Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

grupa zaczynających na wiosnę '06


Gość Monika $ Seba

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

To i mnie sie wypada przywitac w tym nowym:)

Mam nadzieje zaczać własnie w 2006 wczesniejsze plany były na 2005 ale dzieciecia bliznięcia i zycie plany zweryfikowały.

A więc:

Projekt wybrany, zakupiony i pozmieniany nieco - APS 96 z archiprojektu poszerzony znacznie o drugi garaz i powiększona łazienka na dole. Budujemy sie w Gminie Babice pode stolicą. Stan na dziś chyba mamy pozwolenie bo termin ustawowy minał i żadnych zastrzezeń nie zgłoszono.

O własnoe doczytałam to ja budująca matka Polka do tego matka blizniąt 1,5 rocznych i straaaaasznie absorbujacych no i wyrobnik w urzedzie . Kiedy ja znajde czas???

Witamy:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

draazeka - projekt bardzo ladny - mnie sie zawsze podobaly parterowki. Bardzo dobre rozwiazanie z osobna lazienka przy sypalni!

Myslalas juz o adaptacji? Ja jestem zwolenniczka otwartych przestrzeni dziennych, bo lubie gotowac i nie byc przy tym odizolowana od innch, wiec poradzilabym ci otwarcie kuchni. Komin jesli sie da przesunelabym troche w prawo i zrobila taka kominkowa wyspę. A w miejscu gdzie teraz jest sciana miedzy pokojem a kuchnia stanoby np stol jadalniany, albo w innym miejscu a kuchnie odziliby barek. Genaralnie powirzchnia kuchni bedzie troche mniejsza a sfera salonu powiekszy sie o jadalnie. A wrazenie przestrzennosci bedzie duzo lepsze. To co mi sie rzucilo na pierwszy plan:)

 

Pozdrawiam wszystkich:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domek jest fajny,planuję podobny.Teraz mam łazienkę przy naszej małżeńskiej sypialni i jest pewien kłopot: mąż idzie spać wcześniej-ja muszę cichutko kąpać się;rano-ja wstaję pózniej-mąż musi pluskać się cichutko.Też otworzyłabym kuchnię na salon-służy to życiu rodzinnemu. :p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciesze sie że podoba wam się ten projekt, co do otwartych przestrzeni też napewno bardziej by mi się podobało bez tej ściany między kuchnią a salonem, gdyby nie to że .... nie zawsze mam super porządek w kuchni :oops: :oops: :oops: i chyba wolę mieć tą ściane, żeby się nie stresować, ale jeszcze się nad tym zastanowie. Moja Milenka będzie miała jeszcze podwójny garaż, pozatym nie planuje większych zmian, takie drobne jak dołożenie czy likwidacja niektórych okien. Najbardziej podoba mi sie zadaszony taras :D, już się nie mogę doczekać sniadanek na tarsie :D :D :D teraz niestety mieszkam w bloku na 10 piętrze i to jest straszne :evil:

 

A co do Matek Polek to ja również się zapisuję, mam 3,5letnią córeczkę i w brzuchu do kwietnia małego wiercipięte.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich,

A planuję budować Milenę z Domna5, co o niej myślicie??

http://www.domna5.pl/index.php?opcja=details&id=10&nazwa_projektu=MILENA

.

Rzeczywiscie projekt ciekawy :)

 

Witaj Gliwiczanko ;) tez jestem z Gliwic :), aczkolwiek teraz mieszkam w wawce i budowac tez sie zamierzam pod Wawka ;)

Gdzie sie budujecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich,

A planuję budować Milenę z Domna5, co o niej myślicie??

http://www.domna5.pl/index.php?opcja=details&id=10&nazwa_projektu=MILENA

.

Rzeczywiscie projekt ciekawy :)

 

 

Ja się dołączam ! Również uważam, że fajny. Taki prosty, ale ładny. Powierzchnia co prawda nieduża, ale jest co trzeba :p :p :p

WITAJ draazeka !

 

Bardzo podobają mi się domki parterowe i rozpoczynając własne poszukiwania projektu, szukałam właśnie parterowych. Niestety musiałam zweryfikować swoje wyobrażenia o własnym domku :(

Nasza działka jest jakby poniżej drogi i pozostałych działek - w dołku, i parterowy dom "zginąłby" w tym terenie. Ponadto wychodząc do ogrodu wszyscy widzieliby mnie jak na dłoni. Nawet wysoki płot by nie pomógł. No i widziałabym tylko ten płot, żadnych widoków.

