Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

grupa zaczynających na wiosnę '06


Gość Monika $ Seba

Recommended Posts

Domek ma 140m a to do niego link: http://mtmstyl.pl/projekty/jednorodzinne_z_uzytkowym_poddaszem/bryza_2/default.asp?id=386

A wycena dotyczy od fundamentów po dach czyli wszystko tylko bez tynków wewnętrznych i zewnętrznych ale z więżbą, ułożeniem dachówki, opierzeniami i rynnami i to wycenione mam na 18tys

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Domek ma 140m a to do niego link: http://mtmstyl.pl/projekty/jednorodzinne_z_uzytkowym_poddaszem/bryza_2/default.asp?id=386

A wycena dotyczy od fundamentów po dach czyli wszystko tylko bez tynków wewnętrznych i zewnętrznych ale z więżbą, ułożeniem dachówki, opierzeniami i rynnami i to wycenione mam na 18tys

Skad wy bierzecie takie ceny ??? 18 tys za fundamenty mury dach dachowka rynny ???? odemnie to chca przynajmniej dwa razy tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paradox - ano swieta perawda! Ja juz 6 ekipe przerabiam i ... w koncu sa jakies widoki. Konkretny szef ekipy i prace za moj dom (ok 130m): fundamenty, mury, strop, scianki dzialowe, kominy - ok. 19 tys netto. Dodam, ze to najtansza wycena! Mielismy nawet taka za 35 tys! netto! :evil:

ROBSON68 - skad ty wytrzasnales taka cene! jak kipa polecona to bierz w ciemno i jeszcze doluz im jakas premie! Ja bede musiala jeszcze do swojej ceny dolozyc ok 64 m dachu x ok 35 zł! Dodam, ze inne wyceny to: 23 tys, 28 tys., 30 tys. Takze mialam niezly rozrzut.

 

A innych nowosci - pozwolenie na budowe nam opozniaja. Nienawidze Urzedu miasta!!! :evil: I jeszcze bardziej pracujacych tam urzedniczek! :evil: Obecnie w prawie mieciac po zlozeniu dokumentow zawezwano nas do satwienia sie razem osobisie w celu podpisania jakiegos bzdurnego oswiadczenia, nasza archtekt zawezwano w celu poprwienia (rowniez osobiscie na miejscu) 3 rzeczy na rysunku terenu (doprowadzenie instalacji, przesuniecie smietnika, itp.), a urzednicze wydajaca nam WZiZT (siedzi kilka metrow od obecnej pani) do wyjasnien, bo obecnie nie pasuje cos z linia zabudowy (chyba :evil: !!!). Jakbym nie po to 2 razy wnisila o zmiane WZ, w tym linii zabudowy zeby mi sie dom na dzialce zmiescil!!! :evil: Naprawde trzymajcie mnie, bo nie recze za siebie! :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cześć,

 

czy ktoś zaczyna na wiosnę w okolicach Tyńca Małego pod Wrocławiem?

 

Ja startuję od kwietnia z Jarzębiną z Horyzontu. Na razie zbieram kasę i próbuję ze stoickim spokojem znieść straszenie przez wszystkich, że w betonie komórkowym będzie mi zimno i będę bajońskie sumy za ogrzewanie płacić...

 

No i uczę się poruszać na tym forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pani Koala - witamy :D

 

Czytaj czytaj, moze jeszce sama zmienisz zdanie :)

Ja poczatkowo tez planowalm bk + 15-20 cm styropian. Ale pocztlatal, sprawdzilam ceny i dokladnie w zeszlym tygodniu zdecydowalam sie na budowe z maxa (czy ktos tez bedzie budowal z tego materialu?). Nie zdecydowalam jeszcze czy 19 czy 29 cm i odpowieni 15 czy 12 cm styropianu. Niestety ocieplenie welna nadal jest dla mnie zbyt drogie.

A w ogole to mam bzika na punkcie ocieplenia i najchetniej ociplilabym: podloga 15 cm, sciany zew. 20 cm, dach 30 cm - dach na pewno ocieplany bede miala welna. Oczywiscie przy realizacji zejde z tych wartosci :D

A jak wy planujecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak w ogole to adaptacje projektu wlacznie z przygotowaniem skompletowanego w 4 egz. wniosku o pozwolenie na budowe przygotowywalo mi biuro projektowe. Caly koszt brutto 1.200 zł. Ale wiadomo, ze wnioskodawcami jestesmy my i pani z urzedu dzwoni do nas. Zeby uzupelnic wszystkie braki wybieramy sie do urzedu w pn. Pani archtekt tez ma byc w tym dniu. Mam nadzieje ze wszystko bedzie ok. :-?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak w ogole to adaptacje projektu wlacznie z przygotowaniem skompletowanego w 4 egz. wniosku o pozwolenie na budowe przygotowywalo mi biuro projektowe. Caly koszt brutto 1.200 zł. Ale wiadomo, ze wnioskodawcami jestesmy my i pani z urzedu dzwoni do nas. Zeby uzupelnic wszystkie braki wybieramy sie do urzedu w pn. Pani archtekt tez ma byc w tym dniu. Mam nadzieje ze wszystko bedzie ok. :-?

 

adaptacja+papiery=3000

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iga9,

 

ja cię błagam, nie mieszaj mi w głowie, bo zwariuję :oops:

 

Już parę nocek spędziłam na zapoznawaniu się za i przeciw, kalkulowaniu i gdybaniu. No i postanowiłam zaryzykować BK 36,5 bez ocieplania... no chyba żeby było trza, ale najpierw sprawdzę konieczność na własnej skórze. Raz kozie śmierć!

 

Ja tam z gór jestem i w sumie lubię zimno, a Wro należy do ciepłego bieguna naszego pięknego kraju... Nie śmiejcie sie, muszę dodać sobie trochę odwagi :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...