Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

grupa zaczynających na wiosnę '06


Gość Monika $ Seba

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Pomalu wyrabiamy sie ze wszystkim papierami. Pod koniec tego tygodnia nasz architekt zlozy podanie o pozwolenie na budowe :lol:

Mamy tylko pewien problem, tzn chodzi o moje nazwisko. W czerwcu zmienilam stan cywilny, a co za tym idzie zmienilo mi sie nazwisko. Wszystkie dokumenty sa na moje stare dane. Dowodu jeszcze nie zmienilam. ( zroznych z wzgledow) Sytuacja sie komplikuje, bo nie wiem, czy pozwolenie skladac na nowe, czy stare nazwisko i czy ma to znaczenie. Podobno ma, poniewaz pozniej przy odbiorze budynku moga byc problemy... Nie mam pojecia rowniez jak to bedzie w banku, jak bede starac sie o kredyt, to ktorym nazwiskiem powinnam sie poslugiwac? 8)

Ech... skomplikowane to... :-?

Macie jakies doswiadczenia z tym zwiazane? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jajcek,

no właśnie. Twój domek ma kąt między 35 a 45 stopni. Akurat taki jaki my nie możemy mieć , bo jest poza przedziałem jaki nas obowiązuje .

 

Agutek'

niestety nie mam doświadczenia w tym temacie. Może w Banku by Ci coś powiedzieli ?

 

POZDRAWIAM

 

Właśnie założyłam dziennik !!! :D Zapraszam!!! :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, jak to jest z tą ulgą budowlaną, co się kończy w tym roku? Ja byłam przekonana, że dotyczy ona osób, które dostały pozwolenie na budowę do końca 2002 roku i przez 3 lata mogły robić odpisy od podatku. A tu na przykład daliśmy do wyceny dachówkę i facet mówi, że jak kupimy w tym roku to jeszcze załapiemy się na ulgę. Ja mówię, że my nawet jeszcze pozwolenia nie mamy, a on na to, że to nie przeszkadza. :o Ktoś się może lepiej orientuje?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomalu wyrabiamy sie ze wszystkim papierami. Pod koniec tego tygodnia nasz architekt zlozy podanie o pozwolenie na budowe :lol:

Mamy tylko pewien problem, tzn chodzi o moje nazwisko. W czerwcu zmienilam stan cywilny, a co za tym idzie zmienilo mi sie nazwisko. Wszystkie dokumenty sa na moje stare dane. Dowodu jeszcze nie zmienilam. ( zroznych z wzgledow) Sytuacja sie komplikuje, bo nie wiem, czy pozwolenie skladac na nowe, czy stare nazwisko i czy ma to znaczenie. Podobno ma, poniewaz pozniej przy odbiorze budynku moga byc problemy... Nie mam pojecia rowniez jak to bedzie w banku, jak bede starac sie o kredyt, to ktorym nazwiskiem powinnam sie poslugiwac? 8)

Ech... skomplikowane to... :-?

Macie jakies doswiadczenia z tym zwiazane? :)

 

Ja tez po drodze w papierologii zmienilam nazwisko ( w trakcie odwolywania sie od Decyzji o WZiZT). Dołączylam akt malzenstwa - kopie i pismo wyjasniajce. Ostateczna decuzje o WZiZT mam juz na nowe nazwisko + na meza. Co wazne - skladajcie oboje!!! 2 podpisy!!! Choc mam nowy dowod nigdzie go nie pokazywalam -liczy sie data zawarcia zwiazku malzenskiego. Na wszelki wypadek do wszystkich papierow zalaczanych do pozwolenia na budowe (nasz archtekt sklada w tym tyg:)))! dodaje jeszcze kopie aktu malzenstwa. Radze wszystko robic na nowe nazwisko bo w przeciwnym wypadku problemy murowane!

Jak ladna metafora budowlana mi wyszla przypadkiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mamy już Kierownika Budowy!!!!!!!!!!

Jutro jadę o Krakowa zawieźć całą papieroogięz dziennikiem budoy włącznie i jak dobrze pójdzie to może zdążę w przyszłym tygodniu zrobić pierwszy wpis do dziennika!!!! A tak się martwiliśmy, bo przecież pozwolenie ważne jest do 2 czy 3 stycznia 2006r., czyli jednak jest szansa na utrzymanie terminu :) :D

Niestety mój nastrój popsuli mi dzisiaj w wodociągach, bo odsyłają mnie "od Jacka do Wacka" i straszą wysokimi kosztami przyłącza wody, a jeszcze większymi kosztami projektów tego przyłącza!!! PARANOJA!!! :evil: :evil: :evil: :oops:

Nic to nie damy się tak łatwo spławić!!! :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gryfpc - Twradym trzeba byc - nie miekkim! Nie daj sie im! Powodzenia zycze - my tez z wodociagami przeszlismy ciezki boja ale w kocu sie udalo :D

 

KozAnka - Ulga remonotwa przy budowie jest nie do wykorzystania. Chyba ze masz tytul prawny do nieruchomosci (np. mieszkania) i kupisz na remont tego mieszkania jakis produkt, ktory jest wymioniony jako uprawniajacy do ulgi. Nie muszisz go przeciez wykorzystac - zreszat raczej urzedy nie kontroluja tego ogledzinami w mieszkaniach. Tylko ilosc materialu musi odpiwiadac metrazowi mieszkania a nie domu.

