Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

grupa zaczynających na wiosnę '06


Gość Monika $ Seba

Recommended Posts

Witam wszystkich.

:lol:

Dzięki Wam szymoszkowa i iga za dopingujące słowa, wszystkim nam się przyda pewność siebie i że wszyskiego, czego się dotkniemy zakończymy z sukcesem!. Tego życzę Wam wszystkim i Sobie. Najtrudniej jest zrobić pierwszy krok, a później już łatwiej. Święta tuż, tuż, więc czas życzeń. Aby wszystkie nasze marzenia się spełniły!

:lol:

Aby budowa naszych domków sprawiała nam wielką radość!!!

Trochę dopingu na początek nie zaszkodzi.

Pozdrowienia. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witajcie,

pragnę do Was dołączyć. Właśnie dzisiaj kurier dostarczył nam projekt.

Działka już wybrana i zaklepana, choć jeszcze nie kupiona i zapisana notarialnie. Ale mam nadzieję, że nastąpi to jeszcze przed Świętami.

 

Całkowicie zgadzam się z Majgeniuszem :

"... wszystkim nam się przyda pewność siebie i że wszyskiego, czego się dotkniemy zakończymy z sukcesem!. Tego życzę Wam wszystkim i Sobie. Najtrudniej jest zrobić pierwszy krok, a później już łatwiej. Święta tuż, tuż, więc czas życzeń. Aby wszystkie nasze marzenia się spełniły!

:lol:

Aby budowa naszych domków sprawiała nam wielką radość!!! ..."

 

Dołączam się do życzeń i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

działkę mamy, WZiZT też, nawet pozwolenie na budowę, tylko projekt kupiony razem z działką nie bardzo nam leży. Zaczynam papierologię i jestem dobrej myśli. Może nie aż tak dobrej, żeby zdążyć do wiosny 2006, ale lato.... czemu nie. :wink:

 

...fachowców mamy pewnych i uczciwych podobno.

 

Ewulka a daj namiary na tych fachowców, może jak u Was skończą, to u nas zaczną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Działka już wybrana i zaklepana, choć jeszcze nie kupiona i zapisana notarialnie. Ale mam nadzieję, że nastąpi to jeszcze przed Świętami.

 

 

Podziwiam - projekt kupiony a dzialka jeszcze nie. A macie juz do tej zaklepanej dzialki aktualne WZiZT? Jesli nie to nie wiadomo, czy taki projekt pozwola zbudowac (chyba ze dzialka jest duza i nie ograniczen.

Życze udanego kupna.

Ja ma zle doswiadczenia - tez mielismu juz zakepana bardzo atrkcyjna dzialke, naet wypisane przez wlascicielke pelnomocnictwo na zalatwienie spraw geodezyjnych itp. A ona po 2 tyg sie rozmyslila - bo chce sprzedac kuzynowi. I zostalismy na lodzie :(

 

Na szczescie znalezlismy pozniej nasza dzialke :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co będzie z kredytami w walucie?Jakieś kolejne kłody pod nogi dla budujących :evil: Wiecie co,chciałabym juz być po wszystkich formalnościach i po prostu BUDOWAĆ.

A co sie dzieje z kredytami w walucie? Nic nie wiem....

Nic sie niedzieje tylko jest duze prawdopodobienstwo ze od lutego 2006 wogole ich nie bedzie, tak przynajmniej glosza w mediach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iga9,

projekt kupiony, bo warunki zabudowy już mamy (leżą sobie grzecznie w teczce od pewnego czasu). A działeczka zaklepana dzięki spisanej umowie przedwstępnej i wpłaconego zadatku (gdyby właściciel się rozmyślił musiałby nam oddać podwojoną kwotę).

A więc niespodzianek (mam nadzieję) nie będzie, bo inaczej to... :evil:

 

W poniedziałek jadę rozmawiać z majstrem od budowania. Pokażę mu projekt i dam do wyceny. Ciekawe ile "zaśpiewa"?

 

Ale zaraz, zaraz, mówicie jakieś straszne rzeczy o kredytach!

Coś o obcej walucie, że niby od lutego ma zniknąć ???

