Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa WIOSNA 2005


Gość A-g-n-e-s

Recommended Posts

U mnie jest problem z wodą, nie ma wodociągu ( jest w planach) a gmina nie zezwala na budowę studni (do czsu wykonania wodociągu przez gminę) . Pomimo, że wszyscy, którzy wybudowali się na osiedlu mają studnie. Dziwne :wink:

 

ach.... szkoda gadac!!!!

to ja musialam sie odwolywac, bo mialam projekt przygotowany indywidualnie przez architekta - podpasowany do domow istniejacych .... dach 4 spadowy z kalenica prostopadla do frontu dzialki, a gmina stwierdzila ze wg jej ekspertyz dach powinien miec kalenice rownolegla!!!!

zaznaczam ze dzialki sa bardzo waskie 19m wiec kalenica rownolegla to absurd!!!! na szczescie nie robili problemow i zgodzili sie na nasz projekt, ale samo pismo z parteru na 1pietro szlo 7 dni grrrrrrrrrrrrrrr

odpowiedz-zgoda to kolejne 2tygodnie szlag mnie trafial!!

urzedasy to sa ....... trudni ludzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam w gronie wiosnowiczow :wink: i powodzenia w urzedach.

Moniś, co to za domek?Całkiem ciekawie wygląda :p

 

Wiesz co Gosiu to jest indywidualny projekt. Natchnieniem dla nas byla architektura srodziemnomorska, konieczne bylo pelne I pietro, bo oboje nie lubimy skosow i na szczescie wyszedl tak, jak sobie to wyobrazalismy.......... :p :p :p

A Ty juz znalazlas architekta???????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej :D

No no witam krajanów :lol: :lol: :lol: :lol:

 

DOBRA WIADOMOŚĆ Z DZISIAJ

MAM WZIZT

 

Teraz tylko odczekać na uprawomocnienie, pozwolenie i.............Wiosna 2005 zaczyna być realna :lol: 8) 8)

 

A tak na marginesie to czekałam od 2.07.04 na warunki

pozdrowiam

Aga

 

Witam kolejna Zdolnoslazaczke!!!

 

No to zaczynamy razem na wiosne!

 

A ty gdzie sie konkretnie budujesz, bo ja w Kamiencu.

 

Pozdrawiam

 

2 polowa WOjty'ego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej :-)

My też walczymy, dla odmiany z mediami. Niby okolica jest (w miarę)uzbrojona, przy zakupie działki zakładaliśmy, że media są w odległości jakichś 30m od działki - miód malina, komplet. Okazało się, że... prawie. Mianowicie uzbrojoną uliczkę oddziela od naszej posesji tzw trakt pieszy, który jest zbyt wąski, aby zmieściły się w nim 4 instalacje :evil: A kolejna "uzbrojona" ulica jest w odległości 120m... Mieliśmy więc dylemat - będzie gaz, czy nie. A wiadomo, że warunkuje to rodzaj ogrzewania (qrcze, stawiać bulbę z propanem wiedząc, że gazociąg jest 30m dalej :evil: albo fundować 120m gazociągu wszystkim przyszłym sąsiadom w uliczce...) Sama radość

Na szczęście w tym roku w tej odleglejszej ulicy będzie realizowana większa inwestycja z udziałem gminy, także wodę i kanalizację będziemy mieli z tamtej strony. Ale musieliśmy wystąpić o zaniechanie realizacji wodociągu w "trakcie pieszym", aby gaz doprowadzać z odległości 30m a nie 120 (na gaz komitetów uże niet :-()

Mocno to skomplikowane, ale mamy już zgodę z wodociągów na rozłączenie sieci i gaz pójdzie jednak wg pierwotnego planu.

Podziwiam natomiast profesjonalizm panów z gazowni - dali nam warunki przyłączenia od strony "traktu pieszego", mimo że mieli projekt pozostałych sieci i wiedzieli, że gaz się tam nie zmieści...

Ale - wygląda na to, że się to wyklaruje na plus (odpukać w niemalowane) i po 3 m-cach użerania się pójdzie wszystko na ZUD.

Stwierdziłam jednak, że nic nie dzieje się bez przyczyny - w międzyczasie zmieniliśmy projekt ;-)

Kończę przydługi wywód, mam nadzieję, że jeszcze nie śpicie ;-)

Kiedy w końcu ta wiosna???

 

Moniś - wklej może jakieś zdjęcie :-)

 

BabaB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szczęście moja gmina ma aktualny plan zagospodarowania więc nie musiałem czekać na WZiZT.

 

Najdłużej czekałem na warunki przyłączenia do sieci energetycznej (ponad 3 tyg.) po czym okazało się, że wydali je dla... sąsiedniej działki! :oops: Gdy poszedłem z reklamacją, Pan grzecznie przeprosił ale powiedział, że nie może mi od ręki wystawić nowych ('Komputer mi nie pozwoli teraz tego poprawić...'). Kazał zostawić papiery i obiecał, ze w ciągu tygodnia przyślą mi poprawne warunki. Po dwóch tygodniach dostałem list, w którym były... te same papiery, które im zostawiłem! Przy pomocy korektora poprawiono nr działki!!! Ale nie można było zrobić tego od ręki...

 

Pozdrawiam

Darek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szczęście moja gmina ma aktualny plan zagospodarowania więc nie musiałem czekać na WZiZT.

 

Najdłużej czekałem na warunki przyłączenia do sieci energetycznej (ponad 3 tyg.) po czym okazało się, że wydali je dla... sąsiedniej działki! :oops: Gdy poszedłem z reklamacją, Pan grzecznie przeprosił ale powiedział, że nie może mi od ręki wystawić nowych ('Komputer mi nie pozwoli teraz tego poprawić...'). Kazał zostawić papiery i obiecał, ze w ciągu tygodnia przyślą mi poprawne warunki. Po dwóch tygodniach dostałem list, w którym były... te same papiery, które im zostawiłem! Przy pomocy korektora poprawiono nr działki!!! Ale nie można było zrobić tego od ręki...

 

Pozdrawiam

Darek

 

ach ci urzednicy .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chce zaczac budowe jak tylko ociepli sie na dobre (tzn w maju) bo sie ze zima przypomni nam o sobie np marcu albo w kwietniu. A poza tym w maju konczymy odkaldanie w kasie mieszkaniowej i dopiero wtedy mozemy zaczac starac sie o kredyt.Nie mowic o tym ze jeszcze nie wybralam ekipy budowlanej - jak mozecie kogos poleciec to dajcie znac!

 

2 polowa Wojty'ego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...