Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa WIOSNA 2005


Gość A-g-n-e-s

Recommended Posts

Długołęka to dziwna gmina 8) 8) 8)

Do wniosku o WZ musiałam dołączyć nie tylko wszystkie zapewnienia ale i zwymiarowany rzut elewacji. Gmina poprostu w WZ opisała mój domek (a raczej rysunki które im dostarczyłam) i już.......... :D :D :D A na to wszystko potrzebowała 6 miesięcy..........................

 

 

nooo wiem cos o tym :-)

najpierw w WZ napisali mi zupelnie inaczej niz dom moj wygladac bedzie

a potem przy odwolaniu napisali zupelnie odwrotnie niz wczesniej ...

czyli im to chyba rybka jak co wyglada :-)

 

a na moje WZ gmina potrzebowala niestety 8miesiecy :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

ja też ruszam na wiosnę - marzec, obecnie projekt jest na ZUD- ie, potem do Starostwa i po kredyt, mam nadzieję, że wszystko pójdzie planowo. Ekipa umówiona, wstępne kosztorysy mam. Obecnie robię rozeznanie w temacie ofert na okna, hydraulikę+ogrzewanie, elektryka, dach. Lubię wszystko wiedzieć i mieć rozeznanie w cenach, żeby nie przepłacić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, założę chyba grupę "DEPRESJA 2005" :cry:

- Wstępna wycena materiałów na stan surowy zamknięty - :o

- W projekcie kwiatki typu: powierzchnia 4,3m2 a w opisie 21,3 m2 ;

miał być strop nad poddaszem i nie ma go..itp - projekt indywidualny !

- Jeden szef ekipy oglądając projekt skrytykował całość : przecież to stodoła ! :evil: Esteta jeden...

-Pada śnieg a ja muszę dojechać SAMA SAMOCHODEM 30 km do domu

 

Po namyśle - jestem z natury optymitką - najwyżej na wiosnę będę

mieć SWÓJ TRAWNIK .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasztanko co to za kuchnia w albumie???????????????????

Taka jest???Ma być taka????Inspiracja??????? :lol: :lol: :lol: :lol:

 

niee zareńko to ani nie moja ani nie bedzie taka .....

chcialam tylko pokazac na grupie WROC panele drewniane na sciane do kuchni - cos co mogloby pasowac do paneli podlogowych (jedna z propozycji) :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głowy do góry dziewczyny :D :D :D

Na depresję przedbudowlaną polecam oglądanie różnych rzeczy do nowego domu. Ja szperam w sieci po stronach z łazienkami, kuchniami itp.- tylko broń Boże nie wolno zaglądać w cenniki ,bo wtedy deprasja murowana 8) 8) 8)

A nawet jeśli z wiosny zrobi się lato - to budowa i tak Wan (nas) nie minie :wink:

pozdrawiam

Aga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ja tesh zaczynam w tamtym roku dostaliśmy od rodziców działkę pod lasem w miejscowości Męcka Wola koło Sieradza my mieszkamy w Zduńskiej Woli. Na działe jest jush stary dom ale to bedzie dom siedlisko dla moich rodzicow ktorzy siedza tam cale lato dom ma juz ponad 80 klat ale trzyma sie dobrze. Moja czesc dzialki to stary sad na koncu dzialki wzdloz ogrodzenia(powstalo w tamtym roku jest kanal a zanim moje ukochane dzrzewa - Topole. Na razie czekamy na warunki zabudowy.Mamy 40 metrowe mieszkanie w blokowisku juz je sprzedajemy. Na razie będziemy mieszkać w tym domu obok tam jest wspaniale:0 Kochani sĄSIEDZI. Pomóżcie mi potzrebuje jakiegos sensownego projektu=> Parterówka do 85 metrów może być z garażem;P plis to bardzo pilen nie wiemy czy budowac z ytonga. Moi sąsiedzi w tym roku się wprowadzili do domu z pracowni Wunschi Wolanowski d-200(dom sostępny 1999) Zbliźniaczony.Zamknęli siem w kwocie 85.000 tys to niewiarygodne. Wiem to bardzo mała, ale to prawda(Część materiałów kupiona na "lewo"). My tez chcemy sie zmiescic w tej kwocie. Błagam czy to jest realne a powiedzcie mi czy lepszy jest ytong czy moze bk.????W tym roku chcemy zrobic Fundamenty i te wszystkei papierki kszyy to jest chyba najgorsze serdecznie pozdrawiam Damian Gajda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Damian.

