Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

grupa zaczynających na wiosnę '06


Gość Monika $ Seba

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

A my zaczęliśmy. :lol: Mamy zalane ławy i pierwszy dylemat: kłaść izolację poziomą czy nie. Każdy fachowiec ma własne zdanie na ten temat, na forum też sprzeczne opinie. :o

Po świętach ekipa ma stawiać ściany fundamentowe, coś trzeba postanowić. W projekcie jest: 2 razy papa na lepiku, a ja chciałabym trzymać się projektu. Majster mówi, że nie warto. Kierownik budowy: po co? Według niego nawet izolacja pionowa jest niepotrzebna. :o Twierdzi, że dobrze trzeba zaizolować dopiero poziomo na fundamencie.

Jak się uprzemy, to pewnie będzie zrobione, koszt nie jest duży (150-200 zł). Tyle że u nas pada, więc nie wiem, czy można smarować na mokrym. :-?

 

 

:o :o :o :o :o

Coś postanowić??? Pierwsze to wywalić kierownika budowy na pysk !!!! Gdybym się z nim spotkał, powiedział bym mu wprost, że jest IDIOTA! Rozumiem majstra, bo to dodatkowa robota, ale kierownik? 150-200 zł w stosunku do kilkuset tysięcy za cały dom ? Nad czym się tu zastanawiać. Jeśli się na budowaniu nie znasz to przyjmij generalną zasadę: MA BYĆ TAK JAK W PROJEKCIE !!!

Można dyskutować o różnicy pomiędzy rodzajem ścian, okien, dachówki, ale nie można dyskutować o wydaniu kilkuset złotych na izolacje przeciwwilgociową, tego jestem pewien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szymoszkowa - gratuluję pozwolenia na budowę.

 

Siłaczka - tak jak napisał HenoK izolacja fundamentów jest bardzo ważna. Koszt o którym wspominasz jest żaden, a będziesz przynajmniej mieć pewność, że za parę lat nie będzie cię czekało rozkopywanie i izolowanie fundamentów, ponieważ np. grzyba w domu. Decyzja należy do ciebie, ale ja radzę robić.

 

A u nas nadal wielka niewiadoma czy zostanie nam podciągnięty prąd :cry: :cry: :cry: . Szczerze mam już tego dosyć. Ciągle jeden z sąsiadów nie zgadza się, aby kabel szedł w jego prywatnej drodze :o . W ogóle tego nie rozumiem, ale cóż ludzie lubią rzucać innym kłody pod nogi. Przecież za łatwo by mi to wtedy wszystko szło, nie miałabym czego wspominać :wink: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam wszystko oprócz pozwolenia na budowę i kredytu :):):) nieźle co?????

 

Ale za to się pochwalę:

 

mam wykonawcę (który ma halę zawaloną materiałami budowlanymi, które na mnie czekają)

mam ekipę z barakiem, kibelkiem i samowystarczalną

mam kierownika budowy

mam skończony projekt zmian funkcjonalnych w domu

mam wybrane płytki do jednej łazienki i koncept drugiej

mam pomysł na kocioł

mam WZ

mam pomysł na wnętrza praktycznie skończony (brakuje obudowy kominka)łącznie z materiałami ( w głowie oczywiście:))

mam koncepcję kuchni i wiem jakie chcę meble

mam wybrany gres do hallu

mam wybrane drewno do salonu i technologię zabezpieczenia

mam 2 segregatory papierów

mam wizję białego montażu z armaturami

 

 

Czyli MOI KOCHANI - mam WIELKIE NICO :):) ale dalej twierdzę - w tym roku będzie pod dachem :):)

 

P.S. To był post na pocieszenie serc:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szymoszkowa - gratuluję pozwolenia na budowę.

 

 

 

A u nas nadal wielka niewiadoma czy zostanie nam podciągnięty prąd :cry: :cry: :cry: . Szczerze mam już tego dosyć. Ciągle jeden z sąsiadów nie zgadza się, aby kabel szedł w jego prywatnej drodze :o . W ogóle tego nie rozumiem, ale cóż ludzie lubią rzucać innym kłody pod nogi. Przecież za łatwo by mi to wtedy wszystko szło, nie miałabym czego wspominać :wink: .

 

U mnie to samo. :( No prawie to samo, bo chodzi o słup, który i tak należy do ZE, ale jest na terenie prywatnym i wredna baba się nie zgadza na podpiecie (nawet za pieniądze ;) )

Kombinuję na razie z innym słupem, ale mnie to drożej wyniesie, bo tenże jest znacznie dalej... Eh, życie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kończymy zbrojenie. W sobotę wylewka fundamentów :D

trzy małe gruszeczki po 7m3 przylecą.

