Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa WIOSNA 2005


Gość A-g-n-e-s

Recommended Posts

Wiatamy wszystkich łodziaków ..

zaczynamy budowe za Brzezinami w Rogowie ..

Mamy: projekt, adaptacje, projekty przyłączy(woda, prąd, zbiornik gazu), działkę 30 x 60, wstepną wycenę na ytong.

Nie mamy: kredytu, pojęcia jak zacząć, szukamy oszczędności, ogrodzenia, kierownika budowy, ekip budowlanych.

POPROWADZCIE !!! Podpowiedzcie! Pomóżcie! Odpowiem na każde pytanie (mam dane techniczne i KRN ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Paweł i Magdalena - po pierwsze idźcie do banku. Ja tak zrobiłem wychodząc z założenia, że jak nie będzie kasy, to nie mam po co umawiać ekipy.

 

Ale banki są dziwnie chętne do udzielania kredytu, co w sumie mnie cieszy :D

 

Ja zaliczyłem już... hmmm... BPH, Multibank, PTF, i częściowo PKO BP. Częściowo, bo tylko telefonicznie, jutro idę i jadę rozmawiać z żywymi ludźmi. Kierownik budowy i ekipa budowlana zaczyna mi się wyłaniać powoli dzięki poleceniu forumowiczki z mojej grupy piaseczyńskiej (dzięki Martko), więc i wam polecam popytać się w grupie łódzkiej.

 

A poza tym to sam się zastanawiam co dalej... Chyba będę jakieś wyceny materiałów musiał zrobić... Co do kosztorysu dla banku to pamiętam o Was, jak zacznę nad nim myśleć to się do Was odezwę - co parę głów to nie jedna!

 

Przy okazji - jak wam wycenili Ytonga?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóz zdałby się taki dwór.

Na dzień dzisiejszy chciałabym duuuuużo pokoi.

Jak się nabrudzi w jednym przechodzimy do następnego itd... :D

A potem przyjdzie potop szwedzki,wszystko (juz brudne) zburzy,

a ja sobie wybuduję drugi domek.

 

PS. Wbrew pozorom jestem trzeźwa :wink: tylko mi się nuuudzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hi hi - nawet nie posejrzewalam cie o picie :D

a z tym emigrowaniem do kolejnych pokoi to sie zgadzam - dobry pomysl - my tez bedziemy mieli pare pokoi zeby miec gdzie uciec :)

 

A jaki domek budujesz?

 

 

PS. mi sie wprawdzie teraz nie nudzi (mam teraz sesje) ale nei moge sei oprzec zeby sobie nie poklikac na forum ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I po co ja ten emblemat :cry:

Zgłosił się pierwszy "ekip".Koszt robocizny-stan surowy otwarty 43.000,-

:o :o :o

On chyba nie patrzył w projekt tylko na mój obrazek !

Dom podpiwniczony w 2/3 , z poddaszem użytkowym.Dach dwuspadowy(140 m2) - dachówka z jednym oknem dachowym ,bryła prosta na prostokącie(circa 6,40 X 15,40 ), jedna sciana całkowicie prosta bez otworów ... stodoła jak złoto albo ładniej zabudowa kontenerowa :wink:

Projekt indywidualny (taka działka ).

Acha,koparka "nasza".

Może on doliczył do tego materiały :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I po co ja ten emblemat :cry:

Zgłosił się pierwszy "ekip".Koszt robocizny-stan surowy otwarty 43.000,-

:o :o :o

On chyba nie patrzył w projekt tylko na mój obrazek !

Dom podpiwniczony w 2/3 , z poddaszem użytkowym.Dach dwuspadowy(140 m2) - dachówka z jednym oknem dachowym ,bryła prosta na prostokącie(circa 6,40 X 15,40 ), jedna sciana całkowicie prosta bez otworów ... stodoła jak złoto albo ładniej zabudowa kontenerowa :wink:

Projekt indywidualny (taka działka ).

Acha,koparka "nasza".

Może on doliczył do tego materiały :wink:

 

Wiesz, z piasku kiepsko się buduje... a jeszcze jakbyś chciała gwarnację... musi być drogo :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z naszych wywiadów też wynika mniej.

Najlepsze,że ten ekip tylko w osobie murarza-właściciela stawiał

kawałek domu mojemu bratu.I wierz mi,brat na pewno nie przepłacił

i wybrał najtańszego !

Cóż,może się murarz chce odkuć za niego u nas ?

Albo chce nas spławić :D

Czekamy na dalsze wyceny.

A śnieg pada i pada .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :-) My w sobote kupujemy Maxy i ozgladamy się czujnie za resztą. Może w końcu ruszy sprawa pozwolenia - przewalczylismy na plus kwestię mediów.

Co do ekipy, mamy poleconą i ze sprzetem za 27K (dom 238 po podłodze z garażem z rzeczonych Maxów. Były tańsze, ale nie zrobiły najlepszego wrażenia. Droższe też, i to sporo...

BabaB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...