Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

grupa zaczynających na wiosnę '06


Gość Monika $ Seba

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Widzę, że wszyscy już rozglądają się powoli za materiałami i nawet je już kupują.

 

A my jeszcze w lesie :( . Na razie musimy sprzedać nasze mieszkanie i dopiero potem będziemy się rozglądać za materiałami :roll: .

 

Muszę się jadnak zacząć rozglądać za materiałami, bo potem będę biegać w wywalonym jęzorem :wink: .

 

Ekipę raczej mamy. Ma ją nam załatwić nasz kierownik budowy (mam tylko nadzieję, że nie będzie zbyt droga :wink: ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze nawet nie złożyłam papierów w Starostwie amam już dachówkę i zadatkowane okna.Nie mam jeszcze kredytu ale może w rodzinie pozyczę trochę kasy i kupię chociaż belix.A kupuję wcześniej bo były promocje bo tak to nie ma się co śpieszyć,przecież materiałów w sklepach noe zabraknie :roll: .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja niestety nie ma jeszcze srodkow na zakupy. Ale wnioski kredytowe juz zlozone. Mam nadzieje ze z poczatkiem marca rusze na zakupy:)

 

Pocieszam sie, ze materialy tak duzo nie podskocza. Na okna tez mnie namawiaja, ale szczerze mowiac boje sie. Na jakiej zasadzie zadatkowalas okna? zamowilas juz konkretne wymary?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My też już kupujemy materiały. Tyle, ile się da z pierwszej transzy. Na pewno drewno na więźbę, a oprócz tego wszystko co potrzebne do stanu zero. Powiedziano nam, że niektóre materiały mają podrożeć, ale nie wiem, ile w tym prawdy.

Pozwolenie na budowę było potrzebne w nadleśnictwie do zakupu drewna. Za to w składzie budowlanym nikt o pozwolenie nie pytał. Daliśmy tylko nasz projekt i parę dni temu dostaliśmy wycenę dachu: 24 tys. za dachówkę ceramiczną z wszystkimi dodatkami, rynnami, oknami połaciowymi i położeniem tego. Myślę, że to jest nieźle. Ten zakup oczywiście na później, na razie główkujemy, żeby rozliczyć pierwszą transzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okna zadatkowałam w grudniu płacąc ,spisałam umowę na domniemane wymiary-bo będą inne niż w projekcie,z zastrzeżeniem,że po wymurowaniu przez murarzy otworów firma przyjedzie i dokładnie wymierzy.

Ja za m3 zaimpregnowanego zapłacę koło 600 zł.

Wcale nie jestem taka odważna z tymi materiałami,po prostu musi mi się udać i już. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pieczatke prawomocnosci na pnb i dziennik budowy od dzisiaj!

Po moich wszystkich przebojach z wzizt balam sie, ze cos w ostatniej chwili nie wypali, ale udalo sie :)

 

W przyszlym tyg. ma byc decyzja kredytowa i w nastepnym pewnie pierwsza transza :) Mam nadzieje, ze pojdzie ok :)

 

Szymoszkowa - za twoim przykladem zaczelam wojne z oknami. A ty wplacalas 100% czy tylko jakis zadatek?

I w ogole jak robicie robiac teraz zamowienia (bo rozumiem, ze dostawy bede pozniej) - tylko zadatkujecie w tartakach czy hurtowniach, czy kaza wam wpalcac 100%?

 

Robson - moze polecisz tartak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dzisiaj dostałam warunki zabudowy. Ale się cieszę. :p :D :p :D :p

Teraz tylko szybciutko pozwolenie na budowę (to dostanę prawie od ręki)

I potem biegiem po kredyt, bo chcą nam zabrać kredyty walutowe. Biednem zawsze wiatr w oczy :evil:

Gratulacje :D A z tym kredytem faktycznie lepiej sie spieszyc. Wlasciwie to zaczynaj juz teraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...