Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

grupa zaczynających na wiosnę '06


Gość Monika $ Seba

Recommended Posts

co do materiału to pojechałam z gościem do hurtowni sama zapłaciłam za materiał, a gość sam zabrał pospawał i pomalował teraz zastał sam montaż tyko narazie nie mam fundamentów ponieważ nie moge dojechać na działkę, a hurtownia mieści się koło biura obsługi Ena , a goś ma tam rabaty.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam Was

wczoraj zobaczyłem na strone leiera, ceny spadają w dół. Ja kupiłem maxa za 1.32 a teraz widze ze cena maxa i tehrmoporu zrównały się w przeliczeniu na m2 sciany.

JESTEM STRASZNIE ZŁY :x :x :x :x :x :x

witaj i dlatego spac nie mogłeś? to faktycznie a wkoło gadaja ze wszystko w góre idzie :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam dziś , umówiłam się z geodetą na czwartek po świętach , Zaśpiewał 500,00 + na mojej głowie zakup palików , noi mam wziaść młot , i dobrze jesli będzie ekipa która będzie budowac. bUDYNEK MAM Z WBUDOWANYM GARAŻEM I JEDEN WYKUSZ NA DOLE. a tak normalnie wziołby 650,00 zł , włoś staje na głowie . To dopiero monopolista ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj otrzymałem pozwolenie na budowę - kurcze oprócz radoci z pozytywnie zakończonego etapu wstępnego czuję jeszcze strach przed tym co mnie czeka. Powoli kompletuję materiały, po Max-ie przyszła kolej na stal. Po rozpoznaniu cen w kilku składach budowlanych włosy zjeżyły mi się na głowie: różnica za tš samš stal wynosiła nawet 300 złotych na tonie. Szybko więc zdecydowalimy się z żonš na natychmiastowy zakup całej potrzebnej stali na dom (4200 kg). Po krótkich negocjacjach stanęło na 2070 zł za tonę bez względu na rodzaj i rednicę drutu. Odbiór w maju. Dalej prowadzę casting na ekipę budowlanš i zastanawiam się co lepsze (ew. tańsze): budowa etapami czy też od razu całoci. Cenowo ekipy różniš się o kilka tys. (od 23 do prawie 30 tys.). Pożyjom uwidim. Mylę, że pod koniec kwietnia ruszę powoli z pracami budowlanymi. W jakiej cenie kupilicie deski na szalunki oraz na więbę dachowš. U nas na południu ceny za deski szalunkowe od 300 do 400 zł za kubik a za więbę bez impregnacji od 500 zł za kubik.

 

Pozdrawiam

B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie za 100pkt. Czy ktoś słyszał, aby zbroić chudziaka na wylewke? ja się nad tym zastanawiam, mam ubitego piasku około 30-40cm. Ekipa mówi ze zbrojenia nie trzeba, gdyż tę wylewkę zrobią z betonu B-20. Mam "doradców", którzy chca abym jednak zazbroił tzw.chudziaka prętami fi 10, robiąc kratkę o wym.50x50. CO WY O TYM SĄDZICIE?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odnosnie studni to czy moze byc woda na 3/4 metrach glebokosci ?

gosc od kopania studni mowi ze wykop na 3,5 metra + kregi + pokrywa 1000 zl i woda juz powinna byc.

 

Czy z takiej studni kopanej wody na potrzeby budowy starczy?

jak szybko nachodzi woda? nie ma takiej mozliwosci zeby pompa wypompowala wode i bedzie przez jakis czas "sucho" ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszytkich,

Podobnie jak Wy zaczynam tej wiosny i mam problem ze studnią, a w zasadzie ze studnirzami, powariowali czy co..., ale nie chcą studni robić. Od jakiegoś czasu gadam z trzema i ciągle mnie zwodzą, bo tyle mają podobno roboty. Teraz wszyscy zadzwonią po świętach i może łaskawie zrobią na początku maja a ja z murarzami jestem umówiony na 20.04 i kicha... robota stoi bo murarze mówią, że bez wody nie robią.

Ludzie, nie znacie jakiś studniarzy w okolicach Poznania. Wodę mam na ok 20 m więc trochę trzeba powiercić a na dodatek chciałbym żeby to był dość profesjonalny studniarz :-). Już w desperacji jestem i bliski stwierdzenia "cena nie gra roli" :-(.

 

Co do problemu Danielka to specem od studni nie jestem, ale się trochę od tych różnych speców nasłuchałem i wg. nich to raczej woda na 3,4 m to niezbyt dobrej jakości będzie bo to woda opadowa kiepsko przefiltrowana, chociaż mówią że zależy też od tego jakie wartstwy ziemi wyżej leżą (przepuszczalne czy nie) więc trudno powiedzieć. Ale na potrzeby budowy to pewnie nie ma najmniejszego znaczenia.

