Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Lubin -budowa w okolicy? Legnica, Polkowice, Głogów?


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam

Ja (my) kończymy ssz...i mam pytanko jak kształtują się ceny za ocieplenie budynku styropianem z własnym materiałem.Na razie znalazłam ekipę za 28zł za 1m2...i nie wiem czy to dużo?

Pozdrawiam Okolicznych:)

 

Chyba nie najgorzej ja płace 20zł/m ale mi to robi człowiek co wszystko u mnie robi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja walczę z pogodą, fundamentami i wykonawcami. Powoli do przodu. Wkurza mnie to, ze panowie budowlańcy to straszni balaganiarze. Pomijam bajzel na budowie, ale puste butelki po wodzie mineralnej, opakowania po papierosach walające się po całej działce.... Pozostałości materiału niezaizolowane, rzucone w kąt.... A budowa jak po grudzie...jestem przerazona kosztami. Myslałam, ze taniej uda mi się wybudować niż mówi kosztorys, a teraz jak się zmieszczę w kosztach kosztorysowych to będe happy. Aby do końca fundamentów i przerwa do póxnej wiosny. potem ściany.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Channel8 czy twoją ekipę dobrze sprawdziłaś???

Ja uważam,że lepiej trochę więcej zapłacić ekipie i mieć ją z polecenia(czyt.sprawdzoną) ,chociaż wiadomo czego się można spodziewać.Ja mam czysto,bez pijaństw,ale ekipę którą mam z polecenia.Życzę wytrwałości z budowlańcami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie są ceny pustaków ceramicznych poroton ? szerokość 24

 

Najtaniej znalazłem 4,15/szt. Poroton Roben

4,85/szt. Poroton Wienerberger

 

A może ytong 7.30/szt

 

Podajcie gdzie i za ile?

 

Pozdrawiam

 

Jeżeli to są ceny brutto to bardzo tanio. Ja brałem w sierpniu Wienerbergera z MAT_BUDEXU po 4,98 zł a sprawdzałem w okolicy i mieli najtaniej.

 

To są ceny brutto. Na dzień wczorajszy.

 

 

 

Nie można w taki sposób porównywać cen ,bo pustaki mają inne wymiary i różnie wchodzą na metr.czasami jest ich 8 a czasami 11-13.Ceny powinny być podane w metrach.

 

Można, gdyż podałem rodzaj pustaka i firmę a osoba która ma minimalne pojęcie o tym będzie wiedziała ile pustaków wchodzi na m2.

 

Pozdrawiam

 

A ja się z Tobą nie zgodzę,ponieważ właśnie często hurtownie wykorzystują niewiedzę inwestorów co do ilości pustaków wchodzących na m2 i namawiają na kupno dość drogich materiałów.Nie każdy inwestor musi się na wszystkim znać. To jest moje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wkurza mnie to, ze panowie budowlańcy to straszni balaganiarze. Pomijam bajzel na budowie, ale puste butelki po wodzie mineralnej, opakowania po papierosach walające się po całej działce.... Pozostałości materiału niezaizolowane, rzucone w kąt....

 

Mnie też to bardzo wkurza, ale co zrobić, nie chciałam drzeć kotów z tego powodu z ekipą, bo w gruncie rzeczy byliśmy zadowoleni z ich pracy, więc machałam na wszystko ręką. Ale czasami nerwy brało mnie straszne. I nadal biorą ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja (my) kończymy ssz...i mam pytanko jak kształtują się ceny za ocieplenie budynku styropianem z własnym materiałem.Na razie znalazłam ekipę za 28zł za 1m2...i nie wiem czy to dużo?

Pozdrawiam Okolicznych:)

 

My też szukamy teraz ekipy do ocieplania, na razie mamy ofertę 25 zł /m2 za położenie styropianu, siatki i podwójne szpachlowanie.

 

Mam pytanie, jakie tynki robiliście u siebie ?Gipsowe czy wapienno-cementowe. Nie możemy się zdecydować :/ Gipsowe niby fajne bo raz i z głowy (pod warunkiem, że dobrze położone) za to wapienno-cementowe podobno mocniejsze i trwalsze...

brrr cały czas trzeba coś wybierać, strasznie to męczące. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, jakie tynki robiliście u siebie ?Gipsowe czy wapienno-cementowe. Nie możemy się zdecydować :/ Gipsowe niby fajne bo raz i z głowy (pod warunkiem, że dobrze położone) za to wapienno-cementowe podobno mocniejsze i trwalsze...

 

Hm....właśnie....męża wypytałam i odpowiedź dostałam taką:no właśnie jakie?:)

My jeszcze nie na tym etapie(choć pewnie lada moment przyjdzie i na to czas)...kończą nam dach,okna "wpadną" ok 10.11.....Ale jak tylko coś będę wiedzieć dam znać....A Ty proszę też napisz jaką podjęliście decyzję!

