Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa WIOSNA 2005


Gość A-g-n-e-s

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Moniś, oglądam z uwagą zdjęcia z Waszej budowy - tempo ogromne, tylko pozazdrościć! Jedno pytanie: czy wykonawca owinął Wam te żółte wkłady sznurem z wełny, albo ocieplił w jakiś inny sposób? Nie jestem fachowcem, ale pamiętam, że u nas takie same wkłady były docieplane wełną (takim gotowym warkoczem) bo to podobno bardzo wpływa na ciąg.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo bym chciała, ale nie umiem Ci wyjaśnić. Kominy się ociepla, generalnie.... a co na to Wasz kierownik budowy? Coś mi się tłucze po głowie że jak jest zimny komin to gorzej ciągnie, coś tam się skrapla, coś może przemarzać itp, ale na prawdę nie czuję się kompetentna żeby się wypowiadać.. zwróciłam uwagę, bo masz te wkłady zabrudzone zaprawą a wiem że u mnie były owinięte warkoczem.. coś mi też tłumaczył ten spec któy je sprzedawał, ale to było w listopadzie, więc już nie pamiętam... Co do stropu to gdzie wypożyczacie wibrator do betonu? jeśli w wypożyczalni w Babicach, to sprawdźzie dokładnie, alebo weżcie na wszelki wypadek ze 2 sztuki, bo u nas jeden się zepsuł w trakcie wibrowania nadproży i mieliśmy wielki kłopot, a przy takim stropie to dopiero by było...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo bym chciała, ale nie umiem Ci wyjaśnić. Kominy się ociepla, generalnie.... a co na to Wasz kierownik budowy? Coś mi się tłucze po głowie że jak jest zimny komin to gorzej ciągnie, coś tam się skrapla, coś może przemarzać itp, ale na prawdę nie czuję się kompetentna żeby się wypowiadać.. zwróciłam uwagę, bo masz te wkłady zabrudzone zaprawą a wiem że u mnie były owinięte warkoczem.. coś mi też tłumaczył ten spec któy je sprzedawał, ale to było w listopadzie, więc już nie pamiętam... Co do stropu to gdzie wypożyczacie wibrator do betonu? jeśli w wypożyczalni w Babicach, to sprawdźzie dokładnie, alebo weżcie na wszelki wypadek ze 2 sztuki, bo u nas jeden się zepsuł w trakcie wibrowania nadproży i mieliśmy wielki kłopot, a przy takim stropie to dopiero by było...

 

 

a moze to jest taki komin potrojny?

ze ma w srodku ciag potem ocieplenie a na zewnatrz okrywe ???

ja tak mam ........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ankalenka rozmawialismy o tym z kierownikiem budowy i nic nie mowil o dodatkowym dociepleniu komina......

Widze, ze dzis mam dzien niespodzianek, bo o wibratorze do betonu nawet nie slyszalam :oops: Czy lejac beton z pompy tez jest potrzebny wibrator?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety monolit :-? Wlasnie panowie szaluja i skrecaja zbrojenia......... a troche tego bedzie :-?

 

a czemu tak?

on jest lepszy? tanszy?czy co?

 

Kasztanko monoilityczny strop bedziemy mieli, poniewaz mamy duze rozpietosci i belki terivy bylyby za krotkie......a czy jest lepszy???? Nie wiem. Na pewno bardziej pracochlonny.........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasztanka, pokazałabym, ale nie umiem.... :oops: czytałam te wszystkie opisy jak to zrobić, ale niestety to nie dla mnie... :oops: :cry:

 

 

Moniś, wibrator jest bezwzględnie potrzebny! Pewnie Wam wciskają że beton z pompy jest leko podkręcony i nie trzeba wibrować... Tak mnie zastanowił postęp Waszych prac, budujecie tak szybko, że chyba wykonawcy nie wykonują wszystkiego "jak ustawa przewiduje".. A kierownik budowy zewnętrzny, czy powiązany z ekipą? jeśli to drugie, to powinniście zatrudnić inspektora nadzoru. Macie duży dom w planach, inwestycja ogromna, żeby się potem nie pojawiły problemy...

Zwibrować trzeba każde nadproże, bezwzględnie słupy, strop... można darować sobie jedynie płytę na gruncie, ale mój kierownik i to kazał wibrować. Koszt w zasadzie pomijalny - wypożyczenie wibratora na dobę jakieś 70 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ankalenko kierownik jest z zewnatrz, stad wierzymy w jego "bezstronnosc", poza tym to nasz sasiad.........

Na razie jeszcze nie zalewalismy nadprozy, natomiast teraz nie omieszkam sie o to zapytac..........ale bardzo dziekuje za te informacje, wolelibysmy uniknac takich glupich bledow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

dawno sie nie odzywałam , ale teraz musze , bo cos sie zaczeło u mnie dziac- tzn sciągneli humus i wczoraj geodeta wytyczył domek , a dzis maja zaczac kopac fundamenty.

Bardzo sie ciesze to najgorsze to czekanie. Moj kierownik budowy bardzo sie dziwi , ze kogos moze cieszyc np. zdjecie humusu.Jak beda mury sie pieły do góry to co innego a teraz to zupełnie nie ma czego ogladac- dziury w ziemi

Mi sie te dziury podobaja , chodze dookoła i fotografuje ( pozniej wrzuce zdjecia)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...