Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

grupa zaczynających na wiosnę '06


Gość Monika $ Seba

Recommended Posts

Do: Ania&Rafał

 

Witajcie,

Wasz domek wydawał mi się znajomy. No cóż zmęczenie wzroku od "ślepienia" w ekran. My również budujemy Akację, tylko że II (z poddaszem)

Pozdrawiam

Witaj,

Bardzo sie ciesze ze jest ktos kto tez wybral akacje! my poczatkowo rowniez wybralismy akacje II ale przypadkiem okazalo sie ze na naszym osiedlu ktos ja juz budowal, wiec poszlismy ogladac.

Doszlismy do wniosku ze dla nas jest zdecydowanie za duza. Na razie jestesmy we dwojke a nie planujemy miec wiecej jak 2 dzieci wiec zdecydowalismy sie na zamiane projektu.

Na poddaszu instalujemy chowane w suficie schody, zeby miec do niego dostep- bedzie graciarnia i miejsce na powieszenie bielizny.

A gdyby przypadkiem braklo miejsca -to jak powiedzial to moj rafal "reszta do tesciow" hahaha

 

Ktora wersje akacji II budujesz?

pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Budujemy IIB. Dodatkowo wprowadziliśmy kilka zmian, jak np. powiększenie salonu i garażu.

też mieliśmy watpliwości czy nie jest za duża, ale to był jedyny projekt w granicach do 160 m, gdzie salon miał powierzchnię zblizoną do 40 m. Bardzo chcieliśmy mieć duży salon, tak aby pomieścić całą rodzinkę (myślę o Rodzicach, Dziadkach i Rodzeństwie z przychówkiem). Co do wielkości naszej Rodzinki to na razie model 2+1, ale przy takiej powierzchni starczy miejsca dla jeszcze jednego dzidziusia na 100%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

jaki ruch sie zrobił przez weekend nono

Dzieki za ciele przyjecie w poczet członków ;) wyglada na to ze czas zabrac sie do dziłania a nie gdybac hihi

pozdrawiam was cieplutko

ewsco -domek swietny

a propos czy sa ładne tanie domy?? czy tylko jak mnie podoba sie jakis projekt to znaczy ze kosztuje kosmiczne pieniadze???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budujemy IIB. Dodatkowo wprowadziliśmy kilka zmian, jak np. powiększenie salonu i garażu.

też mieliśmy watpliwości czy nie jest za duża, ale to był jedyny projekt w granicach do 160 m, gdzie salon miał powierzchnię zblizoną do 40 m. Bardzo chcieliśmy mieć duży salon, tak aby pomieścić całą rodzinkę (myślę o Rodzicach, Dziadkach i Rodzeństwie z przychówkiem). Co do wielkości naszej Rodzinki to na razie model 2+1, ale przy takiej powierzchni starczy miejsca dla jeszcze jednego dzidziusia na 100%

Wersja B jest swietna-tez ja wybralismy.

Teraz w naszej akacji dokonujemy kilka zmian wlasnie na bazie tej wersji. Planujemy dostawic garaz wlasnie tak jak jest w wersji B i zamienic miejscami pomieszczenie gospodarcze i kuchnie ( chcemy aby ten kawalek domu wygladal dokladnie tak jak wersja B akacji.

Zobaczymy czy sie uda!!!

pozdrawiam

ania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O rany to jest dopiero początek do naszego własnego domu, a ja mam czasami dość. :cry: :cry:

 

Dzisiaj okazało się, że mamy problem z podłączeniem prądu :( :evil: . Tak to jest jak się kupuje pole, a nie uzbrojoną działkę :-? .

 

Sąsiadka, która ma działkę koło naszych działek nie pozwala aby STOEN poprowadził w jej prywatnej drodze kable :o :evil: :evil: . Tak naprawdę nie wiem co jej to przeszkadza. Przecież nie będą te kable szły w jej działce, tylko w drodze :roll: :roll: :roll: . Co śmieszniejsze, to deklaruje chęć budowy domu na tej działce, tylko nie wiem jak ona chce to zrobić bez prądu 8) :roll: I bądź tu człowieku mądry :-?

Czeka nas teraz osobista przeprawa z tą panią, ponieważ ze STOENem w ogóle nie chce rozmawiać :x :evil: :evil: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lidszu współczuje... Uzbrojenie bywa nieraz tak upierdliwe, że wszystkiego się odechciewa :x

My akurat z prądem nie mieliśmy najmniejszych problemów, ale woda, gaz, kanalizacja są na razie w sferze marzeń. Najgorzej jest z wodą...

