Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

grupa zaczynających na wiosnę '06


Gość Monika $ Seba

Recommended Posts

Jolla po prostu znalazlam najtansza hurtownie w okolicy :) W zeszyl roku w XII startowalismy od ceny 3,40 za porotherm 25. Ostatnio dali 3,02 i te pare groszy jeszcze opuscili. Do tego dodatkowe warunki super (mozna przeczytac w ostatnim poscie w miom dzienniku), wiec mimo ze hurtownia za miastem a ja buduje w samym Poznaniu to walcza mocno o klienta. A w ogole jak pisze pierwsze faxy do hurtowni to od zazu zaznaczam, że chce maksymalne mozliwe rabaty bo do dalszych rozmow wybiore tylko te, ktore dadza mi atrakcyjna cene. A wiadomo, ze z pewnych rzeczy i tak mozna jeszcze zejsc z cena w trakcie rozmow twarza w twarz :)

Na razie taki system sie jakos sprawdza :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Długo mnie tu nie było. Ale u nas pewne pertrubacje i jeszcze nie wiemy, kiedy zaczniemy budowe :x podejrzewam, ze w tym roku... ;)

A dzisiaj spotkała nas niespodzianka. Zadzwoniłam do Starostwa i okazało się, że czeka na mnie juz pozwolenie na budowe :lol:

 

Ale widze, ze towarzystwo juz w bardzo zaawansowanym stanie. ;) Tylko wypatrywac wiosny i niech sie mury pna do gory :D

 

Alez Wam zazdroszcze, ale mam nadzieję, że i na mnie w końcu przyjdzie pora. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kolei :)

paradox - jaka droga tej ceny opisalam powyzej i troche w moim dzienniku. Trzeba byc wytrwalym i moze (to powiem nieskromnie) troche uroku osobistego - bo taka cene dostalam gdy na raz obslugiwalo mnie 2 panow. Jeszcze jej nawet nie zaakcepotwalam (bo nie chcialam budowac z porothermu ale z polskiego maxa - choc przy tej cenie i takich warunkach dostawy chyba sie skusze :) ) i dzwonia do mnie kilka razy dziennie :D

 

szymoszkowa - dom bez podpiwniczenia, ale duzo zyznej ziemi (50 cm), a nie jak wczesniej podejrzewalismy gliny, ktora trzeba bylo zdjac :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iga mam nadzieje ze mowimy o Porothermie Wienerberger 25 P+W

Tak o tym mowimy :D

Tylko problem, ze mi wcale ten material tak nie podchodzi :(

iga, a dlaczego Ci ten materiał nie podchodzi? My będziemy budować właśnie z porothermu, tyle że chyba 30 P+W, bo w tej chwili wychodzi nam trochę taniej niż 25. A damy trochę cieńszy styropian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech... :lol: My się chyba ostatecznie dogadamy z miejscową hurtownią. Ceny i tak mają z reguły niższe od wielu poznańskich hurtowni, a w dodatku transport + rozładunek mamy gratis.

Tylko cały czas główkujemy czy ma być porotherm :roll: Pierwotnie chcieliśmy z U220, które i tak wychodzi taniej od porothermu, ale murarze zamącili nam w głowach, że z porothermu lepiej, bo szybciej, ładniej i równo.... Następni murarze nam powiedzieli , że wolą z u220, bo nie muszą docinać, tylko uzupełniają K3. I bądź tu mądry :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! :p

iga, a dlaczego Ci ten materiał nie podchodzi? My będziemy budować właśnie z porothermu, tyle że chyba 30 P+W, bo w tej chwili wychodzi nam trochę taniej niż 25. A damy trochę cieńszy styropian

???????????????????????

Tańszy jest ,ale 1 sztuka, tylko że 30 wychodzi 16 szt. na m2, a 25 -11szt. na m2.

Więc jeszcze raz policz ,który tańszy?! :o

 

Pozdrówka! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! :p

iga, a dlaczego Ci ten materiał nie podchodzi? My będziemy budować właśnie z porothermu, tyle że chyba 30 P+W, bo w tej chwili wychodzi nam trochę taniej niż 25. A damy trochę cieńszy styropian

???????????????????????

Tańszy jest ,ale 1 sztuka, tylko że 30 wychodzi 16 szt. na m2, a 25 -11szt. na m2.

Więc jeszcze raz policz ,który tańszy?! :o

 

Pozdrówka! :D

 

Taa, 25 muruje się wzdłuż (dłuższym bokiem) a 30 w poprzek. Dlatego wychodzi większe zużycie na 1m2.

W ostatnim muratorze jest porównanie materiałów z ceramiki i są wyliczenia ilości materiału i cena na 1m2 muru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo takie straszne rzezy pozna o pth wyczytac na forum 9opcja szukaj) :( a poza tym jak cos jest tak tanie to chyba musi byc powod :D Nic za darmo moi drodzy :)

 

W kazdym razie wychodzi mi na to ze przy mojej cenie (nawet bk wyjdzie mi tylko 600 zl taniej) bede z nigo budowac... Mega max z Kozlowic 5,18!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...