Wybrałam więc z poddaszem użytkowym, by choć z pięterka móc spojrzeć na okolicę. A jest niczego sobie (tak mi się przynajmniej wydaje) 8)

Adoptując projekt podniosę trochę ściany fundamentowe i podsypię ziemią, by nieco unieść dom w terenie i zrównać poziom posadowienia domu z drogą (by nas nie zalewało) :wink:

 

A u mnie dzieci już odchowane....aby nie powiedzieć, że dorosłe ,... no może prawie :lol:

Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję GryfPC za informacje .Rzeczywiscie bede musiała pobuszowac w internecie i dokładniej przejrzec sie bankom i ich warunkom kredytowym.Ja o tyle jestem w dobrej sytuacji a mianowicie- będe zaciagła dopiero kredyt na wykonczenie domu ,Bedzie to kredyt hipoteczny.A wiem ze czym bardziej zaawansowana budowa tym nizsze jest oprocentowaniu kredytu ,ale wszystko sie okaze jak bede załatwiała ten nieszczęsny kredycik.

Także wszystkim zaczynajacym budowe zyczę Zdrowych i Wesołych Swiat Bozego Narodzenie oraz dużo wytrwałosci w Nowym 2006 Roku aby domy ktore bedziemy budowac były piękne i cieszyły nasze oczy i serca

 

My chcemy wziąć kredyt w Millennium Bank. Oprocentowanie całkiem przyzwoite( 1,99 dla franków, 4,99 dla PLN), a dodatkowo brak opłat za wycenę nieruchomości. Ofertę tę wynalazła dla nas pani z Expandera. Byliśmy m.in w mbanku, ale tam potraktowali nas jak natrętnych petentów :evil: dobrze, że chociaż ktoś z nami raczył zamienić kilka słów ! Oprocentowanie tragiczne, brak ciekawych preferencji dla ich stałych posiadaczy kont :(

Skąd oni się wzięli ??????????????!!!!!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ja się dołączam ! Również uważam, że fajny. Taki prosty, ale ładny. Powierzchnia co prawda nieduża, ale jest co trzeba :p :p :p

WITAJ draazeka !

Witaj Agnieszka,

to prawda powierzchnia nie duża ale za to bedzie mniej sprzatania :wink: :wink: :wink:

 

Bardzo podobają mi się domki parterowe i rozpoczynając własne poszukiwania projektu, szukałam właśnie parterowych. Niestety musiałam zweryfikować swoje wyobrażenia o własnym domku :(

Nasza działka jest jakby poniżej drogi i pozostałych działek - w dołku, i parterowy dom "zginąłby" w tym terenie. Ponadto wychodząc do ogrodu wszyscy widzieliby mnie jak na dłoni. Nawet wysoki płot by nie pomógł. No i widziałabym tylko ten płot, żadnych widoków.

Wybrałam więc z poddaszem użytkowym, by choć z pięterka móc spojrzeć na okolicę. A jest niczego sobie (tak mi się przynajmniej wydaje) 8)

Adoptując projekt podniosę trochę ściany fundamentowe i podsypię ziemią, by nieco unieść dom w terenie i zrównać poziom posadowienia domu z drogą (by nas nie zalewało) :wink:

 

Lubię domki parterowe, głównie z tego powodu że nie trzeba biegać po schodach, ale uważam że domki z użytkowym poddaszem ze skosami mają taki wyjątkowy klimat. No i spojrzeć z góry na piękną okolice...SUPER. Ja codziennie patrze z góry (z 10 piętra w bloku) :wink: , ale napewno nie mogę powiedzieć że mam piękną okolice, no chyba że ktoś lubi oglądać dymiące kominy ciepłowni i innych. :evil:

 

A u mnie dzieci już odchowane....aby nie powiedzieć, że dorosłe ,... no może prawie :lol:

 

Wszysto przedemną, i jeszcze ta budowa, niewiem czy nie porywam się z motyką na słońce :wink: Tobie będzie łatwiej, bez dzici "pod pachą" na budowie :D

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adriano Komputero-no,chociaż jedna z większymi latoroślami,chociaż większych od moich to chyba na forum budujących nie ma :( .

