Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

grupa zaczynających na wiosnę '06


Gość Monika $ Seba

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

witajcie...

jak mogłam przeoczyć ten wątek?

 

ja zaczynam w maju i w tym roku planuję mieć stan surowy zamknięty, trochę istalacji - tak aby zimą już robić wnętrza - podłogi, łazienki, kuchnię itp.

 

To tak jak my zakładamy :wink: Tylko jedno jest bardzo niepewne - czy uda nam sie wystartować wiosną :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.Kolega z forum lubelskiego zaczął w kwietniu i przed Swiętami przeprowadził się-czyli mozna zdążyć oczywiście jak nie zdarzy się nic nieprzewidzianego.Do grudnia zdążyłam kupić dachówkę cementową i zadatkowałam okna-żeby nie stracić promocji.Reszta-no niestety też nie mam jeszcze kredytu.Ekipę mam do murów i do dachu-i tak jest,jak nie zadzwonię to cisza.Dotyczy to też projektanta który adaptuje mi projekt i robi pare innych rzeczy.Czy to prawda,że fundamenty powinny trochę "odpocząć" zanim zacznie się stawiać ściany?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zaczynam w maju i w tym roku planuję mieć stan surowy zamknięty, trochę istalacji - tak aby zimą już robić wnętrza - podłogi, łazienki, kuchnię itp.

To tak jak my zakładamy :wink: Tylko jedno jest bardzo niepewne - czy uda nam sie wystartować wiosną :roll:

 

Ja też mam takie założenia i wierzę, że nam się uda :D Najważniejsza jest dobra i sprawna ekipa. Od nie zależy, czy uda się nam zrealizować plany. O pieniążkach nie wspomnę, bo przecież to wszyscy wiedzą :wink:

 

Czy to prawda,że fundamenty powinny trochę "odpocząć" zanim zacznie się stawiać ściany?

Uzależnione jest to z reguły od rodzaju gruntu. To geolog określa jego stan, nośność, przepuszczalność. Dobrzy fachowcy budowlani podpowiedzą Ci jak będzie lepiej w Twoim przypadku .

 

POZDRAWIAM WSZYSTKICH BUDUJĄCYCH NA WIOSNĘ :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iga9,

projekt kupiony, bo warunki zabudowy już mamy (leżą sobie grzecznie w teczce od pewnego czasu). A działeczka zaklepana dzięki spisanej umowie przedwstępnej i wpłaconego zadatku (gdyby właściciel się rozmyślił musiałby nam oddać podwojoną kwotę).

A więc niespodzianek (mam nadzieję) nie będzie, bo inaczej to... :evil:

 

Adriano!

Z nieba mi spadasz. :D Podeślij proszę na priva jakiś szablonik takiej umowy. Właśnie przymierzamy się do spotkania z właścicielami wypatrzonej działy. A że w naszym wspaniałym mieście WZ wydaje się do 6 miesięcy, boję się, że mogą się rozmyślić. :cry: A przecież trzeba załatwiać w międzyczasie wszystko inne co się da: projekt, wykonawców, ogrodzenie etc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... Wczoraj bylismy w OpenFinance i dali nam propozycje 3 kredytow pasujacych do naszych wymagan i naszej sytuacji finansowej. Sa to BPH, PKO BP i BGZ. Na razie zbieramy papiery i sprobujemy zlozyc wniosek bez pozwolenia na budowe. Moze sie uda :wink:

 

Mam nadzieje, ze pojdzie w miare prosto i dostaniemy kredyt. 8)

 

Agutek,

Czy macie WZ czy też macie plan zagospodarowania u siebie?

I napisz proszę czy się udało, czy przyjęli wniosek? :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałam w prezencie od męża program "Zaprojektuj swój dom" firmy Broderbund w polskiej wersji językowej CD PROJEKT. Informacji na temat tego programu można szukać na stronie : http://dom.cdprojekt.com

Jeszcze z niego nie korzystałam, ale chcę zacząć w tym tygodniu. Podobno rewelacja :roll:

Obadamy, zobaczymy :wink:

 

Pozdrawiam

 

Hej! :p

My też dostaliśmy taki program od szwagrostwa.

