Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa WIOSNA 2005


Gość A-g-n-e-s

Recommended Posts

Jeżeli chodzi o obniżony salon , to trzeba wiedzieć że duże powierzchnie solonu przy wysokości ok 2,7m i pow ok 35m2 wyglądaja jak tunel, dlatego powinno się je trochę opuścić( lub podnieść) do wys ok 3m .............poprostu w takim pomieszczeniu człowiek lepiej się czuje.

..........a w wieku 70 lat pokonanie jednego schodka naprawdę nie ma znaczenia.zresztą trzebaby zlikwidować wszystkie schody, te przed wejściem głównym , czy schodek z tarasu.......

 

pozdrobert

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Jeżeli chodzi o obniżony salon , to trzeba wiedzieć że duże powierzchnie solonu przy wysokości ok 2,7m i pow ok 35m2 wyglądaja jak tunel, dlatego powinno się je trochę opuścić( lub podnieść) do wys ok 3m .............poprostu w takim pomieszczeniu człowiek lepiej się czuje.

..........a w wieku 70 lat pokonanie jednego schodka naprawdę nie ma znaczenia.zresztą trzebaby zlikwidować wszystkie schody, te przed wejściem głównym , czy schodek z tarasu.......

 

pozdrobert

 

Witaj!

A co ty tez bedziesz mial, tak jak my obnizony salon?? :)

Podaj moze podaj linka do strony z twoim projektem....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem caly czas 8)

 

Caly czas czytam to forum gdy mam tylko czas.

Moze ktos przypadkiem buduje domek APS 101 Archi-Projektu?

A moze ktos zna kogos kto wybudowal. Dzieki za wszelkie informacje.

 

TomekK

 

Fajnie wiedziec, ze nie sama "tulam sie " po forum - ja dopiero wrocilam i dopiero teraz moge swobodnie klikac na forum :D

Ja niestety nie buduje tego domku co ty (mam projekt indyw.)

ale podaj link do strony z projektem - chetnie poogladam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rowniez dzieki za szybka odpowiedz :wink:

 

Biegam sobie teraz po forum, bo ogolnie towarzyska ze mnie dusza :)

a w pracy przez podnad 8 godzin musze siedziec spokojnie jak trusia :)

wiec teraz nadrabiam zaleglosci w kontaktach miedzyludzkich.

 

Co do twojego Ytonga to sadze, ze przede wszystkim powinienes wiedziec czy chcesz zakonczyc budowe w tym roku na stanie surowym, czy moze do zimy otynkujesz juz cala chalupke. Bo jesli wybierzesz pierwszy wariant to mozesz miec problemy-ytong jest bardzo nasiakliwy i dlatego zaraz po wybudowaniu trzeba go zabezpieczyc. Glownie z tego powodu juz na poczatku wyeliminowalam te technologie. Plotki tez glosza (glownie na forum), ze ytong jest na tyle "miekki" ze nawet dziecko jest w stanie lyzeczka dziurki porobic:).

ja ytonga bede chyba miala tylko na gorze na scianch dzialowych - mam nadzieje ze w przyszlosci moje dzieci beda mniej drapiezne :p

 

P.S. Fajny projekcik - i do tego jeszcze dodana wizualizacja - fiu, fiu :p - ja swoja musze niestety sama zrobic :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co tu taka cisza???

 

Gdzie ci wsztscy, co zaczynaja budowe na wiosne?? :) :) :) :)

 

Ja tez jestem, tyle ze grypa mnie lamie :cry:

 

Witam Monis!

 

Ja to fajnie ze kolejna duszyczka dolaczyla, bo sie obawialam ze nasza grupka zamarla przez to zimno...

 

Tak jak juz dzisiaj radzilam na swojej grupie wrocl. - na przeziebienie najlepsze jest ziarnko groszku -

poloz sobie na brzuszku i potrzyj drugim brzuszkiem :wink: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojty napisal

Co do twojego Ytonga to sadze, ze przede wszystkim powinienes wiedziec czy chcesz zakonczyc budowe w tym roku na stanie surowym, czy moze do zimy otynkujesz juz calal chalupke. Bo jesli wybierzezsz pierwszy wariant to mozesz miec proolemy-ytong jest bardzo nasiakliwy i dlatego zaraz po wybudowaniu trzeba go zabezpieczyc. Glownie z tego powodu juz na poczatku wyeliminowalam te technologie. Plotki tez glosza (glownie na forum), ze ytong jest na tyle "miekki"ze nawet dziecko jest w stanie lyzeczka dziurki porobic:).

 

Dzieki Wojty tak tez cos sie obawiam o ten YTONG dobry ale niezbyt trwaly. A co myslisz o silikatach? Z czego Ty budujesz?

 

TomaszK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co tu taka cisza???

 

Gdzie ci wsztscy, co zaczynaja budowe na wiosne?? :) :) :) :)

 

Ja tez jestem, tyle ze grypa mnie lamie :cry:

 

Witam Monis!

 

Ja to fajnie ze kolejan duszyczka dolaczyla, bo sie obawialam ze nasza grupka zamarla przez to zimno...

 

Tak jak juz dzisiaj radzilam na swojej grupie wrocl.-na przeziebienie najlepsze jest ziarnko groszku-

poluz sobie na brzuszku i potrzyj drugim brzuszkiem :wink: :wink:

:lol: :lol: :lol: sposob rewelacyjny, zaraz sprzedeam go drugiemu brzuszkowi :wink:

A jak Twoje wizualizacje???? Do przodu???? Czy tak jak u nas chwila oddechu????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łapki zamarznięte...wszytko zamarzniete...a tu wiosny potrzeba!

Kto widział, kto coś wie?

Dom buduję pierwszy i mam nadzię ostatni i w nosie mam teorię trzech domów!

Kredyt już jest! Pierwsza transza wypłacona będzie w połowie lutego...dawać wiosnę!

Agacka widze, ze jestes najlepiej do wiosny przygotowana, my caly czas oczekujemy na pozwolenie :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TomaszK

 

No ja wlasnie buduje z silikatow...

Nie wiem czy to najlepszy wybor-to sie dopiero okaze...

Wybralam to poprostu droga eliminacji-w kazdym materiael znalazlam jakies wady,a silikaty mialy je najmniej (glowna wada jest to ze sie powoli nagdrzewaja, co ma glownie znaczenie na wiosne, ale za to dlugo trzymaja cieplo:)Prawde mowiac trudno namaialc kogos do jakiegos materialu. Ja tez dlugo zastanawialam sie nad cepla ceramika, np Wineberger, ale z nim sa tez problemy - poza nasiakliwoascia to jeszcze trudno sie w nim wierci - jest troche kruchy irza stosowac specjalne kolki..

 

Jesli chcesz tynkowac jeszcze w tym roku to ytong nie jest az taki zly...-najwyzej nie pozwolisz dzieciom biegac po domu z lyzeszkami :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monis

 

przegladalam ostatnio wizualizacje, ktore dostalam jeszcze pol roku temu od architektki - teraz one nie sa nic warte, bo gdy przyszlo do robienia konkretnych projektow to jeszcze nanieslismy duzo zmian. Dlatego od piatku mecze sie ze swoja wlasna wizualizacja. Niestety cos mnie podkusilo zeby robic to Architecturalu :evil: -program wydawal sie swietny, zwlasza jak dla osoby ktora przez lata robila w AutoCADzie w 2D. I wszystko bylo pieknie do chwili rysowania dachu :evil: :evil: ...Teraz szukam po sieci jakis wskazówek, jak w tym "swietnym" programiku rysuje sie dachy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...