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja walczę z pogodą, fundamentami i wykonawcami. Powoli do przodu. Wkurza mnie to, ze panowie budowlańcy to straszni balaganiarze. Pomijam bajzel na budowie, ale puste butelki po wodzie mineralnej, opakowania po papierosach walające się po całej działce.... Pozostałości materiału niezaizolowane, rzucone w kąt.... A budowa jak po grudzie...jestem przerazona kosztami. Myslałam, ze taniej uda mi się wybudować niż mówi kosztorys, a teraz jak się zmieszczę w kosztach kosztorysowych to będe happy. Aby do końca fundamentów i przerwa do póxnej wiosny. potem ściany.

 

Co do kosztow i kosztorysow :)

Zaprojektowano mi plyte fundamentowa ze wzgledu na wystepujace szkody gornicze i nienosny teren... Wyrok brzmial 70-90 tys zlotych,znalazlem ekipe za 65 tys (sprawdzona,solidna,szybk,tania)

Dzisiaj praktycznie juz koncze temat stanu 0 i moj kosztorys rozciagnal sie o okolo 10 tys,nie jestem z tego powodu zadowolony ale ciesze sie,ze pierwszy etap budowy zamykam przed nastaniem zimy!

 

I jak wyzej pisalem pozostalo mi sporo zeimi z wykopu,chetnych zapraszam :)

A przy okazji jestem ciekaw ile Was kosztowaly fundamenty,ja wylalem plyte o powierzchni ponad 200m2

 

Pogoda pokrzyzowala moje plany zwiazane z niwelacja terenu (za mokro) ale chyba dobrze bo na koncie bankowym susza :)

 

Pozdrawiam wszystkich budowlancow z rejonu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A przy okazji jestem ciekaw ile Was kosztowaly fundamenty,ja wylalem plyte o powierzchni ponad 200m2

 

Nas fundamenty kosztowały 60 tyś. nie mamy płyty tylko "zwykły" fundament zaadaptowany pod szkody górnicze. Powierzchnia zabudowy ok 170 m2. W tej cenie jest już ocieplenie fundamentów z zewnątrz 15 styro i wewnątrz chyba 5. No i folia kubełkowa.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

Ja niestety nie pamiętam ile kosztowały nas fundamenty. Ale nie dużo... u nas nie ma szkód górniczych i dużo zrobił mój mąż i teściu, dlatego wyszło nas nie drogo :lol:

Grzebiuszka my robiliśmy tynki gipsowe, bo nie mieliśmy ochoty kłaść gładzi na tynki wapienne. A okazało się,że i tak trzeba będzie lekko przejechać w niektórych miejscach, bo to robotnicy coś ubili, to fachowcy zrobili na odwal się i ściana nie jest tak jak miała być itp. ale mimo wszystko polecam gipsowe :D

Gdzieś wcześniej (chyba na poprzedniej stronie) podałam namiary na kuzyna mojego który robi tynki. Polecam bo naprawdę sprawdzony i robi rewelacyjnie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzebiuszka u mnie były robione w zimie... było naprawdę zimno- w styczniu tego roku! I nic im się nie stało. Wszyscy pukali się w głowę,że marnujemy pieniądze itp. ale fachowiec, ktory robił powiedział,że dodają jakiś środek który "zlepia" masę mocniej. I zapewnił,że jak się coś stanie to on na własny koszt przyjedzie to poprawiać, tak żeby było dobrze :lol:

na szczęście nie musiał przyjeżdżać bo nic nie odpadło... :D no a to,że trochę zrobił nie równo to już inna sprawa... :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja (my) kończymy ssz...i mam pytanko jak kształtują się ceny za ocieplenie budynku styropianem z własnym materiałem.Na razie znalazłam ekipę za 28zł za 1m2...i nie wiem czy to dużo?

Pozdrawiam Okolicznych:)

 

Witam.

My w tym roku ocieplalismy nasz dom wraz z jego otynkowaniem, ale kosztowalo nas to 50zl. za m2. Elewacje robil nam Pan Paweł z roboty ktorego jestesmy bardzo zadowoleni. Numer dostalismy od naszych dobrych znajomych u których również robil elewacje. Terminowo, dokładnie i porzadek po każdym dniu pracy. Oby wiecej takich fachowców. :D Numer do niego jakby ktos chcial: 512487570

 

P.S. Zaczynamy wykańczać nasz dom. Czy zna ktoś może dobrego fachowca od łazienek? Prosze tylko o sprawdzonych fachowcow. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...