Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa WIOSNA 2005


Gość A-g-n-e-s

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Zara - czy ta wycena nie zawiera "niespodzianek" w rodzaju konieczności załatwienia sprzętu, transportu itp??? Ja się mało na to nie nacięłam :evil: . A cena którą podałaś wygląda sensownie i naprawde znacznie lepiej :-) Tak trzymać

BabaB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie trwają ostatnie narady z ołówkiem w ręku

gaz butla + kominek z płaszczem lub PC + kominek nieubrany

 

:wink:

 

 

To juz teraz chcecie podjac ostateczna decyzje??

 

Ja pomysle nad tym jak bedzie stal stan surowy.

Oczywiscie byloby inaczej gdybysmy mysleli o PC, ten pomysl u nas jednak nie ma zastsowania - za duzo trzba by wydac na samym poczatku, a my przede wszystkim bedziemy budowac z kredytu - wiec z tego co wyliczylam - wyjdzie ze tyle samo (nawet po latach) by mnie to kosztowalo co gaz.

 

Jesli chodzi o kominek to chemy tylko DGP - moim zdaniem jest to o tyle lepsze od plaszcza wodnego, ze nie dosc ze jest o wiele tansze to do tego nie bedzie problemow, gdy wylacza prad (co na wioskach nieraz sie zdaza). :):):)

 

Te 5% niepewnosci to ogrzewanie na olej... :):):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sama nie wiem, co zrobić. Boję się, że ten gość ma takie wtyki w urzędzie, że może nam utrudniać sprawę.

Nie obawałbym się nikogo, kto robi wrażenie, że może w urzędzie nie wiadomo co. Urzędnicy - zwykli ludzie, na pewno czują respekt przed przełożonymi a i muszą postępować zgodnie z przepisami, przecież o pracę jest ciężko. Być może ten człowiek umie sobie załatwić to co potrzebuje, ale wątpie, żeby miał on jakikolwiek wpływ na decyzje w Waszej sprawie. Piszę tak trochę z własnego doświadczenia, mając do czynienia z podobnym, jak sądzę, typem człowieka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Slyszlam o tym, podobno zaklada sie filtry, a poza tym najwiecej dymi zaraz na poczatku. Dlatego warto "przepalic" w kominku przed ostatecznym malowaniem :)

 

no wlasnie pisze o filtrach!!!

ze jest problem z nimi i co chwile trzeba je wymieniac

slyszalam od znajomej, ktora teraz przeklina ten system

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tak jak piwsalam , to podobno mija po pierwszych tygodniach uzytkowania. Moze twoja znajoma zalozyla za slabe filtry albo palila kiepskim drewnem albo nie wystarczajaco suchym. Z tego co mi opowiadali to nikt nie narzeka. :p

 

A poza tym znasz jakies inne alternetywne i przede wszystkim tanie ogrzewanie ? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tak jak piwsalam , to podobno mija po pierwszych tygodniach uzytkowania. Moze twoja znajoma zalozyla za slabe filtry albo palila kiepskim drewnem albo nie wystarczajaco suchym. Z tego co mi opowiadali to nikt nie narzeka. :p

 

A poza tym znasz jakies inne alternetywne i przede wszystkim tanie ogrzewanie ? :roll:

 

 

filrty miala ok i drewno rowniez -a tak na marginesie to skad wiadomo ze drewno jest kiepskie czy nie? to trzeba szukac specjalnie drewna? pewnie takie specjalne jest drozsze ..... (?!)

pewnie nie ma alternatywy dla drewna (taniej)

ale chyba nie bedzie mi sie chcialo codziennie po pracy wrzucac do kominka zeby bylo cieplo ..... to zreszta sprawa indywidualna ....

pozyjemy zobaczymy ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yyyyy.... - to jest jek rozpaczy :x

 

