Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

grupa zaczynających na wiosnę '06


Gość Monika $ Seba

Recommended Posts

W końcu zrezygnowałam z Wadeckiego. Po pierwsze był kilka tyś. droższy od pana R. A po drugie pan R. buduje właśnie w miejscowości, gdzie ja mam działkę więc na bieżąco mam "podgląd" na efekty jego pracy. A poza tym ma on lepsze "układy" z hurtowniami budowlanymi. Tzn. ma układy z hurtowniami znajdującymi się blisko mojej miejscowości, a Wadecki powiedział po prostu, że "to sie jakoś załatwi". A ja szukam właśnie ekipy z materiałami.

 

A kontakt do Wadeckiego: 603597814.

 

 

pozdrawiam,

 

Iwona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Jak na razie rozmawialiśmy z 3 ekipami. Wszyscy chcą zaliczki. Jedni to nawet 10%. Czy to normalne? Wasze ekipy też chcą zaliczki przy podpisaniu umowy?

 

Iga9,

Mam jeszcze pytanie do Ciebie odnośnie tej ceny 35 tys z dachem. Czy to jest z pokryciem dachu, czy tylko z więźbą? My na razie mamy oferty od 22.000 netto do 25.000 netto z więźbą, ale bez krycia. Jeden majster za krycie z obróbkami chciał 7.000 netto.

Chciałam porównać, bo mamy podobne domu jeśli chodzi o pow. użytk. i dach dwuspadowy. No i z tej samej pracowni :wink:

 

I jeszcze do wszystkich stresujących się.

Wydawało mi się że późno się wzięłam za poszukiwanie ekipy. Ale teraz jak dzwonię, to jeszcze żaden majster mi nie odmówił i ze wszystkimi się spotykam. Więc nie jest tak źle, że już nie ma żadnych dobrych ekip.

 

Pozdrawiam wszystkich. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My też chyba ruszamy na wiosnę. Jesteśmy jednak dopiero na etapie działki. Tzn już ją mamy i teraz wybieramy projekt. Miał być ten: http://www.domnahoryzoncie.pl/pl/index.php?s=50&a=115&sid=2 - dałam go pod ocenę forumowiczom, może wyszukają wady. Od wczoraj jednak mylimy też, że może by tak parterowy.... Jeszcze długa droga przez nami...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wyliczeń odnośnie materialow trudno mi sie odniesc - nie wiemy ile "wyjdzie" na twoj projekt - zreszta nie jestem w tym obeznana.

 

Co do robocizny - ok. 20 tys. - wydaje mi bardzo malo! U nas takich cen chyba nie ma. Przy znalezeniu najtanszej ekipy trzeba doliczyc min. 5 tys. a 10 tys wyjdzie srednio.

 

 

U mnie ta cena 35 tys. to z pokryciem dachu. Cena jest zawzyczaj mnie ok 8.500 - 10.000

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,czy ktoś z was będzie ubiegał się o kredyt?Jeśłi tak,to może wiecie,czy trzeba mieć wczesniej pozwolenie na budowę?Wydawało mi się,że mam dużo czasu do wiosny i zdążę z papierologią a tu coraz jakieś kwiatki wychodzą.Np.: mam umowę z Zakładem Energetycznym na dostawę prądu do domku letniskowego więc sądziłam,że nie muszę już występować o warunki przyłączy,złożyłam prosbę o zgodę na zalicznikiwe wykorzystanie prądu-no i nie zgodzili się.Jutro idę walczyć,może uda mi się :D

 

 

Witam

 

jeśli chodzi o banki to dwa odpowiedziały mi, że uzyskamy kredyt bez pozwolenia na budowę (dołączyć je muszę później, ale dostanę pierwszą transzę). Są to mBank i Bank BPH. Zobaczymy jak to wyjdzie "w praniu". Dokumenty do banku składam za około tydzień i jak tylko będę coś wiedziała to dam znać.

A jak tylko uzyskamy kredyt to chcemy zacząć na wiosnę, a na jesień się wprowadzić. :lol:

 

Pozdawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My też mamy zamiar zacząć na wiosnę. Robimy wszystko, żeby się udało. Na razie mamy WZ i parę innych papierków. Projekt kupiony - w adaptacji.

Tymczasem zaklepaliśmy kredyt. To znaczy podpisaliśmy umowę, mimo że nie mamy jeszcze pozwolenia. W PKO BP zaproponowano nam taką wersję. Kredyt został przyznany, a uruchomiony będzie po otrzymaniu pozwolenia na budowę.

Myśleliśmy, że przy dobrych wiatrach następne święta spędzimy w nowym domu, ale powoli zarzucamy tę wersję. Prawdopodobnie do zimy stan surowy zamknięty, a do następnej wiosny - wykończenie. W banku zadeklarowaliśmy się na koniec czerwca 2007. Czas pokaże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My też mamy zamiar zacząć na wiosnę. Robimy wszystko, żeby się udało. Na razie mamy WZ i parę innych papierków. Projekt kupiony - w adaptacji.

