Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

grupa zaczynających na wiosnę '06


Gość Monika $ Seba

Recommended Posts

Witam wszystkich zaczynających. My z mężem+dzieciaki Julka 5lat i Miki 11miesięcy, ruszamy na wiosnę tz. z budową bo papierki się robią cały czas. Mamy projekt Dom w Lawendzie z Archonu, pozwolenie na budowę, wniosek o kredyt złorzony-choć teraz wiemy żeby mieć mniejsze oprocentowanie i dostać pierwszą transzę będziemy musieli sami wyłożyć na przyłącza i fundament-no tak nic w tych bankach za darmo się nie dostanie :lol: Polecamy expandera nam bardzo pomogli w przeciwieństwie do open-gdzie nic nie wiedzieli sami musieliśmy ich edukować -ale byliśmy mądrzejsi po wizycie w exp.gdzie wszystko nam ładnie przedstawili, mają mniejsze oprocentowanie od banków bo negocjują prowizję.

Co do budowy, jesteśmy prawie zdecydowani na jedną ekipę z okolic wawy, ale może jeszcze ktoś ma jakąś godną polecenia-czekam na info.

Mamy nad sobą nadzór Konserwatora zabytków niestety będzie musiał być i czuwać nad robotami ziemnymi-a nóż jakiś skarb znajdziemy :)

prąd nie wiadomo z kąd elektrownia sama kazała go nam szukać z kąd pociągnąć -no bo oni nie wiedzą-więc szukamy :)

Pozdrawiam cieplutko wszystkich zaczynających-nie dajcie się urzędnikom-w dzisiejszych czsach trzeba wszystko wiedzieć lepiej od nich pa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Co do budowy, jesteśmy prawie zdecydowani na jedną ekipę z okolic wawy, ale może jeszcze ktoś ma jakąś godną polecenia-czekam na info.

Witamy Cie w naszym gronie! :)

Tez szukam namiarow na jakis budowlancow, bo jeszcze nikogo nie mamy :o a czasu coraz mniej :o Jakbys o kims slyszala, to pls o jakas informacje.

 

A my narazie jestesmy sami, czyli bez dzieciaczkow, ale mysle, ze wprowadzimy sie do domku juz w trojke :)

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Blanka w naszym gronie !

Oglądałam wasz projekt. Jest bardzo ładny. Też na początku szkałam w Archonie i znałam go wcześniej. U nas nie wchodził w grę, bo kąt nachylenia dachu był nie taki jak powinien, no i poddasze ciut małe jak dla nas. Poza tym strony świata się nie zgadzały( chciałam koniecznie mieć z sypialni widok na ogród, a tu była antresola).

Ale ogólnie domek bardzo funkcjonalny, tak przynajmniej widać na rzutach. Bardzo podoba mi się układ parteru.

Czy coś zmieniacie w tym projekcie podczas adaptacji ?

 

Pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam WSZYSTKICH! :p

Więc to tak z tymi kredytami. :(

Ja na razie nie chodziłem po bankach ,dlatego że większość materiałów już mam i zamierzam stan surowy postawić bez pomocy banku . 8)

Ale warto wiedzieć co mnie czeka :o

WNIOSEK PODPISANY NA POCZĄTKU LISTOPADA 2005,

- OPŁATA ZA WYKONANIE OPERATU SZACUNKOWEGO (658,80 zł) UISZCZONA 10 LISTOPADA 2005,

- A DZIŚ (3 stycznia 2006 roku )CZEKAMY JESZCZE NA DECYZJĘ!!!!!!!!!!!

 

 

 

Pomijam już wszystkie nasze interwencje w różnych instancjach PTF-u i ciągłe ich zwody i uniki - Złapać naiwnego i jak zapłaci, to poczeka - ZGROZA!!!!!!!!!

 

Pozdrawiam! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich ruszających z budową 'na dniach'.

 

My będziemy się budować w Pyrach (obrzeża Warszawy - Ursynów). Właśnie czekamy na pozwolenie i wybieramy wykonawcę. Mamy swoich faworytów ale jak możecie jeszcze kogoś polecić to będę wdzięczny.

