Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

grupa zaczynających na wiosnę '06


Gość Monika $ Seba

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Pani Koala - witamy :D

 

Czytaj czytaj, moze jeszce sama zmienisz zdanie :)

Ja poczatkowo tez planowalm bk + 15-20 cm styropian. Ale pocztlatal, sprawdzilam ceny i dokladnie w zeszlym tygodniu zdecydowalam sie na budowe z maxa (czy ktos tez bedzie budowal z tego materialu?). Nie zdecydowalam jeszcze czy 19 czy 29 cm i odpowieni 15 czy 12 cm styropianu. Niestety ocieplenie welna nadal jest dla mnie zbyt drogie.

A w ogole to mam bzika na punkcie ocieplenia i najchetniej ociplilabym: podloga 15 cm, sciany zew. 20 cm, dach 30 cm - dach na pewno ocieplany bede miala welna. Oczywiscie przy realizacji zejde z tych wartosci :D

A jak wy planujecie?

Nie chce zgrywac madrali ale chyba polskie przepisy nie dopuszczaj budowy 19 cm - chyba ze sie robi stelaz zelbetowy i wypelnia 19 cm ceramika - byc moze jednak sie myle. A co do ocieplania - czy jest tak do konca sens bzikowac na tym punkcie:))). Trzeba zawsze miec umiar. Ludzie zachwycaja sie kolektorami, pompami ciepla, polmetrowymi scianami na zasadzie teraz zainwesuje wiecej a potem mi sie zwroci. Przypomina mi to troszke sytaucje z instalacjami gazowymi do samochodow. Trzy lata temu byl na to olbrzymi boom - ludzie inwestowali po 2-3 tys w instalacje bo gaz jest niby tanszy. W wiekszosci przypadkow jeszcze im sie koszt nie zwrocil a jzu zaczynaja dokladac do interesu bo sie instalacje psuja na potege ( nie wspominajac o samych silnikach nie przystosowanych do spalania gazu). Juz widze glosy krytyki ale czy naprawde tak nie jest ( oczywiscie sa wyjatki, ale jak sami wiedzie wyjatki potwierdzaj regule). Wracajac do pomp ciepla i kolektorow - jak powiedzial moj dobrzy znajomy sprzety te ladnie wygladaja w sklepei i super dzialaja w opiniach sprzedawcow:)))). A tak naprawde na ta technologie naprawde przyjazna uzytkownikowi koncowemu musimy jeszcze poczekac z 5-10 lat:)))). Ale to juz tylko moja opinia mozecie sie zgodzic lub tez nie:)))

Pozdrawiam

Pawel N

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce zgrywac madrali ale chyba polskie przepisy nie dopuszczaj budowy 19 cm - chyba ze sie robi stelaz zelbetowy i wypelnia 19 cm ceramika - byc moze jednak sie myle.

Nie strasz mnie! Duzo czytalam tu na forum o budowie z maxa 19 i nigdzie nie natknelam sie na taka informacje :o Zawsze mogwe wybrac 29, ale bede musiala to sprawdzic...

Co do reszy to zgadzam sie z toba.

Tylko ze jestem baardzo ciplolubna i wiecznie mi zimo, a obecnie mieszkam w dostosowanej do warunkow mieszkalnych piwnicy, ktora mimo wszytsko jest zimniejsza niz inne kondygnacje domu ... ciagle marze jak cieplo bedzie mi w koncu w moim domku :D I stad te marzenia o ogromnym dociepleniu. Na szczescie zawsze dzialam zroworozsadkowo i nie przesadzam w dzialaniu :)

 

Pani Koala - podejrzewam, ze kazdy ma metlik w glowie przed podjeciem decyzji. Ale jak sie ja juz podejmie w odniesieniu do swoich przekonan i sytuacji, to trzeba sie jej trzymac i tyle :D

Sama zobacz - tyle ile tu nas jest tyle wyborow :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mętlik to dość delikatne określenie na to, co się dzieje w mojej głowie. :D

Zwłaszcza, że wszystkie decyzje muszę podjąć sama. Pan Koala jak tylko przypadkiem usłyszy moje wygłaszane na głos budowlane rozterki to robi wielkie, przerażone oczy, futerko mu się jeży i elektryzuje i czym prędzej ucieka na korytarz zapalić dla ukojenia nerwów. TEMAT MU WYRAŹNIE NIE PODCHODZI. Nie ze złej woli. Po prostu nie ten poziom abstrakcji...

 

Dobrze, że jest Forum. Człowiek nie dośpi po nocach, garba od siedzenia przed komputerem się nabawi, ale zawsze czegoś się dowie, mądrych ludzi poradzi...

 

Teraz mam zagwozdkę pod tytułem wybór hurtowni. Byłam w trzech jak na razie. Wszędzie traktowano mnie jak osobę szczególnej troski. W każdej polecano mi inną technologię i w każdej mogę liczyć na rewelacyjną współpracę. Na co trzeba zwracać uwagę przy wyborze hurtowni? Poza cenami, rabatami, transportem z rozładunkiem, itp. Macie już jakieś doświadczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Pani Koala nasi mezowie moga podac sobie rece.Moj maz jak rozmawiam na temat budowy to udaje ze słucha ale ja widze ze to go nudzi,owszem chce miec domek ale bedzie szczesliwy jak wszystko ja załatwie.Ja rowniez sie ciesze ze jest to forum i mozna bardzo duzo ciekawych wiadomosci tu wyczytac..Plecy bola niestety od sledzenia tego forum ale to jest skarbnica wiedzy i czytam bardzo dokładnie aby niczego nie przegapic.Pozdrawiam wszystkich. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paradox a moze rylko taką pozę przyjeła bo wygodniej :wink: i tak sobie myślę że niektórych mężów letko ciska jak żonka się zaczyna lepiej od nich w tak męskiej kwestii jak budowa domku orientować :wink:

