Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

grupa zaczynających na wiosnę '06


Gość Monika $ Seba

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Nie potrafię powiedzieć,co z vat-jeszcze do tego nie doszłam.A jeżeli chodzi o wielkosć domu-doradzam budowanie wyłączn ie na swoje potrzeby.12 lat temu wybudowałam dom 450 m2 dla mnie,męża i 2 dzieci.BEZ SENSU.Korzystamy z podpiwniczenia-garaże,warsztacik,moja piwniczka i łazienka.Następnie-parrter-salono-jadalnio-kuchnia,łazienka,garderobo-gabinecik.1 pietro-sypialnie dzieci i nasza,2 łazienki.Przestrzeń gościnna-nie.2 pietro-łazienka i przestrzeń ok.70m2-nie.A jest jeszcze poddasze,właściwie strych-duży-można zrobić fajne mieszkanko-nigdy tam nie zaglądamy.Na 2 p.zresztą też rzadko.A grzać i sprzatać trzeba.Teraz będę budować koło180 m2-w tym garaż i 33 m2 poddasza,to ostatnie to z myślą o dzieciach,żeby miały gdzie spać jak przyjadą w odwiedziny kiedyś.chociaż sam parter też by jakos wystarczył-budować będę Kornelię z Archipelagu.W naszym przypadku nie sprawdziły się plany-w obecnym domu-barku w piwnicy,sali gimnastycznej na 2 p.-nawet przez jakiś czas stał tam jakiś sprzęt ale nikomu nie chciało się tam chodzić.Teraz już wiem,że najważniejsza jest powierzchnia wspólna,czyli kuchnio-salon,bo tam najczęściej gromadzi sie rodzina.Sypialnie-to oczywiste.No i jakies pomieszczenie gospodarcze-deska do prasowania,mop i takie różne.Ale się rozpisałam,mam nadzieję,że nie zanudziłam :-? A kredyt to teraz jest dobry w Raiffaisenie-do końca stycznia maja promocję i można prowizję zbić do zera.Promesę uzyskuje się bardzo prosto,potem jest trochę papierków ale to trzeba przejść i jest ok.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szymoszkowa,

Mam pytanie : jakiej szerokości i wysokości jest u Ciebie okno łukowe w jadalni ?

W moim projekcie w jadalni jest okno łukowe do samej ziemi (tarasu). Ja myślę o likwidacji tarasu z tej strony (u mnie jest to strona zachodnia) i tym samym skrócić to okno tak, jak jest w Korneli (swój taras chcę poszerzyć i przedłużyć od strony południowej).

 

A tak w ogóle to zastanawiałaś się nad wymiarami okna tarasowego ? Odpowiada Ci jego wysokość ? Zmieniasz coś ?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Melania robi wrażenie,po za tym jest ładna,jak większość projektów Archipelagu.Okno jadalniane masz ogromniaste!Moje maszer. 215 a wys.140 +30 wys. łuku.Otóż ja likwiduję okno projektowe a robię tzw. witrynę-czyli nie otwierane,o wym. 150/230-czyli powtórzenie wymiarów drzwi balkonowych.Jest to dużo tańsze rozwiązanie od proponowanego,lepiej doświetli wnętrze a nie muszę mieć z tej strony dodatkowego wyjścia na taras.Pewnie,podoba mi się to z łukiem ale muszę bardzo oszczędnie planować wydatki.Przy wyjściu na taras nic nie zmieniam,a sam taras też poszerzam i bardziej zadaszam-nie chce mi się latać ze stolikami jak bedzie padał deszcz.W zasadzie nic więcej w elewacjach nie zmieniam,w środku troszkę ale bez przesady-pasuje mi ten projekt.A.K.-Melania jest spora,co zrobisz z powierzchnią jak za kilka lat dzieciaki powiedza by by? :-?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szymoszkowa, dzięki za odpowiedź.

Rozumiem, że okno w jadalni po zmianie wymiarów (150/230 jak piszesz) , będzie oknem do samej ziemi, czy tak ? Nie będzie tylko otwierane, bo robisz "witrynę" - dobrze zrozumiałam ?

Ja też chcę zrobić to okno "nieotwieralnym", ale ponieważ ma ono aż 360 cm szer. to jeśli go skrócę do wys. cokołu zewnętrznego (ok.50 cm) to nie będzie źle. Jak myślisz ?

 

Oboje z mężem potrzebujemy własnego miejsca do pracy. Tak więc na dole, mały pokoik będzie na gabinet męża. A u góry to tylko nasze sypialnie, łazienka i pralnia z suszarnią. Jak dojdzie do tego, że starszy syn na dobre się wyprowadzi, to chętnie zajmę jego pokój. Nie mam swojego kąta , więc pokoik starszego syna nie będzie stał pusty.

Mam też jeszcze ( na szczęście :D ) trochę młodszego synusia więc myślę, że jeszcze z nami jakiś czas pomieszka :wink:

Ponadto myślałam również o swoich rodzicach, że w razie takiej konieczności będę mogła ich do siebie zabrać na starość :roll:

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O własnie - odnośnie wszystkich kwesti dot. wyboru projektu. Bralam pod uwage liczbe przyszlych dzieci:) i to, ze ew. rodzicow trzeba bedzie wziac kiedys do siebie. Dlatego tez mam w swoim malym domku az 3 lazienki po adaptacji:) Ale jak sie mieszka w bloku wiekszosc zycia a tarz z pralnia zamiast laziekni:) to jest to wazny element:) Ilosc pokoi jest tez tak przewidziana, ze nawet przy najwiekszej obsadzie, kazdy bedzie mial swoj wlasny.

