Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

grupa zaczynających na wiosnę '06


Gość Monika $ Seba

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam

jako ze tez chcialbym w najblizszym czasie rowniez zaczac, to sie dopisuje :)

Prawde mowiac przejrzawszy forum widze, ze wiekszosc z Was strasznie nerwowo do calego procesu budowy podchodzi. A moze to tylko ja jestem za bardzo wyluzowany :D

Moze chwile o moich postepach (b. skromnych jak na razie).

Plan zagospodarowania mojej miesciny jest od dawna, wiec nie mialem zadnych problemow z WZiZT. Projekt zakupilem w 10.2005 i dopiero tydzien temu dalem do adaptacji. A tak prawde mowiac, to nic w nim nie zmieniam, wiec architekt robi tylko projekt zagospodarowania terenu (zreszta wlasnie za chwile jade go odebrac i od razu jade zlozyc do starostwa). Razem z wnioskiem o odrolnienie. A wlasnie - klniecie na urzednikow - zapraszam do Grodziska Maz. - jest zupelnie inaczej. Milo, przyjemnie, szybko - jestem w malym szoku po tym co ciagle przezywam w Warszawie.

Co dalej - po drodze byly badania geotechniczne - cala sprawa zajela mi tydzien

Mapka do celow projektowych - 2 dni

Adaptacja projektu - tydzien

Mam nadzieje, ze pozwolenie na budowe nie wykroczy poza 3 tygodnie.

Jak na razie jestem na etapie wyboru ogrodzenia :D Reszte domu juz raczej wiem jak bedzie wykonywana (i z czego).

Materialow i ekip jeszcze nie mam - niedlugo sie za to wezme.

Jesli chodzi o przylacza - czekam na prad. Wody i tak nie chce z wodociagu - gleboko wiercona studnia w zupelnosci mi starczy, a szambo (brak mozliwosci wykonania pos) i zbiornik z gazem na razie musi wystarczyc :(

 

Co do samego domu - rezygnuje z wentylacji grawitacyjnej i robie rekuperator. Co do ewentualnego braku pradu - i tak w zalozeniach mialem kupno agregatu pradotworczego. W rozdzielni mam zamiar zrobic jeden obwod, na ktorym beda: piec gazowe, pompa do studni oraz pompa obiegowa. Spokojnie starczy kW na rekuperator i jakies "oswietlenie awaryjne" :)

 

No i to by bylo chyba na razie na tyle.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No coz, musze byc optymista. Jakby bylo inaczej to nie bralbym sie za budowanie domu :D

Zreszta jak tu nie byc optymista.

Bylem dzisiaj w ZE i odebralem juz trzecia propozycje umowy- te juz podpisze :D I nawet bylo dosyc milo :D

W starostwie powiatu grodziskiego tez zalatwilem to co chcialem, a skladajac projekt do pozwolenia na budowe, na pytanie kiedy mam sie dowiedziec o odpowiedz, mila Pani stwierdzila, zebym zadzwonil za 7-10 dni - i jak tu nie byc optymista :D

No i dalej optymistycznie - wybieralem ostatnio ogrodzenie. Wydumalem sobie takie z prefabrykowana podmurowka. Poniewaz w Warszawie nie moglem znalezc zadnego producenta/dystrybutora, to zglosilem sie do firmy Plast-Met z okolic Wroclawia. Przy pierwszej rozmowie wyszedl problem dowozu. Pozniej juz okazalo sie, ze jednak przy moim zamowieniu dowioza mi materialy. Milo, przyjemnie, a jak wyslalem 3 warianty ogrodzenia do wyceny, to mniej wiecej po godzinie mialem juz ceny :)

No, to na razie tyle jesli chodzi o optymizm :)

 

pozdrawiam

Lukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM WSZYSTKICH BUDUJĄCYCH NA WIOSNĘ!!!!!!!!!!!!

Też chciałbym rozpocząć na "wiosnę"- ale nie wiem, czy w tym roku wogóle będzie jakakolwiek wiosna!... a teraz pytanie do Wszystkich : KIEDY BĘDZIE CIEPLEJ!

Powoli zaczynam wpadać w jakąś depresje, jeszcze nigdy tak nie denerwowało mnie, że pada śneeg- brrrrrrr, lub jest temperatura minusowa. Ale to tyle pesymistycznie.

