Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

grupa zaczynających na wiosnę '06


Gość Monika $ Seba

Recommended Posts

Pewnie budowlańcem jesteś.

Cięcie i gięcie na budowie ... co za problem? W kilka minut zbijasz stół, bierzesz kilku sprytnych chłopaków i ukręcą dwa razy taniej i trzy razy szybciej niż zamawiane. Nieee.

Może dlatego, że na budowie mogę być 24 godziny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Zebym dobrze zrozumaiłą - mowicie o "wiązaniu zbrojenia"? Bo jesli tak to np. opinia mojego kierownika budowy jest taka, że maja to zrobić wykonawcy na budowie, bo to prosta robota i "jakby ci to ktoś pokazał to sama byś dała radę" :D A w końcu juz i tak im za to zapłaciłam, więć im życia nie będę ułatwiac :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Wczoraj architekt przyniósł nam projekt domku i poinformował, że już w następnym tygodniu otrzymamy "na rączkę" pozwolenie na budowę. Jeszcze tylko 2 tygodnie na uprawomocnienie i bedzie można zaczynać.

Zastanawiam się jeszcze z czego wybudować fundamenty: czy z bloczków betonowych czy też z bloczków szalunkowych i zalać to betonem? Jak u Was z materiałami? Wczoraj dzwoniłem w sprawie stali i w przeciągu miesiąca tona stali na jednym z tańszych składów podrożała z 1900 zł na 2100 :evil: Ciekaw jestem co jeszcze pójdzie w górę...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WiTAM:))

My jesteśmy z tych nietypowych :lol: . Prawdopodobnie rozpoczniemy latem. ALe tylko piwnice i pierwszy strop pożnije przygotowanie do zimy i czekanie wiosny kiedy prace ruszą znowu :)) A wiosną ... będę czekał lata:D

 

 

Wcale nie jesteś nietypowy :wink: my też zaczynamy latem, prawdopodobnie dopiero w połowie lipca, bo jak w końcu udało nam się znaleźć murarzy, to okazało się, że prędzej nie mogą. Mam nadzieję, że przed zimą zdążymy ze stanem surowym :roll:

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy stal już byscie kupili gdyby byla kasa czy czekacie, nie wiem co robić, moglabym juz kupić ale nie wiem sama?

Jeśli się nie boisz pseudo złomiarzy, to możesz kupić potanieć nie potanieje ! :cry:

Ja obecnie rozglądam się za drewnem , w Toporowie za m3 600zł dowóz gratis ,łaty w tej samej cenie myślę ,że taniej nie znajdę!

 

Pozdrówka! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak otrzymam od architekta zestawienie ilości stali potrzebnej do budowy całego budynku to chyba zdecyduję się na natychmiastowy zakup. Być może uda się wynegocjować jakiś rabacik... Z czego macie zamiar wybudować kominy - tak spalinowe jak i wentylacyjne? Systemowe czy też ceramiczne (cegła lub kształtki kamionkowe)?

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra kupie i stal i zamowie więźbe w nowym tygodniu, w toporowie mam tylko dylemat bo mam 6 dlugich krokwi 14m czy cós takiego ,

BUSCHODO

A propo kominow to jest taki watek o Schidlu, poszukaj w wymianie doswiadczeń lub po moich postach bo tez tam sie udzielalam.

Ja kupie jeden Schidel avant i jeden zapla lub inny odpowiednik Rondo plus Schidla, jest jeszcze kom-wentu komin z wroclawia i tez ludziska na forum polecaja , na pewno jest tanszy niż Schidel. w przyszłym tygodniu jade do Zielonej do Centrum konmina potargowac coś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiec z ta satla to mam nadzieje, ze mi tego wszystkiego nie rozkradna Moze zdecyduje sie czesciowy transport na etapie findamentow. Jeszcze zobacze. Ja bede kupowac juz w tym tygodniu - dowoz na telefon za 50 zł.

 

Co do kominow - muruje z cegly - jednak chyba wychodzi tanej niz systemowe :) Choc wiem - ma swoje minusy, ale glownie licze pieniazki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! :p

Co do kominow - muruje z cegly - jednak chyba wychodzi tanej niz systemowe Choc wiem - ma swoje minusy, ale glownie licze pieniazki

Ja też muruję z cegły , przynajmniej nie ma problemu z wymurowaniem klinkru ponad dachem! :wink:

No a druga sprawa ,robie komin w ścianie , systemowy był zaprojektowany obok [zżerał cenne cm2] :(

Jeśli wychodzi taniej ,to już 3 plus za murowanym z cegły! 8)

 

Pozdrówka! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dołšczę doć niemiało... bo jeszcze nie mam działki. Ale wydaje się, że za tydzień podpiszę umowę przedwstępnš, a potem to już z górki? ;)

 

(mam nadzieję do lata załatwić całš papierologię, potem zbudować fundamenty i przezimować, a na wiosnę 2007 - która mam nadzieję, że przyjdzie szybciej niż tegoroczna - ruszyć ostro i Wigilię 2007 spędzić "u siebie").

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...