A jeżeli chodzi o ład w kuchni-jest to nie możliwe w 100 % jeśli jest to normalny dom,w którym przygotowuje sie kilka posiłków dziennie.Chyba,że jada się w domu tylko śniadania a resztę "na mieście".Sąsiadka ma taką sterylna kuchnię i tam w ogóle nie chce się siedzieć-draazeka-rób tak,żeby tobie było wygodnie a reszta sie nie liczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to prawda powierzchnia nie duża ale za to bedzie mniej sprzatania :wink: :wink: :wink:

 

Lubię domki parterowe, głównie z tego powodu że nie trzeba biegać po schodach, ale uważam że domki z użytkowym poddaszem ze skosami mają taki wyjątkowy klimat. No i spojrzeć z góry na piękną okolice...SUPER. Ja codziennie patrze z góry (z 10 piętra w bloku) :wink: , ale napewno nie mogę powiedzieć że mam piękną okolice, no chyba że ktoś lubi oglądać dymiące kominy ciepłowni i innych. :evil:

 

Wszysto przedemną, i jeszcze ta budowa, niewiem czy nie porywam się z motyką na słońce :wink: Tobie będzie łatwiej, bez dzici "pod pachą" na budowie :D

pozdrawiam

 

Witaj draazeka,

z tym sprzątaniem to Ty masz rację ! Dlatego myślę by zainstalować odkurzacz centralny. Może wtedy łatwiej będzie te wszystkie metry "obrobić".

A co do schodów to nie mam w tym względzie żadnych uprzedzeń. Obecnie mieszkam na 4 - tym piętrze w bloku bez windy i nie narzekam. Przynajmniej nikt mi się nie kręci no i do sąsiadów - piętro niżej :wink:

Pewnie, że bez schodów wygodniej, ale jeśli się nie ma to co się lubi, to lubi się to, co się ma ( co się będzie miało - mam nadzieję :D )

 

A na pewno nie porywasz się z motyką na słońce ! Jeżeli już to z łopatą i kielnią i to na realizację marzeń ! I tak ma być !

Obawy i wątpliwości będą zawsze, ale nasza wewnętrzna siła w i wiara w powodzenie je przytłamszą .

 

Życzę Ci tej wiary ! A dzieciaki pod pachą jeszcze bardziej będą Cię motywować i mobilizować ! Będzie dobrze ! :p

 

POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adriano Komputero-no,chociaż jedna z większymi latoroślami,chociaż większych od moich to chyba na forum budujących nie ma :( .

 

Doprawdy ? A ja już myślałam, że moje najstarsze !

No to Szymoszkowa pchwal się ile to wiosenek mają Twoje dzieciaczki ? :wink:

 

Pozdrawiam serdecznie :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję GryfPC za informacje .Rzeczywiscie bede musiała pobuszowac w internecie i dokładniej przejrzec sie bankom i ich warunkom kredytowym.Ja o tyle jestem w dobrej sytuacji a mianowicie- będe zaciagła dopiero kredyt na wykonczenie domu ,Bedzie to kredyt hipoteczny.A wiem ze czym bardziej zaawansowana budowa tym nizsze jest oprocentowaniu kredytu ,ale wszystko sie okaze jak bede załatwiała ten nieszczęsny kredycik.

Także wszystkim zaczynajacym budowe zyczę Zdrowych i Wesołych Swiat Bozego Narodzenie oraz dużo wytrwałosci w Nowym 2006 Roku aby domy ktore bedziemy budowac były piękne i cieszyły nasze oczy i serca

 

My chcemy wziąć kredyt w Millennium Bank. Oprocentowanie całkiem przyzwoite( 1,99 dla franków, 4,99 dla PLN), a dodatkowo brak opłat za wycenę nieruchomości. Ofertę tę wynalazła dla nas pani z Expandera. Byliśmy m.in w mbanku, ale tam potraktowali nas jak natrętnych petentów :evil: dobrze, że chociaż ktoś z nami raczył zamienić kilka słów ! Oprocentowanie tragiczne, brak ciekawych preferencji dla ich stałych posiadaczy kont :(

Skąd oni się wzięli ??????????????!!!!!!!!!!!!!