Niektórzy z Was są już na fajnym, mocno zaawansowanym etapie budowy - zazdroszczę. Ja mam już pozałatwiane wszystkie formalności związane z zezwoleniami na budowę z archeologiem włącznie. Poza tym zakupiłem część materiałów i mam "ustawioną" brygadę do budowania. Wykonawca obiecał, że rozpocznie moją budowę 03 kwietnia.

Czy ktoś się dowiadywał o kredyt we frankach w banku "DOM BANK", podobno mają obecnie najlepszą ofertę - kretyt w kwocie 150.000zł na 30 lat (jest to 40% inwest.), rata obecnie wynosi 611zł. Prowizja 1800zł i 20zł weksel. Co o tym sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o matko i corko

nie bylo nas tu od poczatku stycznia bo najpierw sie net posypal potem rodzice zaczeli remont wiec mieszkam u Sebka. pozwolenie juz mamy kopacze studni juz wybrani- ekipa czeka na potwierdzenie terminu a casting na kierownika rozpoczety. nie wiem kiedy znowy zajrze ale trzymajcie kciuki!!!!!! M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie niektorzy pewnie patrza na moj optymizm z przymruzeniem oka.

Ale ja na prawde nie mam ochoty sie stresowac budowa domu - tak sobie wymyslilem, ze budowa domu bedzie dla mnie radocha :D

W sumie czy bede latal wkurzony czy wszystko bedzie przebiegalo wedlug mojego scenariusza, to i tak ten dom wybuduje, wiec wybieram druga opcje :)

Z ekipami nie mam najmniejszego zamiaru sie uzerac - umawiam sie/spisuje umowe na konkretna rzecz, w konkretnym terminie za konkretne pieniadze. Cos nie wyjdzie - zegnam sie z ekipa. Poza tym mam zamiar czesc rzeczy robic sam (jak np. fundamenty, zbrojenie stropu itp), a inne dokladnie kontrolowac, chociazbym mial np. pol dnia spedzic przy niwelatorze.

 

Obecnie wiec czekam na pozwolenie, znajduje jakiegos kierownika (a dokladniej potrzebne mi sa jego papiery) i zaczynam, jak mi ZE podlaczy prad, a moze i wczesniej.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wookasch czemu z przymruzeniem oka :) Moj maz mowi dokladnie to samo :)

Z ty, ze widze, ze ty masz nad nami duza przewage, bo jesli juz robisz cos sam, to masz o tym blade pojecie - mozesz tez merytorycznie skontrolowac ekipe -i nawet siedziec na budowie przez pol dnia :wink:

A np. pewnie ekipy nie bede widywac, bo beda pracowac podczas gdy bede jechac i bede w pracy. O budowie mam nikle pojecie, a jej technicznych aspektach zadne, a maz stale w rozjazdach.

I wcale nie patrze mniej optymistycznie :D Co by sie nie dzialo domi tak postawie i bede w nim mieszkac :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wookasch - pierwszy raz przejedziesz się na szukaniu ekipy. Jeśli jej teraz jeszcze nie masz, to dobrą będziesz miał na następną wiosnę. Jeśli jakąś zwolnisz to będzie to samo. Dobre ekipy mają zaklepane roboty na rok z góry, a te które można wziąć z marszu po wywaleniu poprzedniej wywalisz po jednym dniu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko. Ja tylko delikatnie zwracam uwagę na pewne fakty które w budownictwie są nieuniknione. :D

 

Wiem, wiem.

Codziennie zajmuje sie pacyfikacja ekip na duuuzo wiekszej budowie :lol:

Fakt, moze powinienem wczesniej wspomniec o tym, co robie zawodowo.

Dlatego dalej jestem optymista.

 

Iga9 - ja nie bede mogl siedziec u siebie na budowie pol dnia. To, ze chce np. sam ukladac zbrojenie to nic nadzwyczajnego. Tzn. w sumie to jest proste. Przede wszystkim nie przewiduje zadnego ciecia/giecia pretow na budowie - zamawiam juz zwymiarowane pozycje. A przy dobrze wykonanych rysunkach przez projektanta (a tak jest w moim przypadku) ulozenie zbrojenia jest juz proste.

 

Dalej jestem optymista.... :D

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...