Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

grupa zaczynających na wiosnę '06


Gość Monika $ Seba

Recommended Posts

My w przyszłym roku chcieliśmy wybudować stan surowy otwarty lub zamknięty i wykańczać w następnym, bo mieszkamy u moich rodziców i aż tak nam się nie spieszy. Poza tym nawet chciałam poczekać aż młodsza córka trochę podrośnie, żeby mi ścian i mebli kredkami nie mazała (właśnie teraz starsza jest na tym etapie i wszystko mamy pomazane, ostatnio nawet na telewizorze zrobiła ramkę różową kredką, a na dywanie narysowała piękną tęczę - oczywiście na tej jasnej części dywanu :wink: )

..... ale .... ale ....

Wczoraj w nocy sobie uświadomiłam, że przecież ten przyszły rok jest ostatnim z 7%-Vatem na robociznę. I znowu tak się zaczęłam stresować, że trzeba będzie się pospieszyć, że trzeba będzie postarać się o większy kredyt itd. .....i znowu nie mogłam spać. Ale ta budowa jest stresująca :cry:

 

W sobotę odbieramy projekt z adaptacji. Co do ekipy, to jeszcze nigdzie nie dzwoniłam, bo pojawiła się nowa opcja- ekipa w składzie: mój tata i jego dwóch kolegów murarzy. W sumie tak chyba byłoby najtaniej, ale nie wiem, czy sobie poradzą, bo to już starsi panowie, czy oni wiedzą jak się TERAZ buduje? No ale czy 20-30 lat temu inaczej się budowało? Przecież z Ytonga budować nie będę, tylko tradycyjnie, z Maxa (w końcu się zdecydowaliśmy). Co prawda o ściany się nie boję, sama mogę poziomnicą sprawdzać, ale strop i fundamenty? Mój tata na codzień robi ogrodzenia, więc też robi wykopy, szalunki, zalewa betonem, stawia słupki z cegły klinkierowej.

No i mam dylemat. Czy budowa domu jest aż tak skomplikowana? Ostatnio czytałam dziennik Kodiego. Jemu się udało.

 

Ale się rozpisałam. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

No i mam dylemat. Czy budowa domu jest aż tak skomplikowana? Ostatnio czytałam dziennik Kodiego. Jemu się udało.

 

Eee tam skomplikowana... Wystarczy trochę doświadczenia i można robić. ;)

Ja sam zrobiłem fundamenty, jak na razie. Co prawda trochę musiałem poćwiczyć na garażu, ale później było już z górki... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sam zrobiłem fundamenty, jak na razie. Co prawda trochę musiałem poćwiczyć na garażu, ale później było już z górki... ;)

 

Oglądałam zdjęcia w Twoim dzienniku. Cóż, tych ścian w garażu nie będę komentować :wink: ale pozostałe chyba wyszły OK. :)

Hmmm.... ja w projekcie również mam ściany fundamentowe wylewane...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam dokładnego terminu, ale co roku w Łodzi organizowane są jakoś w lutym targi budowlane. Czasem można wtedy trafić jakąś promocję. Jak będę znała dokładny termin, to podam.

Z uwagi na skromne środki i małą zdolność kredytową chcemy sporo rzeczy robić sami. Jak dużo to się okaże, bo przy malutkim dziecku czasu nam raczej nie zbywa. Na pewno postawimy fundamenty (z bloczków) i większość prac wykończeniowych, instalacji, mamy spore doświadczenia z wykańczania mieszkania :lol: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, my też chcemy zacząć na wiosnę. Projekt właściwie wybrany (jeszcze nie zakupiony) i szukamy wykonawców. Byliśmy na razie w jednej firmie ale pan nie wywarł na nas dobrego wrażenia-czekamy na ile wyceni naszą budowę. Chcemy budować z betonu komórkowego i w wielu firmach jak to słyszą od razu mówią "nie" :(

Jutro idziemy na targi budowlane-może tam coś znajdziemy....

Pozdrawiamy

 

P.S. Nasz domek : dom w truskawkach2 z Archonu http://www.projektydomow.pl/index.php?act=12&sid=m42b173f9c6592&intra=832db07b4d5ca7a3022178198c4ca56a&crc=af9ab03f8bf84c6302377def8a7be2c5&lang=pl[/img]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sam zrobiłem fundamenty, jak na razie. Co prawda trochę musiałem poćwiczyć na garażu, ale później było już z górki... ;)

 

Oglądałam zdjęcia w Twoim dzienniku. Cóż, tych ścian w garażu nie będę komentować :wink: ale pozostałe chyba wyszły OK. :)

Hmmm.... ja w projekcie również mam ściany fundamentowe wylewane...

