Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

grupa zaczynających na wiosnę '06


Gość Monika $ Seba

Recommended Posts

Ponawiam:

A ja proszę o opinię: dostałam wycenę stanu surowego zamkniętego- 35000zł. Dom o pow. 140m -parter, poddasze użytkowe, dach- odeskowanie i ułożenie gontu. Gość jest podobno bardzo solidny i rzeczowy. Z rozmowy wynikało, że jest dokładny i nie lubi fuszerki. Ma swój sprzęt i ekipę. Czy to dużo????

Błagam pomóżcie.

wg mnie minimum 5 a nawet 10 tys. mniej mozesz stargowac w dol. Dla mni to bardzo duzo. Facet za bardzo sie ceni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

tabaluga1

Wydaje mi się że to nie tutaj. Tutaj sami początkujący nie mający pojęcia o kosztach. Zapytaj na liście płac wykonawców, albo napisz w wyszukiwarce forumowej "ile za" od kilku lat pada to odwieczne pytanie, a odpowiedzi jest kilka razy więcej. Ja Ci nie odpowiem bo nie wiem, sam zaczynam na wiosnę :D Trzeba mieć kilka ekip, spytać i będziesz wiedział. Podstawa to konkurencja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Robson68

Mam zamiar budować z maxa (Leier), hurtownia daje mi cenę 1.32 zł. Fundamenty z bloczków. Dach, tu niewiem, dachówka czy blachodachówka.

Serce jest za dachówką a rozum (kieszeń) za blachą. Zaczynam jak tylko się ociepli, fundamenty i mury na wiosne, dach wrzesień może październik (mam nadzieje że będą jakieś promocje) i wtedy zapadnie decyzja co do materiału.

:D Pozdrawiam :D

PS. A może ty masz wstępną wycenę dachu z dachówki i Blachy??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! :p

Beata i Waldek

Witajcie! Zaczęliśmy budowani! Przed zimą zdążyliśmy ze stanem "zero" i czekamy na wiosnę!

Czy dom musi jakiś czas odstać swoje? Czy za rok można już mieszkać? Jakie są Wasze plany???

 

Jesteśmy na tym samym etapie. :wink:

Dobrze jest ,budować etapami,dom musi mieć czas na "osiadanie" 8)

Widziałem na własne oczy ,pęknięcia na ścianie u znajomych ,choć fundamęt solidny ,zazbrojony i odstał 30 dni potem mury ,strop i dach - wszystko szło pięknie :roll: ,a pęknięcia zostały zauważone dopiero ,gdy wyszpachlowali wewnątrz ściany :(

Ja planuje w tym roku zrobić stan surowy z dachem i niech sobie "oddycha" do następnego roku. :D W przyszłym roku okna i wykończeniówka, a na zimę wprowadzka! :D :D :D

Tak doradza mi większość poważanych fachowców :p 8)

Mury ,tynki ,posadzki-muszą dobrze przeschnąć!!!!!!!!! :wink:

 

 

Pozdrówka! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szymoszkowa!!

Właśnie że z wszystkim. Znam ludzi i wiem jak robią. Wiem że cena jest niska ale co mam poradzić, zawyżać nie będę. Możliwe że wszystko zależy od regionu. Pozatym w niedziele rozmawiałem z właścicielem firmy budowlanej i powiedział mi 20 000 tyś. Więc się nie zastanawiałem. Dla uściślenia, nie wystawi mi faktury VAT.

Pozdrawiam :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze jest ,budować etapami,dom musi mieć czas na "osiadanie" 8)

Widziałem na własne oczy ,pęknięcia na ścianie u znajomych ,choć fundamęt solidny ,zazbrojony i odstał 30 dni potem mury ,strop i dach - wszystko szło pięknie :roll: ,a pęknięcia zostały zauważone dopiero ,gdy wyszpachlowali wewnątrz ściany :(

Ja planuje w tym roku zrobić stan surowy z dachem i niech sobie "oddycha" do następnego roku. :D W przyszłym roku okna i wykończeniówka, a na zimę wprowadzka! :D :D :D

Tak doradza mi większość poważanych fachowców :p 8)

Mury ,tynki ,posadzki-muszą dobrze przeschnąć!!!!!!!!! :wink:

 

 

Pozwolę sobie z tym się nie zgodzić. Po miesiącu beton ma taką wytrzymałość, że nic się z nim nie stanie. Jeżeli jest spartolony to można czekać i 20 lat aby stężał :D, a on i tak pęknie

Podobnie z posadowieniem. Jeśli się spartoli to czas nie pomoże. Natomiast jeśli chodzi o wilgoć technologiczną to masz rację - warto poczekać. Ale jeśli się robi z BK na klej, to nie ma wilgoci ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lukaszciech

Ja już kupiłem dachówkę braasa frankfurter była na niego promocja i metr kosztował 18,50

Mogę jedynie powiedzieć ile kosztuje mnie cały dach

1- więżba z łatami i kontrłatami ok 7000zł

2- dach kompletny 12000zł (dachówki ze wszystkimi dodatkami + rynny)

Jedynie do tego muszę doliczyć ocieplenie i płyty kg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja napisze ile dostalam za ocieplenie 210m2.

wełna 15cm fasrock plus klej cerakol, siatka, podkład, tynk mineralny baranek 2mm 54zł./m2

Czekam na inne wyceny , co o tym sadzicie?

Obecnie zbieram poszczegolne wyceny ale chciałabym ocieplic dom jak go postawię latem.

Do zimy chciałabym miec stan surowy zamkniety z ociepleniem.Przez zime zrobić srodki i latem lub zima sie wprowadzić/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybrałam się dzisia "na spacer" po urzędach,zaczynając zbierać wszystkie potrzebne dokumenty do pozwolenia na budowe. :roll: :roll: Rezultat:zajęło mi to 5 godzin.Co załatwiłam:

1.Wypis z planu zagospodarowania

2.Zapewnienie o wywozie nieczystości stałych

3.spotkałam się z architektem,w celu omówienia projektu który mamy kupować,utargowałam adaptacje budynku z 1000zł. do750zł :p

4.w energetyce pan który przyjmuje wnioski jest na zwolnieniu do poniedziałku :-? :-? mam przyjechać jak będzie

5.pani która wydaje zgode na dokonanie zjazdu z drogi na działke na zwolnieniu od 27 :o :o ,proszę czekać

Zapomniałam dowiedzieć się kto wydaje decyzje o wyłączenie gruntu z produkcji rolnej?Może ktoś mi podpowie.

Ogólnie głowa mi pęka,siostra , która miała przyjemnosć bywać wszedzie ze mną na koniec powiedziała "Nie wiem jak ty to wszystko wytrzymasz" :-? :o :roll: marzena i jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...