..

co do 30 m myślę, że obowiązuje wszędzie - wszystkie oferty jakie miałam na odwiert studni był "do 30 m"

a pokłady miedzi i chodniki są z tego co wiem między 700 a 1200 m, więc tu też nie ma obawy ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, jestem tu nowa więc proszę wybaczyć jeżeli nie w tym miejscu umieściłam pytanie. jestem na etapie stawiania fundamentów, podciągania mediów z wąłsnych środków. Szukam kredytu i banku godnego polecenia działającego w Legnicy, Lubinie lub okolicach. Nie ukrywam, że zależy mi na jak najmniejszej ilości faktur dla banku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, jestem tu nowa więc proszę wybaczyć jeżeli nie w tym miejscu umieściłam pytanie. jestem na etapie stawiania fundamentów, podciągania mediów z wąłsnych środków. Szukam kredytu i banku godnego polecenia działającego w Legnicy, Lubinie lub okolicach. Nie ukrywam, że zależy mi na jak najmniejszej ilości faktur dla banku.

 

 

jak bez faktur to GeMoney, wogóle nie chcą faktur interesuje ich tylko postęp prac:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...