Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

grupa zaczynających na wiosnę '06


Gość Monika $ Seba

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

No dobra juz tłumaczę. :p

 

Nie można wkleić zdjęcia ze swojego komputera ponieważ na forum zdjęcia nie sa zapisywane tylko podawane są linki do nich.

 

Aby wkleić zdjęcie należy je najpierw umieścić na jakimś serwerze www.

Np Republika.pl w portalu Onet

 

1- zakładasz konto w takim portalu (chyba że już masz)

2- uaktywniasz usługę strona WWW (chyba że juz masz)

3- kopiujesz zdjęcia ze swojego komputera na serwer WWW, używając jakiegoś programu do wysłania plików na serwer FTP (np. "Total Commander" lub "Moje miejsca sieciowe" z Windows).

4- W poście na tym forum wpisujesz adres do tego zdjęcia np:

www.republika.pl/casandra75/zdjecie.jpg

 

poszczególne człony linku to:

http://www.republika.pl - to nazwa serwera WWW

casandra75 - to nazwa Twojego konta na serwerze WWW

zdjecie.jpg - to nazwa i ścieżka do zdjęcia umieszczonego na serwerze WWW

 

Jaśniej nie potrafię wytłumaczyć :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

To jest moja opinia na ten temat i na 1000% ktoś to zakwestionuje ale te informacje zbierałem przez 6-mcy czytania forum, fachowej literatury oraz przez 15 lat mieszkania w własnym domu (z BK). :wink:

 

[/u]

 

Pozwól że się wtrącę :D

 

Z większoscią się zgadzam, ale nie napisałeś że:

- najpopularniejszym materiałem w naszym kraju jest ceramika

- najzdrowszym (bo całkowicie naturalnym) są silikaty

- Beton komórkowy zawiera domieszki pyłów przemysłowych (szczególnie szary)

- większość wybierających beton komórkowy kieruje się wyłącznie ceną (mój znajomy buduje z najtanszego BK i twierdzi że dlatego jest to najlepszy materiał :lol: )

- w ceramice cięzko się kuje rowki pod instalacje

 

i nie uważam żeby BK był zdecydowanie najcieplejszym materiałem.

 

Ps. czy nie za dużo jednoznacznych osądów? Nic nie jest albo zupełnie złe albo zupełnie dobre - gdyby tak było ludzie by budowali tylko z jednego materiału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

To jest moja opinia na ten temat i na 1000% ktoś to zakwestionuje ale te informacje zbierałem przez 6-mcy czytania forum, fachowej literatury oraz przez 15 lat mieszkania w własnym domu (z BK). :wink:

 

[/u]

 

- najpopularniejszym materiałem w naszym kraju jest ceramika

Jakaś statystyka ? Nie ma takiej więc twierdzenie jest nie uprawnione.

 

- najzdrowszym (bo całkowicie naturalnym) są silikaty

Margaryna czy mało ? :-)

 

- Beton komórkowy zawiera domieszki pyłów przemysłowych (szczególnie szary)

Typowy stereotyp. Żaden biały BK nie ma domieszek. Jest całkowicie z piasku czyli jak piszesz z naturalnego materiału. Z szarego nikt odpowiedzialny nie buduje domów jednorodzinnych, co najwyżej pomieszczenia gospodarcze, ale i na szary ni ma co psioczyć bo gdyby był niezdrowy to nie dopuszczono by go do użytkowania.

 

Pisałem że zaraz sie znajdzie ktos kto oceni inaczej to co napisałem, ale takiej jest Twoje prawo. Szczególnie że wybrałeś materiał inny niż BK :-)

 

PS

Czy znasz historię BK ?. Podejrzewam że nie... :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zauważ że ja nie chwalę materiału z którego mam zamiar budować :D

 

Co do wypełniaczy do betonu komórkowego to nie mam zakładu produkującego BK więc swoją wiedzę, pewnie jak Ty opieram na muratorach i innych podobnych publikacjach (nie z ulutek konkurencji :wink: ) a tam stoi jak byk czego się używa jako dodatku do SZAREGO BK - raczej najpopularniejszego, zauważ ze producenci szarego BK nie wspominają nic że ich bloczki nadają się tylko do pomieszczeń gospod. nie poruszam kwestii "bielości" bieli ;-) u posczególnych producentów. Nie chcę dyskredytować tym BK, bo ceramika ma ponoć podwyższone promieniowanie od związków zawartych w glinie.

Acha, zapomniałeś m.in. o proszku aluminiowym, BK to nie skała ;-)

 

Jezeli chodzi o to z czego się w Polsce buduje opieram się na Muratorze - był taki cykl pt. elemetarz budowlany, jedna z pierwszych części traktowała o materiałach na ściany. Tam właśnie był przedstawiony procentowy udział materiałów - na podstawie sondy (chyba czytelników muratora). Nie pamietam dokładnie ale był to jeden z pierwszych numerów (1-4) muratora Z 2004 ROKU. Jak chcesz to sprawdzę.

Chociaż patrząc tu: http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=11680 proporcje się może zmieniły.

 

Co do Silki - cement, wapno i woda - chyba całkiem naturalnie, no nie?

