Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

grupa zaczynających na wiosnę '06


Gość Monika $ Seba

Recommended Posts

Witam

Hurtownia za porotherm 25 P+W powiedziała mi 3.10 zł za porotherm 30 P+W 2.90 zł.

A ja kupiłem maxa za 1.32 zł, dzisiaj zrobiłem przedpłate. Mieszkam w tarnowie mieście producenta (leier) i to może wpływać na cene!! :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink:

My się jeszcze w hurtowni nie targowaliśmy, ale jak powiedzieli nam cenę 3,75 brutto, to mąż zapytał czy można coś opuścić i usłyszał, że nie bardzo, bo to i tak niska cena, a oni tak sobie nie mogą opuszczać cen na porotherm, bo mają narzucane od producenta. Możliwe to?

 

Wg. mnie zawsze moga opusic, ale hurtownie maja 2 szkoly: 1. "nie mozna pani - juz i tak jest tanio" - i jak nasickasz, mowisz, ze w innym miejscu masz taniej to opuszczaja; 2. "jasne, ze pozemy dalej o cenach porozmawiac jak Pani przyjedzie". Wykonaw2cy czesto mowia, ze nie opuszcza, ale w hurtowni mi sie jeszcze nie zdarzylo, zeby sie nie udalo :) A jeszcze nic nie kupilam :D

 

lukaszcies - dzieki za cena maxa. Sprawdze sobie teraz akurat w przyszlym tygodniu zamierzam zebrac oferty i w sobote moze podjac ostateczna decyzje i wplacic zaliczke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Aczy ktos z wielkopolan moze mi dac namery na jakiegos ciesle-dekarza. Moj nie daje znaku zycia i chyba mnie po prostu olal. A ja nie mam innych atrakcyjnych cenowo namiarow :( A moj wykonawca nie jest peniwm, czy bedzie mail terminy zeby klasc mi dach, wiec wole nie ryzykowac z czekaniem do ostatniej chwili :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, przyglądam się uważnie dyskusji o cenach PTH 25 P+W. Poczekajmy do jutra, zobaczymy jak rzeczywiście zmienią się ceny. Pod koniec tygodnia pierwszy raz wybieram się do hurtowni, to porównamy zeznania i ceny :D

 

Ps. mam nadzieję że rozmawiamy o "oryginalnym" Porothermie Wienerbergera. Dla niektórych wykonawców Leier, Jopek czy Plecewice to to samo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! :p

a to też jest ważne- różna jakość. W hurtowni powiedzieli mi, że gnaszyński jest najlepszy, najgorzej wypalają gdzieś w północno- wschodniej części kraju.

......... "Każdy Żyd swój towar chwali!!!!"

Tak Ci powiedzieli ,bo akurat ten mieli na magazynie ,ogulnie to chodzi o to czy dają deklarację zgodności i o klasę 10 czy 15 .

Jest natomiast prawdą ,że 2 lata temu zakład Lajsy [pół-wsch Polski] miał problemy , żekomo coś źle popakowali , ale wycofali towar z hurtowni i podobno zniszczyli. :o :cry:

 

 

Pozdrówka! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie było mnie ponad tydzień i widzę, że zakupy ruszają pełną parą. My jeszcze w lesie, ale za to po niespełna trzech tygdniach oczekiwania (jestem bardzo zaskoczona, bo myślałam, że W-wie czeka się dłużej) mam do odebrania

 

POZWOLENIE NA BUDOWĘ !!!!! :D :D :D :D :D

 

Cieszę się ogromnie i teraz czekam na koniec zimy i może uda nam się w końcu ruszyć z budową :wink: .

 

No i najwyższy czas aby pomyśleć w końcu o zakupach 8) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wracam do tematu kredytów :D (proszę nie bić). Widzę, że sporo osób bierze kredyt w CHF... Naprawdę się nie boicie? Przecież jeśli CHF zdrożeje, to automatycznie macie więcej kredytu do spłacenia, nieraz jest tak, że kwota zadłużenia robi się wyższa od zaciągniętej! W ostateczności można taki kredyt spłacać w nieskończoność :-? Proszę się na mnie nie złościć, że pytam, po prostu chciałabym poznać Wasze opinie na ten temat :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zuczkupytaj od tego jest forum my się nie gniewamy z checią chyba tu ci wszyscy pomogą. J a wziełam kredyt we frankach -a tej zmiany oprocentowania się boję ale mniej -dlatego że mam podpisaną umowę na bezpłatną zmianę waluty kredytu -jakby coś.

Heath każdy tu ma na myśli porotherm -Winnenberga-Plecewice to Plecewice jak bym chciała napisać o cenie plecewic czy innej cegły to bym napisała a ja wyraźnie tak jak i inni napisali że chodzi mi o konkretną cegłę porotherm 25 z Win.

A wątpię że jak pujdziesz do sklepu i poprosisz o Winnenberga-żeby ktoś ci sprzedał np.plecewice.

To tak jak byś poszedł do sklepu pytać o cene bułki -a pani podaje cene chleba-no bo to terz jest pieczywo. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heath każdy tu ma na myśli porotherm -Winnenberga-Plecewice to Plecewice jak bym chciała napisać o cenie plecewic czy innej cegły to bym napisała a ja wyraźnie tak jak i inni napisali że chodzi mi o konkretną cegłę porotherm 25 z Win.

A wątpię że jak pujdziesz do sklepu i poprosisz o Winnenberga-żeby ktoś ci sprzedał np.plecewice.

To tak jak byś poszedł do sklepu pytać o cene bułki -a pani podaje cene chleba-no bo to terz jest pieczywo. :wink:

 

Nie mówię że jak powiem "wienerberger" to mi sprzedadzą cos innego, tylko termin "Porotherm" jest szeroko rozumiany i często zastępuje kazdy produkt z ceramiki poryzowanej. Zetknąłem się z tym przy rozmowach z wykonawcami i na forum też :D :D

Ja w każdym razie rozróżniam porotherm od np. porothonu :wink: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

blanka P napisala

każdy tu ma na myśli porotherm -Winnenberga-Plecewice to Plecewice jak bym chciała napisać o cenie plecewic czy innej cegły to bym napisała

czy to znaczy, ze Plecewice są złe?

Przed chwilą w hurtowni powiedzieli mi (okolice W-wy), że do końca tygodnia kosztuje 1,47 zł netto + 22% Vat.

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...