Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

grupa zaczynających na wiosnę '06


Gość Monika $ Seba

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

No to bardzo sie ciesze, ze i Tobie sie podoba :)

 

Adaptacja bedzie nas kosztowala 1000 zł. Poszerzylismy garaz o 190 cm, bo przenieslismy kotlownie do garazu, a co za tym idzie lazienka na parterze automatycznie jest wieksza. No i pokoj nad garazem bedzie ogromny ok 30 m2. Zmniejszama rowniez wysokosc garazu, czyli wejscie do tego pokoju nad garazem bedzie po schodkach :lol:

W sumie niewiele zmian, ale i tak wydaje mi sie, ze nie jest to wygorowana cena, szczegolnie jesli chodzi o okolice Warszawy 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysłałam z ciekawości zgłoszenie do Openfinance z zapytaniem o możliwość udzielenia kredytu. Wczoraj dzwonił skąd inąd miły pan, który powiedział mi, że bardzo chętnie udzielą mi informacji, ale jak przyjadę o oddziału w Warszawie, bo w Łodzi jeszcze nie mają :lol: - tyle forsy na reklamę wydają, a potem klienta odsyłają z kwitkiem. Miły pan poradził mi, żebym sobie sama sprawdziła oferty w Łodzi :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... Wczoraj bylismy w OpenFinance i dali nam propozycje 3 kredytow pasujacych do naszych wymagan i naszej sytuacji finansowej. Sa to BPH, PKO BP i BGZ. Na razie zbieramy papiery i sprobujemy zlozyc wniosek bez pozwolenia na budowe. Moze sie uda :wink:

 

Mam nadzieje, ze pojdzie w miare prosto i dostaniemy kredyt. 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agutek,

czy w OpenFinanse są niezależni doradcy kredytowi ?

My też myślimy o kredycie, ale dopiero gdy skończymy stan zerowy.

Jak się już zdecydujecie na konkretny Bank daj znać !

 

Na pewno udzielą Wam kredytu :D

Przecież oni żyją z naszych pieniędzy, więc im też zależy na klientach 8)

 

I ponawiam :

 

Faktycznie, cena nie jest wygórowana. No i trochę jednak pozmienialiście.

A robiliście u swojego architekta, czy przez Studio Atrium ?

 

Pozdrawiam

 

:p :p :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, cena nie jest wygórowana. No i trochę jednak pozmienialiście.

A robiliście u swojego architekta, czy przez Studio Atrium ?

Rzucilo mi sie na oczy i nie zauwazylam tego pytania :p

Znalazlam architekta, ktory zaproponowal mi wlasnia taka cene i na dodatek polecil jeszcze tania geodetke :lol:

Przez Atrium nie robilismy, dlatego, ze mieli bardzo oblozone terminy i trzeba by bylo czekac ok 3 miesiecy, a nam troche jednak zalezy na czasie :)

 

Tak, w OpenFinance sa niezalezni doradcy finansowi. To jest najwieksza konkurencja Expandera, zreszta jak sie dowiedzialam, to zalozyl go ten sam facet, ktory zakladal Expandera. Zalozenia wiec maja takie same.

Ale nie jestem w stanie powiedziec, ktorzy dzialaja lepiej, bo bylam tu i tu.

 

Wlasnie wrocilismy od naszego architekta. Sfinalizowalismy juz wszystko - i najpewniej na poczatku przyszlego tygodnia zlozy papiery do starostwa. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę mnie tu nie było, ale jakoś czasu ciągle brakuje.

 

Jesteśmy prawie na ukończeniu projektu domu :D Chociaż ostatnio nasza architekt doprowadziła mnie do białej gorączki i dobrze, że to mąż z nią rozmwiał, bo gdybym to ja zrobiła, to pewnie musielibyśmy sobie szukać nowego :x Ale do rzeczy. Poprosiłam architekt, aby przesłała nam przekrój domu z zaznaczonymi wysokościami ścian na każdym piętrze. Z parterem nie było problemu, ale na poddaszu okazało się, że np. w pokojach dzieci ściany kolankowe mają 130 cm wysokości, ale już w naszej sypialni prawie 160 cm :evil: Umawialiśmy się wcześniej, że wszystkie ściany mają mieć wysokość 130 cm. :x

Zadzwoniliśmy do architekt aby nam wytłumaczyła dlaczego tak się stało i jak ona sobie wyobraża położenie dachu przy tak różnych wysokościach ścian ? Pani za bardzo nie zrozumiała o co nam chodzi :o i wg. niej wszystko jest OK. :evil: :evil: Powiedziała, że przecież te ściany mają różną wysokość w różnych pomieszczeniach i nie będzie tego widać. :x :evil: Myślałam, że szlag mnie trafi na miejscu. Może ktoś tego nie zauważy, ale ja to będę widzieć i na pewno by mi to przeszkadzało.

 

Jeśli chodzi o inne papiery do pozwolenia na budowę, to czekamy jeszcze na parę, ale mam nadzieję, że uda nam się je złożyć w styczniu w gminie.