 

 

dlatego właśnie napisałem, że trochę doświadczenia się jednak przydaje... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla zainteresowanych z okolic Katowic

kalendzrz imprez na terenie Międzynarodowych Targów Katowickich:

 

23.02.2006 - 26.02.2006

MEBELEXPO

Targi Mebli, Maszyn i Narzędzi do Obróbki Drewna

 

kierownik projektu: Joanna Janusz

tel. +48 32 78 99 278

email: [email protected]

 

23.02.2006 - 26.02.2006

KUCHNIA

XIV Targi Kuchni, Mebli Kuchennych i Wyposażenia Kuchni

 

kierownik projektu: Joanna Janusz

tel. +48 32 78 99 278

email: [email protected]

 

20.04.2006 - 23.04.2006

FLOWERTARG

Targi Roślin Ozdobnych i Architektury Ogrodów

 

kierownik projektu: Joanna Janusz

tel. +48 32 78 99 278

email: [email protected]

 

21.04.2006 - 23.04.2006

ECODOM & INTERECO

Międzynarodowe Targi Pomiaru, Oszczędności Ciepła i Źródeł Energii - Międzynarodowe Targi Ekologiczne

 

kierownik projektu: Beata Szczęch

tel. +48 32 7899160

email: [email protected]

 

21.04.2006 - 23.04.2006

TARGBUD

Targi Budownictwa Mieszkaniowego, Modernizacji i Wykończenia Wnętrz

 

kierownik projektu: Barbara Nowak

tel. +48 32 78 99 101

email: [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Joanna i Janusz

Ściane z silki mozna odchudzić i zyskuje sie przez to pare mkw pow. ale...

1) czasami strop inny niz zelbetowy musi miec odpowiedniej szerokości oparcie - czytałam,że nie zawsze jest to takie proste

2)strop drewniany- brak problemu

3) grubość sciany nie zawsze podobno jest odpowiednia do montazu kolkow czy innych waznych elem.

ale jutro bede rozmawiac ze swoim kierownikiem ktory jest tez konstruktorem to dam znac jak bede coś wiecej wiedziała

Na pewno mozna zaoszczedzić pereset zlotych ale czy to warto??? i tak największe koszty robi wykanczanie domu- instalacje. A z drugiej strony ściana 18 a ocieplenie 15cm hymm.

Jest watek na ten temat, poszukajcie.Mysle ,ze jest to kwestia wlasnych wyborow i przemyśleń. Anpi buduje z 18 i wielu innych, chwalą sobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja sie melduje ponownie:) Widze, ze prace powoli przesuwaja sie do przodu. My mamy juz pierwsza wycene robocizny stanu surowego. Obecnie czekamy na druga wycene robocizny + materialy. Wybralismy opcjonalnie ytong+ styropian i porotherm+ welna. Sami jestesmy ciekawi jak duza wyjdzie roznica w cenie? Acha i poprosilismy o wycene dachu z dachowki cementowej i ceramicznej. Mysle, ze do konca tego tygodnia powinnismy juz dostac odpowiedz.

Ciagle jeszcze nie podjelismy decyzji z czego budowac z ytonga czy porothermu ale mysle, ze pewnie kosztorys nas przekona...

pozdrawiam budujace mamusie

i zeby bylo sprawiedliwie to reszte forum tez :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

takze zamierzam rozpoczac budowe wiosna 2006! ŁD

jak to bedzie to sie okaze w praniu.

Projekt juz mam. Jest to SELENEII :)

Sciany beda na99% z BK24+12cm stryopian.

 

Przeraza mnie poszukiwanie ekipy, poniewaz nie mam nikogo poleconego.

Moim zdaniem rozmowa za duzo nie da i nawet jak ekipa poda adres budowy to napewno poda ta ktora im wyszla dobrze, a ta ktora spaprali sie nie dowiemy :( nie ma to jak z polecenia lub znac samemu ekipe od lat ;)

 

Procz wyboru ekipy jeszcze obawiam sie zeby nie przeplacic za materialy.

do tego dochodzi obawa o dojazd do domu zima, teren fajny ale droga ? nie ma jej tzn do dzialki dojade ale praktycznie polem.

 

do tego w gazecie regionalnej napisano ze planowana jest budowa obwodnicy przechodzaca wlasnie przez wies w ktorej mam dzialke, teraz pytanie czy dojdzie do skutku i w ktorym miejscu ma przechodzic??!!