 

my na razie byliśmy w Milenium i zaproponowali nam 1,79 we frankach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

draazeka - co do tego porzadku w kuchi myślalam tak samo. Wiec robie sobie taki podwyższony barek - ok 10 cm wyższy niz poziom blatow i zotawiam tylko 1m przejscie niezabudowanego. Tak projektuje zeby zlew nie byl widoczny z jadalni. Specjalnie aby tak zaprojektowac kuchnie zamienilam ja miejscami z pokojem na dole, ktory byl w projekcie. Mysmy duzo scian poprzestawilali w naszej adaptacji.

A z ta lazienka przy sypiani to troche racja... Maz to ma kamienny sen ale sie stale budze:( Ale u mnie beda 2 lazienki na gorze (1 duza podzililismy sicana na 2 mniejsze - moze to i klitki ale jedna wlasna przy sypialni to bylo zawsze moje marzenie), wiec najwyzej bedzie sie myl w drugiej:)

 

Joanna i Janusz - no to my tez chyba do Milnium skoczymy. W naszych dotrychczasowych poszukiwaniach jakos ten bank ominalam, ale po waszych zachtach sprobuje.

 

Mysz_a -tez mamy od lat konta osobiste w Mbanku, ale ich oferta hipotecznych nie jest najlepsza.

Jak juz pisalam wczesniej b.dobre ofert maja GEMoney Bank i BPH.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich! :lol:

Jak tak czytam wasze zachwyty na temat banku MILENNIUM to jestem troche zaskoczony ,bo całkiem niedawno czytałem gdzieś na forum że ociągają się strasznie z przyznaniem kredytu i mają duże marże w porównaniu do konkuręcji-gdzie jest prawda????? :o :o

 

Pozdrawiam . 8)

 

Jeśli chodzi o niskie oprocentowanie we frankach w Millennium, to rzeczywiście prawda, ale należałoby zaznaczyć, iż wiele tutaj zależy od szacunkowej wyceny domu po wybudowaniu - czyli im wyżej wyceniony tym niższe oprocentowanie i dla przykładu jeśli wycena będzie (o ile pamiętam) w granicach 500.000,00 PLN, to oprocentowanie tegoż kredytu będzie oscylować na progu bodajże 1,79%, a im niższa wycena, tym wyższy % jak już wcześniej zaznaczyłem :D .

Co do ociągania się z przyznaniem kredytu, to z mojej wiedzy wynika, iż praktycznie w każdym banku, po przejściach z całą papierkologią, na decyzję czeka się od 1 do 2 miesięcy :roll: :o :evil: - jako przykład podam nasz przypadek w PTF-ie (też chyba udzielają kredyty z Millennium):

- WNIOSEK PODPISANY NA POCZĄTKU LISTOPADA 2005,

- OPŁATA ZA WYKONANIE OPERATU SZACUNKOWEGO (658,80 zł) UISZCZONA 10 LISTOPADA 2005,

- A DZIŚ (3 stycznia 2006 roku :evil: :evil: :evil: )CZEKAMY JESZCZE NA DECYZJĘ!!!!!!!!!!!

 

:evil: :evil: :evil:

 

Pomijam już wszystkie nasze interwencje w różnych instancjach PTF-u i ciągłe ich zwody i uniki - Złapać naiwnego i jak zapłaci, to poczeka - ZGROZA!!!!!!!!! :wink: :x :evil:

 

Pozdrawiam wszystkich !!!!!!!!!!!!!!!

 

:D :) 8) :lol: :p :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W naszym przypadku - jeszcze nie mamy podpisanej mowy, ale po tygodniu ustalili nam warunki, następnego dnia po złożeniu wniosku juz był u nas rzeczoznawca. Na podpisanie umowy podobno czeka się do 1 miesiąca. Może problemy z tak długim oczekiwaniem nie wyniakają ze złego działania banku, ale pośrednika ? :-?

 

W każdym razie, dam znać, ile to łącznie u nas trwało i jak nas bank ostatecznie potraktował ! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może masz rację, ale pod koniec roku wszyscy przypomnieli sobie przecież o tym, iż od Nowego Roku wchodzi 22% VAT na wszystkie mat. bud. i każdy biegł na gwałt do banku po kredyt, żeby jeszcze zdążyć zamówić i zadatkować i w ten sposób załapać się na ten niższy VAT :wink: :lol: :p :wink:

Jak nam powiedziała "prowadząca nas" w PTF-ie Pani, od listopada codziennie podobno tylko w jej oddziale podpisywało się po 150 wniosków kredytowych :o !!! Ciekawe nie?! :wink: :p :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...