 

My chyba zdecydujemy się na bk + 15 styr. Na samym początku chcieliśmy z bala albo w szkielecie, niestety rzeczywistość nas zweryfikowała :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paradox a moze rylko taką pozę przyjeła bo wygodniej :wink: i tak sobie myślę że niektórych mężów letko ciska jak żonka się zaczyna lepiej od nich w tak męskiej kwestii jak budowa domku orientować :wink:

 

My chyba zdecydujemy się na bk + 15 styr. Na samym początku chcieliśmy z bala albo w szkielecie, niestety rzeczywistość nas zweryfikowała :roll:

 

Anetmar,

Czy możesz rozwinąć w stosunku do szkieletu "rzeczywistość nas zweryfikowała"? Ja cały czas się zastanawiam. Jestem bardzo ciekawa co u Was przesądziło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie że mogę rozwinąć! :D

Cena nas zweryfikowała przede wszystkim. Jak się wszystko policzy wychodzi drożej niż budowa tradycyjna systemem gopodarczym.

Sprawdzonych ekip to jak się okazuje u nas jak na lekarstwo, a jak są na bank ok, to CENA :o

Nie wszystkie banki chca udzielać kredytu na szkieletowe domki (chyba że od lata się zmieniło?!)

Są jeszcze kwestie bardziej techniczne i jakies przekonanie panujące np. u części architektów że u nas najsensowniej budować tradycyjnie no chyba że bal ale taki jak na podhalu :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

Moze ktos to przerabial - mam pytanie ad tzw "operatu szacunkowego" sporzadzanego przez rzeczoznawce. W jednym banku powiedzili ze nie dostane wiekszego kredytu niz okresla to kowta operatu szacunkowego - nie obchodzi ich zbytnio ile chce wziasc kredytu, byle to bylo zgodne moim kosztorysem budowy ( czyli rzeczoznawca wycenil na 500 tys - a ja mam w kosztorysie 300 tys jest ok - gorzej jakbym chcial wziasc 550 tys). W drugim natomiast powiedzieli ze operat jest im potrzeby zeby odniec to do tego ile ja faktycznie ( wedlug banku) bede musial zaplacic z abudowe domku i jesli moja zdolnosc kredytowa bedzie nizsza niz operat to kredytu niedostane (generalnie operat szacunkowy mowi ze dom kosztuje 500 tys wiec ja musze wziasc 500 tys kredytu zeby sie wybudowac). Jak to interpretowac. Boje sie zeby w kazdym banku nie podchodzili do tego jak w drugim wariancie. Z calym szacunkiem dla rzeczoznawcow - ich wyceny opieraja sie w zasadzie na srednich cenach -sprzedazy-zakupu danej nieruchomosci co ni jak sie ma do faktycznego kosztu budowy ( gdzie wiele rzeczy moge wykonac sam - w koncu biore kredyt na budowe sposobem gospodarczym). Np wyceny w mojej okolicy domow 300m2 z dzialka wahaja sie od 800-900 tys ( bo tyle ludzie sobie spiewaja w ogloszeniach jak sprzedaja nieruchomosci, a spiewac to kazdy sobie moze tylko czy ktos mu tyle zaplaci) a faktyczny koszt 300 m2 zamyka sie 500-600 tys. (dzialak+dom+przylacza+mala architektura itd).

Czy ktos przerabial problem operatu szacunkowego? Z gory dzieki za pomoc

Pozdrawiam

Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wam, ja tez jestem kobitka i moja druga połowa zaparla sie rekami i nogami i nie interesuje ja co i jak z budowa , ja sie orientuje we wszystkim i ja sama szukam ekipy i negocjuję ceny z hurtowniami i przedstawicielami. Ostatnio przerabiam oprocz silki, suporex i poroton i mam tylko mętlik w głowie i nie moge sie zdecydować. Może poroton i wełna??? Podpowiedżcie. Oczywiscie najdrożej wychodzi silka i wełna , najtaniej suporex i styro.

Pozdrowienia specjalne dla Pani Koali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

A nie wydaje wam sie ze wybor technologii zalezy od regionu zamieszkania??????

 

Mam znajomych na wschodzie Polski gdzie maja porotherm 44 + styropian...i maja wzglednie cieplo......

 

 

Jezeli chodzi o mnie zdecydowalem sie w pierszej fazie (czyli przez jakies 2 lata) na porotherm 38 z pozniejszym dociepleniem....

 

Pozdrawiam

Paradox

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Operat i to platny juz przy samym rozpatrzeniu wniosku (przeciez nawet nie wiem czy wezme u nich kredyt a juz mam zostawic okm600 zł!) wydaje mi sie duzym nieporozumieniem, choc prawie wszystkie banki go wymagaja (nie wymaga GE Money Bank). Tym bardziej, ze rodza sie pozniej same problemy. U nas np. jesli wartosc zbudowanego domu bedzie wynosic 300 tys ( a na tyle lub wiecej po zbudowaniu zostanie wyceniony w naszej okolicy), a my chcemy wziac 200tys. kredytu - to nie mozna - taka informacje uzyskalismy w Fortisie. Musimy wiaz 300tys. ( a na taki nie mamy zdolnosci), albo 200tys. a 100.tys wplacic u nich na lokate, ktora mozna naruszyc dopiero po wyczerpaniu srodkow z kredytu. Dla nich budowa systeme gospodarczym i wlasna praca nie istnieje.

Nie wiem jak licza to w innych bankach... :-?

 

 

I pozdrawiam wszystkich samotnych zaangazowanych w budowe - zarowno kobitki jak i chlopy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...