 

szukalem dzialki w ciszy i spokoju, a tu obwodnice wybuduja ? lol

na dzien dzisiejszy nie ma nic w planach zagospodarowania, ale plany wybudowania obwodnicy sa odlegle przewidziane do 2020 roku, i jeszcze nie zatwierdzone, ale obawy sa, i mysle ze na tym etapie nie dowiem sie gdzie przebiega droga tej obwodnicy.

 

nastepne obawy o pieniazki :( ile wyniesie budowa.

 

nie bedzie lekko.

 

na koniec dodam ze jestem z pod znaku WAGI i nad wszystkim sie zastanawiam 10 razy zeby nie podjac zlej decyzji :roll: wszystko musze dokladnie rozwazyc :-?

 

Pozdrawiam wszystkich :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Danielku, ja będę budować Selene III. Też jestem pełna obaw, mimo, że jestem spod znaku wodnika :D . Chyba wszyscy się czegoś boimy, ja też boję się kredytu i ogólnie kosztów, już nie mówiąc o tym, że sie na budowaniu nie znam...

Ale widziałam (w trakcie budowy) Selene I - jest SUPER :) Musi nam się udać !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

To ja tez sie dołacze

 

Tylko madylemat który wybrac:

 

a: http://www.domoweklimaty.pl/index.php?id=2&sh=768

b: http://www.arex.net.pl/03projekty/tradycyjne/kinga-lll.htm

 

a:bardziej mi sie podoba ale drogi w budowie szczególnie dach

b:podobno tanszy w budowie ale wiekszy

 

Proszę doradzcie cos bo wiosna blisko

 

Pozdrawiam

Przepraszam

 

ma to byc projekt SAGA z tego biura projektowego

 

Pozdrawiam

 

Mi sie Saga podoba bardzo ladny i funkcjonalkny domek.

Poszukaj na forum w dziale projektow zdaje sie ze jest tam grupa ludzi budujacych sage to moze Ci wyjasnia jakies watpliwosci wsprawie dachu :D

 

A mnie się bardziej podoba Kinga - mozna zlikwidowac lukarny i dach bedzie prostszy. Oba projekty sa funkcjonalne i nizle pomyslne. Kinga wydaje mi się prostsza i z lepiej podzielona przestrzenia. Ale ocena zalezy od stylu zycia w rodzinie i tytlko ty mozesz podjac dezycje :D

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj w końcu wybralismy architekta ktory ma nam zaadoptować projekt

bierze ,,tylko''2200 po dwóch tygodniach szukania zaoszczędziliśmy 800 bo wszyscy wołali 3tyś.ale zaznaczył że PKP zrzuca na nas bo mamy sie wpiąć do kanalizy na ich terenie a ponoć uzyskać głupie pozwolenie od PKP to droga przez mękę.

Ale nic wytrwali jesteśmy póżniej już tylko ustawowe 60 dni czekania na pozwolenie na budowe i może jak dobrze pójdzie to ruszymy w kwietniu

 

co o nim sądzicie?

http://www.nowydom.onet.pl/3197,projekt.html

 

No to sie dzisiaj rozpisze - powrócialm :D

 

Uważam, ze domek jest ekstra! Ja tez wczesniej planowalam cos podobnego, ale dzialka mala + rozbujany maz i wyszedl nasz dom :)

Ale wasz powinien byc bardzo tani w budowie, wiec polecam porotherm + welne. I zycze duzo ciepliwosci w uzeraniu sie z ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,czy ktoś z was będzie ubiegał się o kredyt?Jeśłi tak,to może wiecie,czy trzeba mieć wczesniej pozwolenie na budowę?Wydawało mi się,że mam dużo czasu do wiosny i zdążę z papierologią a tu coraz jakieś kwiatki wychodzą.Np.: mam umowę z Zakładem Energetycznym na dostawę prądu do domku letniskowego więc sądziłam,że nie muszę już występować o warunki przyłączy,złożyłam prosbę o zgodę na zalicznikiwe wykorzystanie prądu-no i nie zgodzili się.Jutro idę walczyć,może uda mi się :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My bedziemy sie ubiegac :D Z tego co nam mowila wstepnie pani z banku- to trzeba miec pozowolenie na budowe. Ale zakusy na bank zaczniemy robic juz w styczniu- na pewno wymysla setki dokumentow do przygotowania :cry:

 

Ja tez jestem w srodku papierkologi- warunki zlozone, projekt sie konczy adaptowac. W sumie gazownia ma najdluzszy termin wydania warunkow- az miesiac :roll: :roll: Mam nadzieje ze pojdzie troche szybciej- zeby zlozyc wniosek o pozwolenie jeszcze w tym roku, najlepiej byloby przed swietami.

 

Jeny ile to wszystko trwa- lekcja pokory na dzien dobry- by ustudzic troche zapaly ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...