Ale jaja wyszły mi z prądem!!

w listopadzie 2005 założyli mi licznik w skrzyneczce i rozdzielnię budowlaną. Skasowali i od tamtego czasu płącę po 60zł na miesiąć za abonament bo zużycie było zerowe.

Wczoraj po raz pierwszy potrzebowałem prądu. I co się dzieje? NIE MA!!!!

Nie podłączyli w skrzynce na transformatorze!

Płąciłem tyle kasy za nic....

Sprawdzajcie wszystko 3 razy aby uniknąć niespodzianek.

Przez to jestesmy jeden dzień w tył a zbrojarze stali pół dnia bez pracy

( ale nie za darmo....)

 

Byle do przodu!

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie też ZE wykiwał. W poniedziałek startuję, byłem wczoraj podpisać umowę którą mi przysłali w grudniu i ... okazało się że zmieniły się umowy i na nową muszę czekać 2 tygodnie :o . Oczywiście wcześniej prądu nie będzie. Tak się zastanawiam, kiedy będzie potrzebny prąd. Napisałeś że zbrojarze czekali bo nie było prądu- musieli coś przycinać elektronarzędziami?? Ile trwały wykopy?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie też ZE wydymał. W poniedziałek startuję, byłem wczoraj podpisać umowę którą mi przysłali w grudniu i ... okazało się że zmieniły się umowy i na nową muszę czekać 2 tygodnie :o . Oczywiście wcześniej prądu nie będzie. Tak się zastanawiam, kiedy będzie potrzebny prąd. Napisałeś że zbrojarze czekali bo nie było prądu- musieli coś przycinać elektronarzędziami?? Ile trwały wykopy?

 

A przy okazji troszke wiecej pewnie zaplacisz :(

Mnie tez to dotyczylo. I niestety nie mozesz pisac ze ZE Cie .... bo masz jasno w umowie napisany termin, do kiedy mozesz podpisac umowe na danych warunkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Wlasnie dzis ZE zainstalowal mi slup i skrzyneczke......Heath ZE tak konstruuje umowy ze gdy przy niedotrzymaniu warunkow i tak ktorys z punktow w umowie bedzie swiadczyl ze to nasza wina :wink: .......jezeli chodzi o mnie przekroczyli termin o 2 dni.....Po wczorajszej rozmowie z ZE jestem pewien jednego..........gdy w rozmowie telefonicznej przekonamy przedstawiciela ZE ze bardzo nam zalezy na odbiorze energi to jest pewne ze na drugi dzien przylacze bedzie gotowe...

 

 

 

Pozdrawiam

Paradox

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wszystkich mających kłopoty z prądem. Za 500 zł w każdym supermarkecie, a na giełdzie samochodowej za 350 zł zaopatrzcie się w mini agregacik 650/950 W. Na tym maleństwie 100 l betoniarka (taka na 1 worek cementu) śmiga bez problemu. ZE mam w D. Elektronarzędzia do 1.2kW spoko.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wszystkich mających kłopoty z prądem. Za 500 zł w każdym supermarkecie, a na giełdzie samochodowej za 350 zł zaopatrzcie się w mini agregacik 650/950 W. Na tym maleństwie 100 l betoniarka (taka na 1 worek cementu) śmiga bez problemu. ZE mam w D. Elektronarzędzia do 1.2kW spoko.

Np. na aukcjach Allegro : http://www.allegro.pl/item98786629_einhell_ste_850_agregat_pradotworczy_nowy_fv_gwa.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

....Przez to jestesmy jeden dzień w tył a zbrojarze stali pół dnia bez pracy

( ale nie za darmo....)

 

 

 

a po co im prąd był? ;)

ja tam zrobiłem całe fundamenty, bez najmniejszego kawałeczka prądu...

 

Uff, to chciałem usłyszeć :D Ciekawe co na to budowlańcy :lol:

 

do Wookash - ja też jestem na etapie umowy o przylaczenie do sieci. Dostałem umowę wraz z warunkami przyłaczenia i kiedy przyjechałem ją podpisać okazało się że wszystkim zmieniają umowy bo podobnoć zmieniają się nieznacznie opłaty na korzyść odbiorców. Niestety żeby podpiąć się z prowizorką budowlaną muszę mieć umowę. Mam zaczynać od poniedziałku a umowę dostanę za 2 tygodnie. :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...