My chcilismy tak kupis plytki, ale mamy tak male mieszkanko, ze ulga bylaby znikoma. W koncu stwierdzilam, ze nie bede ryzykowac - za pol roku zmieni mi sie koncepcja kolorystyczna wnetrza i kupione plytki nie beda mi juz pasowac. Ale jesli ktos jest juz wlascicielem lub wspolwlascicielem jakiego domu lub duzego mieszkania to warto pokombunowac. Do konca grudnia jest czas :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gryfpc,

głowa do góry ! Jutro będzie lepiej !!! :D Nie daj się, walcz o swoje ! :evil:

Nieraz niestety od nieprzewidzianych wydatków nie można uciec i lepiej sie z tym pogodzić :wink:

 

My (tzn. ja, bo byłam tam sama - mężuś zarabiał) też dzisiaj musieliśmy zaakceptować cenę, jaką podała nam pani w Przedsiębiorstwie Inwestycyjnym. Pojechałam tam ze swoim projektem, aby zrobić adaptację i zlecić "im" całą papierologię. Nic nie będzie mnie interesowało. Oni wszystkiego dopilnują i załatwią. Ja nie będę biegać po urzędach.

Za dwa miesiące dostanę do ręki pozwolenie na budowę ! :p

 

Tylko ta cena za tą przyjemność z lekka wbiła mnie w fotel :o :o :o

No, ale cóż ! Nie chcę sama biegać, to muszę słono zapłacić :(

 

Z racji tych dzisiejszych wydatków, nawet nie myślę aby skorzystać z ulgi, bo już sakiewka pusta. Zaczekamy do wiosny :wink:

 

POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D witam wszystkich!!!!!!

Dawno sie nie odzywałam

Ale tu gwarno :p :p :p Bardzo dużo osób zaczyna budować na wiosnę...

 

Czekamy właśnie na zamówiony projekt-

mam nadzieję, że jutro już będzie

 

Zastanawiamy się nad kredytem, namieszali z tymi walutowymi, a przynajmniej wbili kij w mrowisko

 

A może ktoś się orientuje i doradzi?????????? :(

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A my dzisiaj w końcu złożyliśmy wniosek o pozwolenie na budowę. Oczywiście zapomniałam o wyłączeniu z produkcji rolnej. To znaczy wiedziałam o tym, ale na początku myślałam, że jak działka budowlana, to może nie trzeba będzie. Co prawda kilka dni temu przeczytałam o tym, że i tak trzeba, ale stwierdziłam, że najwyżej się doniesie. Na szczęście załatwia się to w budynku obok. Będzie za 2 tyg. i wtedy będę musiała tam jechać, żeby przenieść papierek z jednego budynku do drugiego. :-? Niezłe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

miałam ten sam problem, ale na razie do wszystkich dokumentów dołączam kopię odpisu aktu małżeństwa. Wprawdzie nowy dowód wyrobiłam, ale zameldowałam się w zupełnie innym miejscu, w związku z czym na wszystkich dokumentach na początku umieszczam męża i a później siebie (kwestia patrzenia na podanie przez urzędnika). Obecnie zmieniłam dane w urzędzie katastralnym (zrobiono to od ręki i na podstawie odpisu aktu małżeństwa). Teraz zabieram się za księgę wieczystą.

Powodzenia

 

Magda

Pomalu wyrabiamy sie ze wszystkim papierami. Pod koniec tego tygodnia nasz architekt zlozy podanie o pozwolenie na budowe :lol:

Mamy tylko pewien problem, tzn chodzi o moje nazwisko. W czerwcu zmienilam stan cywilny, a co za tym idzie zmienilo mi sie nazwisko. Wszystkie dokumenty sa na moje stare dane. Dowodu jeszcze nie zmienilam. ( zroznych z wzgledow) Sytuacja sie komplikuje, bo nie wiem, czy pozwolenie skladac na nowe, czy stare nazwisko i czy ma to znaczenie. Podobno ma, poniewaz pozniej przy odbiorze budynku moga byc problemy... Nie mam pojecia rowniez jak to bedzie w banku, jak bede starac sie o kredyt, to ktorym nazwiskiem powinnam sie poslugiwac? 8)

Ech... skomplikowane to... :-?

Macie jakies doswiadczenia z tym zwiazane? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...