Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

grupa zaczynających na wiosnę '06


Gość Monika $ Seba

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Szymoszkowa

Twoja Kornelia też jest SUPER ! :o

Bardzo ładny dom ! :D

A jaką chcesz zrobić elewację ?

 

My też nie robimy dużych zmian. Wybraliśmy ten dom po długich poszukiwaniach (rok czasu). Były różne wersje, aż w końcu stanęło właśnie na ten.

Bardzo byśmy chcieli zobaczyć GO na żywo.

A Ty widziałaś swój ?

 

POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie Kochani!!

Dopisuję się do nowego wątku.

Mamy zamiar ruszyć latem 2006 :p .

http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=47119

to strona na której są linki do tematów budowlanych,dobrze je sobie umieścić w ulubionych i stopniowo czytać,czytać,czytac......

 

 

http://img394.imageshack.us/img394/4918/beztytuu3kq.png

ŻYCZĘ WSZYSTKIM POWODZENIA NA PLACU BOJU(LUB BUDOWY) :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No pewnie,że widziałam.Jedną w naturze w stanie surowym zamkniętym w odbiciu lustrzanym,3 inne na zdjeciach i filmiku-dobrze się przygotowałam?A Melania jest gdzieś zrealizowana?My jeżdziliśmy do stolicy,z Lublina to żadna fatyga.Mam już kupioną dachówkę brązową więc reszta będzie zależna.A,okna też już zamówione w okleinie ciemnobrązowej drewnopodobnej.Kasia64,dzięki za wskazanie lektury.Najlepiej,jak ktoś zrobiłby to za mnie a ja już wybierałabym kafelki,firaneczki itd.-niestety,życie to nie bajka :cry:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasia 64,

Oj ! przyda się przyda ta cała litania !

Wielkie dzięki !

Tylko skąd wziąć czas na tą ważną lekturę ? :roll: Ile tego !!! :o

Trzeba pomyśleć o jakimś urlopie...., albo czytać wybiórczo....lepiej nie ...bo człowiek będzie niedouczony ! :wink:

 

Szymoszkowa ,

Niestety, my nie widzieliśmy naszego domku :cry: Może Ty wiesz gdzie można go zobaczyć ? Nam też nie straszno jechać na drugi koniec Polski. Tylko dokąd ?

 

POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O Melanii niestety nic nie wiem.Rzucałeś hasło w Projektach?Kasiu,dzięki,w zasadzie ja też sie cieszę ale męczy mnie oczekiwanie,juz chciałabym coś robić a tu jeszcze te wstretne papierki :evil: Mam pytanie-czy ktos ma jakąś wycenę na użytek banku?Jakiś chociaż wzór?Skąd ja już mam wiedzieć ile co ma kosztować,mam dopiero 2 ekipy-murarzy i dekarzy a gdzie cała reszta?A kredycik już by się prosił 8)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szymoszkowa

Kasia 64

już dawno były wglądy na "Projekty", "Zdjęcia..."Niestety zainteresowanych tym domem jest niewielu, bo tylko dwóch forumowiczów, a w zasadzie jeden, bo drugi to ktoś nie z forum (udostępnił jedynie dwie fotki koledze, by ten je pokazał na forum).

Ale zamieszałam :roll: ... rozumiecie coś z tego ?

No, ale ten "jeden" ma mi właśnie wysłać zdjęcia z wnętrz (jeszcze niewykończonych).

Może byłby tak miły i pokazał swój domek ? Będę go o to prosić.

Jak sądzicie, czy mogę ?

