Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

grupa zaczynających na wiosnę '06


Gość Monika $ Seba

Recommended Posts

Witam! :p

Kara napisał

po 3latach przygotowan z poczatkiem maja ruszamy . kasiora jest na polowe chalupy reszta kredyt ,projekt u architekta czeka na adaptacje. ekipa umowiona za 12kzl wykonaja stan surowy z oknami bez dachu .spodziewam sie ze na koniec sierpnia zaczne wykonczenia aby na swieta zamieszkac u siebie chociazby w jednym pokoju Jedynie pozostal dylemat ytong czy max plus 12 styropian ?

 

Jeśli max,to bym ocieplił wełną , jeśli chodzi o ytong to nie mam przekonania do jednowarstwówek ;-systemowe nadproża drogie ,a i tak tylko najbardziej doświadczonym ekipą udaje się uniknąć mostków termicznych! :o

 

Jedno małe pytanko,czy budujesz ten domek ,który widać w okienku?! 8)

 

Pozdrówka! :D

 

 

Tak Mikolaju dokladne ten , projekt iskierka z pracowni domna5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam kolejnego sympatyka !!! :p

dokladnie Śliczny!! na razie mam metlik w głowie ale poukłada sie myśle- po milionie decyzji napewno ;D pozdrawiam w mrozny wieczor czas zaczc weekend!!

 

Przerabiałem to samo ,no nie milion, ale ze 100 000 decyzji napewno!!! 8)

Na weekend jeszcze nie czas--rano do pracy :evil: ---ktoś musi zarobić na ten domek! :wink:

 

Pozdrówka! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A my czekamy na wydanie warunków zabudowy. I ponoć poczekamy jeszcze jakieś 2 tygodnie, bo Urząd Ochrony Środowiska każe tyle na siebie czekać(1 miesiąc). A przecież tam , gdzie my budujemy, już dawno stoją domy- z każdej strony, więc takie decyzje powinny być wydawane od ręki. :x :x :x :x Ale to chyba tylko w naszym pięknym kraju urzędnicy każą tyle czekać, a jeden ważniejszy od drugiego. :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dziś odebrałam pozwolenie na budowę :D . HUUUURAAAAAAAAA

 

 

GRATULACJE !!!!

 

Dzisiaj odebrałam decyzję z gazowni !!! :D :D :D W końcu !! Co prawda koszt przyłączenia mnie zabił - 5600 PLN + 22% VAT :evil: :o :evil:

 

I na dodatek dzisia wkurzyła mnie nasza architekt :x . Mieliśmy dzisiaj dostać projekt budowlany, ale nie dostaliśmy :x :evil: :evil: Podobno konstruktor pomylił daty i wydawało mu się, że to miało być dopiero na przyszły tydzień. :o :evil: :evil:

Czasami żałuję, że nie zamówiliśmy gotowego projektu, bo nie mielibyśmy takich przykrych niespodzianek :x . Ach ci architekci :cry: :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój konmstruktor też jaszcze nie przygotował papierkow do pozwolenia i teraz wyjechał sobie na 2 tyg.Strasznie sie zdenerwowałam :evil: .Bardzo mi zależy na czasie a tu masz babo placek.Zazdroszczę tym,co papiery maja już za sobą.

3500 za projekt i adaptacj ę?To strasznie mało.Ja za samą adaptację-niewielką zapłacę 3000. :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój konmstruktor też jaszcze nie przygotował papierkow do pozwolenia i teraz wyjechał sobie na 2 tyg.Strasznie sie zdenerwowałam :evil: .Bardzo mi zależy na czasie a tu masz babo placek.Zazdroszczę tym,co papiery maja już za sobą.

3500 za projekt i adaptacj ę?To strasznie mało.Ja za samą adaptację-niewielką zapłacę 3000. :cry:

 

to tak jak ja- projekt gotowy-1550+adaptacja i papiery do Pnb- 3000

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam grupę "wiosna 2006"

My też zaczynamy jak puszczą mrozy, czekamy na pozwolenie na budowę, mam kwadratowe oczy od przeliczania i porównywania różnych kosztorysów ( w każdym wyliczona inna ilość materiału Z tego samego projektu , przy tych samych materiałach). Wykonawcy za stan surowy otwarty chcą po 35 tyś.(3 ekipy)

Pozdrawiam szczególnie Mikołaja1 buduję tez "Marysię" oraz Karę której domek jest podobny do naszego.Jaki macie pomysł na zakup materiałów jeśli każdy kosztorys jest inny.

pozdrawiam Jolla

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Jolla i Kara, ja zaczne pod Gliwicami budowe Iskierki (inna wersja Marysi), wiec to juz bedzie trzeci taki domek w bliskiej okolicy. Ja za stan surowy z podbitka i ogrodzeniem mam zaplacic 28tys.