 

Pozdrawiam

Przemek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo zaczęli ze soba na całego konkurowac -cała budowa to jedna nerwówka a stal cały czas drozeje.kurcze a nie mam jej gdzie przechowac zeby kupic miesiac wcześniej :evil:

A sprzedawca nie przechowa ci stali? U mnie na razie nie ma takiego dostawcy, ktory nie przechowalby materialow do czasu dostawy.

 

Co do budujacych na glinie. ja pod warstwa 50 cm tez mam gline. Ale budowa trwa juz 2 tyg. undemnty maja sie ku koncowi - od piatku maja zaczac stawiac mury. fakt, ze u nas przez ten czas prawie nie padalo... Życze wszystkich szybkiego strartu :) Mimo masy problemow ktora sie z tym pojawia (przynajmniej tak bylo u mnie) to jednak duza frajda :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo zaczęli ze soba na całego konkurowac -cała budowa to jedna nerwówka a stal cały czas drozeje.kurcze a nie mam jej gdzie przechowac zeby kupic miesiac wcześniej :evil:

A sprzedawca nie przechowa ci stali? U mnie na razie nie ma takiego dostawcy, ktory nie przechowalby materialow do czasu dostawy.

 

Co do budujacych na glinie. ja pod warstwa 50 cm tez mam gline. Ale budowa trwa juz 2 tyg. undemnty maja sie ku koncowi - od piatku maja zaczac stawiac mury. fakt, ze u nas przez ten czas prawie nie padalo... Życze wszystkich szybkiego strartu :) Mimo masy problemow ktora sie z tym pojawia (przynajmniej tak bylo u mnie) to jednak duza frajda :wink:

 

Ale masz fajnie:)

 

U nas wciąż nic:( Pozwolenia nie ma, wody na działce nie ma:( prądu też nie ma:( A tym bardziej kredytu nie ma :cry: Czyli nic nie ma :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojej,a ja właśnie chciałam sie pochwalić,że wsystko mam,łącznie z odebranym wczoraj pozwoleniem-oprócz kredytu bo do tego niezbedne jest pozwolenie.Ale i tak zazdroszczę tym,u których już coć widać na działce.Jutro mam spotkanie z kANDYDATEM NA KIEROWNIKA BUDOWY,ZBIERAM SIŁY na negocjacje cenowe i zakres obowiązków.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo zaczęli ze soba na całego konkurowac -cała budowa to jedna nerwówka a stal cały czas drozeje.kurcze a nie mam jej gdzie przechowac zeby kupic miesiac wcześniej :evil:

A sprzedawca nie przechowa ci stali? U mnie na razie nie ma takiego dostawcy, ktory nie przechowalby materialow do czasu dostawy.

 

Co do budujacych na glinie. ja pod warstwa 50 cm tez mam gline. Ale budowa trwa juz 2 tyg. undemnty maja sie ku koncowi - od piatku maja zaczac stawiac mury. fakt, ze u nas przez ten czas prawie nie padalo... Życze wszystkich szybkiego strartu :) Mimo masy problemow ktora sie z tym pojawia (przynajmniej tak bylo u mnie) to jednak duza frajda :wink:

stal to moga przetrzymać góra 10 dni, a reszta ,,grubszych zakupów,,jest do dogadania,narazie mam problem z umowa z wykonawca -na początku było piknie a im bliżej podpisania-lub nie to okazuje sie ze on dba bardziej o swoją d.... niż o nasze intersy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętajcie, że do podlewania ogrodu woda ze studni też musi być dobrej jakości, bo inaczej kicha i po budowie można ją zasypać albo zostawić do ozdoby :x Jeśli więc planujecie wodą ze studni podlewać ogród, zróbcie ją solidnie i lepiej trochę głębiej niż za płytko. Wiem, że każdy metr to dodatkowy koszt, ale zaręczam, że inwestycja się zwróci. Ja całe życie mieszkam w domu z ogrodem i widzę ile co roku latem idzie wody do podlewania roślinek szok!

 

Mip2002 ze studniarzem do studni wierconej masz taki problem???!!! Jestem w szoku! Kiedy ja szukałam studniarza do studni kopanej (na kręgi) to wszyscy mnie zbywali tekstem, że oni to tylko robią wiercone, a kopanymi się nie zajmują ''bo to takie g*vno jest'' :evil: Ja szukałam przez Panoramę Firm i ogłoszeń było naprawdę dużo. Mi osobiście bardzo miło i rzeczowo rozmawiało mi się z firmą HYDROSERWIS z Poznania. Znalazłam ich stronę http://www.hydroservis.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beata, widzę, że i tu zaglądasz. Masz jakieś przecieki, co z Waszym pozwoleniem? Wy złożyliście trochę wcześniej niż my (ze dwa tygodnie), więc jestem ciekawa, w jakim tempie szanowne starostwo się uwija. Sa jakieś szanse przed czerwcem? Buuuu....

 

Pozdrowienia z Kowal

 

Dzisiaj rozmawiałam z panią ze Starostwa. I powinnismy dostac pozwolenie w kwietniu. Mam nadzieję...

 

Pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...