Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

grupa zaczynających na wiosnę '06


Gość Monika $ Seba

Recommended Posts

My zakładamy przeprowadzkę dopiero na Święta Bożego Narodzenia w 2007 :( W przyszłym roku stawiamy stan surowy otwarty :-?

 

Nawet jeszcze dokładnie nie możemy ustalić terminu rozpoczęcia budowy, ponieważ na początku przyszłego roku mają nam dopiero podłączać prąd :evil: Jak tylko podłączą to ruszmy !

 

My nie zakładamy żadnych optymistycznych wariantów, ponieważ po doświadczeniach naszych znajomych widać, że niestety :cry: zawsze są jakieś opóźnienia.

 

Jaśli dobrze pójdzie, to zaczniemy najpóźniej w czerwcu 2006 :D Chcemy jeszcze zdążyć wylać wylewki, aby mieć to z głowy na etapie wykończeniówki. Jesteśmy właśnie na etapie szukania ekipy. Musimy porozmawiać z naszym kierownikiem i zapytać się go

 

Mam do was pytanie. Czy składaliście do MPWiK wniosek o przyłączenie do kanalizacji ? Czy możecie mi powiedzieć jaką mapę powinnam do tego wniosku dołączyć ? Od niektórych słyszę, że powinna to być mapa do celów projektówych, a inni mówią że archiwalna. W samym MPWiK też różnie mówią. Może ktoś miał już z nimi przyjemność i może mi odpowiedzieć ?

Lidka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

My też przyszłe święta chcielibyśmy spędzić w nowym domku.

Ale czy się uda?

U nas majster jak dowie się o obniżkach w hurtowniach ma dać znać.I zamawiamy wcześnieja oni przetrzymają nasz towar do wiosny.

Wczoraj dostałam umowę z elektrowni.TeraZ TYLKO TRZEBA zapłacić.

Ale czekamy aż pozwolenie się uprawomocni i myk do banku po kolejną transzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczynam lapac stresa- wy juz macie porezerwowane ekipy cztery m-ce wczesniej. Nasz projekt sie dopiero adaptuje :roll: Ja na razie zbieram namiary na ekipy :roll:

Dokladnie tak jak u nas. Chyba zaczne sie rozgladac za jakas ekipa, bo pozniej bedzie po ptokach! :o :lol:

 

To ja dołączam do grona zestresowanych. Na razie też nic nie mogę zrobić, bo adaptacja jeszcze nieskończona. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

dołączamy do grupy startujących w 2006 roku... To znaczy w sumie z papierkami już jakiś czas temu wystartowaliśmy, ale jakoś się powoli rozkręcamy. :D Budujemy z mężem Tercję 2 z MTM Styl. Projekt jest jeszcze w adaptacji, załatwiamy papierki, media, kredyt, szukamy ekipy itd. itp. Mam nadzieję, że uda nam się zacząć jak najwcześniej, ale to nie do końca od nas zależy :( Pozdrawiam wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas plan taki- rok 2006 stan surowy otwarty

2007 do wprowadzenia się

 

 

z tego co kiedyś powiedział mi znojomy szwagra pracujący w składzie budowlanym nie ma różnic w cenach materiałów w sezonie zimowym. Też myślleliśmy o jakichś zakupach bo ulegliśmy wrażenie, że teraz będzie taniej, no ale skoro fachowiec twierdzi, że nie to nici z zakupów. W zasadzie jak słucham o 30-40% rabatach w okresie wiosenno-letnim to nie wiem co myśleć o cenach. Najlepiej chyba byłoby porównać cenę jakiegoś pojedynczego produktu (jeśli wiecie ile kosztował w pełni sezonu) z tą aktualną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta dachówka cementowa "celtycka" Brassa jest w sezonie po 28 a teraz kupiłam z przechowaniem i transportem po 21-to się opłaca;natomiast inne rzeczy to dopóki pada śnieg to cena nie wzrośnie-tak mi powiedzieli w hurtowni.Myślałam o oknach,że jeszcze może się opłacić teraz-co wy na to? :-?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie wiem, jak to jest z cenami, ale slyszalam pewna teorie, ze w zwiazku z tym, ze w tym roku po raz ostatni jest ulga remontowa, to jest boom na zakup roznych towarow przed koncem roku. Istnieje wiec prawdopodobienstwo, ze ceny po nowym roku spadna.

 

mam nadzieję,że to właśnie się sprawdzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja dolaczam do grona zestresowanych :D Jestesmy na podobnym etapie - my tez mamy dopiero projekt w adaptacji i poczatek rozgladania sie za ekipa :D

Mam tez nadzieje, ze ,materialy nie pojda w gore na wiosne, bo dopiero w lutym bede miala pewnie pozwol. na budowe i moge isc po kredyt :-?