Na razie go nie rozpakowałam :roll: , ale jak go obłaskawisz daj znać!

 

Pozdrawiam 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

Musze sie pochwalic - dzisiaj odebralem pozwolenie na budowe i w dodatku prawomocne ( nie ma zadanych stron w psotepowaniu) :))). Wlasnie z zona sobie siwetujemy :)

I mysle ze ruszymy koniec marca lub poczatek kwietnia o ile pogoda pozwoli.

A teraz male pytanie:))) Chcialbym zrobic ogrodzenie prowizoryczne - i jak mam wbic lub zakopac paliki w tej zmarzlinie hihihihi:)))

Pozdrawiam

Pawel N.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

Musze sie pochwalic - dzisiaj odebralem pozwolenie na budowe i w dodatku prawomocne ( nie ma zadanych stron w psotepowaniu) :))). Wlasnie z zona sobie siwetujemy :)

I mysle ze ruszymy koniec marca lub poczatek kwietnia o ile pogoda pozwoli.

A teraz male pytanie:))) Chcialbym zrobic ogrodzenie prowizoryczne - i jak mam wbic lub zakopac paliki w tej zmarzlinie hihihihi:)))

Pozdrawiam

Pawel N.

 

Gratulacje !!!

Jesteś jednym z pierwszych szczęśliwców w tej grupie ! SUPER !!!

 

Pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iga9,

projekt kupiony, bo warunki zabudowy już mamy (leżą sobie grzecznie w teczce od pewnego czasu). A działeczka zaklepana dzięki spisanej umowie przedwstępnej i wpłaconego zadatku (gdyby właściciel się rozmyślił musiałby nam oddać podwojoną kwotę).

A więc niespodzianek (mam nadzieję) nie będzie, bo inaczej to... :evil:

 

Adriano!

Z nieba mi spadasz. :D Podeślij proszę na priva jakiś szablonik takiej umowy. Właśnie przymierzamy się do spotkania z właścicielami wypatrzonej działy. A że w naszym wspaniałym mieście WZ wydaje się do 6 miesięcy, boję się, że mogą się rozmyślić. :cry: A przecież trzeba załatwiać w międzyczasie wszystko inne co się da: projekt, wykonawców, ogrodzenie etc.

Witaj Iwencja w grupie ! Jak fajnie, że jest nas coraz więcej ! :D

Działajcie, działajcie, bo czas goni, "bo jak przyjdzie Zdzicho, to rozgoni towarzycho" :lol:

 

O.K umowę wyślę w najbliższych dniach . A program sobie już wgrałam i właśnie zaczynam "budować" :D

 

POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to i ja się pochwalę. Mam już pozwolenie na budowę, podpisaną umowę ze STOEN-em, wykonawcę i przyznany kredyt :D W zasadzie mogłabym zaczynać, tylko ta nasza zima zła przeszkadza :(

 

:o :o :o :o :o :o

 

LAAŁŁŁ !!!

 

To Ty taka cicha woda jesteś, ani widu, ani słychu, a tu nagle... wyciągasz zza pazuchy cały komplecik do budowy :lol: :lol: :lol:

GRATULUJĘ !!! Ale z Ciebie szczęściara ! :D

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie :)

Ja jestem w powijakach bo dopiero wyciagnęłam mapkę terenu z zaznaczoną moją działką, żeby pójść i załatwić warunki zabudowy.

Niestety muszę poczekać aż sprzedamy mieszkanie które tymczasowo wynajmujemy w Lublinie...

A do tego trzeba namówić teścia - bo mieszkanie niby mojego chłopa, ale nikomu nie chciało sie go przepisywać na mojego Ł.

Nic tylko pociąć się tępą żyletką...

No i w Lublinie chyba nie tak chętnie mieszkania kupują... Nie wiem nie znam tamtego rynku...

Ech... kłody od samego początku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...