Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

grupa zaczynających na wiosnę '06


Gość Monika $ Seba

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Ja szukałam przez Panoramę Firm i ogłoszeń było naprawdę dużo. Mi osobiście bardzo miło i rzeczowo rozmawiało mi się z firmą HYDROSERWIS z Poznania. Znalazłam ich stronę http://www.hydroservis.com/

 

Hydroserwis jest faktycznie bardzo profesjonalny i wzbudził moje zaufanie aż na tyle że byłem skłonny zaakceptować horrendalną cenę (prawie dwukrotnie droższą od kolejnej najdroższej oferty). I byłoby wszystko ok tylko pomimo rozmów na początku marca studni ciągle nie widać. Po dzisiejszych z nimi rozmowach jest szansa, że w przyszłym tygodniu zaczną wiercić. Uff! Inni oferenci (wybrałem jeszcze dwóch) dopiero po Świętach będą łaskawie ze mną gadać kiedy mogą się za to zabrać. A murarze czekają :evil:

 

Pozdrawia i spokojnych Świąt dla wszystkich budujących.

 

Przemek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie :D ja również przyłączam się do życzeń dla całej grupy zaczynających w `06 r. Wszystkiego najlepszego, spokojnych i radosnych świąt, powodzenia, uśmiechu na co dzień i zdrówka, zdrówka, zdrówka, bo to najważniejsze :D

 

P.S. A ja właśnie wstawiłam do piekarnika ciasto na toffi :D mniam mniam :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stal to moga przetrzymać góra 10 dni, a reszta ,,grubszych zakupów,,jest do dogadania,narazie mam problem z umowa z wykonawca -na początku było piknie a im bliżej podpisania-lub nie to okazuje sie ze on dba bardziej o swoją d.... niż o nasze intersy

 

To bądzcie z nim trwadzi. to niestety czesta praktyka (u mnie cwioczona wlasnie przez dekarzy i instalatorow). Jak mnie taki delikwent za bardzo zdenerwuje to go spuszczam na drzewo - tak stracilam juz 2 z posrod wybranych dekarzy, Teraz cwicze trzeciego...

Co do stali - dla mnie dziwny ten 10-dniowy termin. Moze poszukaj innego dostawcy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jakąż przyjemnością przenoszę się z "kącika dla sfrustrowanych, którzy ciągle czekają" do grupy zaczynających na wiosnę!!!

Już wystartowaliśmy, właśnie dzisiaj wylewają nam fundamenty. A w maju zaczną murować ściany!

Pozdrawiam wszystkich towarzyszy doli i niedoli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Chciałabym dołączyć do waszej grupy, tylko, że jeszcze czekam na pozwolenie i nie wiem czy nie zacznę latem a nie na wiosnę.

To czekanie jest bardzo męczące bo bez pozwolenia nic nie zrobię, nawet kredytu nie mogę załatwić.

Narazie czytam wasze początki i będę wiedziała co robić jak już będzie można wystartować. Trochę mnie to wszystko przeraża, ale może jakoś uda się ten dom zbudować.

 

Życzę wszystkim Wesołych Świąt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A my zaczęliśmy. :lol: Mamy zalane ławy i pierwszy dylemat: kłaść izolację poziomą czy nie. Każdy fachowiec ma własne zdanie na ten temat, na forum też sprzeczne opinie. :o

Po świętach ekipa ma stawiać ściany fundamentowe, coś trzeba postanowić. W projekcie jest: 2 razy papa na lepiku, a ja chciałabym trzymać się projektu. Majster mówi, że nie warto. Kierownik budowy: po co? Według niego nawet izolacja pionowa jest niepotrzebna. :o Twierdzi, że dobrze trzeba zaizolować dopiero poziomo na fundamencie.

Jak się uprzemy, to pewnie będzie zrobione, koszt nie jest duży (150-200 zł). Tyle że u nas pada, więc nie wiem, czy można smarować na mokrym. :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A my zaczęliśmy. :lol: Mamy zalane ławy i pierwszy dylemat: kłaść izolację poziomą czy nie. W projekcie jest: 2 razy papa na lepiku, a ja chciałabym trzymać się projektu.:-?

 

Ani majster, ani kierownik budowy nie beda mieszkali w waszym domu. Koszt jest niewielki wiec moim zdaniem nie ma sie co zastanawiac. A moze im zalezy na przyspieszeniu prac? Nie moga klasc papy bo jest mokro i robota stoi a co za tym idzie nie ma doplywu gotowki :-? My tez mamy w projekcie 2 razy pape na lepiku i wlasnie tak bedziemy robic. Moim zdaniem sa rzeczy, na ktorych nie warto oszczedzac.

 

pozdrawiam

Ninka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Monika,

Podaj prosze jakies namiary na twoja hurtownie,

Ja na razie najlepsza cene jaka mam na Braas'a S Lumino to 2,30zl

 

Co do cen pustakow, to Leier teraz "cennikowo" bez upustow ma 30p+w po 3,11 brutto, a 25 p+w po 4,03 (cennik od 18.04), czyzby wlasnie obnizyli ceny?

http://www.leier.pl/tarnow/pl/download/cennik_wyroby_scienne_ceramiczne.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A my zaczęliśmy. :lol: Mamy zalane ławy i pierwszy dylemat: kłaść izolację poziomą czy nie. Każdy fachowiec ma własne zdanie na ten temat, na forum też sprzeczne opinie. :o

Izolacja pozioma ścian fundamentowych jest konieczna z jednego powodu - część ścian fundamentowych będzie znajdowała się w strefie przemarzania. Jeżeli ta część będzie wilgotna, a będzie jeżeli nie wykona się izolacji poziomej na ławach fundamentowych i pionowej na ścianach fundamentowych, to zamarzająca w niej woda zrobi swoje - po kilku latach zacznie odpadać okładzina (tynk lub płytki klinkierowe) oraz zawilgoci się izolacja cieplna.

Błędem było też wylewanie ław fundamentowych bezpośrednio w gruncie - w ten sposób ławy na styku z gruntem stały się porowate (możecie się o tym przekonać wykonując odkrywkę ławy fundamentowej) i mają znacznie mniejszą wytrzymałość. Przy takich oszczędnych ławach konieczne jest zainwestowanie w folię, która odseparuje beton od gruntu.

Do jednego błędu nie dokładajcie następnych.

 

Przy okazji - Serdeczne pozdrowienia po Świętach Wielkanocnych dla całej Waszej Rodziny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...