Projekt nie poszdł jeszcze do instalatorów. Za sprawą... mojej mamy. No, już wszystko mielismy "niby" :wink: rozplanowane (w głowach), poukładane,itd ale nam namieszała :wink: Fakt, nie powioem, sugestia sensowna tyle, ze znów o kilka dni odwlecze sie złożenie papierów o pozwolenie :cry: A co doradziła? Ano, zeby podpiwniczac. Nie całość. Tylko kotłownie wrzucic w piwnicę i jeszcze jedno pomieszczenie. A nam tak do głowy przyszło, ze skoro podpiwniczymy jakieś 20 m2 to dołożymy jeszcze drugie tyle piwnic. Na garaż. Bo w tym miejscu, w którym jest obecnie, jakos nie pasuje mi do elewacji :-? No i mamy problem. Podpiwniczania nie zakładalismy ze wzgledu na koszty. teraz sie wahamy :-? Nasz arch. twierdzi ze nie musimy całych fundaemtów kopać na głębokośc piwnic. Można zrobić jakieś schodkowe :roll: (cokoliwek to znaczy) albo jeszcze jakieś inne, systemowe czy cuś :roll: Tym bardziej, ze u nas akurat od tej strony gdzie miały by byc planowane piwnice jest spadek terenu, prawie metr, wiec dużo wkopywać się podobno nie trzeba.

 

Ja juz nic nie wiem. ja juz nie myslę :-?

 

Co siądzicie o tym podpiwniczeniu?

 

A, dodam jeszcze tylko, ze ogrzewć bedziemy węglem, kotłownia (w tej chwili jest mała, tyle co na piec i taczkę węgla (3,5m2), skład opału był planowany poza domem, w odrebnym budynku (który kiedys trzeba by było postawić, a to znów zwieksza koszty i upierdliwe moze byc, niestety). Przy opcji z podpiwniczeniem, skład bedzie w piwnicy, zejście do piwnic zaś w miejscu obecnej kotłowni. Zamieszałam? :wink: :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie nie zamieszałaś,bo ja bedę piwniczyć w części.

Na pewno koszt piwnicy podraża zabawę.Nie wiem o ile bo od razu nastawiałam sie na piwnice i nie liczyłam bez - fachowcy oceniają 10-20%.

1/ Zejście do piwnicy w miejscu kotłowni - ok.odpada problem z przestawianiem schodów na górę.tzn.przez dodanie 1 biegu w dół "poszerza się" komunikację.Poza tym jeśli masz otwarte schody na salon to wejscie do piwnicy gdzie indziej jest w zupełności ok.

2/jeśli masz działkę pod górkę to nie robiąc piwnic i tak musisz cos zrobić

ze spadem co w sumie zmniejsza koszt piwnicy.Co innego na płaskim.

Możesz od razu stawiać dom na ziemi .Piwnice na czyms takim to inwestycja.

3/palenie węglem tylko w piwnicy ! Nie wyobrażam sobie pieca węglowego

w pokoju "obok".Czysta technologia i bezzapachowa to nie jest :wink:

A węgiel donosic bedziesz przez wiatrołap ?

4/ My robimy fundamenty schodkowe w tej części niepodpiwniczonej.

to faktycznie wygląda jak schodki.Potania koszt materiałów od normalnych fundamentów o 1/3

Ponieważ u mnie na wsi :D 90% domów jest podpiwniczonych dla

naszych murarzy fundament schodkowy nie nowina i no problem.

5/ Decyzje musisz podjąć sama.

Ja akurat popieram Głównie ze względu na węgiel oraz spadek terenu.

Co do garażu nie wiem,będę mieć osobno.Ale fajnie tak w "papućkach"

prosto do samochodu !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do ponoedziałku mamy czasNie, nie nisilibyśmy węgla przez wiatrolap :wink: Z kotłowni jest osobnewyjscie wprost na podwórze :wink:

 

Dzis rozmawialiśmy z arch. Odradza jednak :-? bo spadek nie okazal sie tak duży jak wynikało z naszych obliczen. Wynosi pół metra. Jessssuuuu ja juz nie wiem co mam myśleć, jaką decyzję podjać :-? Około piątku bedziemy jeszcze gadac ze znajomym budowalncem, moze on coś doradzi. tak po prawdze to chodzi nam tylko o kasę :cry: Gdyby nie to pewnie zdecydowalibyśmy sie na piwnice :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...