Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Klub Mlodych Mam


AniaS79

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Cześć dziewczyny :)

 

Doradźcie.

 

Chcę powoli odzwyczaić Weronikę od piersi. A co za tym idzie - muszę zacząć podawać jej mleko. I nie wiem, czy ma być modyfikowane, czy zwykłe. Część osób doradza jedno, część drugie... A ja jestem w kropce :roll:

 

Jak to u Was wyglądało? Jeśli przeszłyście na mleko modyfikowane, to jakiej firmy?

 

Będę wdzieczna za wszelkie sugestie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć dziewczyny :)

 

Doradźcie.

 

Chcę powoli odzwyczaić Weronikę od piersi. A co za tym idzie - muszę zacząć podawać jej mleko. I nie wiem, czy ma być modyfikowane, czy zwykłe. Część osób doradza jedno, część drugie... A ja jestem w kropce :roll:

 

Jak to u Was wyglądało? Jeśli przeszłyście na mleko modyfikowane, to jakiej firmy?

 

Będę wdzieczna za wszelkie sugestie :)

 

a ja słyszałam że mleko krowie dopiero od 2 roku życia, także jeszcze troszkę, jak na razie czasami przemycamy bebiko bodaj 2 a bebiko 3 wchodzi po 1 roku życia, jeśli Weronika ma 9 m-cy to trochę wcześnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja to czuję się trochę tak jakoś........................sama ne wiem jak

Jeremi to nasze 4 dziecko i mam wrażenie że znieczuliłam się na zalecenia książkowe w kwesti jedzenia

Mały ma 10 miesięcy i 4 dni :lol: nie chce pić mleka modyfikowanego ale dał się przekonać do kaszki malinowej z takowy mlekiem :D a poza tym jest jeszcze na piersi i nie wiem jak to będzie z tym odstawianiem - problem raczej we mnie a nie w nim

Poza tym jak gotuję budyń dla starszych dzieci to Jeremi też go je (mleko prosto od krowy zza płota :lol: ) nie ma uczulenia więc ............. się nie przejmuję :roll:

No i jest niejadkiem trudno mu dogodzić więc cieszę się jak otwiera buzię :lol:

smakuje mu np łosoś pieczony z ziemniakami :lol: i kisiel ale żadnych przecierek i papek

zębów jeszcze nie ma ale to u nas rodzinne :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aniuwmuratorze

Pawcik to moje pierwsze dziecko, a widzę wiele podobieństw w Twoim i moim myśleniu, nie tylko w kwestii jedzenia :lol:

 

Ja wyznaję zasadę "nie dać się zwariować". Bardziej niż na poradach książkowych, opieram się na obserwowaniu mojego dziecka i jego reakcjach. I tak jest - wydaje mi się - spokojniej i mniej stresująco i dla niego i dla nas.

Ale to chyba też zasługa tego, że jestem z nim w domu od kiedy się urodził i mam czas na te obserwacje i spokój :wink:

 

Pepe

Gdy przestawałam karmić Pawcia piersią przez moment podawałam mu Bebiko i Nestle (to były 3, polubił zwłaszcza smakowe). Ale on szybko powiedział, że nie chce mleka więc przeszliśmy na jogurty i budyń (na łaciatym 2%) :lol: :lol: I tak jest do dziś :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PP - ja bym dala modyfikowane, my caly czas na Bebiko lecimy ( 3 latka skonczone we wtorek :) ). Mleko zwykle w prostej postaci powoduje niestety uczulenie, nawet do kakao musze robic modyfikowane. Mam nadzieje, ze minie, bo w przedszkolu zjada rzeczy na zwyklym mleku i nic mu nie jest.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja słyszałam że mleko krowie dopiero od 2 roku życia, także jeszcze troszkę,

 

Racja - krowie dopiero po 3rż. Jak już musisz, to lepiej modyfikowane. Ja bym jeszcze pokarmiła swoim na Twoim miejscu :lol:

 

Ja karmię, karmię cyciem jak na razie są to fajne chwile i czasem mi smutno że to się skończy kiedyś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

alex_, u nas przetestowane były i chrupki i biszkopty i jakoś tak biszkopty bardziej się spisały (do dzisiaj zresztą mały się nimi objada). Chociaż ostatnio Mikołaj robi małe eksperymenty z jedzeniem i np. lubi uślinić takiego biszkopta i przykleić do ściany :-?

A na początku dawałam mu biszkopty rozkruszone i rozciapciane z mlekiem, albo wkruszone do kaszki i bardzo mu to smakowało :D Polecam biszkopty Petitki, są takie fajne mięciutkie i nie "napompowane " powietrzem jak inne.

A chrupkami to się jakoś tak zaklejał :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mbz- i jakie przedszkole wybrałaś? jesteś zadowolona? Iga nadal w jeżyku i podoba jej się i to najważniejsze w końcu to ona tam chodzi nie ja.

 

matylda jest uczuleniowcem-nie wiadomo na co ,sypie ją czasami po tym co je od miesiecy. Mleka nie pije wogóle od kiedy odessała się od piersi. Próbowałm wszystkich i nic. Je kaszki mleczne lub na nan biofidus,zwykłe jogurty danona,serki grani czasami budyń siostry,nalesniki na zwykłym łaciatym i jest ok. A czasami jest cała w wysypce. testy z krwi nie wykazały żadnej alergii,ma stwierdzone AZS i czekam aż wyrosnie.Jak sie drapie to smaruję fenistilem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do chrupek kontra biszkopty - ja osobiscie wole chrupki - zdrowsze (bez cukru!). Ale u nas byly chrupki i takie ciasteczka, chyba Miskopty czy jakos tak (chrupaczki) - te ktore sa dostepne na polkach z zywnoscia dla niemowlat, produkowane chyba przez Nestle i Bobovite..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...