W temacie pozwolenia na budowe to papiery zlozone 8 grudnia, a pozwolenia jak nie widac, tak nie widac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie Jolla i ania&rafal i hilsyl :D

 

hilsyl - kazdy tu zaczyna od podobnych dylematow :) Nic tylko czytac i czytac forum, a i tak w trakcie czytania decyzja coraz trudniejsza do podjecia :) W naszym gronie wybor materialow i ocieplenia jest bardzo rozny - u mnie akurat max (juz wybralam - jednak 29) i syropian 15 cm. Wedlug wyliczen cenowych w mojej lokazlizacji cena materialow jedna z tanszych przy podobnych parametrach cieplnych.

 

ania&rafal - my z moim Rafalem tez jeszcze pol roku temu bylismy zupelnie zieloni. A z wlasnego doswiadczenia dodam, ze na wiedzacego tate (w moim przypadku tescia) to bym uwazala :) A poza tym milo jest samemu podejmowac swiadome decyzje i rozmawiac z wykonawca o konkretach :)

 

lidszu - czasem mysle, ze archtekcji maja nas w d... :( Nistety :evil: Co prawda my kupowalismy gotowy projekt i mamy juz nawet pozwolenie, ale na wyliczenie belki nadproza jako podwieszenie czesci siany nosnej zlikwidowanej na styku jadalni i kuchni czekamy juz miesiac! Mialo byc na 15.01! Ale ja za adaptecje placilam 1.200 zł - moze ta cena jest wyznacznikiem... Chyba trzeba z nimi ostro! Postrasz, ze w zwiazku z dlugim oczekiwaniem mniej zaplacisz :)

 

Pozdrawiam wszystkich :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

iga9

Widzę, że masz też domek z archonu. Mam nadzieję, że nie masz tu na myśli architektów z tego biura. Ja, jak do tej pory, nie mogę powiedzieć nic złego na tą firmę. Właśnie wczoraj dostałam (za darmo) projekt instalacji wentylacji mechanicznej, ogrzewania kominkowego (DGP) i klimatyzacji. Dodam, że mój domek to nowość archonu, więc projektów takich instalacji jeszcze nie mieli. Na moją prośbę wykonano go w ciągu zaledwie 9-10 dni. Teraz czekam jeszcze tylko na kosztorys z archonu i mam nadzieję, że również tu będę mile zaskoczona. Jak do tej pory współpracę z tą firmą uważam za doskonałą- bardzo szybko reagują na moje pytania, wątpliwości, czy prośby. Oby wszyscy tak traktowali klientów. :p :p :p :p :p :p :p :p :p :p :p :p :p :p :p :p :p :p :p :p :p :p :p :p :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lidszu - czasem mysle, ze archtekcji maja nas w d... :( Nistety :evil: Co prawda my kupowalismy gotowy projekt i mamy juz nawet pozwolenie, ale na wyliczenie belki nadproza jako podwieszenie czesci siany nosnej zlikwidowanej na styku jadalni i kuchni czekamy juz miesiac! Mialo byc na 15.01! Ale ja za adaptecje placilam 1.200 zł - moze ta cena jest wyznacznikiem... Chyba trzeba z nimi ostro! Postrasz, ze w zwiazku z dlugim oczekiwaniem mniej zaplacisz :)

 

iga9 - Własciwie to ja też mam wrażenie, że architekci mają wszystkich głęboko w d... :evil: Taka jest przynajmniej opinia naszych znajomych. W gruncie rzeczy jesteśmy ich klientami i mamy prawo wymagać, zmieniać koncepcje itp., itd. :-? A oni to robią po prostu z łaską. Biorą kupę kasy i rzucają kłody pod nogi :evil: :evil: :evil:

 

Koniec urzalania. Postanowiliśmy z mężem, że za te wszystkie wpadki (a było ich kilka :x ) na pewno zapłacimy jej mniej. Najgorsze jest to, że ona w ogóle nie widzi tych poślizgów i chce kasę w całości :evil: :evil: :evil: Już ja jej zapłacę :wink:

 

Jolla i ania&rafal i hilsyl - witam nowych forumowiczów. Piszcie dużo i dzielcie sie swoimi doświadczeniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...