Czy ktoś wie coś więcej ? Nie chce mi się wierzyć! To byłoby straszne ! :cry:

 

 

małymi kroczkami, ale do przodu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iga9,

projekt kupiony, bo warunki zabudowy już mamy (leżą sobie grzecznie w teczce od pewnego czasu). A działeczka zaklepana dzięki spisanej umowie przedwstępnej i wpłaconego zadatku (gdyby właściciel się rozmyślił musiałby nam oddać podwojoną kwotę).

A więc niespodzianek (mam nadzieję) nie będzie, bo inaczej to... :evil:

 

W poniedziałek jadę rozmawiać z majstrem od budowania. Pokażę mu projekt i dam do wyceny. Ciekawe ile "zaśpiewa"?

 

Ale zaraz, zaraz, mówicie jakieś straszne rzeczy o kredytach!

Coś o obcej walucie, że niby od lutego ma zniknąć ???

Czy ktoś wie coś więcej ? Nie chce mi się wierzyć! To byłoby straszne ! :cry:

Nie my mowimy tylko od rana trabia w radio i w TV we wszystkich wiadomosciach, poprostu maja zostac do wyboru kredyt w zlotowkach albo w zlotowkach :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O jejku, jejku !

Człowiek tu haruje od rana do nocy, by na dom ( choć na fundamenty) zarobić; radia nie słucha, TV nie ogląda, a po robocie szybko siada do komputera by zerknąc co nowego na forum - i takich to rzeczy się dowiaduje ! :o

 

Zaraz włączam wiadomości, może zdążę na te ostatnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

Też rozpoczynamy na wiosnę. Obecnie mamy dziaŁkę (25 ar) ogrodzoną, z wykopanym stawem, w którym pŁywają już rybki, obsadzoną drzewami prawie w caŁości (zostaŁa tylko do obsadzenia część wokóŁ domu), zdrenowaną i nawet mostek (7,5 m) na wyspę sam zrobiŁem :).

Projekt kupiliśmy razem z dziaŁką i materiaŁem (drewnem) na dach i szalunki, oraz z pozwoleniem na budowę. Wszystkie powyższe prace wykonaliśmy sami, oprócz wykopania stawu - owal o średnicy ok. 28 m z wyspą na środku.

I tu zaczyna się nasz problem :(

Chcemy zmienić troszkę nasz przyszŁy domek (poszerzyć go w kilku miejscach, zmienić okna i zamienić kilka okien na wyjścia na tarasy, oraz zmienić schody z tradycyjnych zabiegowych na piękne w planie koŁa), niestety pozwolenie na budowę wygasa nam 3 stycznia 2006r. Dzisiaj jesteśmy na etapie uzgadniania ekipy wykonawców, a i jeszcze czekamy na ostateczną decyzję o przepisaniu pozwolenia na budowę w starostwie na nowego inwestora. Po drodze wypadają święta, a kierownika budowy należy zgŁosić najpóźniej 7 dni przed rozpoczęciem prac budowlanych. Aby nam pozwolenie nie przepadŁo decydujemy się, aby rozpocząć prace na starego inwestora i w trakcie budowy je na nas przepisać (doradziŁy nam Panie w Starostwie). Po zgoszeniu kierownika i upŁywie tych wymaganych 7 dni możemy dokonać pierwszego wpisu do dziennika budowy - będzie to oczywiście geodeta:)

Mam nadzieję, że czasu nam starczy i zdążymy przed 2 stycznia. Później mamy kolejne dwa lata, ale to już chyba za dużo ;)

Dodam jeszcze nieśmiaŁo, że staramy się o kredyt budowlany, jest że tak powiem "w toku decyzyjnym". Przyznano nam wstępnie 146 500 zŁ i mam nadzieję, że starczy nam to na stan surowy zamknięty, może nawet z jakimiś instalacjami, oby!!!

Domek jest na planie krzyża, z poddaszem użytkowym 170 mkw, dach dwuspadowy kryty karpiówką ok. 220 mkw, okna drewniane (chyba "Milewski"-jeśli komuś coś mówi ta nazwa to proszę o odzew :) ), dwa balkony, garaż w bryle, kominek, jako dodatkowe źródŁo ogrzewania, itp., itd.