 

A duzo zmieniacie w swoich projektach - bo ja tak! Ciegle przestawiam sciany dzialowe na poddaszu. W ten weekend np. przeniosłam łazienke przy sypalni w inne miejsce i w zwiazku z tym sypalnie tez:) Im dluzej patrze tym lepsze rozwiazania znajduje. A efekty sprawdzam w programach do projektowania - np. kuchni i lazienki. W 3D wszystko swietnie widac! Zanim sie ostatecznie zdecydujecie na przeznaczenie pomieszczen warto sobie przemyslec pewne rzeczy - np. co zmiesci sie po niska scianka na poddaszu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z innych ciekawostek - odbylam rajd po bankach. Wszedzie twierdza, ze z decyzja kredytowa nie ma problemu... Ale ja tak sie przestraszylam jak o tych kredytach na forum poczytalam, ze chce to jak najszybciej zalatwic, zeby miec na 100% pienadze na poczatku marca. Dam znac jak cos wybore. na razie polecam udac sie do Milenium, Multibanku i GEMoney. Dzis zaliczam Fortis:) I to juz bedzie konkretniejsza rozmowa:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A efekty sprawdzam w programach do projektowania - np. kuchni i lazienki. W 3D wszystko swietnie widac! Zanim sie ostatecznie zdecydujecie na przeznaczenie pomieszczen warto sobie przemyslec pewne rzeczy - np. co zmiesci sie po niska scianka na poddaszu.

 

Iga a w jakim programie to wszystko oglądasz, czy to jest darmowy program, jeśli tak to skąd można go ściągnąć??

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak jak Iga też rysowałam swój dom w programie 3D. Ten program widziałam ostatnio w hipermarkecie za ok 16 zł. Nazywa się Mój Dom 3D deluxe. Nie jest jakiś tam rewelacyjny jak np. AutoCad, ale coś można pooglądać i pozmieniać np. kolory podłóg czy ścian, poustawiać jakieś mebelki. Zgadzam się z Igą, że warto rysować, bo wychodzą wszystkie błędy w projekcie, np. u mnie za niskie okno w kuchni - niżej niż najniższy blat kuchenny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie programy są dostepne na sronach producentow mabli kuchennych (np IKEA) i ceramiki lazienkowej (kolo). Laikowi takiemu jak ja troche czasu zajmuje ich oblaskawienie, a widoczki sa dosc prymitywne, ale czasem pozwalaja lipiej cos przestrzennie poukladac lub dostrzec bledy naszego wczesniejszego projektu. Minusem jest koniecznosc poznania dokladnie danego asortymentu - do wnetrz wklejasz produkty z listy. Nie jest to ideal ale moze sie przydac.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałam w prezencie od męża program "Zaprojektuj swój dom" firmy Broderbund w polskiej wersji językowej CD PROJEKT. Informacji na temat tego programu można szukać na stronie : http://dom.cdprojekt.com

Jeszcze z niego nie korzystałam, ale chcę zacząć w tym tygodniu. Podobno rewelacja :roll:

Obadamy, zobaczymy :wink:

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak,dobrze zrozumiałaś z ta witryną.AK,zerknęłam jeszcze na Melanię,na elewację z tym ogromnym oknem-nie wydaje mi się,żeby skrócenie go do linii elewacji zachwiało proporcje,nawet wyglada to ciekawie.Ja też budując obecny dom myslałam o rodzicach-niestety,tylko mama zdążyła w nim pomieszkać i to bardzo krótko.

Fortis już zaliczyłam,dawał mi warunki dużo gorsze niż Raiffaisen-pisałam ,że do końca stycznia ma promocję i prowizję mozna dostać=0?

Moją Kornelię oglądałam "na żywo" i dlatego nie mam wątpliwości co do przydatności tego projektu dla mnie.A na komputerze to ja się w ogóle n ie znam więc nie dla mnie animacje :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na komputerze to ja się w ogóle n ie znam więc nie dla mnie animacje :cry:

A myślisz, że ja się znam ? Do niedawna omijałam go z daleka bo myślałam, że gryzie :lol: A dziecku nawet internetu nie chciałam założyć i mówiłam "a po co to ? " :oops:

Niestety my Szymoszkowa, to inne pokolenie :(

Dopiero ten pomysł z budową wszystko zmienił ! Zrobiłam się otwarta na świat (komputerowy) :o Teraz widzę jakie to fajne i zaczynam powoli stawać się nałogowcem :wink:

Szkoda, że człowiek tak wcześnie się urodził :-?

 

Tak,dobrze zrozumiałaś z ta witryną.AK,zerknęłam jeszcze na Melanię,na elewację z tym ogromnym oknem-nie wydaje mi się,żeby skrócenie go do linii elewacji zachwiało proporcje,nawet wyglada to ciekawie.

No widzisz, mamy podobne projekty i podobne pomysły. Cieszę się, że tak sądzisz jak ja :D

 

Ja też budując obecny dom myslałam o rodzicach-niestety,tylko mama zdążyła w nim pomieszkać i to bardzo krótko.

Bardzo współczuję !

Ja chciałabym, aby moi rodzice mogli długo cieszyć się razem z nami naszym domkiem. Są duchowo bardzo zaangażowani w ten pomysł o jego budowie i pragnę aby w przyszłości mogli skorzystać z jego uroków (chociaż gościnnie).

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Tabaluga1

Wiosna, czy lato ...chyba nie ma, aż takiej różnicy (tylko 3 m-ce :D )

Zostań z nami ! :p

 

Projekcik jak ta-lala. Wydaje się być wieeelllki . Ładnie rozplanowana strefa dzienna , duża kuchnia z osobnym miejscem na stół , fajny, naprawdę ładny. Zastanawiam się tylko, czy odpowiada Ci wspólny balon dla łazienki i pokoju na poddaszu ? Chyba to będzie trochę krępujące... :oops:

Chcesz coś zmieniać ?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...