:p

 

.Zamknęli siem w kwocie 85.000 tys to niewiarygodne. Wiem to bardzo mała, ale to prawda(Część materiałów kupiona na "lewo"). My tez chcemy sie zmiescic w tej kwocie.

 

Też bym chciała zmieścić sie w tak pięknej kwocie tylko czy się da? :wink:

Życzę jak najszybszego budowania no i nie przekroczenia tej kwoty. :D

Pozdrawiam :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też ruszam na wiosnę - marzec, obecnie projekt jest na ZUD- ie, potem do Starostwa i po kredyt, mam nadzieję, że wszystko pójdzie planowo. Ekipa umówiona, wstępne kosztorysy mam. Obecnie robię rozeznanie w temacie ofert na okna, hydraulikę+ogrzewanie, elektryka, dach. Lubię wszystko wiedzieć i mieć rozeznanie w cenach, żeby nie przepłacić.

 

 

A ile zamierzacie budować? Ja fundamenty już mam. Chciałabym, żebyśmy zmieścili się w tym roku, ale mąż mówi "nie da rady".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja żyję myślą, żę zdążymy. Wykonawca też tak obiecał, wchodzi w marcu i jeśli nie będzie awarii i przestojów to wprowadzka w grudniu. Budujemy parterówkę 190 m kw pow. użytk. Główny wykonwaca ma podwykonawców i on ma dbać żeby wszystko szło zgodnie z planem. Ponadto z okien widzę plac budowy nowego osiedla domków i w tamtym roku jedni zaczęli też w marcu i pod koniec listopada się wprowadzali - budowali Brygidę z Archipelagu, więc sobie myślę że można przy dobrej organizacji pracy i kasie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Depresja powoli ustepuje.

Trudno.Ile się uda (czyt.dopóki się kasa nie skończy) tyle zrobimy.

Ponieważ nie chcemy brać kredytu (ewent.drobne pozyczki zakładowe)

chcielismy w 2005 zamknąć stan surowy (robiony całkowicie przez firmę)

a potem " bawić się " samemu przy pomocy pojedyńczych fachowców

do spraw "trudnych" oczywiście w miarę wpływu gotówki.

Ostateczny krok to sprzedaż mieszkania (dopiero 2008 bo ulga przepadnie) no i przeprowadzka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

 

My zamierzamy w tym roku z oszczednosci i czesci kredytu wybudowac stan surowy a na drugi rok sprzedac mieszkanie i dokonczyc budowe.

Nawet nie myslalam zeby budowac bez kredytu. Pewnie nigdy nie zdazylabym zaoszczedzic calej kasy, zwalszcza biorac pod uwage ciagle podwyzki cen materialow budowlanych. WOle szybko sie wprowadzic do nowego domu i potem troche sie przemeczyc ze splata kredytu, niz meczyc sie w malym mieszkaniu i meczyc sie z odkaldaniem kazdej zlotowki.

Problem bede miala jedynie na wiosne 2006, gdy sprzeddam mieszkanie a dom jeszcze bedzie niewykonczony. Wtedy prawdopodobnie wynajme na 3-4 miesiace mieszkanie albo ugadam sie z kupujacym ze wprowadzi sie 3 mies pozniej :).

Myslalm tez o wynajmnie mieszkania, ale to tez mi sie niezbyt oplaca - za wynajem mojego mieszkania wzielabym na czysto (po odliczeniu czynszu, biezacych remontow i niespodziewanych napraw no i moze jeszcze US) gora 600...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a 600 zl nie wystarczy na kredyt????

tak to byscie mogli po jakims czasie miec spalcony kredyt i mieszkanie!!!!

ja bym tak zrobila :-) ale niestety nie mam jeszcze wlasnego lokum :-)

moim pierwszym bedzie piekny i kochany domek I hope so!

 

 

Nasze mieszkanie jest warte max 130 000. Jesli bym chciala wziac kredyt na 10 lat na 130 000 to placilabym rate 1 600zl, a na 20 lat 1 200zl, co oznacza ze poza pozostalym kredytem musialabym dodatkowo placic 1000 lub 600zl ( w zaleznosci na ile lat bym sie zdecydowala).

poza tym w tym przypadku bralabym kredyt na wiecej niz 60% udzialu wlasnego, przez co mialabym wyzsze opocentowanie.

Dlatego tez wole sprzedac mieszkanie, wziac mniejszy o 130 000 kredyt i szybko splacicac kredyt (chcialabym wziac kredyt na 10 lat). A jak mi cos odbije to jeszcze za pare lat kupie mieszkanie tylko "pod wynajem" w nowym budownictwie , hi hi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...