A budujemy się na nowopowstającym osiedlu i to sporym w dodatku, a taki problem :(

 

Mam nadzieję, że uda Ci się dogadać z sąsiadką. Skoro ona chce się tam budować, to trzeba jej wytłumaczyć, że bez prądu tego nie zrobi.

 

Powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sąsiadka, która ma działkę koło naszych działek nie pozwala aby STOEN poprowadził w jej prywatnej drodze kable :o :evil: :evil: . Tak naprawdę nie wiem co jej to przeszkadza. Przecież nie będą te kable szły w jej działce, tylko w drodze :roll: :roll: :roll: . Co śmieszniejsze, to deklaruje chęć budowy domu na tej działce, tylko nie wiem jak ona chce to zrobić bez prądu 8) :roll: I bądź tu człowieku mądry :-?

Czeka nas teraz osobista przeprawa z tą panią, ponieważ ze STOENem w ogóle nie chce rozmawiać :x :evil: :evil: .

 

Oj ja to cie rozumiem. Tez mialam przejscia z sasiadka - nie chcial nam zdac zgody na podlaczenie sie do kanalizacji (to jest dluzsza historia, ktora sie w koncu udalo zalatwic omijajac zdanie sasiadki), a nastepnie nie dala zgodu na zmiane warunkow zabudwy - sama nie wie dlaczego. Poniewaz mamy nia kilka hakow moglismy sprawe zalawiac nieprzyjemnie, ale zaczelismy grzecznia. Jezzilismy do niej przez 2 tyg. co 2 dni - 1 nas wpuscila do domu, innym razem udawala ze jej nie ma, innym maz rozmawial przez furtke. W kazdym razie efek wycieczek i kurtuazyjno-wyjasniajacych rozmow byl taki, ze podpisala nam zgode na pismie. Najlepiej wiec spotkac sie z niebezpieczna sasiadka i sprobowac nasietlic sytuacje.

 

A tak ogolnie - podciaganie wody w centrum miasta na zabudowanej ulicy zajelo nam 10 m-cy... no coment :evil: Teraz moge sie juz z tego smac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile mi wiadomo, Agencja Nieruchomości Rolnych bardzo rzadko, to znaczy prawie nigdy nie korzysta z prawa pierwokupu. Te umowy przedwstępne to raczej formalność, niestety odczekać swoje trzeba.

 

Potwierdzam, nie kupuja, ale odczekac trzeba - 1 miesiac. I niestety dodatkowy koszt umowy przedwstepnej u notariusza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

łomatko!

jak mnie dawno na forum nie było! :)

serdecznie gratuluje wszystkim pozwoleń, kredytów, itp. itd.

a ja od ponad miesiąca wcale o budowie nie myślałem... ;)

nawet nie wiem jak tam moje fundamenty tą zimę wytrzymują...

ale czasami taka przerwa się przydaje, żeby nabrac nowych sił i zapału. ;)

czekamy na wiosnę!!! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lidszu, powiem ci, że jak nie wiadomo o co chodzi, to zapewne chodzi o pieniądze. :wink: Swego czasu miałam taką samą sytuację na działce rekreacyjnej, tylko, że wtedy przepisy były inne, ale krótko mówiąc sąsiadka wykombinowała sobie, że jak pociągniemy już linię (3 słupy) na własny koszt, to ona się będzie mogła podłączyć za darmo. Niestety nie mieliśmy innego wyjścia i musieliśmy się na to zgodzić. :evil: Inną ewentualnością była lampa naftowa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O rany to jest dopiero początek do naszego własnego domu, a ja mam czasami dość. :cry: :cry:

 

Dzisiaj okazało się, że mamy problem z podłączeniem prądu :( :evil: . Tak to jest jak się kupuje pole, a nie uzbrojoną działkę :-? .

 

Sąsiadka, która ma działkę koło naszych działek nie pozwala aby STOEN poprowadził w jej prywatnej drodze kable :o :evil: :evil: . Tak naprawdę nie wiem co jej to przeszkadza. Przecież nie będą te kable szły w jej działce, tylko w drodze :roll: :roll: :roll: . Co śmieszniejsze, to deklaruje chęć budowy domu na tej działce, tylko nie wiem jak ona chce to zrobić bez prądu 8) :roll: I bądź tu człowieku mądry :-?

Czeka nas teraz osobista przeprawa z tą panią, ponieważ ze STOENem w ogóle nie chce rozmawiać :x :evil: :evil: .

Lidszu

pewnei kobitka chce zeby jej kapnac pare groszy. Niestety musisz sie z taka mozliwoscia liczyc - przygouj sie wiec na negocjacje, ale najpierw pojdz pogada nie oferujac zadnych pieniedzy.