 

POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adriano,próbuj! :p

Ja znalazłam przez forum 4 osoby,budujące mój domek (C-33 Rozważny z muratora).Byli tacy mili że poprzysyłali zdjęcia z budowy i teraz wiem jak to będzie wyglądać.Próbowałam też przez biuro projektów-uzyskałam informacje gdzie takie domy były budowane w trójmieście i pojechałam je obejrzeć,niestety gospodarze nie proponowali obejrzenia wnętrz,ale pozwolili zrobić zdjęcia na około domu.Dobre i to.owocnych poszukiwań. :p :p :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałam szczęście-od razu dostałam zaproszenie do oglądania,spotkanie było bardzo miłe i dostarczyło mi wiele informacji cennych dla takiego laika jak ja.Marcence i Grzegorzowi jestem bardzo wdzięczna :p Dziwne,Kasiu,że dostałaś namiary na realizacje-mnie Archipelag odmówił-ochrona danych -i skierował właśnie na forum.Taka wizja lokala jest pożyteczna,od razu widzisz co i jak.Właśnie ona utwierdziła mnie w postanowieniu,że zmiany będą symboliczne,po prostu prawie wszystko mi pasuje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałam szczęście-od razu dostałam zaproszenie do oglądania,spotkanie było bardzo miłe i dostarczyło mi wiele informacji cennych dla takiego laika jak ja.Marcence i Grzegorzowi jestem bardzo wdzięczna :p Dziwne,Kasiu,że dostałaś namiary na realizacje-mnie Archipelag odmówił-ochrona danych -i skierował właśnie na forum.Taka wizja lokala jest pożyteczna,od razu widzisz co i jak.Właśnie ona utwierdziła mnie w postanowieniu,że zmiany będą symboliczne,po prostu prawie wszystko mi pasuje.

To tak jak umnie. Tylko ze my nie wybieralismy projektu tylko zona wybrala dom, zatrzymalem sie porozmawialem z wlascicielem i zostalismy zaproszeni i zakupilismy projekt ;-)

Zmiany rzeczywiscie minimalne ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie,

z tymi odwiedzinami, to jest róznie. Jedni chętnie się pochwalą i pokażą co wybudowali, inni nie. Zależy na kogo się trafi.

My już dwukrotnie byliśmy w domach inwestorów "na oględzinach". Byliśmy wtedy zainteresowani budową zupełnie innego domu. Dzięki pierwszej wizycie - odeszliśmy od projektu, który nam się wtedy podobał . Po prostu nie spełniał naszych oczekiwań i musielibyśmy wprowadzić zbyt wiele zmian, aby dostosować go do naszych potrzeb :(

Z kolei druga wizyta utwierdziła nas w przekonaniu, że dom o pow. 350m2 (a po podłodze 450) wcale nie jest taki duży!!! :o :lol:

Uznaliśmy więc, że nasz dom nie może być mniejszy jak 180m2, aby dla nas był wygodny.

Także, dzięki tamtym wizytom mamy teraz taki projekt, jaki mamy.

:p :p :p

 

A więc i teraz spróbuję. A nóż okaże się , że ludzie będą mili i życzliwi ,i pokażą co za cudeńko wybudowali :D

Trzeba być dobrej myśli !

 

POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jajcek, dzięki za wsparcie !

Wiesz, Twój dom był bardzo wysoko w naszych rankingach, ale niestety odpadł, bo nasze warunki zabudowy określały kąt nachylenia dachu w przedziale 22-35 oraz 45-50stopni.

A więc ten śliczny domek musiał pójść w niepamięć, bo (jeśli dobrze pamiętam) jego dach miał 40 stopni :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jajcek, dzięki za wsparcie !

Wiesz, Twój dom był bardzo wysoko w naszych rankingach, ale niestety odpadł, bo nasze warunki zabudowy określały kąt nachylenia dachu w przedziale 22-35 oraz 45-50stopni.

A więc ten śliczny domek musiał pójść w niepamięć, bo (jeśli dobrze pamiętam) jego dach miał 40 stopni :(

 

Ale za to mam swoją piękną MELANIĘ !

:p :p :p

 

małymi kroczkami, ale do przodu

link na projekt mojego domu :

http://www.archipelag.pl/domek.php?KatID=3990500&ProjID=298

O ile dobrze pamietam to kat nachylenia dachu wacha sie miedzy 35-45 sa rozne spadki wiec` i rozne katy ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...