 

Czytam jak wy się już rozglądacie za kredytami, materiałami a my ciągle w proszku. Czasami wydaje mi się, że nie uda nam się ze wszystkim zdążyć na czas. Jestem jednak dobrej myśli. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, cena nie jest wygórowana. No i trochę jednak pozmienialiście.

A robiliście u swojego architekta, czy przez Studio Atrium ?

Rzucilo mi sie na oczy i nie zauwazylam tego pytania :p

Znalazlam architekta, ktory zaproponowal mi wlasnia taka cene i na dodatek polecil jeszcze tania geodetke :lol:

Przez Atrium nie robilismy, dlatego, ze mieli bardzo oblozone terminy i trzeba by bylo czekac ok 3 miesiecy, a nam troche jednak zalezy na czasie :)

 

Tak, w OpenFinance sa niezalezni doradcy finansowi. To jest najwieksza konkurencja Expandera, zreszta jak sie dowiedzialam, to zalozyl go ten sam facet, ktory zakladal Expandera. Zalozenia wiec maja takie same.

Ale nie jestem w stanie powiedziec, ktorzy dzialaja lepiej, bo bylam tu i tu.

 

Wlasnie wrocilismy od naszego architekta. Sfinalizowalismy juz wszystko - i najpewniej na poczatku przyszlego tygodnia zlozy papiery do starostwa. :lol:

 

 

Dzięki za wyczerpującą odpowiedź ! :p

 

Ale chciałabym wiedzieć, czy przy wykonywaniu adaptacji wasz architekt uwzględnił wszystkie zmiany o jakie prosiliście ?

Ja przy wstępnej rozmowie ze swoim, byłam zdumiona gdy ten powiedział, że nie naniesie zmian w wymiarach i kształcie tarasu, bo ta zmiana nie wpłynie na decyzję o otrzymaniu pozwolenia na budowę i taras mogę sobie zrobić jaki chcę w/g indywidualnego projektu :o

Coś mi się wydaje, że on coś kręci i po prostu mu się nie chce tego zmieniać i przeliczać wymiarów :evil:

Co o tym sądzicie ? Czy powinien mi zmienić taras w adaptacji, czy nie musi ?

 

Tak wszyscy korzystają z usług tych doradców finansowych, że sama też chyba już teraz się do nich wybiorę :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasz architekt też nie wszystkie zmiany wrysował, bo mówił, że są nieistotne i to za dużo roboty. :o Mówię o zmianie ścian działowych na poddaszu i zmianie okien połaciowych.

Natomiast również miałam wątpliwości dotyczące ścian zewnętrznych, ponieważ zmieniamy materiał i ściany będą o 3 cm węższe niż w projekcie, a będzie zachowany wewnętrzny obrys. Też nie chciał tego poprawić, więc zadzwoniłam do Starostwa do Nadzoru Budowlanego i tam mi powiedzieli, że trzeba to poprawić. Więc poprawił.

Jeśli chodzi o taras, to przecież wlicza się go do powierzchni utwardzonej (nie pamiętam jak to się dokładnie nazywa). Przeważnie jest określona w Planie Miejscowym albo Warunkach Zabudowy maksymalna wielkość powierzchni zabudowanej i utwardzonej np. 20-30%, więc nie możesz np. zrobić sobie tarasu na pół działki. Chyba lepiej, żeby poprawił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moi tez krecili nosami- ale podalam taki argument jak Kozanka- mam tez wyrysowane sciezki z kostki betonowej- bo od ich powierzchni tez jest zalezna wielkosc pow. utwardzonej- w naszej gminie pow. biologicznie czynna musi byc wieksza/rowna 70 %.

Rozwalaja mnie argumenty- to nieistotne, najwyzej sie skuje :evil: Ja wiem dokladnie jak ma wygladac moj dom- projekt jest nie tylko do pozwolenia na budowe- ma sluzyc do budowania! Uwazam ze jak sie cos robi to nalezy to robic porzadnie i dawalam to architektom do zrozumienia- w koncu za cos sie placi, prawda? Chyba mnie srednio lubia ;) Moj projekt byl robiony na bazie wytycznych naszej projektantki wnetrz- od poaczatku ma byc robione tak by nie trzeba bylo nic skuwac ani zmieniac.

 

Jak wszystko dobrze pojdzie to jutro skladamy dokumenty do starostwa.

 

 

Zycze Wszystkim Wesolych Swiat, bo chyba juz nie bede miec okazji tu zajrzec, bo wybywamy wczesniej na swieta. I kazdemu przeprowadzki w 2006 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, święta już tuż, tuż. Trzeba zacząć przygotowania !

 

A architekta od adaptacji będę trzymać krótko. Dopilnuję i wyegzekwuję naniesienie wszelkich zmian. Jestem nastawiona bojowo :evil:

 

Potwierdziłyście dziewczyny moje wcześniejsze obawy, że po prostu ON to "olewa" i mu się nie chce.

Myślę, że będę skuteczna :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...