Tymczasem zaklepaliśmy kredyt. To znaczy podpisaliśmy umowę, mimo że nie mamy jeszcze pozwolenia. W PKO BP zaproponowano nam taką wersję. Kredyt został przyznany, a uruchomiony będzie po otrzymaniu pozwolenia na budowę.

Myśleliśmy, że przy dobrych wiatrach następne święta spędzimy w nowym domu, ale powoli zarzucamy tę wersję. Prawdopodobnie do zimy stan surowy zamknięty, a do następnej wiosny - wykończenie. W banku zadeklarowaliśmy się na koniec czerwca 2007. Czas pokaże.

Czerwiec 2007 bardzo realny termin a dotego bezpieczny w razie poslizgow ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich zaczynających i życzę duuuużo optymizmu (sobie też)

Na dzień dzisiejszy mamy zrobiony stan 0 bez piwnic. Fundamenty są jeszcze nie zasypane bo pogoda nie pozwala (błagam o suche dni).

Mamy wycenę robocizny od stanu 0 do dachu z położeniem dachówki włącznie. Koszt 20000 zł.

Mieliśmy budować z porothermu 30+steropian lub wełna ale dzisiaj w hurtownii zaproponowali nam maxa w dobrej cenie i nie wiemy co robić

:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zrezygnowałam z maxa mimo dobrej ceny bo robocizna z nim i w nim jest droższa i dłużej się buduje a ja chcę szybko.

To zależy od majstra. Ten, na którego się chyba zdecydujemy, bierze za metr pow. użytkowej, niezależnie z czego są ściany. No chyba, że już masz wybraną ekipę i tak Ci powiedzieli. A że dłużej to faktycznie.

 

A sobie tak korzystnych wycen jak Wy macie

To na pocieszenie powiem Ci, że moja ostatnia wycena to 42 tys. bez tarasu, ścian działowych i krycia dachu. O ile to Cię pocieszy. :roll:

 

dzisiaj w hurtownii zaproponowali nam maxa w dobrej cenie

A w jakiej cenie? Ja zastanawiam się czy teraz nie kupić, bo nam zaoferowali 1,75 brutto. Co prawda to inny rejon, pewnie inna cegielnia ( ja mam z Plecewic) ale podaj tak dla porównania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

Ja też rozpoczynam budowę w przyszłym roku na wiosnę. Papiery już mam. Czekam jedynie na podłączenie prądu, woda ze studni, szambo. Dokładnie rok temu też myślałem, że zacznę w tym roku po wakacjach, ale urzędy mają swoje terminy i na wszystko mają czas. Wstrzymał mnie prąd. Obiecali w ZE, że, w przyszłym roku, bo w tym nie dadzą rady. Myślę, że luty- marzec, bo wcześniej ziemia zamarznięta. Zobaczymy. Najgorsze z papierów już za mną, więc, jestem dobrej myśli. Jestem na etapie szukania ekipy budowlańców. Dałem jednej do wyceny, ale coś się ociągają, bo pewnie mają dużo roboty. Najgorsze jest to, że buduję prawie 500 km z obecnego miejsca zamieszkania. Budowa na odległość to utrapienie, dlatego postanowiłem przenieść się tam na stałe i tam rozpocząć nowy etap mojego i mojej rodzinki życia. Najpierw Ja. Zorganizować lokum tymczasowe. Potem przebudowa istniejącego budynku gospodarczego na tymczasowy domek, budynek gospodarczo-garażowy na razie w stanie surowym zamkniętym jako magazyn. Dopiero po tym rozpocznę budowę właściwą domu. Najszybciej chyba w 2007. Rozpatrywałem wiele wariantów, ale ten jest chyba najbardziej realny. Między czasie muszę tam zorganizować sobie jakieś źródło dochodu itp., itd.

Mózg się lasuje na myśl ile przede mną. Muszę dać radę, nie ma innego wyjścia.

Pozdrowienia.

:roll: :o :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KozAnka - twoja wycena nie pociesz mnie absolutnie, wrecz przeciwnie - doluje :D

 

Majgeniusz - ambitny plan. Ale jak wszystko w zyciu - da sie zrobic :D Zycze powodzenia :D

 

Ja nadal sie edukuje. Dzis odbieram mapki do celow projektowych - znowu jakis postep po 1,5 miesiaca czekania na nie!

Czy wy znajdujecie czas na czytanie tych wszystkich watkow na forum. Ja im wiecej czytam tymmniej wiem. Z kazdego watku niemal sa odnosniki do kolejnych. Mam wrazenie, ze nigdy nie dam rady. Oczy bola: 8h w pracy przed ekranem i nasetpnie w domusiadam na forum. Juz na tym etapie mam wrazenie, ze jestem cienki bolek... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...