Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa WIOSNA 2005


Gość A-g-n-e-s

Recommended Posts

No to i ja się dołączę. Pomysł na grupę jest świetny, bo rzeczywiście widząc innych na etapie wykańczania można się kompleksów nabawić. Wszyscy już wszystko wiedzą, a ja się wciąż zastanawiam, czy stal kupuje się na kilogramy czy na metry...

 

Działka jest, projekt (w sumie to indywidualny, chociaż za podstawę wziąłem D08) też jest, pozwolenie na budowę jest, woda jest.

Na razie nie ma:

- prądu (ale jest duża szansa że w szybko będzie - do sąsiada właśnie podciągnęli docelowy, więc jutro będę robił awanturkę w zakładzie energetycznym)

- ekipy

- kasy

Z powodu tego ostatniego zaczynamy trochę na wariata, to znaczy z tego co mamy i z debetu w koncie chcemy zrobić na razie stan zero. Trzeba będzie chyba porozmawiać z bankiem, ale z różnych powodów za wiele się po tym nie spodziewam.

 

Będę się budował koło Tarczyna pod Warszawą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Moniś - wielkie dzięki za chęć pomocy. Podnosi na duchu :D

 

Już jestem po wizycie w Konstancinie. Z tą awanturką to trochę żartowałem - nigdy jeszcze podczas załatwiania formalności w urzędach nie przytrafiła mi się taka sytuacja, żebym musiał kogoś op... Tym razem również bez żadnych problemów - wszystko grzecznie i elegancko. Okazało się, że wystarczy żebym zapłacił całość wynikającą z umowy, a potem zlecił jakiemuś elektrykowi założenie RB-tki. I tyle. Elektryk będzie już wiedział jak z dokumentacją to wszystko załatwiać - słowem od Zakładu Energetycznego mam zielone światło na podłączanie. Wieki Brat jest pod wrażeniem... spodziewałem się chociaż konieczności napisania jakiegioś pisma, a tu tak - można... Normalniej się robi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale mi miło (co zabrzmi głupio),że nie tylko ja mam pod górkę.

Tzn.chwilami ogarnia nas zwątpienie,że ta nasza budowa z grabiami

na księżyc.

Ale po lekturze postów dochodzę do wniosku że takie "drobiazgi"

jak: urząd, 80 m do mediów to normalka.

Moja wiosna 2005 trochę się przesuwa na wczesne lato - czerwiec 2005.

W środę ruszamy do I ekipy (murarz-tynkarz-akrobata)żeby uzgodnić

cenę i zabukować sobie termin.

Nasza architekt twierdzi,że na kwiecień - maj możemy nie dostać pozwolenia.Moja gmina jest baaaardzo wolna.

Na dzień dzisiejszy przyjeliśmy,że ile się uda zrobić (do stanu surowego-

zamknietego) to robimy.Być może wyjdą z tego tylko piwnice - ale już będzie "coś".

Na razie - póki nie widzę realnych kosztów to sobie oglądam płytki itp.-tyle mojego,bo być może wprowadzę się na"linoleum" :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to moge sie do was przylaczyc (jezeli mnie przyjmiecie).

Po roku czasu walki z papierami projektantami urzedami odebralem pozwolenie na budowe.

No i teraz sie dopiero zacznie : dobra ekipa budowlana, material na sciany (w 70% zdecydowany jestem na Poroton) i dach trza to wszystko wybrac (najlepiej dobrze).

Ale pomalutku do celu. Najwazniejsze ze sie nie zniechecilem (narazie) tymi formalnosciami.

Zima minie i zaczynam.

 

ps

 

Czy ktos mi moze podpowiedziec jak wrzucic obrazek pod nazwa uzytkownika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monis oby.

 

Moj szacowny ojczulek powiedzial : Chlopie jak nie masz problemow to sie buduj (wybudowal juz dom to wie).

 

Ale i tak wiem ze jego doswiadczenie bedzie procentowalo w naszym przypadku. Nie ma to jak rodzinka.

 

Ale i tak sam bede za wszystkim biegal, zalatwial. Juz szukam ekipy budowlanej i zauwazylem ze nie jest tak rozowo. Mam dwie na oku, sprawdzam ich dziela rozmawiam z wascicielami postawionych domow i glupieje. Panie polecam - panie nie bierz ich. I badz tu madry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj skad ja to znam.

Nam wszyscy mowia: chcesz sie rozwiesc, zacznij sie budowac :wink:

 

Eee tam, ja sadze ze taka budowa tylko spaja malzenstwo, bo jakby moglo byc inaczej. My ostanio jestes tak zabiegani, zak zaaferowani budowa ze trudno mam sie soba znudzic :) Nie mowiac ile mamy wspolnych tematow :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj skad ja to znam.

Nam wszyscy mowia: chcesz sie rozwiesc, zacznij sie budowac :wink:

 

Eee tam, ja sadze ze taka budowa tylko spaja malzenstwo, bo jakby moglo byc inaczej. My ostanio jestes tak zabiegani, zak zaaferowani budowa ze trudno mam sie soba znudzic :) Nie mowiac ile mamy wspolnych tematow :D

 

Wspolnych tematow jak najbardziej, ale o ile rzeczy mozna sie sprzeczac: ja chce tak - a ja chce inaczej......... :roll: :roll: My jestesmy bardzo zgodni, ale pewnie czeka nas nie jedna burza :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...