 

Co do zakupu okien teraz to bym stanowczo odradzala. Tak naprawde to podczas budowy moze sie jeszcze cos zmienic i wtedy co zrobic z niepasujacym oknem? Chyba, ze dogadac sie jakos ogolnie a doprecyzowac i wtawiac w odpowiednim czasie... Ale z tego co wiem pomiar na okna robi sie "na murach".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie wiem, jak to jest z cenami, ale slyszalam pewna teorie, ze w zwiazku z tym, ze w tym roku po raz ostatni jest ulga remontowa, to jest boom na zakup roznych towarow przed koncem roku. Istnieje wiec prawdopodobienstwo, ze ceny po nowym roku spadna.

 

mam nadzieję,że to właśnie się sprawdzi

 

oby, oby... bo na wiosne trzeba bedzie jakies zakupy zrobić... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawialiśmy dzisiaj z naszym kierownikiem budowy i sprawa wygląda następująco. Na razie nie mamy się co rozglądać za ekipą budowlaną, gdyż on będzie nam w stanie załatwić godną polecenia ekipę nawet w przyszłym roku :D .

 

Zdcydowaliśmy się już właściwie z czego będziemy budować nasz domek. Będzie to porotherm ocieplany wełną mineralną :) . Jest to droższy wariant, ale w końcu dom budujemy na lata i mam nadzieję, że dzięki temu będziemy oszczędzać na ogrzewaniu :wink: .

 

Zaczęłam bieganie po urzędach i załatwianie wszelkiego rodzaju dokumentów :evil: Czasami zastanawiam się, czy tam nie pracują ludzie z przypadku, ponieważ nie potrafią odpowiedzić na żadne trudniejsze pytanie :evil: .

 

Dzisiaj idziemy na spotkanie z architekt :D . Ma nam przedstawić rzuty elewacji i jeśli nam się spodobają, to zrobi nam model przestrzenny domu z kartonu. My to nazywamy klocek :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wczoraj odwiedziłam pierwszą hurtownię. Mam teraz klasyczny dylemat: MAX czy PTH?

Cena dostałam takie:

MAX z Plecewic 2,61- rabat 45%, czyli 1,43

PTH (Zielonka albo Dobre) - 4,4 - rabat 25% czyli 3,3

ale oczywiście MAX-ów trzeba 2 razy więcej na 1m2 ściany.

Czyli 1m2 wyjdzie porównywalnie - ok. 36zł z PTH i 31 zł z MAX-a

Wszystie ceny oczywiście neto. Jak myślicie dobre te ceny?

 

A z czego Wy budujecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Belix lub max Markowicze.Ale byłam dopiero w jednej hurtowni-oba materiały sa po około 40 zł m2 z transportem i rozładunkiem-dlaczego takie drogie w porównaniu z twoimi propozycjami?I to już po rabatach.Murarze chcą 2000 więcej za maxy-to też jest coś.Cały czas myślę i myślę aletrudno mi podjąćdecyzję. :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Belix lub max Markowicze.Ale byłam dopiero w jednej hurtowni-oba materiały sa po około 40 zł m2 z transportem i rozładunkiem-dlaczego takie drogie w porównaniu z twoimi propozycjami?I to już po rabatach. Murarze chcą 2000 więcej za maxy-to też jest coś.Cały czas myślę i myślę aletrudno mi podjąćdecyzję. :(

 

Dokładnie na m2 wychodzi 31,58 netto za 1m2, czyli z VAT 22% 38,53, więc podobnie, jeżeli podali Ci ceny brutto.

Odpowiednio dla PTH 25 36,03 netto i 44,29 z VAT 22%.

To z transportem (akurat w tej hurtowni przy zakupach powyżej 500 zł transport gratis) ale nie wiem czy z rozładunkiem, pewnie nie.

 

Jak na razie jestem zdecydowana na Max, tylko trochę boję się o jakość. Ale znalazłam taki wątek:

Do tych co mają porotherm ... wątpliwość pewna i zdjęcia

i jakoś bardzo mnie to do PTH zniechęciło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam startujących na wiosnę. Ja jestem na etapie adaptacji projektu i jednocześnie rozmawiam z wykonawcami. Dom wg. projektu Rozłożysty B z pracowni JOTA. Plan na 2006 - stan surowy otwarty, wprowadzenie jesień 2007.

 

Myślałem o kupnie materiałów zimą, ale końcówka roku chyba nie będzie najlepsza (końcówka ulgi remontowej), ale styczeń - luty może być trafiony - co o tym sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...