Pozdrawiam

Pawel N

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

my też zaczynamy na wiosnę z murarzem jesteśmy umówieni na 01.03, mam nadzieję, że zaczniemy w terminie a pogoda na to pozwoli

bardzo się boję bo nie wiem czy nam starczy 300 000zł

dom ma 160m2 + garaz 20m2 + piwnica 80m2

a cięzko będzie o więcej pieniędzy dlatego cały czas rozważmy czy nie zrezygnować z piwnicy

papiery już wszystkie mamy zbieralismy je przez rok :(

a to nasz projekt

 

P.S. nie wiem czy mi wyjdzie pokazanie go bo mam problem z dolaczaniem zdjęć i linków, może ktos mnie nauczy i jakoś to pojdzie

 

http://www.archdesign.pl/index.php?p=aspazja_5

Mysle ze spokojnie straczy jak nie bedziecie mieli wygórowanych wymagan typu zlote klamki , cudaczne marmury, inteligentne instalacje itp. Oczywiscie trzeba solidnie podejsc do budowy ( szukac optymalnych rozwiazan, pewne rzeczy wykonac samemu - np malowanie czy tez montaz gniazdek i wylacznikow itp proste prace)

Pozdrawiam

Pawel N

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NO i zaczely sie schody :( oczywiscie wodociagowe. Dzisiaj odebralem warunki techniczne od tych monopolistycznych dziadow . Okazuje sie ze przylacze ktore planowalem zrobic do mojej rodzinki( 50m ) jest niewykonalne poniewaz u niej jest jakas stara instalacja i rura ma nie ta srednice , takie jaja . Mila pani z usmiechem na twarzy powiedziala ze wode bede mial ale musze na wlasny koszt pociagnac sobie od nowej studzienki z drukiego konca wodaciagu , bagatela jedyne 200mentrow !! szok , a pozniej mam sie zrzec tego odcinka na rzecz urzedu miasta w rybniku . drugi wariat byl taki ze moge zlozyc wniosek do urzedu miasta aby oni wykonali ta robote, ale czy i w jakim terminie moga to wykonac juz moge sie tylko domyslac . znajac zycie urzad juz rwie sie do roboty . pewni by wykonali za 2lata jak bedzie cos kasy , a moze jeszcze pozniej . takze mam niezly orzech do zgryzienia . wodaciagi sa the best robia sobie istne jaja . ich motto jest takie "zrob sobie wodaciag a my za gruba kase sprzedamy ci wode" . szok co za dziady !! pozdrawiam wszystkich
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj Kara - nie zazdroszcze. Moze ktos ci cos poradzi, ale zgodnie z moja wiedza raczej niewiele zrobisz :(

 

U nas podciagniecie wody (na szczescie zgodnie z aktem zakupu dzialki) przez bylego wlasiciela na jego koszt jakies 30m kosztowalo jakies 10.000 zł. Wiec 200m moze byc niezlymi pieniedzmi - chyba ze w twojej okolicy wyjdzie taniej.

Życze powodzenia w szukaniu rozwiazania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wodociagami to normalne:)))

Ale pociesze cie jeszcze:)

Taka budowa wodociagu to tak jak budowa domu a moze jeszcze gorzej :)). Wszystkie bajery zwiazane z pozowleniem na budowe sieci wodociagowej, mapki, uzgodnienia i tzw projekty techniczne (tzw. bo ciezko nazwac projektem technicznym pare kresek na mapie - a to niestety sporo kosztuje), uzgodnienia w zakresie ochrony srodowiska, projekty regulacji ruchu na drodzie itd itd. Mam nadzieje ze u Ciebie bedzie to tylko jakas prosta modernizacja a nie "budowa". Ja wlasnie jestem na etapie takiej "budowy" - bagatela 30 m. Jak na w Katowicach hala sie walila to nikt wczesniej nie zadbal o porzaden sprawdzanie i nadzor obiektu. Wiadomo urzedasy wola sie zajmowac prostymi przypadkami:(. To jest tak samo jak np ze straza miejska albo policja (lepiej karac stare babcie sprzedawczynie i zle parkujacych niz zajac sie sciganiem prawdziwych przestepcow)

Tak na marginesie zaplacilismy juz prawie 2 tys zlote i jeszcze nie wbilismy lopaty w ziemie. Trzeba bylo zaplacic za ZUD, projekt techniczny, nadzor, odbior i cos tam jeszcze. I gdzie tu sprawiedliwosc?. Malo jeszcze placimy podatkow?

Pozdrawiam

Pawel N

Pozdrawim

Pozdrawiam

Pawel N

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...