Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

grupa zaczynających na wiosnę '06


Gość Monika $ Seba

Recommended Posts

em-ma,to chyba mamy coś wspólnego-ja też będę miała wszystko na swojej głowie.Mąż zajmie się kredytem-i tyle,resztą ja.Normalnie płakać mi sie chce jak pomyślę o wiośnie,czy ja zdołam tak wszystko zorganizować,żeby nie było przestojów,czy znajdę rzetelne ekipy itd.Ale przygoda :cry:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

O własnie,ogrzewanie.Myślałam o kominku plus elektryczne jednak znajomi mówią,że jesli mam gaz na działce-a mam-to mój pomysł jest bez sensu.Jeżeli chodzi o sciany,to myslę o silikatach ale zbieram jeszcze informacje.Projekt domku macie fajny .Gdzie budujesz? :p

A Ty gdzie budujesz??

U nas na wsi gazu jeszcze nie ma i pewnie predko nie bedzie skoro dopiero wode doprowadzaja :o

Myslelismy o butli z gazem zakopanej w ogrodzie, ale ten pomysl raczej odpadnie, bo gaz drozeje. Wydaje mi sie, ze stanie na ogrzewaniu weglem, ale w takim specjalnym kotle, do ktorego nie trzeba ciagle dokladac, tylko ma zbiornik (ech... lajkonik ze mnie ;) nie wiem jak sie taki kociol nazywa fachowo ;) ) No chyba, że Wy - drodzy grupowicze podsuniecie nam jakis pomysl? :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My wybralismy Librę II z pracowni APA.

http://www.domoweklimaty.pl/index.php?id=2&page=5&sh=768

 

Ups, już teraz to nie jest pracownia APA, tylko "Domowe klimaty"

 

Bardzo ciekawe projekty ma ta pracownia - znakomity rozkład wnętrz, przy niewielkiej powierzchni niezłe jej wykorzystanie i możliwość modyfikacji bez ingerencji w konstrukcję - dzięki za namiar ;-) .

 

 

 

:D Nie ma za co. Mam nadzieję, że się przyda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

No to jeszcze ja się dopisuję.

U nas jak na razie wszystko idzie szybko i bezproblemowo. Decyzja o budowaniu zapadła w połowie sierpnia, zakup działki na poczatku września. Warunki zabudowy sa ważne do końca grudnia, więc postanowiłem jak najszybciej wszystko pozałatwiać. Wybralismy projekt Dom w Żurawinie 2 z Archona.

http://www.archon.pl/index.php?act=32&lang=pl&new=1&sid=m42e0df531a640&intra=339fd1d2a43deb0fbd4b70acbf80709a&crc=d8744732d31c9dd733c71531cdade7b3&lang=pl

Warunki przyłączenia mam już wszystkie oprócz gazu, wniosek o pozwolenie na budowę złożyłem półtora tygodnia temu, pozwolenie odebrałem dzisiaj :D :D :D . Gdybym wiedział że tak szybko pójdzie, to może bym już ruszył z fundamentami :lol: .

Chcemy ruszyć w kwietniu, jak gliny obeschną :lol: materiał porotherm + styro.

 

Powodzenia wszystkim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też sie wpiszę, a co...

 

Budowę zaczynam - jak w temacie. Mam już pozwolenie, teraz jestem na etapie wybierania ekipy - zaczęłam prowadzic rozmowy, tzn. mąż rozmawia, a ja siedzę i udaję że wszystko rozumiem. Czasami nawet coś zanotuję :lol:

Korzystając z okazji dziękuję tym, którzy polecali swoje ekipy. Chyba zdecyduję się na Wadeckiego (Profesora Wadeckiego - jak ktoś go niedawno nazwał). Facet od razu wydal się konkretny, znający się na rzeczy. Od razu przedstawił swoje pomysły - oczywiście bez narzucania swojej woli. Za nim przemawia także fakt, że załatwia on także materiały. My pewnie nie będziemy mieli czasu, żeby co chwilę przyjeżdżać z W-wy z przysłowiowym jednym gwoździem. Fakt, do Piaseczna nie daleko, ale mimo wszystko lepiej żeby ekipa sama martwiła się o materiały.

 

Pozdrawiam wszystkich zaczynających na wosnę.

 

Iwona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Miło mi że też mogę przyłączyć się do waszego klubu.

Działeczka uzbrojona już czeka,warunki zabudowy niedługo odbierzemy(mam nadzieję :-? )projekt kupiony,w energetyce i wodociągach poskładane papiery,częściowo wpłacone,geodeta zaklepany.

Największe trudności mam ze znalezieniem ekipy budowlanej,mam ewidentne wrażenie że za późno się za to wziełam bo zostali chyba sami amatorzy kwaśnych jabłek,jak mi ostatnio jakiś budowlaniec powiedział że ma budowy domków zaklepane na najbliższe 3 lata i ewentualnie w 2008 to mi trochę kopara opadła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Optymiści Budowlani

A ja mam nadzieję zacząć "gdańską wiosnę budowlaną" w marcu lub kwietniu. Projekt nazywa się "dom w groszku"/pracownia Archon/ i jest śliczny. Ma 127m2 p.u. i dla mnie to całe hektary. Oby tylko wszystko się udało! Na razie uzgadniam warunki podłączenia wody i prądu, gaz i kanaliza na miejscu. I cóż, oczywiście tak jak Wy - cieszę się i boję na przemian. Chcę budować z silikatów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wełna jest drozsza ale ponoć zdecydowanie lepsza.Facet porównał mi dom ocieplany styropianem do termosu-a wełna oddycha.

 

eee tam! bez przesady. wentylację w domu to masz przez okna i inne otwory, ewentualnie rekuperator a nie przez ściany. więc o jakim oddychaniu tu mówić? ;)

co i tak nie zmienia faktu, że może i wełna jest lepsza, ale droższa i trudniejsza w budowaniu... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chcieliśmy powiedzieć, że my również zaczynamy budować, wprawdzie nie zaraz po ustaniu mrozów ... no tylko troszke później i z ciekawościa czytamy wszelaki informacje o początku bodowy, itd. Poza tym znaleźliśmy tu ludzi, którzy zdecydowali sie na taki sam projekt - Librę II z Domowych klimatów
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Cześć, ładną masz ksywkę!

No właśnie ja też tak chcę jak Ty - to samo tempo i ten sam materiał. A dlaczego właśnie silikat? Czy dla takiego tempa budowy ten materiał jest dobry, czy nie będzie za mokro? Masz jakieś fachowe informacje? Napisz wszystko co wiesz.

 

Dziękuję!

Z tego co się naczytałam i narozmyslałam (podczas karmienia Nie Tak Małego Potworka) to dom z silikatów z wełną oddycha,

a w przypadku zamieszkania w "mokrym" wydaje mi się logiczne że musi być "przewiew"!

Ponadto mieszkałam długo w starym domu "z grzybem" a silikaty mają właściwości grzybobójcze...

no i na koniec: w pobliżu mojego domu będzie trasa szybkiego ruchu za lat ileś tam a silikaty dobrze tłumią hałas;

aby nie zamakał należy wykonać dobrze izolacje

a ściana z cegły silikat. czy też bloczków po zaimpregnowaniu nie musi być natychmiast ocieplana i pokrywana elewacją (jak np. z betonem komórkowym)

A na razie to jestem przerażona

bo wiem że wszystko co z budową będzie na mojej głowie...

Może się koleżanki-budowlanki zintegrujemy i założymy wątek wsparcia "KOBIETY BUDUJĄCE"???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...