Oby poszŁo i oby WYSZŁO!!!

 

 

WESOŁYCH ŚWIĄT wszystkim Forumowiczom i niech Nowy Rok przyniesie Nam wszystkim siŁę i determinację, a przede wszystkim kasę na realizację budowy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gryfpc,

a to ładną masz działeczkę ! 25 arów to 2500m2 ? czy się mylę ?

Staw, wyspa, mostek, drzewa... brakuje tylko domku...

A z tymi terminami to naprawdę masz teraz "gorąco". Nie zazdroszczę...

Ale musisz być dobrej myśli.

Załatwisz wszystko w terminie i na czas ! :D

 

Życzę powodzenia !

 

małymi kroczkami, ale do przodu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , od kilku dni czytam wasze forum i wiele ciekawych rzeczy dowiedzialam sie . My rowniez zaczynamy na wiosne a do tego czasu zamierzam wszystko zalatwic z dokumentami. Dzis odebralam WZ ( 5 dni czekalam) dzialka 21 arow juz jest , projekt wlasnie idzie kurierem, fachowiec umowiony , architekt i inspektor nadzoru w 1 osobie czeka na projekt zwarty i gotowy. Wybralismy IRYS z Horyzontu , malutki domek ale dla nas w sam raz, oczywiscie kilka poprawek projektu bedzie napewno. Martwi mnie tylko to ze nikogo tu na forum nie spotkalam kto buduje taki ( a moze jest tak brzydki ze nikt go nie chce?) . A pocieszam sie tym ze widzialam ten projekt w realizacji i naprawde podobal mi sie . jak dobrze pojdzie to w pazdzierniku juz zamieszkamy - mam nadzieje, jestesmy optymistami . Zycze wszystkim powodzenia . Pozdro. :p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak myślę. Przecież byŁoby to wbrew zasadom wolnorynkowym!!! Przecież ludzie, czyli konsumenci mają prawo do wyboru tańszej opcji, a jak się ich takiego prawa pozbywa to już chyba zakrawa na ... Zresztą to nie forum dla politykierów, do sejmu na szczęście nie startowaŁem, więc wysilać sie nie będę :D

 

Trzymajcie się ciepŁo, bo podobno zima idzie!!! :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie,mam pytanie :

 

czy ktoś z Was może słyszał (albo jest już uczestnikiem) o Akcji Pozytywnej "STAĆ CIĘ NA DOM" organizowanej przez miesięcznik Ładny Dom i mBank ?

Może jest ktoś na tym forum, kto rozmawiał z mBankiem w sprawie preferencyjnego kredytu dla uczestników Akcji ?

 

Ja biorę w niej udział. Dzięki temu projekt domku, który zamierzam zbudować, kosztował mnie 10% mniej :D (akurat Pracownia Projektowa Archipelag, z której jest mój projekt jest Partnerem Akcji Pozytywnej).

 

Czy ktoś jeszcze ma jakieś doświadczenia związane z tą Akcją ?

Podzielcie się uwagami !

 

POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc tak :

 

Ładny Dom i mBank, wspólnie z partnerami, czyli :

*) Grupa Archipelag

*) Kreisel

*) Rockwool Polska

*) Ruukki

*) Fakro

*) Wienerberger

oraz partnerami Medialnymi :

*) Gazeta Nieruchomości (środowy dodatek do "Gazety Wyborczej")

*) radio TOK FM

*) Radio Złote Przeboje

 

od dnia 14 września ogłosł Akcję Pozytywną "STAĆ CIĘ NA DOM".

Warunkiem uczestnictwa w Akcji jest m/i wypełnie kuponu z Ładnego Domu i wysłanie go na adres redakcji. Dają kilkunasto% rabaty !!! :D

 

Więcej możesz się dowiedzieć na http://www.ladnydom.pl i http://www.mbank.pl

 

Szymoszkowa, jaki dom Archipelagu wybrałaś ?

 

POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...