 

Zyczę wszystkim powodzenia i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ osobiście (z powodzeniem!!) przedarłem się przez wszystkie urzędy przed złożeniem wniosku o pozwolenie na budowę służę dobrą :-) radą w razie problemów.

Generalnie - nie jest tak źle. I idzie w miarę szybko. Najdłużej zwlekał Inżynier Ruchu - a resztę da się załatwić w miesiąc. Oczywiście nie wliczając WZiZT.

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś straszne rzeczy wypisujecie o kredytach,wydawało mi się,że to jest dużo prostsze.Czy ktoś z Was robił już wycenę do banku?Nie bardzo wiem,czy lepiej dla warunków kredytu jest podać kwotę wysoką czy wręcz przeciwnie?

 

My mamy akurat bardzo dobre doświadczenia z PKO BP. Jeszcze nie dostaliśmy pozwolenia na budowę, a już przyznano nam kredyt - wstępną decyzję dostaliśmy po kilku dniach, ale tylko dlatego, że sprawa była bardziej niż zwykle skomplikowana. Formalności nie za wiele, dało się przeżyć. W ciągu 2 tygodni podpisaliśmy umowę. Kredyt jeszcze nie uruchomiony, ale przynajmniej czujemy się pewniej.

Zupełnie odwrotnie było w BPH, który nas zwodził przez 3 tygodnie, żeby ostatecznie odmówić. Straciliśmy tylko czas.

Oprocentowanie w PKO zależy od wkładu własnego, w naszym przypadku niestety jest wyższe niż byśmy sobie życzyli, bo i wkład byle jaki. Ale jeśli ktoś chce tylko na dokończenie budowy, to myślę, że jest nieźle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przymierzamy się do zakupu projektu - będzie to najprawdopodobniej "Dom w bluszczu 2" z pracowni Archon (oto link: http://www.archon.pl/index.php?act=32&lang=pl&sid=m42e0dba9d7b79). Chyba większość z Was ma już zakupione projekty, mam więc pytanie: czym kierowaliście się przy wyborze metrażu domu? Pozdrawiam, Marzena.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przymierzamy się do zakupu projektu - będzie to najprawdopodobniej "Dom w bluszczu 2" z pracowni Archon (oto link: http://www.archon.pl/index.php?act=32&lang=pl&sid=m42e0dba9d7b79). Chyba większość z Was ma już zakupione projekty, mam więc pytanie: czym kierowaliście się przy wyborze metrażu domu? Pozdrawiam, Marzena.

 

Witam, moją imienniczkę

nasz domek będzie miał 112m2 powierzchni uzytkowej+podwójny garaż, domek miał być w miare tani w budowie, napewno parterowy i nie za duży. Te 112m2 myślę że jest wystarczające, teraz mamy połowe tego i nie jest źle więc myślę że dwa razy więcej napewno wystarczy, a większy metraż to większy koszt budowy, większy koszt ogrzewania no i więcej sprzątania :lol: :lol: :lol:

podrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie M i J! :D

Myślę że zasadniczym czynnikiem przy wyborze wielkości domu jest zasobność portfela :-? -niestety!!

Bo to nie tylko wybudować ale utrzymać trzeba :o :o

Na drugim miejscu bym postawił wielkość rodzinki{obecnej lub przyszłej 8) :lol: }

No i wkońcu jak to stwierdziła pewna EKSPERTKA ,gdy upatrzysz sobie już ten jeden wymażony domek to Ci musi w sercu załomotać!

A ten projekt dla mnie jest OK! :p

 

Pozdrówka! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi.Wszystkie wymienione przez czynniki są ważne. Im dokładniej analizujemy wszystkie za i przeciw tym większy mamy mętlik w głowie i tym trudniej podjąć nam decyzję. W stu procentach zgadzam się z tobą, mikolaj1, jeśli chodzi o kasę!

 

draazeka, jaki Ty wybrałaś projekt :>

Pozdrowienia, Marzena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...