:lol:

 

Po co wkładałem kij w mrowisko? Nie żeby się kłócić, tylko żeby uświadomić niektórym że żaden materiał nie jest idealny i każdy ma plusy i minusy. Zresztą każdy dopuszczony do obrotu musi posiadać certyfikaty i być może niepotrzebna ta dyskusja ;-)

 

pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/rbiyrckrywcrd5qh.html

witam wszystkich,też mamy zamiar budowac ale gdzies w okolicach maja a na pierwszy rzut oka to podobny mi sie wydał domek do ex 67a to inne strony domku

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/7ygnqlfe0x86n9zx.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/xtfcpnns8fn2niez.html

może wy ocenicie czy ta dachówka tu pasuje bo dla mnie była by lepsza ciemno brazowa bo ta gryzie sie z ryynnami i reszta wykończeniówki :roll: :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ged sam probujesz oszczedzic na KW a komus proponujesz stronke na kilka zdjec za 100zł :wink:

 

Tak mi jakoś wychodzi, że na jednych rzeczach warto oszczędzać a na innych nie. Kasa na nadmiar mocy - szczególnie gdy się buduje to wywalanie pieniędzy w błoto, nic z tej mocy nie masz, a na komercyjnym serwerku to nie tylko zdjęcia przechowujesz. Ja go traktuje jako taki wirtualny dysk do którego mam dostęp z dowolnego komputera na świecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ged sam probujesz oszczedzic na KW a komus proponujesz stronke na kilka zdjec za 100zł :wink:

 

Tak mi jakoś wychodzi, że na jednych rzeczach warto oszczędzać a na innych nie. Kasa na nadmiar mocy - szczególnie gdy się buduje to wywalanie pieniędzy w błoto, nic z tej mocy nie masz, a na komercyjnym serwerku to nie tylko zdjęcia przechowujesz. Ja go traktuje jako taki wirtualny dysk do którego mam dostęp z dowolnego komputera na świecie.

 

 

Ged, a jaką moc (znaczy się KW) planujesz? Pytam, bo my jesteśmy na etapie zakładania skrzynki odbiorczej i proponują nam 16KW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie planuję teraz ile będę mocy potrzebował. Z gościem który instalował będzie skrzynkę pogadam i postawi taką aby zmieściły się odpowiednie zabezpieczenia do późniejszej zmiany. Nowa moc to tylko nowa umowa z zakładem i większe wartości na bezpiecznikach. Będę ją zwiększał w miarę potrzeb. Na budowę 6kW spokojnie wystarczy. Do tej pory mała betoniarka (100 l)chodziła na agregacie 1kW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skad PKo dalo wam takie waruki!!! :o Gratuluje. Jesli chcesz napisz na priv do dam ci namiary na mojego doradce (Efekt - przyjezdza na spotkanie gdzie chcesz). My mamy przez niego kredyt w GE (dzis podpisujemy umowe) na 2,3% i bdb pozostale warunki - w innych bankach proponowano nam ok 2,6-2,9, Mbank 2,45%. W Gr zeszli na tyle przy negocjacjach. Ale my nie mielismy tak borych warunkow jak ty na poczatku, wiec nie wiem czy cie to zaineresuje :)

 

To byłby nas trzeci kredyt w PKO BP. To byłoby minimalne oprocentowanie, wyjściowe to 2,8%. Ale na takie 2,1 % musiałaby zgodzić się centrala w Warszawie po rekomendacji naszej kobitki, więc jest to jedynie szansa a nie pewnik :(

Z Open Finance mam duzo lepsze wrażenia niż z Expandera, doradca zaproponował nam wyjściowo 2,55% z możliwością negocjacji w Fortisie. W przyszłym tygodniu złoży wstępne wnioski do banku i zobaczymy co nam zaproponują. Z expanderem damy sobie spokój.

 

Więc muszę odszczekać :evil: - byliśmy dziś w PKO BP i zaproponowali nam warunki nie do przyjęcia, kobieta obsługująca nas do tej pory nawaliła kompletnie. Nawet nie chce mi się pisać jaką marżę wpisali w umowie bo do teraz ciśnienie mi się podnosi. Klientów w nas mieć nie będą! A obiecanki były takie fantastyczne :roll:

Zostały jeszcze dwa banki, chyba w tym tygodniu wszystko się wyjaśni.

 

Z tematów innych - mąż dzwonił dziś do Nadstagi i powiedzieli mu, że od kwietnia Porotherm ma podrożeć 5%. A my nadal bez kredytu :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy ścianie dwuwarstwowej spore znaczenie ma tzw akumulacja cieplna a ta jest najlepsza przy użyciu Silki potem Max-a czy U-220 oraz Porothermu. Jeśli będziesz często zmieniać (regulować) temperatury w domu to BK jest materiałem mniej podatnym na wyziębianie i na rozgrzewanie, więc moim zdaniem lepszym. Jeśli temperatura będzie w miarę stała (niewielkie wahania) to raczej Silka czy czerwona ceramika (PTH, Max, U).

 

Dzięki za zestawienie wszystkiego, ale mam pytanie do powyższego fragmentu.

Czy to oznacza, że Silka, Max, U-220 majš największš akumulację (jak wynika z pierwszego zdania), czy BK (jak wynika z drugiego: "BK jest najmniej podatny na wyziębianie/rozgrzewanie")?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...